Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26 hónapos lányom, képes elájulni a hisztitől! Mit tehetek? fórum

26 hónapos lányom, képes elájulni a hisztitől! Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. 69kata
2010. aug. 26. 21:23
Szia!majd kinövi!A fiam is olyan hisztis volt,elkékült a szája,beájult.Tartottam hideg vizet magamnál,itthon pedig kis hideg zuhany a fejre!Hatásos.
2009. aug. 10. 22:59
Menj el vele egy nevelési tanácsadóba.
2009. aug. 10. 22:10

[link]


A tünetcsoportot affektív apnoénak hívják és szerintem ilyesmi címen indult is már téma itt a Hoxán.

54. 2cb2af252b (válaszként erre: 43. - Cel)
2009. aug. 10. 22:01

Sziasztok. Látom, szó esett a naplómról...igen, az én lányom autista.

Amikor gond volt a fürdéssel, öltözéssel, egyszerűen nem jelentettem be előre, hogy mi következik, hanem kérdeztem:

-Kicsi fürdővizet kérsz vagy nagyot? Kék habfürdőt vagy sárgát? Pólót vagy trikót?

Örült, hogy ő dönthetett és mire észbe kapott, már le is volt fürdetve és fel volt öltöztetve. Nálunk bevált.

53. Ekka (válaszként erre: 51. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 17:59
Abbahagyja! Elájul:((((
52. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 51. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 17:53
Én nem hagynám rá, mert egy idő után lehet hogy arra gondolna, csinálhat ő bármit, úgysem foglalkoznak vele:)
2009. aug. 10. 17:45
A védőnő szerint nem kell törődni vele, és ha rájön, hogy nem ér el eredményt, abbahagyja. Csak kérdés, hogy mennyi idő alatt... valamint vannak élethelyzetek, amikor ezt nem engedhetjük meg magunknak, pl. egy bevásárlóközpontban.
50. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 26. - Panka78)
2009. aug. 10. 16:52

Meg kell találni az okot.

pl fürdés.Miért hisztizik?Nem akar fürdeni, vagy túl sokáig tart a fürdés, nem vagy ott vele, vagy ott vagy..stb

Vagy az öltözködésnél.Miért hisztizik?Nem akar öltözni, vagy azt nem akarja hogy te öltöztesd, vagy esetleg nem azt akarja felvenni amit te akarsz ráadni.

Aztán lehet nevelni.Pl fel lehet dobni jutalmat.De ütni azért nem tanácsos.Mert aztán megszokja és röhög rajtad.de ha jól viselkedik jutalmazod, ellenkező esetben a hisztiért megvonod a jutalmat az használhat

49. Ekka
2009. aug. 10. 16:22

Minden gyereknél más jön be.. Van nyugodtabb és kevésbé nyugodt..

Én lányom pl. nagyon kitartó, ha hisztiről van szó!

48. correct (válaszként erre: 44. - Angika27)
2009. aug. 10. 15:39
Na, hát az én kislányomnak anno még az engedés sem számított. A hisziért hisztizett.
47. correct (válaszként erre: 43. - Cel)
2009. aug. 10. 15:37
Neki autista gyermeke van? Az én bátyám is autista, ő maximális mértékben önellátásra képtelen. Megnézem a naplóját, jó, hogy írtad.
2009. aug. 10. 15:36
meg persze sok sok türelem kell!!
45. cel
2009. aug. 10. 15:34
További kellemes beszélgetést kívánok, nekem mennem kell.
2009. aug. 10. 15:34
Először is.Minden gyerek más és más nincs két egy forma gyerek és egy forma eset sem!Mindenki másképp látja ezeket a dolgokat!De viszont nagyon fontos hogy a dolgok mélyére lássunk és megtaláljuk a megoldást!Miért hisztizik az a gyerek?Talán a boltban?talán azért mert nem kapott meg valamit?Ezekkel mind mind a szülő tűrés határát próbálják ki.És ami ebben az esetben nagyon fontos az a következetesség,ezzel sok mindent el lehet érni most már tudom!nálunk is volt hiszti amit egy idő után én meguntam és engedtem mert sem kiabálni sem megütni nem akartam nem is tudtam volna!de ma már hogy 8 éves látom hogy akkor jót tett az hogy következetes voltam!
43. cel
2009. aug. 10. 15:33
Igen, rendszeresen olvasom Esőanyu naplóját, megdöbbentő és szívet tépő, még is felemelő. Minden elismerésem azoknak a szülőknek akik beteg gyermeket nevelnek.
42. correct (válaszként erre: 41. - Cel)
2009. aug. 10. 15:29

Bizony, ilyen is van, és még hasonló.

Vagy akár az autizmus enyhébbik foka.

41. cel (válaszként erre: 37. - Ata06)
2009. aug. 10. 15:26

Kedves Ata06!


Több igazság is létezik. Neked is igazad van, mert vannak esetek amikor a gyermek nevelése valamilyen okból kifolyólag nem lehetséges szakember bevonása nélkül. Gondoljunk csak az ADHD szindrómára. Ez bizony korai időszakban, de minden esetben 7 éves kor előtt jelentkezik. Ha a külvilágnak nincs tudomása a betegségről, mind a szülőre, mind a gyermekre rossz szemmel néznek az emberek. A gyermeket neveletlennek a szülőt pedig felelőtlennek titulálják.

40. correct (válaszként erre: 38. - Cel)
2009. aug. 10. 15:26
Igen, közben megnéztem a naplódat, olvastam a kislányról, és láttam az életkorod, fiatal nagymama vagy. Gratulálok hozzájuk! :)
39. correct (válaszként erre: 37. - Ata06)
2009. aug. 10. 15:23

Ez nem cinizmus, kérlek, csak megmosolygás. Mivel nem szeretnék átváltani a Te módszeredre. Tanultam eleget ettől a honlaptól, az itt lévő kedves emberektől, az elmúlt 8 hónap alatt mindennap.

Ha nem zavar a dolog, képzeld, nem általánosságban beszéltem, hanem elnmondtam, hogy velünk, hogy volt. :) A "megnevelést" mint szót, később ki is fejtettem, hogy nem a neveletlenségre értettem, hanem az innentől kezdődő igazgatásra, ami "dolga" van a szülőnek, hogy milyen módszerekkel, az senkinél sem lehet ugyanaz. A kistetvéremnél anno bejött a játékosság, neki arra volt szüksége, de kiakadt, ha irányították. Van akinek viszont az utóbbi jön be. De a vége egy gyűjtőfogalom, ami kialakul bármiből is, ami módszer lesz: nevelés. Szeretettel, szigorral, játékossággal, vagy akár azzal, hogy a szülő utánozza a hisztit és a gyerek csak les...ez mind nevelés, és a gyereket nevelni kell. Egy dolog nem megoldás: a ráhagyás. Ez senkinél nem megoldás. Én megtaláltam az utam, tökéletes is lett, bár megfodult a fejemben anno a segítség kérése, voltak olyan hisztik. De végül soha nem kellett.

Részemről is lezárva, azért ha gondolod, olvasd végig az én hangnememet és a sajátodat :)

Szia.

38. cel (válaszként erre: 33. - Correct)
2009. aug. 10. 15:20
A lányom 29, a fiam 19 éves. Az unoka viszont 25 hónapos és lányom sem mentes a téma alól. Pannácska nem engedi feledtetni e remek korszakot:)
37. Ata06 (válaszként erre: 36. - Correct)
2009. aug. 10. 15:16

Egyelőre a te cinizmusodból jön ez le! Tudod van olyan, hogy hiába nevelsz nem ott van a megoldás kulcsa! De mit beszélek én itt egy Ranschburgnak?

Részemről ezzel lezárva!

36. correct (válaszként erre: 35. - Ata06)
2009. aug. 10. 15:12
Hát persze! Elhiszem, hogy Te jobban tudod, hogy én miket éltem át, mint én magam :)
35. Ata06 (válaszként erre: 34. - Correct)
2009. aug. 10. 15:11

Én tudom amit tudok! Az a szomorú, hogy aki nem él át bizonyos dolgokat, avval úgy sem lehet megértetni

a másik oldalt! Ehhez néhányan túl korlátoltak!

34. correct (válaszként erre: 32. - Ata06)
2009. aug. 10. 15:08

Hát persze! Igen, az a fajta vagyok! Sőt, összeroppanok, ha nem törlek be Téged :))))))

Nyugodtan írkálj csak, szíves örömest elolvasom!

33. correct (válaszként erre: 31. - Cel)
2009. aug. 10. 15:07

Hú, közöttünk nagyon-nagyon-nagyon nagy a szeretet.

Én még túl is féltem őt, de betegesen :S ő pedig észreveszi ha bajom van abból is, ha nem mosolygom rá, és megkérdezi mi a baj. De van amikor csak elkezdené a hisztit, akkor inkább mosolygom. Már nem az van, ami régen volt, hála az égnek, hogy ilyen >ember< lett belőle, amilyen most.

Neked hány éves(ek)?

32. Ata06 (válaszként erre: 23. - Correct)
2009. aug. 10. 15:06

Azt gondolod, hogy másnál is jobban tudsz mindent? Ezért osztod az észt? Te pont az a fajta vagy, akinek mindig igaza kell, hogy legyen!

És még valami! Én nem sértegettelek, veled ellentétben!

31. cel (válaszként erre: 25. - Correct)
2009. aug. 10. 15:04
A lényeg ott van nálad, szeretetben legyen a gyermek és kapja meg a neki megfelelő irányítást.
30. correct (válaszként erre: 27. - Panka78)
2009. aug. 10. 15:02
A kettő között... :S nehéz eltalálni, de lehetséges.
29. correct (válaszként erre: 26. - Panka78)
2009. aug. 10. 15:01
:) Esetleg párszor beszínezhetnéd a vizet, kaphatóak drogériákban ilyen tabletták.
28. cel
2009. aug. 10. 15:01

Egy kis humor e témakörben:

A húgom 12 évvel fiatalabb nálam, tisztán emlékszem a dacos, hisztis korszakára. Anyukánk nem a nyugalmáról volt híres, így, hogy ne ruházza meg beküldte a szobába, egy idő után húgom elhallgatott, anyu bement hozzá, megkérdezte, hogy befejezted? Mire tesóm: nem, csak pihentetek. Anyu: rendben! és visszacsukta az ajtót. Két perc múlva folytatta visítást tesóm. Ilyenkor az lett a műsor vége, hogy hisztibe belealudt.

Tesóm ma már 36 éves, egészséges felnőtt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook