Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakötvény fórum

Babakötvény (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
35. Kriszti0711 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2010. okt. 28. 14:53

Köszi, ezt nem is tudtam, hogy a MÁK-osra nem lehet tenni! Mondjuk miért is lehetne?! Az egyszerűbb lenne, nem?

Na, akkor majd szétnézünk, hogy hol jobb nyitni számlát.

2010. okt. 28. 14:51

Szia!


Én is nyitottam a lányomnak ilyen számlát. Én egyenlőre havi 5ezret teszek rá neki, decemberben jön majd az éves elszámolás.

Miután megnyitottam kezdtem el gondolkodni, hogy ha bevezetik majd az eurót, nem fogunk-e rosszul járni...de csak így tudom biztosítani a lányomnak, hogy tutkóra legyen majd kezdőtőkéje az élethez. Ehhez ugyanis csak ő tud majd hozzáférni!!!!

33. ani001
2010. okt. 28. 14:50
Rendes szla-t nyitnak, nálunk anno két éve kikötötték,hogy csak évi 120e-t lehet rárakni. Lehet,h ez azóta változott.
32. Pen80
2010. okt. 28. 14:47
www.babakotveny.info - itt mindent megtalálsz
31. Pen80 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2010. okt. 28. 14:46
Ja, ez évente van, tehát évi max 6000 Ft támogatás.
30. Pen80 (válaszként erre: 29. - Kriszti0711)
2010. okt. 28. 14:45
Igen, a MÁK-nál lesz, de arra te nem tudsz tenni. Ezért nyithatsz valamelyik bankban neki Start számlát, amire a MÁK átutalja ezt a 40ezer Ft-ot. Erre annyit fizetsz be, amennyit akarsz, de évi 120ezer Ft-nál többet nem érdemes, mert az állam a befizetett összeg 0,5%-át adja azt hiszem támogatásban, de maximum 6ezer Ft-ot. Tehát hiába fizetsz be többet, mint 120 ezer, csak 6.000 lesz az állami támogatás. Jobban jársz, ha a többi pénzedet jobban kamatozó számlán tartod. :)
2010. okt. 28. 14:41
Automatikusan a MÁK-nál lesz számlája a kicsinek úgy tudom.
2010. okt. 28. 14:40
ez ügyben kellett lépni? mármint működik az egész autómaikusan? Ha akarsz rátenni akkor kell valamit csinálni?
2010. okt. 28. 14:37
De azt hiszem, hogy minden újszülött kap az államtól egy 40.000 Ft értékű babakötvényt, habár azt nem tudom, hogy ezt hol vezetik, és hol lehet rá még tenni.
26. ani001 (válaszként erre: 25. - Zsu0427)
2010. okt. 28. 14:36

Szia!


Mi OTP-nél csináltattuk. Évi 120e ft a max amit rárakhatsz tehát havi 10e ft:)

2010. okt. 28. 14:30

Szeretnék többet tudni a babakötvényről. Aki megcsináltatta a babájának azok véleménye érdekelne. Hol érdemes, melyik banknál? A baba mennyi idős koráig lehet megigényelni??? Mennyit tesztek rá havonta??

Minden érdekelne ami a babakötvénnyel kapcsolatos. Köszi előre is a hozzászólásokat. :)

24. szildikó77 (válaszként erre: 19. - D89d9f2f77)
2010. márc. 27. 17:19

Szia!


Én nem kaptam semmi papírt senkitől!Tavaly hívtak Tatabányáról(ott született a kislányom),hogy megcsinálnák a papírokat(ekkor már 3 éves volt a lányom).Modtam,hogy már nem lakunk ott,azt mondták akkor majd Pestről keresnek és ott intézhetem a dolgot!Azóta sem keresett senki sem és már mindjárt 4 éves lesz a lányom!Ilyenkor mi a teendő?Szóval a Kincstár automatikusan nyit számlát a gyereknek?Onnan átvihetem máshová?Köszönöm a válaszokat!

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 22. - Anikko)
2010. márc. 27. 15:52
Én sem mentem sehová,Én úgy értelmeztem az Államkincstár csinál mindent,nekünk csak a papírokat kell őrizni.
22. anikko
2010. márc. 27. 15:50
Én sehová nem menten semmivel. Muszáj?
2010. márc. 27. 15:47
adókártya is kell. A MÁK nyit egy számlát saját magánál, de ha más pénzintézetben szeretnéd a pénzt tartani, akkor oda kell bemenned az államtól kapott papírkával, és a két intézmény lerendezi egymás között.
2010. márc. 27. 15:46
ja kell még a családi,gyes vagy gyed határozat
2010. márc. 27. 15:45
az államtól kapsz majd egy papírt és azt kell be vidd egy akár milyen bankba ott meg csinálják.Kell a szül.anyakönyvi kivonat,lakcím kártya is.
2010. márc. 27. 15:41

Sziasztok!

Szeretném megtudni,hogy aki már elintézte a babakötvényt hol és hogyan tette?Ebben kérnék segítséget!

2009. júl. 24. 07:20

Hány hónapot kell várni arra, hogy a Start számlára utalják azt a 40ezret?

Mi időben megnyitottuk a számlát, de már elmúlt 4 hónapos a kisfiam, és még nem utalták rá a pénzt! Akkor most hol van az az összeg, kinek kamatozik?

2009. ápr. 9. 09:22

Sziasztok!


Én is megörültem amikor a második gyerkőcöt terveztük, hogy dejó mostmár lesz ezután valami hivatalos megtakarítás féleség a gyerekeknek, mert az elsőnek rögtön csináltunk. (az mondjuk egy életbizti volt). Én már a kórházban kaptam néhány sort erről a csoda dologról no meg persze egy telefonszámot. El is jött a csaj, de amikor elmesélte, hogy pontosan mit is takar akkor elképedtem. Először is az nem tetszett, hogy maximalizálva volt az összeg. No nem mintha az a helyzet fenyegetne, hogy többet akarnánk bele tenni, de sose lehet tudni mi jön. Nem beszélve a "támogatásról" ami asszem valami 6000 Ft. Nah akkor végül is úgy döntöttünk, hogy a másodiknak is marad az életbizti, így legalább ha bármi történne velünk akkor az enyémnél a biztosító átvállalja a díjat. Az az igazság, hogy sokat vagyok úton és időnként lever a víz amikor eszembe jut mivan ha szembe jön egy állat és ottmarad a két gyerek... Nah szóval kb ugyannannyi összegért jobbat kaptam. És az az igazság hogy MINDENKINEK csak ajánlani tudom ezt a megtakarítási formát (már akik gondolnak olyan lehetőségre hogy mi van ha...). Nagyon szuperrül levezette a csaj hogy mi a különbség. (bár én az előző miatt is tisztában voltam egy-két dologgal). Igazság szerint nem igazán értem, (akkora hírt csináltak a babakötvénynek és a start számlának) hogy egészen pontosan aki ezt kitalálta mégis mit gondolt miért is jó???

2009. jan. 12. 21:09
egy nagy nullla!!!!!!!!!
14. Serry
2008. máj. 17. 10:40

Sziasztok!

Én erősen szkeptikus vagyok ezzel a dologgal. Én magunkat a leszakadó réteghez sorolom. két gyerekkel élünk összesen havi: 180ezerből. Mire kifiztetem a számlákat törtlesztőket ugrik a férjem fizuja, marad a GYED-em ami szerencsére 80 körül mozog. Vagyis egészen jó. De van egy pelenkásunk és egy ovisunk. Ovis ksja apa kajáa a munkahelyén ugrik kapásból 20 és akkor marad a többi egész honapra. Szóval ehhez kéne még hozzá paszolni ,h ha kicsinek megnyitjuk a start számál zehetünk rá félre anagynak, fejenként 7-8 ezer forintot. vagyis ha bevállalom újabb 20-as a kasszából. Tehát megélhetésre egyébre marad 20-30 ha jo vagyok matekból. Ráadásul 18 év múlva semmit sem fog érni....

Ami nekem ennél jobban tetszik, h adott esetben ha nagyobb összeget kapnak betehetem máshová.

Ja mi köze ahhoz az államnak, h évente én mennyit teszek félre a gyerekemnek. Mért nem tehet 120-nál többet félre? Ha tudok esetleg?

Szóval szerintem tényleg mézes madzag.

Ja és a kicsi aki után járna a babakötvény már 4 hónapos és semmit nem kaptunk. jó az államnak, mert sutyiban használja azt a pénzt amit elvileg a gyereked kapna. Mert ugye 4 hónapja nem neki kapatozik. S ráadásul 18 évesen veheti fel és ezt a 4 hónapot nem fogja senki jóvá irni neki...

Szóval amit adnak fogadd el, de többet szerintem erre a számlára nem érdemes... mert mással jobban járhatsz.

2008. ápr. 27. 15:05
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy ki dönti el, hogy alacsony jövedelmű család vagyunk-e. Mert ugye, akkor több a támogatás meg minden. De nem kaptam semmi tájékoztatást arról, hogy mi hová számítunk. Én alacsony jövedelműnek tartom magunkat, mivel egyedülálló vagyok, havi 45 ezer forint GYED-ből élünk. Hol tudok ennek utánanézni?
2007. szept. 16. 19:14
Sziasztok!Én egy 15 hónapos kislány anyukája vagyok.Érdekelne a babakötvény hogy én semmilyen levelet nem kaptam az állitolagos kincstári számla megnyitásáról , annyit tudok hogy ez mindenkinek jár aki 2005.december31 után született automatikusan.Lehet hogy uttánna kellett volna járnom?
11. a26b2a1b7e (válaszként erre: 9. - Pitypang)
2007. aug. 13. 18:02

Egyébként meg van határozva, hogy ezt az összeget mire lehet költeni.

Pl. lakásvásárlás, tandíj, vállalkozás nyitása stb.

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen formában lehet kivenni majd ezt az összeget. Azaz, hogy utólagosan fizetik-e ki, miután az ember viszi a számlát, vagy kifizetik előre, és utólag kérik be majd a számlát, hogy megbizonyosodjanak, hogy valóban arra költötte... mert nem mindegy...

10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 9. - Pitypang)
2007. aug. 13. 17:59
Ha beírod a Google-ba,hogy babakötvény, akkor kidobja a babakötvény hivatalos oldalát, és ott tudsz böngészni, fent van minden banknak az ajánlata, és össze is lehet őket hasonlítani, mert összehasonlító menüpont is van.
2007. aug. 13. 15:53

Sziasztok!


Engem is érdekelne a Babakötvény, de még nem döntöttük el, melyik banknál nyissuk és hogy hogyan is legyen pontosan az egész. Mennyit fizessünk havonta, stb....

Gondolom, el nem veszik a pénz. A világot ha nem is tudja belőle megváltani a fiam, de valamire biztosan jó lenne az az összeg. Egy 18 éves, akinek saját jövedelme nincs, biztosan tudná, mire költse. :))

Köszönöm előre is, ha valakinek van jó tippje!

2007. aug. 13. 15:34

Én elvittem a bankomba a papírokat, és ők elintéztek mindet. Startosat nem nyitottam, a két nagyobbnak már van az ING-nél, most még gondolkodom, de biztos, hogy startos nem lesz.

Anno 89-ben a nagynál adtak 100 forintot, nem csináltunk vele semmit, az szépen ott is maradt az OTP kasszában, úgy mint a lakásigénylésre beadott 3500 forintunk. Na ebből a sok kicsiből jött össze az OTP nek egy jó nagy. Ugyhogy szépen nyissátok meg azt a számlát nem kell, hogy az államkasszában maradjon.

2007. aug. 13. 14:35

Kedves Hoxa!


Én a babakötvény kalkulátorral erre a végeredményre jutottam, ha végig fizetem a 120 ezer forintot évente:


Babakötvény kalkulátor


Végeredmény


A gyermek születési ideje: 2007 / 05 / 24


Összesített adatok


Összes, támogatásra jogosult befizetés a 18 év alatt 2 280 000 Ft

Összes, támogatásra nem jogosult befizetés a 18 év alatt 0 Ft

Összes állami támogatás a 18 év alatt 154 000 Ft

Összes hozam a 18 év alatt 2 465 674 Ft

Összes számlavezetési költség a 18 év alatt 0 Ft

A lejáratkor felvehető összeg (adómentes) 4 899 674 Ft


Számomra ez így hirtelen jól hangzik. Azért kíváncsi lennék rá, hogy végül is Te hogyan döntöttél ez ügyben? Nem nyitottál Start számlát? Mert én egyelőre azt tervezem, amíg valaki ügyesen le nem beszél róla...


Szia:

Leni

6. Hoxa
2006. máj. 30. 12:21

Részlet egy indexes fórumból:


Minden újszülött kap 40 ezer forintot, amit a szülők által meghatározott bankban helyeznek el. A bankot csak a kormány által megadott bankok közül lehet kiválasztani.


1.) A pénzt nem a szülők kapják, hanem az újszülött. - Ez egy igen fontos kitétel! Hogy miért? Mert a betett pénzzel a bank 18 - azaz tizennyolc - évig szabadon gazdálkodhat. Ez a bankoknak még a lekötött betéteknél is jobban használható forrás. Az összeghez biztosan a bank rendelkezésére áll tizennyolc évig.


2.) A 40.000 Ft nem nagy összeg? - Természetesen egy bank gazdálkodásában 40 000 Ft nem nagy összeg. Így nem is tűnhet számunkra sem nagy üzletnek. De mennyi a születések száma Magyarországon?

2003 - 94 647 újszülött

2004 - 95 137 újszülött

2005 - 97 500 újszülött


A bankok 2005. évben pl. 97 500 x 40 000 = 3 900 000 000 összeget tudhattak volna magukénak, hosszúlejáratú lekötésként, ha van Babakötvény.

De nem ennyi a valódi összeg amit a Babakötvény ki akar helyezni a bankokhoz. Hisz a kihelyezés hosszú távú, 18 évig a bankok zsebében marad a pénz. Nem elég egy csak évet figyelembe venni.

97 500 x 40 000 x 17 = 66 300 000 000 összeg amit a költségvetéstől átcsoportosítanak a bankokhoz. Azért 17 a szorzó, mert az utolsó, 18. évben azok akik betöltik a 18. életévüket, felvehetik a pénzüket. Tehát az első év pénze már nem feltétlenül lesz a bankoknál.


Ami igazán aggasztó, az az, hogy a fenti számok csak az alap Babakötvény alapján kiszámolt számok. A szülőket a Gyurcsány-féle Babakötvény arra ösztönzi, hogy tegyék ők is a bankokhoz - tizennyolc évre (!) - a pénzüket. Ezt még Gyurcsány úr azzal is megfejeli, hogy további pénzt ad a költségvetés, ha a szülők ezt teszik.


3.) Valóban szükség van erre? - Mennyit fog érni ez a pénz 18 év múlva? (Erre a 4. pontban visszatérünk.) Valóban arra van szükség, hogy közpénzből és a lakosság pénzéből a bankok kasszáját gazdagítsuk?

Nem tudom, hogy egyáltalán az OTP még magyar kézben van-e. De a bankok nagytöbbségének külföldi tulajdonosai vannak. Azaz minden profitot, amit megtermelnek, kivisznek az országból. A pénzkivonásokkal éppenséggel a magyar gazdaságot gyengítik.


4) Mennyit fog érni a 18 év után felvehető összeg? - Bebetonozott, hosszúlejáratú pénzelhelyezésről van szó. Ezek alapján sem szállunk az egekbe, mondjuk legyen a biztosított hozam 10%. Ez azt hiszem egyáltalán nem méltánytalan, főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy a vásárlói hitelek 25-37% körül vannak, bár egyes bankok 227-437%-os kamatra adnak kölcsönt. Mivel a Babakötvény elég bonyolult konstrukció, ezért csak az alapszámmal számolunk:

Kamatoskamat: ko x (1 + p/100)^n

40 000 x (1 + 10/100)^18 ≈ 222 396 Ft.


Nem nagy összeg, és fogalmunk sincs, hogy mennyit fog érni 18 év múlva valójában, amit a boldog nagykorúvá vált honpolgárunk majd felvehet. De nem kell találgatnunk, ki tudjuk számolni, hogy Gyurcsány Babakötvénye mennyit is fog adni 18 év múlva. Mit mond a Babakötvény-kalkulátor?

A számláról felvehető összeg: 122 222 Ft. - Azt hiszem ehhez nincs mit hozzáfűzni!


5.) Következtetések - A kérdésekre ki-ki adja meg maga a választ:

- Miért kell közpénzből a bankok zsebét megtömni?

- Miért kell a lakosságot arra buzdítani, hogy helyezze a pénzét lebetonozva a bankokhoz?

- Miért kell a bankokat (külföldi befektetők!) erősíteni - egyébként is olyan gyengék szegények - a magyar kis- és középvállalkozók helyett?

- Miért vonzódnak ennyire Gyurcsány és Kóka urak a külföldi nagytőkésekhez?

- Miért kell ezzel hülyíteni a népet, hogy a Babakötvény micsoda haladás? Kinek?

- 1998- 19 500 Ft-os kötvény, 2006 - 40 000 Ft-os babakötvény. Ez az mszp féle új Magyarország?


"És amire igazán büszke vagyok: az a Babakötvény" - A fentiek fényében ez nagy valószínűséggel még igaz is. Talán soha ennyi pénzt nem lapátoltak át külföldre egyetlen egy törvénnyel még Magyarországon.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook