Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa fórum

Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
144. pista55 (válaszként erre: 143. - Kefekötőke)
2010. jan. 27. 20:03
Ha ugyan annyit kell fizetni mint az előző szolgáltatónál, de átláthatóbb lesz a számlázási rendszerük, akkor már megérte.
143. kefekötőke (válaszként erre: 142. - Pista55)
2010. jan. 27. 19:51
Nem kötik ki de a beigért 8 meg 9% az biztos elszáll.
142. pista55 (válaszként erre: 141. - Kefekötőke)
2010. jan. 27. 19:42
Szerinted akkor most mi lesz velünk? Kikötik a gázt?
141. kefekötőke (válaszként erre: 140. - SF)
2010. jan. 27. 19:23

Ez így van enyém a 140.hozzászólás könnyű megjegyezni.

Csak figyeljetek !

140. SF (válaszként erre: 138. - Taylor1977)
2010. jan. 27. 19:15
Nem hiszem, hogy a kétkedők rosszat akarnak. A jövőbe senki nem láthat. Lehet, hogy igazuk lesz, lehet, hogy nem. Majd elválik.
139. SF (válaszként erre: 137. - Pista55)
2010. jan. 27. 19:14

Először telefonon próbálkoztam, és akkor nekem is ezt mondták. A második alkalommal, egy hónappal később már nem volt gond. Ennek is idő kell, míg kiforrja magát. Gondolom.

A hírlevelükben azt írták, hogy egy csomó ügyfélszolgálatost vettek fel a hibák miatt, úgyhogy kitartás.

2010. jan. 27. 18:51
Nem értem a kételkedő embereket. Mindenkinek az az érdeke, hogy egy szolgáltatásért minél kevesebbet fizessen. Ha jön egy szolgáltató, aki jobb ajánlatot ad, akkor oda kell menni. Főleg, hogy BÁRMIKOR vissza lehet váltani az előző szolgáltatóra teljesen ingyen.
137. pista55 (válaszként erre: 132. - SF)
2010. jan. 27. 18:39
Én is megpróbáltam bediktálni az óraállást, de nem sikerült, mivel az előző óraállásom még nem volt benne a rendszerükben. Én nem is hibáztatom a gas. hu-t ezért, mert nem tudom, hogy mi az oka. Írtam nekik levelet és türelmet kértek. Egyébként már többször írtam nekik és mindig gyorsan válaszoltak a levelemre. Lehet, hogy az előző szolgáltatóm nem adja át az utolsó mérőállást. Nem tudom. Bízom benne, hogy rendeződnek a dolgok.
136. kefekötőke (válaszként erre: 133. - SF)
2010. jan. 27. 17:49
Ja és elfelejtettm a gáz ami csövön még jön a MOL tól van vásárolva aki ugy-e tudod a bizonyos cég konkurense.Hát nem érdekes?
135. kefekötőke (válaszként erre: 134. - Kefekötőke)
2010. jan. 27. 17:47

Naja "politikai ok"

Hát majd nézd meg aválasztások után! Merthogy a bizonyos cég bizonyos még dirigáló párt érdekeltségébe tartozik.Szándékosan nem írok neveket.

134. kefekötőke (válaszként erre: 133. - SF)
2010. jan. 27. 17:45

A mai cikket is olvastad?A mai INDEX cikk 52 milliásdos hiányról,sőt eltussolásról ír.

Csak idő kérdése hogy azok a számlák más értékekkel jöjjenek.

133. SF (válaszként erre: 131. - Kefekötőke)
2010. jan. 27. 17:37

Sajnos nem tudom belinkelni neked a cikket, mert újságban olvastam. Elég részltesen taglalták, miért nem fog megszűnni az Emfesz. Főleg politikai okai vannak.

Mióta átmentem, hallottam én is csúnyaságokat, de a gáz ugyanúgy jön a csövön, ahogy eddig, és a számlával sincs baj.

A BKV-nál, meg a MÁV-nál, stb. is naponta buknak le a csalók, mégsem szűnik meg a cég, mert valakiknek érdekében áll működtetni.

132. SF
2010. jan. 27. 17:33

A Tigáz a leolvasást követő 1-2 hónapban visszaküldi a pénzt, ha túlszámlázott. Én november 1-vel mentem át, és december közepe felé küldtek vissza az ötszámjegyű összeget.

A gas.hu-nak van honlapja, ahol lehet óraállást diktálni. Én mindig itt szoktam. Gyors, mivel van netem, egy fillérbe se kerül, és egy percen belül megjön a visszaigazolás a megadott email-címre. A gáz ára valóban olcsóbb, tehát mindenképpen megéri, csak míg megszokjátok a rendszert, türelmesnek kell lenni.

131. kefekötőke (válaszként erre: 130. - 8c73a5832e)
2010. jan. 27. 17:32

Nem akarlak elkeseríteni,egyik rokonon tavaly juniusban kérdezte tőlem mi a véleményem egy bizonyos cégről .Meg tudnám-e nézni a a neten,hol vannak ,stb..stb.Mert ahogy mondta ügynökök járják avárost és 8-9 % al olcsobbért kínálják a gázt mint a jelenlegi.Már akkor olvasta furcsaságokat pl 1 dollárért eladták egy ismeretlen svájci cégnek.Szándékosan nem írok most cégnevet és nem is ajánlom senkinek itt a neten.

Én akkor azt ajánlottam a rokonnak ,maradjon a fenekén.Egy ügynöknek mibe kerül igérni akármit?Különben is egy csövön jön agáz ,mi az hoyg olcsóbban tudom adni? És meddig?

Azóta minden nap volt hír aneten és máshol is ,ilyen olyan erről a cégről.

De a nagy hír ma jelent meg az indexen.OLvassátok el! Ha ez a cég etetett meg benneteket,akkor nagy sz..ban vagytok.

2010. jan. 27. 16:45
Sziasztok. Én is dec 1 -vel mentem át. A tigáz egy nagyon túlbecsült számlával bocsátott el. Még most se értem utól. Bediktálni pedig a neten úgy tudtam, hogy erről a túlbecsült óraállásról indítottak,és 222 köbméter fogyasztást számláztak. Múlt héten kiküldtek 24000 ft -ról számlát, de nem fizettem be hiszen pluszban vagyok.De az emailjeimre még b...sztak reagálni. Hál istennek pár napja voltak óraállást fényképezni,így hátha tisztázódik a helyzet...Én már megbántam,hogy átmentem....
129. pista55
2010. jan. 27. 15:33

Mi újság felétek az új szolgáltatóval?

Mi dec.1-én léptünk át. Azóta nem kaptunk számlát, de bejelenteni sem tudom az óraállást.

Remélem egyszer helyreáll a rendszerük!

128. pista55
2009. nov. 18. 21:29

Most ott tartunk az átlépéssel, hogy megkaptuk az elszámolószámlát. Kaptunk mellé négy csekket is.

Ebből kettő nullás számla, ami -34500ft-ot jelent.

Kaptunk még egy előlegszámlát, és egy elszámolószámlát, ami együtt 30000ft. Eligazodni rajta képtelenség. Most majd járkálhatok utána, hogy megértsem miről is van szó.

127. pista55 (válaszként erre: 126. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 24. 17:52

Csak beírod, hogy energiafűz és sok érdekes dolgot találsz ott sorba.

Azt még nekem is meg kell tudakolnom, hogy milyen engedélyek kellenek a telepítéshez.

Ha ilyet akarnál telepíteni, még támogatás is igénybe vehető. 200 000ft/ha.

2009. okt. 24. 17:10
az oldal címét leírnád, hol olvastad, sajna most nincs sok időm böngészni, viszont erdőt akarok venni. Még annak is utána kell néznem, hogy kitermelés után mik a feltételek a visszaültetéséhez, milyen jogszabályok vannak, stb.
125. pista55
2009. okt. 24. 13:26

Az energiafűz egy kinemesített fűz ami rendkívül gyorsan nő. Csak az első évben van szükség gyomírtásra, mert a második évben már elnyomja a gyomokat. Pelletkészítéshez már a harmadik évben vágják. Lehet bokor szerűen is de fának is nevelni. 1 hektár állítólag húsz családot is képes ellátni fűtőanyaggal. Hektáronként tíz-tizenkét ezer dugvány szükséges. Huszonöt harminc évig bírja az ültetvény. Én biztos, hogy kipróbálom, mert semmit nem veszíthetek vele.

A dugványok sem drágák. 15ft-ért is lehet venni.

2009. okt. 24. 11:25
engergiafűz???? mesélj!!!!
123. pista55 (válaszként erre: 122. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 24. 10:42

Egyáltalán nem hülyeség, csak az a baj hogy akkor sem független az ember ha ezt a módszert választja. Én most áttanulmányoztam az energiafűz termesztését és mivel van egy kihasználatlan területem, tavasszal telepítek is. Öt-hat év múlva ellát bennünket tüzelővel, de szükség esetén már három év mulva lehet belőle vágni.

Addigra veszek kazánt és megoldom a központi fűtést.

122. szitaszivárvány (válaszként erre: 121. - Pista55)
2009. okt. 24. 09:13
Igen, legelőször én is ezért vetettem el ezt az ötletet. De nem hiszem, hogy hülyeség.
121. pista55 (válaszként erre: 119. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 22. 21:09

Áttanulmányoztam a hőszivattyús fűtést.

Na ilyen nekünk sem lesz.

Szörnyen drága a megvalósítása.

120. 3c0814215c (válaszként erre: 111. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 16:11
Nem az atomerőművekkel van gond. Lényegesen nagyobb probléma a hőerőművek CO2 (szén-dioxid) kibocsátása
2009. okt. 21. 16:10
Ez így igaz! Amit meg tudunk magunknak csinálni, azt meg is kell! lehet, hogy lassabb, de TE csináltad és szép lett... ez a fontos!
118. pista55 (válaszként erre: 117. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 15:50
Nagyon helyes, mert így legalább tudod értékelni ami elkészült. Én is mindent sajátkezüleg szeretek elvégezni, mert azon kívül, hogy a mester sokba is kerül, lehet, hogy én még precízebben megcsinálom és nem kell alkalmazkodnom hozzá. Igaz, hogy lassabban.
2009. okt. 21. 15:39
én meg szeretem látni a két kezem munkáját!
116. pista55 (válaszként erre: 115. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 15:37
Nálunk ugyanígy működnek a dolgok. A nemesvakolat felhúzása is. Csak a feleségem muszájból segít.
2009. okt. 21. 15:09

:-) sokminden érdekel. Azon kívül, hogy milyen műkörmöt csináltassak. De ez szerintem annak is betudható, hogy 3 fiútesóval nőttem fel, ők meg gondoskodtak arról, hogy ne unatkozzak! :-)

Nő létemre sokmindent meg tudok csinálni. Tudok fúrni-faragni és a házunkat is ketten szineztük be a párommal. Ő húzta a nemesvakolatot, én dörzsöltem. Szép lett! Csak az izületi gyulladást nem kívánom senkinek, ami utána lett a vállamba. :-)

A párom is szeret velem dolgozni (dolgoztatni?) lamináltpadló lerakásban, kéményépítésben is profi vagyok!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook