Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem.... fórum

Nem eszik a gyerekem.... (beszélgetős fórum)


20. Banya 73 (válaszként erre: 9. - Grepike)
2009. okt. 31. 17:11

szia!

azt hiszem egy cipőben járunk,nálunk ugyan ez a helyzet.

2009. okt. 31. 17:09

sziasztok!

A fiam 17 hónapos és nem akar enni.

adtam már neki orvosi javaslatra multikid vitamint 1 hónapig,akkor kicsivel jobb volt a helyzet.

Szerintetek adhatom még neki?

18. Gerla (válaszként erre: 17. - Kittike8521)
2009. szept. 10. 14:06
Béres cseppet azthiszem 10kg fölött lehet adni,de nem biztos....
2009. szept. 5. 18:59

Sziasztok!


Az én kisfiam másfél éves de ö sem egy nagy evö....

A Béres cseppet lehet már neki adni?Ha igen,mennyit?

16. Gerla (válaszként erre: 15. - Doboska.p)
2009. aug. 10. 15:25
Légyszi,majd meséld el,mit mondott a doki!!A Béres csepp nekünk bevált,de kb.két hét,mire érezhető a hatása.A kicsi gyerekemnél viszont hiába az is.
2009. aug. 10. 14:26
HÚÚÚ de jó hogy rátok találtam!!! Én pont ma akarom ez miatt dokihoz vinni a fiamat. 4 és fél éves és egyszerűen nem akar enni!!! reggel megiszik kb 3 deci kakaót és kész. Ebédelni sem akar. Este tuunk egy kis adaot bele tukmálni. Katasztrófa!! Már a múlt héten én is béres cseppet vettem neki. Nem igazán használt eddig. Kíváncsi leszek mit mondanak délután.
14. Gerla (válaszként erre: 13. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 10. 13:21
Az én négy évesem kora reggel tejet iszik szintén,de ő 9 óra körül éhes már.De a tej után semmi nem kell neki sem egy ideig.A kicsi sajnos se tejet,se kakaót,semmit nem szeret.
2009. aug. 10. 12:59
Az én lányom most 6 éves és ő meg 5 éves koráig nem reggelizett soha.A reggeli egy bögre tej volt azon volt délig aztán már evett.Most egy éve reggelizik is szendvicset vagy valamit.Addig nem igényelte ha adtam valamit kiakarta hányni.nem igényelte.
12. Gerla (válaszként erre: 11. - Misz)
2009. aug. 10. 12:52
Megkérdezhetem,hogy a te 4és félévesed hány kg,és cm?Mert nekem is van egy 4 éves fiam,és ő szintén rossz evő volt,nagyon.Hála istennek,nála bevált az,hogy kapta a béres cseppet,és mostmár egy ideje nagyon szépen eszik,most 104cm,és 16.5kg,nagyon formás.Próbáld esetleg meg ezt a cseppet,nálunk nagyon bevált,csak sajnos a kisebbiknél nem jött be ez sem.Tényleg akkor úgy lehet,hogy így kell elfogadni.
11. misz
2009. aug. 10. 11:18
Az én lányom most 4 és fél éves és nem eszik meg egy fél kiflit vagy egy fél virslit egyszerre. Ebédnél max. 4 kanál leves, a második meg 4-5 falat. Ennyi. Mindig rossz evő volt. Mi is próbáltunk minden féle vitamint, kiéheztetést, teljes nasimegvonást, "addig nem állhatsz fel az asztaltól.." dolgot, de hiába. A dokink azt mondta, ha egészséges, jókedvű, eleven, akkor hagyjuk békén és fogadjuk el, ő ilyen. Próbálom ezt szem előtt tartani, de néha totál ki vagyok. Pl. ma 2 falat tükörtojást volt hajlandó megenni + 1 pohár kakaó. Ennyi van ma a kis pocijába. Agyon nem üthetem!
10. Gerla (válaszként erre: 9. - Grepike)
2009. aug. 10. 08:58
az én kisfiam másfél évig szopott,addig különösen nem izgatott ez a nem evés,inkább azóta...Nálunk már egy ideje csak reggeli,ebéd,vacsora van,mert nekem is ezt tanácsolta a doki,közben esetleg gyümölcs.Én ezeket a Kindereket akkor adom,ha már evett rendes kaját,két evés között soha.Azért jó,hogy van más is,akinek hasonló gondja van.
2009. aug. 10. 08:53

Sziaszotok!

Az én láynom másfél éves és szinte semmit nem eszik. EGy éves korában kezdtük igazán a "mindent evést" - addig többnyire anyatejet kapott, mert azt mindig szívesen fogadta.

Szóval mi is ott tartunk, hogy két-három kanálnál többet nem eszik se főttet, se szendvicset, semmit.

Nekünk is azt tanácsolta a doktornőnk, hogy éheztessem ki...

Eddig nem bírtam még ki,mindig kapott valamit: vagy egy túrórudit, vagy egy kinder tejszeletet, vagy egy croisson-t vagy néhány szem kekszet vagy valami egyéb nasit.

8. Gerla (válaszként erre: 4. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 10. 08:44
Neked is köszönöm,hogy írtál.Nálunk ez a nemevés nem pár napja van sajnos:(6hónapig csak szopott,és aztán szerette az újdonságokat,de csak eleinte.Hónapok óta folyamatosan nem eszik,kapott már Béres cseppet,Peritol szirupot,most Vitacolant kap,de egyiktől sem vettem észre javulást.Néha önmagához képest többet eszik,de többnyire botrányosan keveset.Én is bőgök néha emiatt...
7. Gerla (válaszként erre: 3. - Winny)
2009. aug. 10. 08:35

Ilyeneket már próbáltam,csak sajnos az a baj,hogy nem hatotta meg,de azért köszi az ötletet....:)

Egyébként nem szoktam tukmálni,meg össze is szorítja a száját.Ami úgymond a kedvence,abból sem eszik sokat.Talán bele kéne nyugodnom,hogy ő ilyen?!Csak mikor hallom-olvasom más gyerek méreteit,rosszul érint,hogy ő meg csak ekkorka.

6. Gerla (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2009. aug. 10. 08:31
Köszi,ezt még nem próbáltuk.
2009. aug. 10. 08:10
bocs elirtam siettem azt akartam hogy igy ment ez 3 napi.A 43 téves volt
2009. aug. 10. 08:09
Az én lányomnak is volt ilyen időszaka kétszer is.nem akart 4 napig enni azt mondta nem éhes,aztán nem birja elrágni még a főtt krumlit se stb.mindig valamit kitalált.Aztán volt hogy a főtt kaját nem akarta enni csak szendvicsek akart volna egész nap.Mi ugy oldottuk meg hogy kapott reggelit amennyit akart evett,aztán ebédet se akart de mást se kapott.Igy ment ez 43 napig hogy szinte semmit se evett már az ideg kapott engem is,sirtam az idegtől mikor nem látott és aztán 4-dik napra kiéhezett a gyerek odjött mikor ebédeltünk hogy mit eszünk ő is enne pár szem krumplit a levesből.És akkor elkezdett enni mint régen.nem volt neki sem semmi fizikai oka amiért ezt csinálta,a gyerekek szoktak ilyet csinálni probálgatják a határaikat.nem szabad engedni nekik és pár nap után helyre billennek.Csak erősnek kell lenni mert ha elgyengülsz és adsz neki kaja helyett csokit vagy valamit látja hogy nyert ügye van és tovább csinálja.Ne izgulj ha nincs fizikai baja a gyereknek ha megéhezik enni fog.
2009. aug. 10. 07:53

Próbáld meg!

Kis tányérra szépen elrendezve a kedvenc kajáját elérhető magasságba tenni és hagyni,hogy egyen.Csak mond meg,hogy ott van és ne bíztasd az evéssel.

A kicsik néha dacoskodnak amikor a mama tukmál valamit.

Hátha bejön:)

2009. aug. 10. 06:16
Szia!Nekem egyszer volt ilyenhogy nem evett a lányom,adtam neki 5napig normaflor-t.attól rendbejött....lehet nem jó a bélműködése.ez segit
2009. aug. 10. 05:37
Szeretnék kérni tippeket,és tapasztalatokat.Két és fél éves fiam nagyon keveset eszik,szinte alig.Már sokmindent kipróbáltam,különböző vitaminokat,és már gyógyszert is kapott,de egyiktől sem történt változás.Evéskor kezdetben bekap néhány falatot szépen,de aztán csak gyűjti oldalt,vagy egy idő után nem is hajlandó a szájába venni semmit.Minden evés pár kanál nála,és kész.Orvos szerint egészséges,meg amúgy eleven,nem túl gyakran beteg.Cukros innivalókat nem kap,csak vizet,és édességet sem,bár azt szeretne....Néha el vagyok keseredve miatta,és olyan soványnak látom,bár mások véleménye szerint nem az annyira.A doktorunk mindig azt mondja,ne stresszeljek ezen annyira,de nehéz.Az evést nem erőltetem.87cm a hossza,és 11300gr a súlya.Ha valakinek van hasonló problémája,megoszthatná velem tapasztalatait.Köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook