Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülgyulladásra kövirózsát? fórum

Fülgyulladásra kövirózsát? (tudásbázis kérdés)


28. Hun Atilla (válaszként erre: 21. - Dorina_11)
2017. nov. 9. 08:11

Nem ajánlott a vattás alkalmazás!

A gézlapos lehetséges azt is fülész alkalmazza és inkább súlyos eseteknél.

Fülgyulladásoknál eleve tilos a fültisztítás és bárminemű otthoni manipuláció.

Gyulladás van! Nem piszkálni kell hanem pihentetni. Víz ne érje az nagyon fontos!

Gombás felülfertőzést lehet kapni amit nehéz diagnosztizálni. Itt minél fontosabb az antibiotikum használat nem úgy mint más banális esetekben.

27. Hun Atilla (válaszként erre: 25. - Herikamama)
2017. nov. 9. 08:06
Szigorúan tilos beszakadt dobhártya mellett használni! Súlyos szövődményeket okozhat.
2017. nov. 9. 08:03

A kövirózsa használata:

- Fülészeti vizsgálat. Tilos beszakadt dobhártya mellett használni!

- 3-5 kövirózsa levelet kell leszedni és folyóvíz alatt lemosni

- Két kanál között ki kell nyomni a levét

- Nem kell leszűrni de csak a leve használható

- A betegnek a beteg füllel ellentétes oldalon kell feküdnie.

- Érdemes fülcseppentőt használni, eleve a nagyobb törmeléket nem szívja fel, könnyebb a hallójáratba juttatni.

- A becseppentés után a fülcimpát 5-ször, kézzel rá kell nyomkodni a hallójáratra

- 5-10 percig fekve kell maradni különben kifolyik a lé a hatóanyag.

2017. ápr. 23. 09:48
Szeretnék segítséget kérni.Fülgyulladásom van Otipax cseppet tettem bele,de sajnos azután is,hogy megrepedt a dobhártya. Most egyáltalán nem hallok. Voltam orvosnál,leszívott váladékot, de most sem hallok
2017. jan. 22. 17:40
és a forró sóra fekvés , általában a melegités
2017. jan. 19. 23:45
Nalunk a cseppek mennek es hatasosak :)
2015. szept. 19. 17:14

Pár napja szenvedtem a bal fülemmel, zúgott, alig hallottam vele, be volt dugulva, búgó hangokat hallottam, és enyhén fájt is (igaz, a fájdalom maga nem volt vészes).

Vettem kövirózsa kivonatot, napi 3 x 3 cseppet csepegtettem bele két napig, és ma délelőtt egy nagy kattanást éreztem, és totál kitisztult. Nem hiszem el! Újjászülettem!

Csak azt nem tudom, hogy most még használjam-e pár napig, vagy így már nem kell.

Ami tény: csepegtetés utáni két óra mindig nagyon rossz volt, erősödtek a tünetek, a fülzúgás, dugulás, fájás-viszketés, süketség.

Viszont ma pont két órával a cseppek után jött ez a kattanó érzés és tiszta hallás.

2009. nov. 11. 17:01

Nekem már több mint egy éve folyamatosan be van gyulladva a fülem a víztől pedig már régóta nem érte víz. Rengetegszer voltam orvosnál...nem is egynél... de mindig csak valami fülcseppet írtak föl meg egy krémet amit használtam és egy ideig jó lett de mikor abbahagytam mert elfogyott újra előjött. Nekem viszont valami váladék vagy nem is tudom mi folyik belőle. Nagyon rossz érzés. Foggalmam sincs mit csináljak!!! Nem akarok megint orvoshoz menni, ugyis tudom a szokásos szövegüket.. "ne érje víz"

Viszont ettől a kövirózsától félek. Nem igazán tudom h kell alkalmazni. Olvastam itt h valaki közvetlen a fülbe csöppentett valaki pedig vattára rakta... De a vattára mégis hogy?? És azt hogy lehet beletenni a fűbe. Valaki leírná részletesebben? Megköszönném.

20. mreich
2009. aug. 16. 08:27
Mi készen vettünk kövirózsa-kivonatot a gyógyszertárban, ebből 3*3 cseppet kellett cseppenteni a kisfiam fülébe. Igaz azonban, hogy nem volt erős a gyulladás, vagy csak elkaptuk a korai stádiumban, de nagyon hamar rendbejött.
19. sztolyka (válaszként erre: 18. - A9752c112e)
2009. aug. 16. 07:56
Sajnálom!
2009. aug. 14. 22:26

Jelentem:sajnos a kövirózsa nem nyert.

Folyamatosan kövirózsáztam a fülemet,de csak romlott a helyzet.Tegnap késő délután már nem láttam a fájdalomtól.A szüleim vittek az orvoshoz,ahol nem mondhatnám,hogy élményekkel gazdagodtam.Ott aztán mindent csináltak velem,még most is fáj...

2009. aug. 13. 15:43
A lányom sírt a fájdalomtól,mindössze 1 cseppet nyomtam ki a levélből közvetlen a fülébe és fél óra múlva már semmi baja nem volt.
2009. aug. 11. 04:39
Nekem nem vált be a kövirózsa,meg a kisfiamnak sem. De attól másnak jó lehet. Én is sokat hallottam áldásos tevékenységéről.
2009. aug. 10. 23:00
A kövi rózsa nagyon jó
2009. aug. 10. 19:46

Köszönöm mindenkinek!

Akkor kövirózsa,serényen:)

Napi 3-4 levél és kb. 2 nap...

Bízom benne!

2009. aug. 10. 19:42

Nekem is elég érzékeny a fülem, de csak 2 éve kb.

Tegnap is kezdett feszíteni a víztől,mert belement, de egész nap kövirózsás vatta volt benne. És használ. Amikor megszárad a vatta új levelet vakarok le. Ha napi 3-4 levelet (de lehet többet is) elhasználok 2 nap alatt semmi bajom. :)

2009. aug. 10. 19:38
Gyerekkoromban felszúrták mindkét fülemet egyszerre. :( Még most is emlékszem a fájdalomra, pedig viszonylag kicsi voltam még. Többet nem futhattam(ettől függetlenül futottam), és víz alá sem merülhettem. Elég volt egy enyhe huzat és már fájt is. Akkor kövirózsát csepegtetett mamám a fülemben, egész éjszaka úgy feküdtem, hogy ki ne folyjon. Reggelre beleszáradt, de kutya bajom sem volt. Azóta is ezt használom, hiszen sajnos nem javult a fülem, de ez legalább segít!
11. szép szájú (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2009. aug. 10. 19:37
Erre sajnos tapasztalat alapján jöttem rá! :(
10. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Szép szájú)
2009. aug. 10. 19:35

Nem tudtam.Bocsesz akkor az infóért.:):S

Am a sórol én is hallottam.:D Remélem ebbe nem tévedek, és nem árt neki.:)

2009. aug. 10. 19:34
Fokhagyma? Az immunerősítő.
2009. aug. 10. 19:30
fokhagyma?
2009. aug. 10. 19:29
De a meleg só is használ a gyulladásra.
2009. aug. 10. 19:27
Fülgyertyát gyulladás alatt nem szabad alkalmazni,mert utána gyakrabban fog begyulladni és igen fájdalmas gyertyázni a gyulladás alatt.
2009. aug. 10. 19:25
Nekem bevált. Vattára szoktam tenni a lekapart levelet és a levét. Naponta többször is teheted.
2009. aug. 10. 19:25

Állitólag én is ugy tudom , hogy használ..barátomnak mégse jött be,nem segitett rajta,pedig 2-3 napon keresztül végig csinálta.:S

Van fültyergya én azt csináltam neki, meg ő beszedtem a legolcsóbb((szte az a tuti)) fájdalomcsillapitot,és lássunk csodát ,elmult.:)

2009. aug. 10. 19:23

Naponta hányszor?Mennyit?Cseppenként vagy inkább a vattára nyomva a nedvét?

Hány nap után muszáj orvoshoz menni?

2009. aug. 10. 19:23
ezt én is hallottam,álllíttólag használ!egy próbát megér,nem?:)
2009. aug. 10. 19:22
Fülgyulladásra kövirózsát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook