Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig lehet jeletkezni az egyetemekre pótfelvételire? fórum

Meddig lehet jeletkezni az egyetemekre pótfelvételire? (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 11. 18:36
Beadhatod a fellebezést, de szerintem ugysem kapod meg. Én a helyedben elvégezném ezt az okj-st és utána adnám be megint a felvételit, és akkor már ezt is beszámítják a gyógyszertudományi karra neked plusz pontként.
2009. aug. 11. 17:29
Nem,az egy táncos papírom volt,szóval a sportról szólt.És azt tavaly még beleszámították,idén már nem.csak én meg nem néztem utána és ugyanugy beküldtem.És hát jogosan,mert ugye az már idén nem számít bele.Tehát jogos a pontszámom.Mert igy tényleg anyni,amennyi.És igy ugye kellett volna 3pont a bejutáshoz.A suliból azért nem tudok kilépni,mert beiratkozáskor tandijat kell fizetni,és ha kilépek,azt nem adják visssza.Szóval meggondolandó.
26. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Lexi018)
2009. aug. 11. 15:56

Ha jól számolták akkor nehéz összeszedni azt az 1 pontot. Nem tudom. De szerintem azzal nem vesztetek ha fellebbeztek.

Az OKJ-ről miért ne lehetne visszalépni? Tőlünk úgy jártak ki-be az emberek hogy csak na. Ha olyan szerencsés vagy hogy van a közeledben ilyen(engem is érdekelne de pestre nem megyek el érte) képzés és még ingyenes is akkor szerintem ne habozz. Ha meggondolnád magad nyugodtan kiléphetsz. Esetleg ezt kérdezd meg, de nem hinném hogy erőszakkal ott tartanának.

Nézz utána hogy ezen a kron milyen OKJ-t fogadnak el, hogyan tudsz pluszpontot szerezni. Vagy érettségizz mégegyszer valamiből, vagy nyelvvizsgázz és mindjárt meglesz az a pár pont és megpróbálod jövőre. Én mindenképp beadnám a fellebbezést is.

Mi az a papírod amit nem számítottak be? Egy OKJ?

Mert akkor a második szakma már nem ingyenes, kivéve ha egymásra épülnek. Pl közép-emelt.

Van egy táblázat a felvi.hu-n ahol meg lehet nézni hova mit számítanak be. A másik topicba már egyszer bemásoltam egy csajszinak.

2009. aug. 11. 14:58
Tegnap volt az utolsó nap
2009. aug. 11. 13:58
most el kell mennem,de 5körül jövök.ha tudtok valamit ,akkor majd irjatok:)
2009. aug. 11. 13:44
Elfelejtett jelszó,itt vagy még?:)Ha tudsz majd irj,nagyon vááárom:)
22. lexi018 (válaszként erre: 20. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 11. 13:30
és amugy az évfolyamtásadnak hogy mondták,hogy próbálja meg jövőre?felhívta telefonon?vagy hogy?mármint érted?:.-)hOGYHOGY ILYEN hamar elbírálták?
21. lexi018 (válaszként erre: 20. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 11. 13:29

gyógyszerésztudományi karra jelentkeztem,406 ponttal vettélk fel az embereket.Nekem 408 volt,de aztán 5ponttal kevesebbet adtak meg,igy csak 403.3pont hiján...Barátom konta,h próbáljam meg...de sztem nem sok értelme van,ugyanis utánanéztem,és az a appíir tényleg nem számít már bele az idén.Igy tuti nem adják meg,meg sztem ha megadnák,akkor is csak költségtérítősre.Oda meg nem akarok menni.

A másik bukkanó,hogy én közben már jelentkeztzem egy okj.s képzésre,egy gyógyszertári szakakszszisztensire,amire jövő hét szerdán mennék beiratkozni.Ha nem iratkozok be,és ezt sem adják meg,nagyon bebukom,ha meg beiratkozok,onnan már nem tudok visszalépni.Szóval azt hiszem kihagyom.

A barátomnak 1ponton múlott,de neki tényleg csak annyi pontja volt,amennyit megadtak neki.Szted ő neki van esélye,ha tényleg jól számolták ki neki?

2009. aug. 11. 13:22

Nem tudom mit tudnak ilyen esetben tenni.

Az egyik évfolyamtársam is 1 ponttal maradt le és csak annyit monftak neki próbálja meg jövőre. Marha nagy segítség :( Vagy ha felvettek máshová és van intézmények közti átvétel akkor úgy átkerülhetsz a kívánt intézménybe elöbb is, de csak költségesre vesznek át. Úgy tudom államira nincs átvétel, oda vagy újra felvételizel jövőre vagy ha jól tanulsz költségesen átsorolnak.

Semmi mást nem jelöltél meg? Elég jó ponttal rendelkezel, sok helyen még most is nagyon alacsony volt. Bár kétségkívül magassabak a tavalyinál.

2009. aug. 11. 13:17
Köszönöm Vikiii...akkor ez azt jelenti,hogy mivel jogosan nem adták meg rá apontot,akkor hiába is adom be,nem fogják beleszámítani.És nem fogok ujra felvételt nyerni.Sajnos.
2009. aug. 11. 13:09

[link]

itt találsz leírást..

2009. aug. 11. 13:07
Aug. 10-ig lehetett.
2009. aug. 11. 13:03
nekem egy táncos(annó versenytáncoltam) papíromat nem fogadták el,merthogy az idén ezt már nem számítják bele.Ez 5 pontot jelentett volna.Mosta kkor mit tegyek?mikor bírálják el a fellebbezéseket?
2009. aug. 11. 13:02
az azt jelenti h egy tárgyból 2%kal kellett vna többet írnod (uj rendszerbe asszem így van) akkor miért is ne fellebbeznél ha nem járt még le a határidö???
2009. aug. 11. 13:02
Nem tudom, hogy kaphatsz-e még 2 pontot de felülvizsgálják a jelentkezésedet. Ezzel csak az a baj, hogy közben lejár a pótfelvételi határideje.
2009. aug. 11. 12:57
de hogyha pl. nekem volt 408 pontom,de tényleg annyi járt meg,és mondjuk 410től vettek fel egy addott szakra,akkor tök feleséleges a fellebbezés,nem?
12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Lexi018)
2009. aug. 11. 12:57
Igen, akkor fellebezni kell! A felvételi döntés kézhezvételétől számított 15 nap ennek a határideje. Ezeket az értesítőket már kipostázták, azon rajt van a tennivaló.
11. lexi018 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 11. 12:56
és mennyi az esélye hogy sikerült a fellebbezés?és ha sikerül,akkor államira vesznek fel?(mert arra jelentkeztem egyébként még februárban)
10. 7230827147 (válaszként erre: 6. - Lexi018)
2009. aug. 11. 12:55
Ha jelentkeztél februárban, és esetleg nem tetszik neked a felvételi döntés, vagy valami problémád van, esetleg nem kaptál annyi pontot, amennyi járt volna, és ezen múlt, hogy felvegyenek, stb...megfellebezheted.
2009. aug. 11. 12:54
jaj lexi már hogy lenne ugyanaz! A fellebbezés a felvételi döntés ellen szól. az jogorvoslat. A pótfelvételi az meg egy új lehetőség, hogy bekerült egyetemre igaz fizetősre. Mivel ahogy néztem idén nem volt államis alapképzés.
8. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. aug. 11. 12:53
fellebbezni akkor lehet ha jelentekztél valahova de nem vettek fel, mert pár ponton múlt... Pótfelvételire az is beadhatta tegnap éjfélig aki nem jelentkezett eddig sehova
2009. aug. 11. 12:53
nekem 2ponton múlott az hogy felvegyenek.A barátom mondzta,hogy fellebbezzzem meg...ez ugyanaz mint apótfelvételi?
2009. aug. 11. 12:53
és mit jelent az,hogy lehet fellenbbezni?
2009. aug. 11. 12:52
Tegnap járt le. Augusztus 10.-ig.
2009. aug. 11. 12:52
Tegnap éjfélig.
2009. aug. 11. 12:50
pótfelvi határidő tegnap éjfélkor lejárt...
2009. aug. 11. 12:49
a pótfelvételi és afellebbezés ugyanaz?
2009. aug. 11. 12:49
Meddig lehet jeletkezni az egyetemekre pótfelvételire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook