Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogy rendezted/rendeznéd be a lakásodat? fórum

Te hogy rendezted/rendeznéd be a lakásodat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 31. 14:59

sziasztok én új vagyok.


Most van készülőben a garzonom.

Sok a dilemma...csempe,szinek,stb.


Szeretem a kéket és a zöldet, mégsem tudom eldönteni a szoba szinét....valami világos szin kéne,hogy tűnjön nagyobbnak...tudnátok segiteni?

2009. jún. 18. 13:44

Ez abszolút a háztól függ.

Sok gyönyörű bútort tennék bele, szép és kreatív dekorálással gazdagítanám. : )

2009. máj. 25. 13:23
Sajnos nekem még nincs lakásom, de tervezem, h hamarosan (majd, ha hazamegyek) építtetek. Imádok lakberendezni, uh én rajzolom a saját álom-lakásom, már van jó pár tervem. Ami biztos lesz benne az egy kemence ( az az igazi, régi, dédnagymamáik kemencéje tipusú) a konyhában, ami mellé oda lehet kucorodni. :) és galériás lesz. A naplómban van kép a kemencéről.
2009. jan. 11. 11:15
A terv már meg is van, de a kivitelezés vár magára nyárig...
59. moncsicsi83 (válaszként erre: 55. - Régiember)
2008. dec. 1. 22:39
:) Semmi gond, egyébként mostmár lehet virágom, csak a hülye panelba minden kipusztul. Valami ötlet?
2008. jún. 19. 20:02
Hjajjj ha már ott tartanék és lenne annyi pénzem.Végülis csak egy telek kéne meg durván 13-15 millió:):)Csináltatnék egy faháazt, rönkházat nem tudom hogy mondják pontosan. És barna narancs színek uralkodnának benne:)Hmmm de szépen be tudnám rendezni. Nappaliba bőr kanapé, valahova egy két rattan cucc:)
2008. máj. 14. 09:31
Én modern stílusban, de felesleges dolgokat nem szoktam venni! Szeretem mindenből a kénylemeset! Ha már ott élek!
2008. máj. 4. 11:59
Ahogy nekem kényelmes, mellőzöm a fölösleges porfogókat, csakis az van amire szükségem van és ami a praktikusságot meg a kényelemet szolgálja
55. régiember (válaszként erre: 49. - Moncsicsi83)
2008. máj. 4. 11:30

Egy másik párral. :)

Bocsi, csak vicc volt.

54. régiember (válaszként erre: 50. - Psycheee)
2008. máj. 4. 11:29

Sok elvarratlan szál van a lelkedben? - csak kérdezem, nem kötekedni akarok.

Biztosan fel tudsz sorolni olyan dolgokat, amiket nem oldottál meg, hanem rálapátoltál néhány földkupacot. Nem?

2008. máj. 3. 23:42

Sajnos nekem száműzni kellett pár éve a cserepes virágokat az allergiám miatt.Jól jártak a szomszédaim!De azért kb. 15 db van.

Mindkét fürdőben vannak virágok, azt nagyon szeretem.A hálónk klasszíkus, nagy francia ágy, gardrób, fésülködő asztal,féltetőtér és a mennyezet és a ferde rész faburkolat,sok gyapju és szőrme.A szinek barna,vaj,drapp.Szóval pihe-puha.A kisebbik fiamé fekete,szürke és szürkéskék színű.Szintén féltetőtér és a ferde részt végigtapétázta nagy térképekkel 5 méter hosszan, alatta van az ágya. Azóta én is odasettenkedem pihenni,nagyon jó nézegetni.A nagyobbik fiamé és menyemé világos drapp,vajszín, nagyon elegáns. A galériát könyvtárnak rendeztük be, olvasósarokkal.

A vendégszoba szürke és fekete, egyszerű.

A társalgót most alakítottuk át. Eszméletlen jó lett. Bordó szélescsíkos tapéta, eperszínű szőnyeg,a mennyezet és a fal felső 50 cm-je világos tompa sárga, sárga-bordó széles bordűrrel.Van egy faragott, intarziás étkezőm, 6 db faragott, bordó plüsspárnázatú székkel (ehhez alakítottam az egész társalgót), bordó sötétítő, zöld ülőgarnitúra és sötétdió színű,végig üveges 2 db szekrény a félvagon kristályaimnak és mellette alacsony szekrényke.Körben falikarok.Olyan jó lett, hogy azóta mindenki itt tanyázik.És nagyon olcsón kihoztuk az égészet.A konyha, étkező fehér, barna és mustár színű, egyszerű simavonalú berendezéssel.

Bocs regényt írtam!

2008. máj. 3. 22:49
Amit imádok, az a virág minden mennyiségben!!!! De csak zöld (nem virágzó)szobanövények! Már a nappalim tele van(a párom azt mondja olyan mint a dzsungel), de még nem elég. Van a fürdőben is, és már jutott a hálóba is. És végre a kisfiam is leszokott arról, hogy kipakolja a földet a cserépből illetve letépje a leveleket, így a megtépázott virágok is kezdenek magukhoz térni.:-)))
51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 50. - Psycheee)
2008. máj. 3. 22:45

Meg tudlak erteni, en is minimalista vagyok, nincsenek a lakasunkban olyan polcszerkezetek, amikre kacatokat lehet gyujteni, csak beepitett szekrenyeink vannak, sok tukor, jol attekintheto terek, es minden halvanybarna es vilagoskek (meg szalvetakbol is csak ilyen szinueket veszek).

Nem szeretem a zsufoltsagot, raktarhangulatot, amint valami feleslegesnek bizonyul, attol gyorsan megszabadulok.

Azert legkozelebb mas szineket fogok valasztani, de a minimalizmus maradni fog :)

2008. máj. 3. 22:22

Én a dolgok hiányában látom a dolgok szépségét.

Kevés bútort raknék/ rakok a lakásomba. Főleg a barna, a fekete és a bézs színek vonzanak. Esteleg egy mélybordó. Tetszenek a süllyesztett falak és a téreltolások, a beépített, rejtett fények is. Tudom, sokan úgy gondolják, a minimalizmus érzelem mentes és rideg, de én nem így érzem. Nekem a rendet, a tisztaságot és a nyugalmat jelenti.

2008. jan. 2. 09:33
Ha növényeket nem enged az ember párja mivel dobja fel a lakást?
2007. nov. 16. 20:14
Most nyakig üres a lakás, a nővények a füdőben. De, ha egyszer megnő a gyerek? Mindent visszapakolok a helyére. Most éppen visszaszámlálás van folyamatban, még 1 évig.
2007. nov. 16. 20:11
Sok-sok virágot tennék bele, de nem szeretem a zsúfolt tereket.
46. moncsicsi83 (válaszként erre: 45. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 23. 19:08
Dehogy vagy öreg:)
45. ec63a7fc29 (válaszként erre: 44. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 19:06
Á, dehogy, csak már ilyen öreg vagyok!:)))
44. moncsicsi83 (válaszként erre: 43. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 23. 18:53
Wow, neked aztán vannak könyveid, elkélnek a könyvespolcok. Nekem azért ilyen sok nincsen, de ami késik az nem múlik!
43. ec63a7fc29 (válaszként erre: 41. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 17:55

Ritkán veszek le olyan könyveket, amiket kiolvasni lehet: regényeket, ilyesmiket.

Gyakran veszem a kezembe a szótárakat, enciklopédiákat, albumokat, verseskönyveket, stb.

Azok jobb, ha állnak, mert sokszor le vannak véve.


Én sorba tettem nagyság és téma szerint a könyveimet. Külön polcon vannak a nyelvkönyvek, szótárak. Egy másikon a regények, irodalmi művek, a festők albumai, egy harmadik részben a kötelező irodalmak, negyediken a gyerekneveléssel, pszichológiával, s a társterületekkel foglalkozók. Most költöztettem át a gyerekek szobájába a szótárakat, enciklopédiákat, meg ami most aktuális nekik. Stb.

S van egy halom kisméretű könyv, pont elférnének az ajtó mögötti 18 cm-es térben. Oda kellene egy aktuális polcot készíttetnem.

42. ec63a7fc29 (válaszként erre: 41. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 17:19
Ha szemből nézzük, akkor v alakban lévő polcok sorozata.
41. moncsicsi83 (válaszként erre: 40. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 23. 16:57
Hát mit lehet annak mondani, hogy ritkán vesz az ember a kezébe (mármint könyvet)? Az én könyveim lesznek ott és ha így haladok az olvasással akkor hetente-kéthetente valami lekerül illetve felkerül a polcra. Egyébként én nem vízszintesbe szoktam rakni a könyveket, hanem 90%-ba. Nekem úgy jobban tetszenek! Gondolkodtam már a piramis elrendezésűn (egy polv fent középen és lefelé lépcsőzetesen jön még 1-2 polc mindkét oldalon. Az jól néz ki egy hálóban, vagy inkább nappaliba illik?
40. ec63a7fc29 (válaszként erre: 38. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 15:58

Ha a falon lesznek, s olyan könyvek, amelyeket ritkán vesz le az ember, nekem a ferde nagyon tetszik. Nem vízszintesen vannak benne a könyvek, hanem -90 fokban, ha érted. Egy katalógusban láttam egyszer.:))

A bükk nagyon szép, nekem is az egyik kedvencem. De ha már elkezdtem a fenyőt, akkor végigviszem, s nem lesz az egyik ilyen, a másik meg olyan.

2007. szept. 23. 13:39
Most, hogy a két nagyobb gyerek már elköltözött, száműztük a 30 éves szekrénysort. Helyére saját tervezésű könyves szekrény került (amin valóban könyvek és nem nippek, ill. más funkció nélküli dísztárgyak vannak). A ruháknak gardróbszekrényt készítettünk (készen nem kaptunk megfelelő méretűt) a volt lányszobába. Itt van még egy vendégágy és a számítógép. A hálószoba még felújításra vár.
38. moncsicsi83 (válaszként erre: 35. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 23. 13:06
Az ágy színéhez igazodik a polc színe. Azthiszem az ágy az bükk. Szép kis világos szín. Az anyaggal és a színnel nincs is gond, csak a polcok elrendezésével. Vajon milyen alakzat legyen a falon :) Könyvek, dísztárgyak lesznek rajta... Neked van valami ötleted? Nem nagy a szoba...
2007. szept. 23. 12:40
Az én ebédlom régi stílusu butorokkal van berendezve,a konyhám most készul,a tobbi meg egyszeru es nagyszeru.
2007. szept. 23. 12:28
most lesz átalakítás és elhatáoztam, hogy az én szobám teljesen egyedi lesz. Először egy átlagos viágos szobára gondoltam, de aztán lelki szemeim előtt megláttam a tökéletest: tiszta fekete-fehér! =)
35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 34. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 12:27

Nekem a fenyő, vagy a világos fa a kedvencem, de ez nem divatfüggő.


Most készülök nagyobb átrendezésre én is, jónéhány dolog kell. De a könyvespolcoknál fogom kezdeni. Az egyik alapelv: levegőt nem tárolunk.

Pontosan tudom, eddig milyen méretű és hány db könyvünk van, kb tudom még mi mindent akarok a polcra helyezni, s így tervezem meg a polcokat.

Nálunk az egyik egyben térelválasztó is lesz, ezért hogy a fény betaláljon majd rajta, szellősebbet kell készíttetni.

Szerintem előbb tervezz.

Milyen színeket kedvelsz? A sötétebbeket, vagy a világosabbakat?

2007. szept. 23. 10:59
Most vagyunk lakásfelújítás alatt. A háló kivan festve, ágy már van benne. Ideiglenes "éjjeli szekrénnyel". Polcok elrendezésén gondolkodunk. Mostanában mi a menő?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook