Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nehéz (?) döntés fórum

Nehéz (?) döntés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. febr. 4. 16:29
Remelem, hogy a nagyszulok okosak es talpraesettek lesznek, es a gyerekek szamara ez nem lesz akkora tores. Ha gyerekem szuletne, nem birnam magara hagyni, biztos az anyukanak is nehez lesz, a szulok is sokat vallalnak be ezzel, nem csak a gyerekeknek lesz nehez. Ha majd hazatelefonalnak es az egyik kicsi sirni kezd, vajon milyen erzessel fogjak letenni a telefont, nem irigylem oket.Barki barmit is mond, nekik kell ezzel a teherrel megbirkozniuk. Remelem meg fogja erni nekik, oszinten kivanom, mert oriasi aldozatot hoznak az anyagi javakert.
2007. febr. 4. 16:27
Igy van! A dontes es a kovetkezmeny az oveke, mi csak kitargyaljuk. A javaslatokat el lehet mondani, de senki nem veheti zokon, ha nem fogadjak meg.
35. 4c35511f0b (válaszként erre: 33. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 16:23

Igazad van, szerintem nem is kicsit, sajnos erről szól sok minden.

Én a véleményemet elmondtam nekik, több barátjukat megkérdezték, de a döntés az övék (volt).

34. dee (válaszként erre: 30. - 4c35511f0b)
2007. febr. 4. 16:21
Igazat adok neked.Mindenki a maga életét intézi.
33. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 26. - 4c35511f0b)
2007. febr. 4. 16:21
Ha az a penz komoly, egy fizetes is, akkor miert kell mindjart sokat akarni, ugy ertem a gyerekeket nem kellene talan ennyi idore legalabb az anyjuktol megfosztani. Szerintem van az a szint, amikor egeszseges az anyagi vagyodas. Viszont nyugodtan jarjanak utana, hogy 1 ev tavollet alatt a gyerekek mennyit fognak veluk szemben valtozni. Ha olyan picik, akkor a dac, hogy ott hagytak oket, mar az is kitorolhetetlen nyomot fog hagyni, masreszt idegenek lesznek egymasnak.Persze csak a magam neveben irhatok, hogy en mit tennek. Kicsit arrol szol ez a kerdes, hogy a gyerek vagy a penz.
32. 4c35511f0b (válaszként erre: 31. - Hobitka)
2007. febr. 4. 16:21
Persze:) egész erről szól, hisz a barátaim.
31. Hobitka (válaszként erre: 29. - 4c35511f0b)
2007. febr. 4. 16:19
Szerintem sincs senkinek joga ítélkezni. Tényleg csak a véleményünket írjuk le.
30. 4c35511f0b (válaszként erre: 28. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 16:18
NEM ő felettük ítélkezünk, hanem a szituációt elemezzük, ki, hogy tenne, ennyi
29. 4c35511f0b (válaszként erre: 28. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 16:17

KI ítél?

beszélgetünk...

28. 0b099f6590 (válaszként erre: 26. - 4c35511f0b)
2007. febr. 4. 16:16

Na és muszály nekünk őket megitélni?

Ez az ő életük.

Persze a gyermekek szempontjából nem mindegy, de azt hiszem, van elég felelősségérzetük, hogy ezt eldöntsék a mi megitélésünk nélkül.

2007. febr. 4. 16:15
Bocsánat: dilemma
2007. febr. 4. 16:14

Nem tudom mennyit segít a megítélésben, illetve a vélemények alkotásában, de azt még le tudom írni, maga a munka lehetősége, hogy merült fel náluk:


A férj cége ajánlotta fel a lehetőséget (neki) ez kb. nyáron lehetett, akkor nem annyira foglalkoztak vele, de aztán a feleségnek is lehetősége adódott rá, hogy vele menjen, s most a dupla pénznél (az már elég komoly összeg) merült fel bennük először komolyabban a gondolat, lehet mégis megéri. Én láttam mennyit dillemmáznak, s ahogy előbbiekben írtam, végül úgy döntöttek mennek.

25. Kolibri (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 16:12
Kuvaitban vagyunk ferjemme. Igaz, nem olyan, mint otthon, de lehet szeretni. Az is igaz, hogy nincsenek ugy jogaink, mint otthon, de ha mar nagyon eleg, akkor ugyis hazamegyunk. Igy igaz, ha mar szakad a csalad, legalabb az "anyatigris" maradjon a gyerekekkel, az is epp eleg nehez lehet mindenkinek.
24. 4c35511f0b (válaszként erre: 22. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 16:09

Tudjuk, mert leírtam, vissza tudod nézni.

Röviden "jobb élet-jobb jövő=pénz" ennyi.

2007. febr. 4. 16:09

Ezt tényleg nagyon nehéz eldönteni! Én hat évet voltam itthon GYes-es. De hiába mentem el mellette dolgozni, annyira "lemaradtunk", hogy most hónapok kellenek, hogy utolérjük magunkat! És bizony tényleg volt olyan, idő, mikor azt kellett mondanom a gyerekeknek, hogy most nincs pénz erre vagy arra! Sajnos túlvállatuk magunkat azért, hogy lakásunk legyen, mivel szülőktől (senkitől) segítséget nem kaphattunk. Szerintem elég sokan vagyunk hasonló helyzetben.

Tehát nekem tényleg nagy dilemmát okozna a lehetőség. De azt gondolom a legnagyobb baj akkor lenne, mikor fél év után hazajönnénk és akkor kellene visszamenni. Lehet, hogy itthon ragadnék!:-)) Akkor inkább tényleg keresnék közelebb valami lehetőséget, ahonnan legalább 2-3 hetente hazajöhetek hozzájuk!

22. 0b099f6590 (válaszként erre: 20. - Dee)
2007. febr. 4. 16:08

Persze! Ez nem is vita kérdése, szerintem.

Én is csak a saját tapasztalataimat tudtam leirni.

Én ilyen helyzetben voltam, sajnos csak igy tudtam megoldani.

Nem tudhatjuk a szóban forgó párnak milyen érvei vannak, tehát megitélni sem tudjuk őket.

21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. febr. 4. 16:08
Orulok, hogy jo tapasztalataid vannak, sajnos en altalanositok, mert nem tapasztaltam meg mast. Gondolom abban egyet erthetunk, hogy elovigyazatosoknak kell lenniuk. Ha nagyon muszaj lenne, menjenek gyerek nelkul, de mint irtam talalhatnanak olyan helyen is munkat, ahova gyerekekkel is mehetnenek. Talan az apukanak kellene elore mennie. Most Angliaban van egy magyar ismerosom, a parja Magyarorszagon neveli a picit, aztan ha az apuka meggyokerezik picit, biztosba tudja vinni a csaladjat, akkor kimennek mindannyian, es anyuka is elmegy dolgozni, ha a kicsi mellett majd el fog tudni menni. Szerintem ez egy egeszsegesebb dolog. Ez sem konnyu, a gyereknek apa nelkul, de az anya megis mellette marad. Megkerdezhetem, melyik orszagban vagy?
20. dee
2007. febr. 4. 16:01

Na én se hagynám itthon a gyermekeimet semmi pénzért.Én nagyon szeretem a pénzt,de nem minden áron.Ja és ezért lenne jó a komoly családtervezés,hogy elkerüljük az ilyen problémákat.

Aki örökbe akar fogadni,annak tanfolyamot kell végeznie és két hivatal is megy hozzá környezettanulmányra.Kétszer kell kereseti igazolást benyújtani.Na én ezt bevezetném minden szülni akarónál és akkor nem lenne ilyen sajnálatos helyzet.Én megértem Jocoanyát is és a külföldre utazó párt is. De ez az én véleményem.Ne haragudjatok érte.

19. Kolibri (válaszként erre: 18. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 15:58

Igazsag szerint en mindennel kapcsolatban ugy gondolom, hogy az embereknek maguknak kell eldonteni, mit tesznek, mivel nekik kell vallalni a kovetkezmenyeket is. Tehat masnak semmi joga biraskodni. Nem biraskodasnak szantam, oszinten nem. Csak a gyerekek fejevel gondolkodva, nem hinnem, hogy valaha megertik. Ha nem is tudatosan, de tudat alatt mindig bennuk lesz az az egy ev, amit anyuka-apuka nelkul toltottek. Raadasul meg olyan kicsik. Atlagos csalad, Budapesten autoval raadasul nem is hangzik annyira elkeseritoen.

Nehez dontes, az biztos es csak 1 ev mulva derul ki, hogy megerte-e.

18. 0b099f6590 (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2007. febr. 4. 15:51

Persze, én nem azt mmondtam, hogy a szóban forgó család éhezik vagy fázik.

Csak azt, hogy sajnos én is voltam hasonló helyzetben.

Igen, végülis ismerni kellene a családot, a motivációjukat, hogy véleményt lehessen mondani.

17. 4c35511f0b (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2007. febr. 4. 15:48
Átlagos család, most egy 2 szobás lakásban laknak BP-en, +egy autó, más (nyaraló stb.)nincs.
16. Kolibri (válaszként erre: 14. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 15:47
Nem azt mondtam, hogy ettol nem jo szulok, csak en nem tudnek menni a gyerekeim nelkul.
15. Kolibri (válaszként erre: 14. - 0b099f6590)
2007. febr. 4. 15:44

En sem olyan csaladba nottem fel, ahol barmit megkaphattam. Egyebkent amig nem tudjuk, hogy a szoban forgo csalad ehezik, fazik-e es ezert menne el, vagy egyszeruen jobbat szeretne, addig nem lehet velemenyt mondani.

De ha a sajat helyzetembol indulok ki: Hiaba keresek itt jol, de meg nincs meg az az anyagi hatter, amivel a teljes biztonsagot teremthetnem meg a gyermekemnek, akkor sem maradnek itt nelkule.

Nehez idoszak lehetett, amin atmentel a gyes utan, de azt el kell ismerned, hogy nem ugyanaz 2 hetente talalkozni a babaddal ugy, hogy kozben ha gond van barmikor mellette lehetsz, mint az, amikor kulfoldon vagy, ahonnan nem szaladhatsz haza, ha a gyermekednek szuksege van Rad.

14. 0b099f6590 (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. febr. 4. 15:35

Ugy látom adatlapodról, hogy még csak készülsz az anyaságra. Ehhez gratulálok.

De ha nem tudod elképzelni a pillanatot, mikor elbucsuzol a gyermekedtől, akkor azt a pillanatot el tudod képzelni, mikor azt mondod a gyermekednek, hogy sajnos ezt vagy azt nem tudom megvenni neked, mert nem telik rá?

Nem tudlak elvinni az állatkertbe, mert nem telik rá.

Nem tudok veled elmenni kirándulni, mert nem telik rá?

Ezt el tudod képzelni?

Sajnos én voltam már ilyen helyzetben!

Mikor gyes-ről visszamentem dolgozni, a gyermekem 8 hónapig az édesanyámékkal volt, mert különben nem tudtam volna dolgozni.

Választhattam. Vagy 2 hetente látom a gyerekem, de tudom biztositani a jólétét, vagy éhezünk és fázunk, mert nem telik sem ennivalóra, sem tüzelőre, de együtt vagyunk.

Nos ilyen helyzetben mit választanál?

2007. febr. 4. 15:32

Fejlemény:

Már biztos, hogy mennek, eldöntötték, március végétől/-április elejétől/ lesznek kint egy évet.


Véleményeteket ettől függetlenül továbbra is várom:)

12. Kolibri (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 15:30

Ezt csak mellekesen irom le, hogy 3. eve olyan arab orszagban dolgozom, ahol meg turizmus sincs, es a leheto legnagyobb biztonsagban erzem magam.

Viszont,ami a temat illeti, nem tudnam azt a pillanatot elkepzelni, amikor a 2 kicsi gyermekemtol elkoszonok, hogy most egy ideig nem en keszitem az esti kakaot, nem adok jo ejt puszit, nem takargatlak be benneteket, nem olellek meg benneteket, nem en apollak benneteket, ah betegek lesztek, de gondolok ratok es ez ertetek van, mert szerintem ezt a gyerekek soha nem fogjak megerteni, meg ha nagyobbak lesznek, akkor sem. En nem varnam el a szuleimtol, hogy igy teremtsek meg azt, ami meg hianyzik az eletunkbol, nem is fogadnam el soha.

2007. febr. 4. 14:48
Ha tudnam, hogy utana a gyerekeimnek megadhatnam azt, amit Magyarorszagon nem tudnek, elmennek. Persze csak ha biztos lennek benne, hogy a gyerekek megfelelo kezekben lesznek. Ha 6 even aluliak, akkor meg nem kell a suli miatt aggodni, bar igy is nagy erzelmi tores lesz nekik, sokat kell veluk beszelgetni elotte. A kerdes csak, hogy tovabb mi lesz, ha a szuloknek bejon a munka, mennyi idot huznak meg ra utana. A masik ami kicsit aggaszto az maga a teny, hogy arabok koze mennek penzt keresni. Dubai ide vagy oda, tul sok arabbal talalkoztam mar eletemben, utcan, erre arra. Ha egy nem arab megy kozejuk, maximum turistakent fogadjak el, mert az a penzet hagyja naluk. Ha a no megtetszik valamelyiknek, akar megolik a ferjet a not meg elviszik. Nem ijesztegetesnek irom, meg Izraelben is megkockaztatjak hogy elrabolnak noket. Egy no sem kerul elo elve. Muszlim orszagban nem muszlimnak nincsenek jogai. Nem tud hova fordulni. A legoszintebben ajanlom, fontoljak meg, sokfele lehet meg menni a vilagban. Angliaban is lehet allandoan talalni munkat dogivel, gondolom angolul minimum beszelnek, ha oda akarnak utazni, az nem lenne gond. Oda meg a gyerekeket is kivihetnek. Lehet Dubaiban tobbet igernek, de egy angol betartja amit iger.
2007. febr. 4. 12:00

Számomra egyértelmü lenne! Menni!

Születése óta egyedül nevelem a gyerekemet, én tudom mi az hogy anyagi biztonságot teremteni neki.

Igy is dolgozom a hét 7 napjából 6-ot, nem ritkán 12 órában!

Ha egy év alatt megteremthetném neki azt, hogy a továbbiakban nem kellene ennyit dolgozni, akkor nem haboznék.

Amugy nekem most is a nagyszülők vigyáznak rá, amig dolgozom.

2007. febr. 4. 11:57

Ez egy tényleg nehéz döntés.De elgondolkodtató.Én ugyan el sem tudom képzelni,hogy itt hagyjam a gyerköimet,mert hiába tudjuk,hogy az az egy év gyorsan elszáll,akkor abban az egy évben a gyerekeim nélkül eltöltött idő 100 évnek tűnne,olyan lassan telne el.De én sem ítélkezem felettük.Most jött egy ilyen lehetőség és tudjuk,hogy az ilyen szép ígéretes lehetőségek nem adódnak mindennap.Ha tényleg ezzel az egy évvel egy jó életet tudnak teremteni maguknak akkor szerintem is bele kéne vágniuk,inkább egy év kínkeserves szenvedés a gyerkök nélkül,minthogy az állandó anyagi gondokkal való küzdelem.De mint már mondtam én nem tudom ezt magamról elképzelni,de talán azért sem,mert nekem nem lenne kikre itt hagyni a gyerköimet.

Dubai meg álmaim netovábbja,szóval irigykedem a lehetőségért:)

8. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - 4423e63349)
2007. febr. 4. 10:11
Ők ezzel érvelnek...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook