Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes református óvodába adni a gyereket? Miért igen/nem? Ha van tapasztalatotok és információtok ilyen ovikról, megköszönöm! :-) fórum

Érdemes református óvodába adni a gyereket? Miért igen/nem? Ha van tapasztalatotok és információtok ilyen ovikról, megköszönöm! :-) (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 13. 10:14

Nálunk is van református ovi, és dícsérik is, mégsem oda fog járni a fiam (pedig reformátusok vagyunk). Én nagyon nem szimpatizálok a lelkésszel, egyáltalán nem vagyok megelégedve a hozzáállásával a dolgokhoz. A hittan foglalkozásokat ő tartja ezért kikerülhetetlen lenne a személye.

A városban vannak más óvodák is, ahol nagyon jók az óvónők és családias a légkör. Mi inkább egy ilyet választottunk.

2009. aug. 13. 07:42

Az én kislányom evangélikus óvodába járt, a kisfiam is oda fog.

Minden reggel leülnek a szőnyegre gyertyát gyújtanak, elmondják ami éppen foglalkoztatja őket, örömöt, bánatot, az óvónéni elmondja a napi feladatokat. Gondolnak a beteg ovistársaikra, hozzátartózóikra és imádkoznak a gyógyulásukért.

Hetente egyszer a lelkész bácsi tart a gyerkeknek bibliaköri foglalkozást, melyen mindenki részt vesz. Mesél, énekelnek.

Étkezések előtt és után imádkoznak.

2009. aug. 12. 22:18

Szerintem igen. Érdemes.

Székesfehérváron pár éve nyílt meg az Olajfa Református Óvoda, és azóta csak jót hallani róla.

(Én nem fehérvári vagyok, de vannak ismerősök, akiknek oda jár a gyermekük.)

Ha nekem lenne lehetőségem, én is református óvodába járatnám a gyermekeimet. Biztos vagyok benne, hogy más a légkör, evés előtt-után imádkoznak, a meséken kívül előkerülnek a bibliai történetek is... Szóval, csak jó lehet!

2009. aug. 12. 22:01
Érdemes református óvodába adni a gyereket? Miért igen/nem? Ha van tapasztalatotok és információtok ilyen ovikról, megköszönöm! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook