Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot kérek, mit tehetek a nagyon szófogadatlan, hisztis 8 éves fiammal? fórum

Tanácsot kérek, mit tehetek a nagyon szófogadatlan, hisztis 8 éves fiammal? (tudásbázis kérdés)


25. danina (válaszként erre: 23. - Tycy74)
2011. máj. 30. 13:01
8 hónapos a kicsi...Nem lehet,hogy féltékeny a nagyobbik?Beszéltél erről vele?Illetve,fel lett készítve a kistesó érkezésére?
24. reload (válaszként erre: 23. - Tycy74)
2011. máj. 30. 12:54

A gyerek, vagy az apja? :O

Miért veszekedtek miatta??

Szoktál a naggyal kettesben időt tölteni?

23. tycy74
2011. máj. 30. 12:16
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni. Van egy 6 és féléves és egy 8 hónapos kisfiam.Sajnos a nagyobbikkal nem bírok, sokszor tehetetlennek érzem magam vele szemben, mert bármit mondok, mintha nem értené meg, mit szeretnék. Amíg 3-asban vagyunk úgy ahogy működik a dolog. De ha az apja is itthon van a gyerek viselkedése 360 fokos fordulatot vesz. Sokszor veszekedünk miatta az apjával. Egyik este már majdnem meg is vert. Mit tegyek?
2009. aug. 23. 11:24

Na, mi újság?

Kipróbáltad?

2009. aug. 15. 14:09

Sziasztok!

nálunk is voltak komoly gondok,kipróbáltam a székes dolgot,a büntetést,fenyegetést,magyarázásokat,kértem tanácsot pedagógusoktól,mindenen végigmentünk,de sajnos "kétfelé" nevelés megtette a hatást: nem haladtam semmire.Agresszív lett,és elviselhetetlen néha.Az oviban csak panasz volt,jó szó soha.

Elvittem egy homeopátiás orvoshoz,ahol kiderült,hogy az ovi készíti ki a gyereket,amit én alapoztam meg azzal,hogy akkor ment oviba,mikor kistesója született.Ezek együtt olyan viselkedészavart okoztak nála,hogy mindenki csak ámult,hogy hogy birom ezt elviselni... az én szivem meg megszakadt,mert próbálkoztunk,és nem sikerült javítanom... 3 hónapja szed homeopátiás szereket,amitől hála Istennek mára már olyan,mint egy "normális" gyerek.


Szerintem nagyban befolyásolja a gyereket ért trauma és a vérmérséklete a gyerkőcnek,hogy mivel nevelhető.

Elhihetitek,hogy én sem arra neveltem a gyerekemet,hogy verjen mindenkit meg,és hányásig ordítson!

Voltak durva dolgai.

Sokan engem okoltak,"mert nem jól nevelem",meg nem jól csinálom,stb... Imádom a gyerekeimet,mindent megpróbáltunk,és ez segített.

Azért irigykedve nézem azokat a családokat,ahol nem kell könyörögni,segít a gyerek első szóra,és tökéletesen szófogadó.

Az enyémek tipikus gyerekek...De az enyémek.

20. c20c593f1c (válaszként erre: 19. - Garmy)
2009. aug. 15. 11:30
Kíváncsian várom, hogy valóban hatásos-e, amit választottál.
19. Garmy
2009. aug. 12. 08:14

Köszönöm az ötleteket, a székes módszert én is kipróbálom, és megpróbálom azt is, hogy ne adjak cukorféléket.


Majd egy hét múlva leírom a hatását.

18. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - C20c593f1c)
2009. aug. 11. 09:35
Igen és egy hét alatt símán beszokott az ágyába.És az volt a lényeg,hogy szó nélkül.Volt olyan,hogy szegény anyuka megküzdött az eredéményért,de megérte.
17. c20c593f1c (válaszként erre: 14. - Mariann7533)
2009. aug. 11. 09:33
Amikor nem akart a gyerek aludni menni, a műsorban szó nélkül fogta a gyerek kezét, bevitte az ágyába. Nem szólt rá egyszer sem, csak minduntalan visszavitte. Eleinte gürcös volt neki, de a gyerek megunta, és nem jött ki a szobából.
16. HViki (válaszként erre: 15. - HViki)
2009. aug. 11. 09:33

Júlia 12. hsz-re reagáltam.

Ez a büntető szék tényleg jó lehet. Főleg ezzel a nem beszélgetéssel. Ez tésnyleg érdekes.

15. HViki
2009. aug. 11. 09:30

Hát!? Én nem tudom.

Biztos úgy van,de ez nem minden esetben elég.

A fiam pl. 2 nap alatt megértette, hogy este fogmosás után már csak vizet iszunk, a lányom már lassan 4 éves, de még időnként mindig bepróbálkozik, hogy ő szörpöt akar. 2 évig pedig minden este legalább fél óra bőgés volt, mire beletörődött, hogy fogmosás után nem kap csak vizet.

Igenis szükség volt még a beszélgetésen kívül büntetésre is. Ha nem értette meg és hisztizett, másnap egész nap csak víz volt.

Nem lehet mindent rájukhagyni, és "csak" megbeszélni. A hisztinél egyébként is van 1 pont, ahol jobb tudomást sem venni róla, mert, ha akkor elkezdesz beszéni és magyarázni, még jobban belelendül.

Nálunk ez így működik. Van amit nem lehet, jbármit is csinál, és van amiről lehet tárgyalni, de csak ha nincs hiszti. Idegörlő, mindig következetesnek lenni, és hallgatni, akár 1 órában többször is, hogy hol ezért, hol azért hisztizik.

Szerencsére, már elértem, hogy kimondta: "Jól van na, igazad van." :)

Nem egyszerű és még most is vannak balhék, de egyre jobb. Remélem, ez a tendencia meg is marad. :)

2009. aug. 11. 09:28
Ezt a müsort én is rendszeresen néztem.A viasat 3-on volt,és nagyon jó dolgok voltak benne.A büntető széket egyszer kétszer én is kipróbáltam,és bevált.A lényeg az,hogy kétszer kell figyelmeztetni,és ha nincs eredmény,megfogod a kezét,és szó nélkül odaviszed a székre.Ha feláll és elmegy,utánna mész kézenfogod és visszaviszed.Ezt mind addig kell csinálni,amig ülve nem marad.Ha ülve marad,akkor öt percig ott kell ülni,majd odamész,és elmondod miért kellett ott ülnie,és bocsánatot kell kérni.Utánna megpuszilgatod megölelgeted.Mondjuk nálunk csak egyszer kétszer kellett alkalmazni,de a müsorban is mindig bevált.És kitartónak kell lenni.Láttam olyan müsort,hogy 2 óra hosszat küzdött az anyuka,de végül ott maradt a széken a kisfiu,és megnyugodott.A lényeg,hogy amikor odaviszed a székhez,bárhányszor is,ne kezdj el vele beszélgetni,mert akkor nem veszi komolyan.
2009. aug. 11. 09:16

Hisztis?

A felnőtt is hisztis, ha nem engedik érvényesülni a szabad akaratát.


Olvasd el az Indigó gyerekek I.- II. című könyvet.

Addig is mond el neki, hogy mi a következménye annak, ha nem mos fogat, vagy annak, ha nem piheni ki magát.


Ne a büntetéseket válaszd.

Gondolj vissza a saját gyerekkorodra, nem lehetett olyan régen.


A szeretet mindent megold.

2009. aug. 11. 08:54
a határozottság az mindenképpen fontos, meg ne adj neki ételszinezékes meg mindenféle adalékanyagot tartalmazó kajákat, az okozhat magatartási zavarokat is
2009. aug. 11. 08:33
Hú ezt a szék dolgot kipróbálom,hátha jobb mint simán átküldeni a szobájába,mert bizony közben előkerül mindig valami játék és már nem is bünti a bünti.
10. 9cb35398ff (válaszként erre: 6. - C20c593f1c)
2009. aug. 11. 08:31
ez jó módszer, ezt a műsort ajánlottam én is:)
2009. aug. 11. 08:30
Az én kislányom is edzésben tart ezzel folyamatosan.Ő már kilenc éves.Mi most azt vezettük be hogy bizony én sem ugrok azonnal ha ő szeretne valamit,illetve nem figyelek rá ha hisztizik.Több kevesebb sikerrel bevált,De mindenekelőtt próbáljatok meg sokat beszélgetni erről a témáról is vele,elég nagy fiú hozzá.
2009. aug. 11. 08:30

szia!

próbáld meg határozottan, a Tv 3-on van egy műsor a Szuper dadus...én szoktam nézni nagyon jó ötletek vannak a gyerekek fegyelmezésére.

Nekem is hisztis volt a kislányom kisebb korában, a könyörgés nálunk sem vált be.

Most ő is 8 éves és bizony elég szemtelenke, most én is kicsit keményebbre fogtam a gyeplőt...és nem vitázok vele.

7. Dorottya84 (válaszként erre: 6. - C20c593f1c)
2009. aug. 11. 08:30
ez tényleg nagyon jóm ódszer már én is láttam ezt a műsort hatásos!!!!!
2009. aug. 11. 08:27

Láttam a tévében egy módszert. Nem tudom hatásos-e, de ott annak tűnt. Egy tanácsadó foglalkozott a családdal és a rosszcsont kölkökkel.


Volt egy büntető szék. Elkezdett hisztizni, meg, hogy ezt vagy azt nem csinálja, a tanácsadó mondta az anyukának, hogy ültesse le oda a gyereket. A gyerek eleinte próbálkozott felkelni, de az anya mindig visszaparancsolta, visszavitte a székhez, és egyre erélyesebben rászólt.

Eleinte a gyereknek jópofizott, majd rájött, hogy ez nem is olyan jó dolog. Nem volt előtte tévé, a kezébe nem vehetett semmit.

Kitartással, egy hét alatt elérték, hogy a gyerek inkább mindent megcsinált, mintsem a székre kelljen ülni.

5. 707655fba1 (válaszként erre: 2. - Garmy)
2009. aug. 11. 07:45

Könyörgés helyett próbáltad határozottan?

Az én fiam 3-4 éves kora körül próbálkozott hasonlóval.

2X elmondtam neki, hogy fürdés (vagy éppen ami volt), harmadszorra megfogtam a kezét és bevittem a fürdőbe.

Látta rajtam, hogy nincs vitának helye.

Soha nem könyörögtem a gyereknek.

2009. aug. 11. 07:31

kb. amióta oviba járt, előtte nagyon csendes gyerkőc volt, amikor felébredt reggel (még pelusos korában), akkor sem szólt semmit, csak feküdt, nézelődött. Mindig el tudott játszani egy szem kis szöszmösszel vagy morzsával is.


De amióta dolgozok, kb két éve, szerintem még durvább, bár az oviban is mindig panaszkodtak rá.

2009. aug. 11. 07:25
Miota van igy?
2009. aug. 11. 07:23

Van egy 8 éves fiam és a 12 éves lányom. A lányommal semmi gond, de a fiam!!!

Bármit kérek tőle, nem csinálja meg, vagy csak 10 perc könyörgés után.


Pl. este fürdés, fogmosás. Na az egy hajsza. Nagyon sokszor kell könyörögnöm neki. Próbáltam már játékosan, fenyegetően, de egyiknek sem volt hatása. Ha mondom neki hogy fogmosás, akkor ÉÉHEES VAAAGYOOOK, mindig ezt kiabálja. És egyszerűen nem tudok mit tenni.


De ez mindenre igaz az életben. Ha tanulni kell, ha a játékait összeszedni.


Egyszer láttam a tévében, hogy két 8-10 körüli fiúktól megvonták egy hétig az édességet, és teljesen lenyugodtak. Szeretném én is kipróbálni, de így hogy nem én vigyázok a gyerekekre napközben, nagyon nehéz mert ha mást nem is, de kristálycukrot szopogat.


Segítsetek!!

2009. aug. 11. 07:18
Tanácsot kérek, mit tehetek a nagyon szófogadatlan, hisztis 8 éves fiammal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook