Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
8534. Ella1006
2019. aug. 6. 12:20
Sziasztok eltudnátok mondani hogy mi a menete a fagyasztott babák beültetésével ? Ki milyen vitaminokat szedett előtte? Valaszotokat előre is köszönöm szépen
8533. Mancs75 (válaszként erre: 8531. - Rékuc)
2019. aug. 6. 12:14

Na jó, azért nem alig, de talán nem olyan durvák a tünetek mint tavaly.

Q10-ből és az E vitaminból hány mg-osat használsz? Mert úgy látom, mind a kettőből többféle van.

És minden nap eszed?

Ezeket egyébként megkonzultáltad orvossal is, mármint a vitaminok szedését, vagy magadtól kezdted és az adagot is te határoztad meg?

8532. Mancs75 (válaszként erre: 8531. - Rékuc)
2019. aug. 6. 09:42
Hát, nekem gyerekkorom óta előfordult, akkor még csak időnként, hogy amikor éhes lettem, akkor kivert a víz, remegtem, teljesen elgyengültem. Akkoriban mindig azt mondtuk, hogy leesett a vércukrom, de ettem, helyreállt, nem foglalkoztam vele. Felnőttként ezek egyre gyakrabban jöttek, tavaly már napi szinten, ezért mentem gasztroenterológushoz. IR+cukorterhelés volt, semmi eltérést nem találtak, bár őszintén szólva az is eszembe jutott, mi van ha elcserélték a leleteimet, úgyhogy legszívesebben még akkor elrohantam volna egy kontrollra.:) Kaptam probiotikumokat is, de különösebb változást nem hoztak. De mivel minden érték jó volt, azt mondta a gasztrós, hogy lehet hogy tényleg csak az anyagcserém a gyors, érdemes lenne dietetikussal egyeztetni egy lassú felszívódású diéta érdekében. Mondjuk azóta sem voltam dietetikusnál, de mostanában alig vannak ilyen tüneteim.
8531. Rékuc (válaszként erre: 8530. - Mancs75)
2019. aug. 5. 19:27

Megnéztem, a Q10 Jutavit, az E vitamin Bioextra, D vitaminból pedig 2000 ne-t szedek.

Milyen tüneteid vannak, ami miatt IR vizsgálatra mész?

8530. Mancs75 (válaszként erre: 8529. - Rékuc)
2019. aug. 4. 22:19
Köszönöm, akkor a Q10-et és az E vitamint evidenciában tartom. :) Gondolom, sokféle Q10 van, te melyiket szeded? Nekem jók voltak a vitaminszintjeim, de őszintén szólva én először azért nézettem meg, mert felmerült az IR gyanúja (amit a vizsgálatok nem igazoltak), illetve valami felszívódási zavar (ez sem igazolódott), és aggódtam, hogy esetleg a folsav, stb. nem hasznosul rendesen. Végül az eredmények itt is jók lettek, de pl. a D vitamin szintem akkor 79,3 volt, ami megütötte ugyan a normál értéket, de azt olvastam, hogy a sikeres terhességhez minimum 90 kell. Úgyhogy azóta többet szedek, bár a 3000 NE-et azért nem merem naponta, de két-három naponta igen. És most megint megnézetem ezt az IR kérdést, mert továbbra is van olyan tünet, ami illik rá, és ezért csináltatok egy vitamin kontrollt is. Lehet hogy felesleges, de engem megnyugtat. :)
8529. Rékuc (válaszként erre: 8527. - Mancs75)
2019. aug. 4. 20:30

Köszönöm! 🙂

Amikor az alacsony Amh és magasabb fsh értékek kiderültek, sok helyen olvastam a Q10 és E vitamin jótékon hatásáról, ezeket akkor kezdtem szedni. A D vitamint azelőtt csak tèlen szedtem, most már folyamatosan.

Ami még változàs azóta, hogy cukros ès fehérlisztes cuccokat minimálisan fogyasztok és idén kiderült, hogy súlyos laktózèrzèkenysègem van, így mentes tejtermékekre váltottam.

Csak vasat szoktam nézetni, az is jó, mert ugye van a terhesvitaminban. 🙂 Neked jók a vitamin szintek? Érdemes erre pènzt költeni egy rakás vitamin szedèse mellett?

8528. Mancs75 (válaszként erre: 8523. - Nyuszikamuszika)
2019. aug. 4. 18:44
Szia, én is a 2 alatti szintet tudom, hogy preferálják de saját tapasztalatom nincs erről. Lehet hogy ha a többi érték jó, akkor ennek tényleg nincs jelentősége de az a baj, hogy annyiféle infó kering neten hogy az ember hajlamos beparázni és túlagyalni mindent. A TSH is nagyon tud amúgy változni, nekem is volt tavaly jóval 2 felett, aztán lement 1,8-ra. Most 3,55 lett...Viszont jövő héten egy ismétlő IR plusz cukorterhelés vizsgálatra elmegyek, annak keretében újra nézetem a TSH-t meg szerintem jövő hónapban is. Szóval ez nagyon tud változni és nem tudom, hol tartasz a folyamatban, de simán ugrálhat még ez az érték....
8527. Mancs75 (válaszként erre: 8524. - Rékuc)
2019. aug. 4. 18:33
Köszönöm a biztatást, én is ebben bízom. :) Illetve próbálok relaxálni és felidézni a vágyott dolgokat, mert hiszek abban hogy ennek is nagy ereje van csak tényleg komolyan kell venni. Biztos neked is összejön, főleg ha amúgy nincs probléma, ugyhogy szurkolok. :) És akkor neked a Q10 után javult az AMH-d? Úgy értem azért kezdted szedni hogy feljavítsad? Melyik fajtát szeded? A vitaminokat már előtte is szedted vagy azt is a javítás miatt kezdted el? Csak próbálnám leszűkíteni hogy mi okozhatta a javulást. :) Mondjuk Q10-et nagyon rég én is szedtem, akkor a termékbemutatón árult narancsos folyadékot ittam és már akkor is csodaszernek titulálták...Vitaminszintet vérből amúgy nézettél? Én tavaly igen és jövő héten is nézetek. B12, D vitamin, vas, folsav, kalcium, azt hiszem ez a listám. Nem árt ha az ember képben van magáról...
8526. Nyuszikamuszika (válaszként erre: 8525. - Ada78)
2019. aug. 3. 15:05

Szia!

Július végén felhívtam a klinikát, annyit mondtak h szeptemberben kell hívni őket, mert akkor fognak tudni időpontot adni

8525. ada78
2019. aug. 3. 13:13
Sziasztok! Nekem 2016 júliusában született meg a kislányom, aki az első inszeminacioval sikerült a Soten. Nem jön össze a tesó, úgyhogy szeptemberben szeretnék visszamenni a Klinikara, hátha sikerülne egy kistestvér. Nekem anno a prof csinálta az inszemet, a testvérénel voltam atjarhatosagin a bajcsyban. Most is így zajlik ott előzetesen a vizsgálat? Mennyi volt a varolista a tbs beavatkozásokra? Én júniusban voltam 41 éves... Sok időm már nincs.
8524. Rékuc (válaszként erre: 8522. - Mancs75)
2019. aug. 2. 20:36

Ne is add fel! Simàn sikerül majd az első lombik, csak várnod kell egy kicsit, hogy rendeződjenek a hormonok. 🙂

Nálunk igazából nem derült ki semmi, párom teljesen rendben van, nálam minden ok, amit eddig nèztek. Hormonok, pajzsmirigy, petevezeték, cukor, teljesen egészséges vagyok, soha semmi komolyabb bajom nem volt, így nem tudjuk, mi az akadály. Mi még csak az 1. inszemre készülünk, most leszek 40, de én még nem akarom tudomàsul venni, hogy spontàn nem jöhet össze ès kell a segítség..

2019. aug. 2. 17:40

Sziasztok?

Teherbeesésnél mennyinek kellene lennie a TSH értéknek?

Azt olvastam h 1,5-2 érték ami jó.

Nekem 3,1 volt legutóbb, de endokrinológust, 2 nődokit is kérdeztem de annyit válaszoltak, hogy mivel minden értékem jó, így nem kell vele foglalkozni.

Köszönöm előre is a válaszokat

8522. Mancs75 (válaszként erre: 8521. - Rékuc)
2019. aug. 2. 15:19
Hú de örülnék egy ilyen FSH szintnek most...Januárban 5,4 volt, most több mint 22..Úgyhogy augusztusi lombik törölve. Nekünk ez lenne az első lombik. Persze ha az FSH-m jó lenne, akkor is necces lenne a dolog, mert a férjemnek elvétve van egy-egy mozgó spermája a leírás szerint, bár Murber szerint ez lombikhoz elég. Az életkorom (mindjárt 44) is benne van a rizikófaktorban, amúgy meg mind a két petevezetékem el van záródva, szóval természetes úton se nekem, se férjemnek nem lehetne gyereke. Ezek így elég konkrét problémák.:) Node amíg élünk, remélünk,feladni azért még nem fogom.:) Nálatok mi a helyzet?
8521. Rékuc (válaszként erre: 8520. - Mancs75)
2019. aug. 2. 13:57

Igen, ezekkel az a baj, hogy kinek hogy reagál a szervezete, döntsd el, mit szedjèl ès mit ne. Folsavat és magnéziumot is szedek, de régebb óta.

Az fsh-m tavaly 11 körül volt, legutóbb 7 körüli, és szerintem sosem voltak még ennyire jó eredményeim. Aztán ezt csak tippelem, hogy a Q10 meg a többi vitamin javította.

Nálatok van valami konkrét probléma?

8520. Mancs75 (válaszként erre: 8519. - Rékuc)
2019. aug. 2. 13:05
Az E vitamint szerintem csak lustaságból nem szedem, vagyis nem gondoltam annyira fontosnak, de lehet, kiváltom.:). A Q10-et meg egyrészt azért nem, mert én is szedek terhesvitamint (Gravida) már két éve, plusz C, D, B komplex vitamint, magnéziumot, kalciumot, folsavat, és ezek mellett már nem akarnék plusz dolgokat szedni, és eddig hormonilag rendben voltam. Másrészt más fórumokon is olvasgattam a Q10-ről, és volt aki azt írta, hogy bekavarhat a ciklusba. Aztán lehet, hogy ez csak egyéni dolog, nem tudom, de valahogy úgy voltam vele, hogy azt már nem akarom szedni. De most már fene tudja, lehet, jót tenne, mindenesetre addig biztos nem kezdeném szedni, amíg nem egyeztetek endokrinológussal és nem nézetek újabb hormon eredményeket. A FSH-d milyen volt? Nekem olyan durván elszállt az addig tökéletes értékem, hogy csak lestem. Lazán vártam a vérvétel eredményét, hogy hát úgyis minden rendben lesz, csak felesleges formaságnak tekintettem, aztán leesett az állam...
8519. Rékuc (válaszként erre: 8518. - Mancs75)
2019. aug. 2. 12:39

Köszönöm! 🙂

Te miket szedsz és ezeket mi miatt nem?

8518. Mancs75 (válaszként erre: 8517. - Rékuc)
2019. aug. 2. 11:21
Szuper, gratula! Q10-et és E vitamint nem szedek, elég sok mást igen.:) Akkor csak így tovább!
8517. Rékuc (válaszként erre: 8516. - Mancs75)
2019. aug. 1. 21:18

Szia!

Én is így voltam vele, nem is mertem eddig megnézetni. 🙂 Amit a tavalyi eredmény után kezdtem szedni, az a q10 és az E vitamin, de szedek D-t és terhesvitamint is.

8516. Mancs75 (válaszként erre: 8515. - Rékuc)
2019. aug. 1. 21:02
Szia, ez nagyon jól hangzik, eddig azt hittem, hogy az AMH javíthatósága csak városi legenda. :) De azért ez a szint már megüti a mércét, ez már egyáltalán nem rossz! Milyen vitaminokat szedsz?
8515. Rékuc
2019. aug. 1. 20:49

Sziasztok!

Csak érdekeségnek írom, hogy megnézettem egy év után az AMH-t, a tavalyi 0,8 körüliről felment 1,3-ra. 😊 Tudom, ez sem egy fényes eredmény, de nem hittem volna, hogy a vitaminok tényleg javíthatják. Az fsh is jobb lett, igaz, még mindig nem jött össze baba.

8514. Mancs75 (válaszként erre: 8513. - Tundev)
2019. aug. 1. 13:33
Nem a SOTE-n van, a Medendbe járok hozzá.:) És valóban a Róbertben lesz a beültetés. Persze, így biztos nem tudunk kezdeni, hiszen épeszű orvos el sem vállalná ilyen értékek mellett, de én sem akarnám. Amiket írtál, T3, T4 stb. ezeket szintén januárban mind megnézettem, mert a hematológus kérte. Minden értékem tökéletes volt, tavasszal mikor biztos ami biztos alapon endokrinológushoz is mentem, az meg kinevetett hogy mit akarok nála ilyen jó értékekkel. De tényleg meg fogok mindent újra csináltatni, az AMH-ts is.
8513. tundev (válaszként erre: 8512. - Mancs75)
2019. aug. 1. 12:59

Murber van még a sotén? Azt hittem, hogy már csak a Róbertben csinál lombikot....


Szerintem ne keseredj el! Lehet, hogy tényleg valami bekavart és ha újra csináltatnád, már jók lennének az értékek.


Az IR-re visszatérve, én az első lombik elején megnézettem és jó volt...majd a 3.lombik elöttr elmentem újra megnézetni és gyönyör IR-em lett...kérdeztem, hogy ez mégis hogyan lehet. Azt mondta a doki, hogy a hormonok "behúzhatják" az IR-t. Így azt is megnézetném a helyedben megint.


Egyébként mlg egy komplett pajzsmirigyet is nézetnék...tsh, t3,t4, antitpo és reverz t3! Ez az utolsó nagyon drága és 15 nap, míg elkészül a lelet...de sokaknál csak itt mutatkozik eltérés.


Én neü rohannék bele most ilyen értékekkel a lombikba, de tudom, hogy az idő meg rohan és nem vár ránk. Szóval megértem azt is, hogy szeretnél már kezdeni....de ha tudsz magadnak egy hónapot még adni, akkor mindenképpen nézesd meg ezeket!

8512. Mancs75 (válaszként erre: 8511. - Tundev)
2019. aug. 1. 10:25
Persze, sajnos most biztosan nem kezdhetek, gondolom Murber (én hozzá járok) ebben a hónapban alapból el fog zavarni (képletesen), de azon sem lepődnék meg, ha azt mondaná, hogy gondolkodjak el a donor petesejten...Csak tényleg meg vagyok lepődve (és persze el is keseredtem), hiszen erre abszolút nem számítottam. Még az IR okozhat hasonlót, de tavaly augusztusban, szeptemberben azt is megnézettem, aszerint semmi gond. Mindenesetre most bejelentkeztem endokrinológushoz, de csak augusztus végére kaptam kaptam időpontot, hát nagyon kíváncsi leszek..
8511. tundev (válaszként erre: 8510. - Mancs75)
2019. aug. 1. 09:46

3,55-ös tsh-val bele se kezdj a stimuba. 2 alatt kell lennie. (Azt mondják, hogy jobb, ha az 1hez közelit, de 2 alatt legyen mindenképp).

Szerintem ennyit nem romolhatott... én biztosan újra nézetném ezeket a hormonokat, mert valami itt nem stimmel.

8510. Mancs75 (válaszként erre: 8509. - Tundev)
2019. aug. 1. 07:37
Szia, köszönöm a választ. Igen, tavaly novemberben nézettem AMH-t, akkor még 1,04 volt. Viszont megnéztem a januári leletemet, akkor az FSH-m 5,4 volt. Létezik, hogy azóta ennyit romlott, vagy ennyire változhat? Mert a mostani értéket extrém magasnak tartom...A TSH-m is kereken 2 volt januárban, sőt nem sokkal utána még egyszer nézték, akkor 2 alá ment, most meg az is 3,55 volt. Nem értem én ezt...
8509. tundev (válaszként erre: 8506. - Mancs75)
2019. júl. 31. 22:18
Oh és még valami...a petefészek kapacitást az AMH mutatja. Néztek neked olyat? (Sotén nem kérnek azt tudom).
8508. tundev (válaszként erre: 8506. - Mancs75)
2019. júl. 31. 22:17

Szia!


Nem vagyok expert ebben, de tudtommal 11 vagy 12 fölötti fsh-val a prof nem csinál stimut.


De a jó hír az, hogy az fsh hónapról hónapra változik. Így ha tudod, akkor csináltass még egyet a következő ciklusodban.


Azért ilyen nagy arányú "romlás" nem hiszem, hogy valós. Talán csak egy rossz hónapot fogtál ki. Nekem volt 11 az fsh-m egyszer, majd a következő alkalommal már csak 7 volt.


Kitartás és nem csüggedni!

8507. Amika0405 (válaszként erre: 8505. - Mobea)
2019. júl. 31. 21:49

Drága vagy köszönöm.

Minden simán ment,kivéve a várakozás.

Tegnap elált a vérzés is ami alig volt ,viszont ma wgész nap véreztem amit nem értek de ha nem váltazik akkor telefonálok.

Remélem nálad is minden oké😉😉😉

8506. Mancs75
2019. júl. 31. 18:17
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy a tapasztalatok szerint mi az az FSH szint, ami mellett még indítanak lombikot? Én ma voltam 5. napi vérvételen, az FSH értékem 22,7, míg a normál tartomány 2,5 - 10,2 lenne...Egy éve még 6,9 volt ez az érték, ezek szerint a petefészek kapacitásom igencsak csökken...E hónap végén kezdenénk a stimulációt, de nem tudom, így indíthatjuk-e. 44 éves leszek hamarosan. Köszi előre is a válaszaitokat!
8505. mobea (válaszként erre: 8504. - Amika0405)
2019. júl. 30. 20:16
Örülök, hogy jól ment, gondoltam rád! Reméljük, innen akkor már minden simán megy majd :)
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook