Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szteroid kezelés miatt kinél meddig tartott az átmeneti állapotromlás? fórum

Szteroid kezelés miatt kinél meddig tartott az átmeneti állapotromlás? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 17. 11:46

Hali!

Augusztus közepén kiderült,hogy a lábamban érgyulladás van.Ez egy fajta autoimmun betegség,a véremben volt nagy fokú gyulladás.A vérsüllyedésem 129 volt.Mintha lebénultam volna (elnézést a hasonlatért),egyáltalán nem voltam képes a lábamra állni.Először a körzeti orvoshoz mentünk le,aki allergiás csípésre gyanakodott,mivel a lábamon piros-lila gumók voltak...Gyógyszert kaptam,a gumók eltűntek és foltokba keletkeztek.2 nap múlva visszamentünk az orvoshoz,és beutalt a kórházba.Ott megint 2 napig azt vizsgálták,hogy mi bajom lehet.A kórház jó pár orvosa lejött az osztályra megcsodálni a lábamat,de még csak tippelni se tudták,mi lehet az,meg hogy keletkezett...Oktalanul minden előzmény nélkül kijött...2 héttel a betegség előtt tüszös mandulagyulladásom volt.Gondoltunk arra,hogy esetleg nem gyógyultam meg rendesen és annak egy szövődményeként alakult ki ez a betegség....Immunrendszer totál káó,de azt meg is értem,és tudom,hogy én csesztem el de elég rendesen, suli miatti sok idegeskedéssel meg azzal,hogy konkrétan szó szerint semmit nem ettem délután 3-ig...


Több,mint 2 hétig feküdtem bent.2 nap után kezdtek el kezelni,pedig az már a legelején kiderült,hogy nagy a gyulladás a véremben.3-as vérsüllyedéssel engedtek haza,de ha ráállok a lábamra,a mai napig halványlila a gyulladt résznél,pedig már egy hónap is eltelt...Örülök én annak is,hogy egyáltalán járni képes vagyok,na meg ahogy kinézett eleinte a lábam....


Állandó gyógyszert szedek,4 milis Medrolt meg gyomorvédőket és egy olyan gyógyszert is,ami a szteroid mellékhatásai ellen van tudtommal,de segíteni nem segít...2 naponta 1 milivel kellett volna csökkenteni a szteroidot,de véletlenül elnéztük a zárójelentésen ezt,és 2 naponta 2 milivel csökkentettem,így mostmár 6 milit szedek reggel-este a 10 helyett...Orvos azt mondta,a gyors szteroidcsökkentéssel csak az lehet a para,ha megint kiújul a betegség,de szerencsére semmi bajom...


Mellékhatásai nálam: az egész hátamon,vállamon teljesen pattanásos a bőr...Pici,piros és nagyon idegesít.Semmi nem használ ellene és pár darab van elöl is...Néha,ha kenegetem rendszeresen,nem lesz annyira piros,de eltűnni nem tűnik el.Az orvos megnyugtatott,hogy csodálkozik rajta,hogy az arcomon nem jött még ki :)... Másik mellékhatása nálam pedig a puffadás...Has és arctájékán...Mindkettő zavar,mert előtte elég szép alakom volt,és az arcom is alapból kerek formájú...Hízni viszont csak 2 kilót híztam,így vagyok 46 kg és az arcom mintha tisztább lett volna,bár az szerintem a túlzott folyadékfogyasztás miatt van meg hogy fehérjementes diétán voltam...

2011. ápr. 4. 09:36
Sziasztok!Látom,hogy elég régi az utolsó bejegyzés,de hátha valaki ránéz!!!Nekem 3hete allergiás kiütéseim lettek valami tartósitószerre.Durva viszkető rohamok törtek rám,de 4nap antihisztamin után,nem múlt semmi.Medrolt kaptam!!!Jó szokásomhoz híven elolvastam a betegtájékoztatót...cukorbeteg vagyok,és nem örültem neki,hogy csökkenti az antidiabetikumok hatását,de az sehol nem volt feltüntetve,és persze az orvos sem mondta,hogy elszabadulhat a cukrom.Beszedtem szépen a fordított piramist,és most ott tartok,hogy 5.ik napja nem szedem.A kérdésem annyi lenne,hogy mennyi idő kell,hogy helyreálljon a cukrom??Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 3. 21:11

Remélem nem szeditek már!

Nem tudom az orvosok miért adják. Nagyon jó gyógyszer a szteroid? Hát azért én ezt a jelzőt nem használnám rá! Rengeteg nem kivánt mellékhatása van, ami igaz, hogy elmúlik, de aztán majd jönnek a komolyabbak is. Felborul a hormonháztartás és a társaik.

Én is szedtem medrolt, mert volt egy kis gondom. Jó nagy dózisba nyomták belém. 1200 mg-t 3x naponta. 1 hétig, majd tablettában kellett szednem úgy, hogy napról-napra csökkenteni kellett az adagot. Elolvastam a betegtájékoztatót és elég izgatott lettem tőle. A háziorvosom véleményét kértem ki. Ő csak annyit mondott, hogy hizhatok tőle és holdvilág képem lesz. 2 nap múlva észre is vettem magamon. Lesz ami lesz alapon abbahagytam a tablettát úgy sem segitett. kb. 2 hónap kellett, hogy az arcom rendbe jöjjön és a súlyom még mindig nem a régi. 2 hét szteroidos kezelés alatt 10 kg plussz. Ez mind a hasamon lett, meg az arcomon. Medrolt szedtem én is. Borzasztó!!!!

20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Bezica)
2010. aug. 17. 19:38

sajnálom :(

nem akartalak elkeseríteni.

de az tuti, hogy amíg szeded, nem lehet javulásra számítani :S

19. bezica (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2010. aug. 17. 19:25

Köszi!

Most egy kicsit elkeseredtem, bár ha így van, akkor nyárra már nem leszek farkasasszony. A menzesz probléma pedig nálam végképp elmúlhatna, már csak a korom miatt is, de így, hogy hol 12 napra, hol 27 napra jön, elég zavaró.Köszi a tippet a másik fórumról.

18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Bezica)
2010. aug. 17. 07:26

hogy őszinte legyek: nem tudom.


én összesen kb 4 hónapig szedtem szteroidot (2 hó lokális, 2 hó szisztémás), nekem pattanások és szőrösödés volt a legszembetűnőbb.

a szőröket gyantáztam/epiláltam (attól függően, éppen hol volt), illetve mivel tél volt, ráértem megvárni vele a nyarat, hogy eltűnjenek.

a pattanásoktól pedig végül bőrgyógyász szabadított meg gyógyszerrel (zynerit... vagy vmi hasonló)... hát, legalább 4-6 hónap kellett ehhez.

mondjuk nekem a legdurvább mellékhatás a menzesz-zavar volt. azt egyáltalán nem sikerült helyrehozni... kizárólag gyógyszerrel volt utána vérzésem (és a baba is csak stimulációval sikerült).


egyébként azt olvastam valahol, hogy nagy átlagban annyi idő alatt múlnak el a mellékhatások, amennyi ideig szedi az ember a szterót...

nem tudom...


(van itt egy crohn-os fórum. ott is szedtek/szednek a csajok szteroidot -mint minden tisztességes ibd-s :)- kérdezz ott rá, nekik több a tapasztalatuk, mint nekem.)

17. bezica (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2010. aug. 16. 20:45
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál. Mégis mennyi ideig tart, amíg elmúlnak a tünetek. Állítólag karácsonyra már nem kell szednem a Medrolt és az Imuránt. Minden mellékhatás eltűnik szerinted?
16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Bezica)
2010. aug. 16. 14:28

szia!

ha abbahagyod a szteroidot, akkor szépen lassan el fog múlni minden.

viszont amíg szeded, addig sajnos nem tudsz ellene tenni.

15. bezica
2010. aug. 16. 12:21

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, mert el vagyok keseredve. Már május óta kapok szteroid kezelést és a tünetek, amik hol jönnek, hol mennek, megijesztenek. most épp úgy kezdek kinézni, mintha téli bundát akarnék növeszteni és szabályszerű pofazacskóim kezdtek nőni. A kezdeti betegségem Hepatitis C volt, amire 16 hétig interferon kezelést kaptam, de meg kellett szakítani, mert megjelent ez az autoimmun hepatitis, amire elkezdték a szteroid kezelést. Segítsetek. Ugye elmúlik ez a sok rossz mellékhatás, vagy megmarad?

14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Ae0bfddd7a)
2009. aug. 14. 10:06
azért annak jobban örültem volna, ha lehúzza a gyulladást... de igaz, sajnos hosszútávon súlyos mellékhatásai vannak.
13. ae0bfddd7a (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2009. aug. 14. 09:56
Örülök,hogy ennyivel megúsztad,nálam más a helyzet.A súlyos csontritkulás is a szteroidok következménye!Tönkre teszi a csontvelőt,stb..
12. youlcsi (válaszként erre: 11. - Ae0bfddd7a)
2009. aug. 14. 08:15

ezzel nem értek egyet. a szteroid sztem az egyik legjobb gyógyszer rövid távon. drasztikus gyorsaságal tudja megszüntetni a gyulladást.


az orvosom pedig nem próbált tömni vele. másfél hónap után belátta, hogy felesleges szednem, így abba is hagytam. azóta is csak akkor kapok gyógyszert, ha gáz van.

11. ae0bfddd7a (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2009. aug. 13. 23:12
Ezeket a tablettákat én is szedtem,nem kevés ideig.Elég sok rossz dolog történt velem a szedésük miatt.Persze az orvosoknak ez a szisztémájuk,(üzletpolitika)jól elnyomni a tüneteket,a betegséget szinten tartani,hogy a tablettékért(szándékosan nem gyógyszert irok,mert nem az!)a beteg mindig visszajárjon,had fogyjon minnél több belőlük!
10. endris (válaszként erre: 9. - Tanus)
2009. aug. 10. 17:06
Több betegtátsamtól hallottam, hogy ugyanilyen vagy nagyobb adagban kell szedniük és sajnos elég súlyos és ritka betegségről van szó.
9. tanus (válaszként erre: 4. - Endris)
2009. aug. 10. 12:11
ilyen nagy mennyiségü szteroidot szedni ilyen hosszu ideig azért nem semmi én nem vagyok orvos csak egy beteg de szerintem érdemes lenne más orvossal is konzultánod erről a témáról. a web beteg .hu nagyon jó oldal sok orgostól kaphatsz választ kérdéseidre szerintem nagyobb hasznát veszed mint egyes forumoknak mert az tuti hogy segitségre van szükséged a témában.
2009. aug. 10. 10:51
nem volt állapotromlás, mert hogy javulás sem volt semmi. igaz nem medrol volt, hanem prednisolon... de egy kutya :)
2009. aug. 10. 02:45

Állj!

Nem mondhatod ezt!

Hörgőgyulladásról írtál az előzőekben.

Soha nem írtam felül orvos kolllégát, de téged "máshonnan" is ismerlek.

Te valami nagyon félre vagy kezelve.

Akár priviben írd meg, hogy mit szedsz (gyógyszert) és megbezéljük.

Orvos vagyok, a legújabbabb szakirodalommal rendelkezem.

A szteroiddal nagyon kell vigyázni! Pl. havi alapos vérelemzés.

Nehogy kinyírd magad!! Szükség van rád!!

Írj nyugodtan.

<T>

2009. aug. 9. 22:20

Bár az tény, hogy vitamindúsan kell étkezni utánna, mert a szteroid lecsapja az immunrendszert átmenetileg, tényleg, és nekem is vitaminokat kell szednem hozzá, és talán ezért nem érzem az állapotromlást a szteroid szedése után...


Nekm nem miligramokban volt meghatározva, hanem az elmúlt években volt olyan,hgoy egy héten át:

1.-2. nap: 5-öt, majd a 3-4.Nap: 4-et, az 5-6. nap: 3-t, és így tovább, amíg el nem fogy...


Tavaly meg olyan adagolást írt elő a főorvos, hogy : 7 napon át: napi 1x6darab, vagyis összesen 42 darab egy héten át...

2009. aug. 9. 22:18

Hosszú távon puffadás/viz visszatartás miatt/

A szteoid "csak elnyomja"de nem szünteti meg a problémát.A "sejtünk"legméjére juttatja a kedvezőtlen "betolakodót",amint abbhagyják a kezelést,a legyengült immunrendszerben ujra aktiválódik a betegség.Ördögi kör....

2009. aug. 9. 22:17
Egyenlőre 16mg 3 hétig majd 4mg-mal emelni kell hetenhte 32 mg-ig de most 16 mg-ot szedek. Myasthenia gravis (súlyos izomgyengeség) miatt lell szednem ami 3 év után derült ki. Te meddig voltál gyenge tőle?
2009. aug. 9. 22:14

Hörgőgyulladásra én is szoktam kapni, szinte minden évben kapok, én is Medrolt, és soha nem volt átmeneti állapotromlás...


Annak pont az a lényege, hogy általános gyulladáscsillapító...


Annyi előfordul, hogy utánna, mégha nem is azonnal, de hosszútávon, jó pár hónap alatt jelentős hízás várható...

2. tanus (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. aug. 9. 22:11
az attol is függ,hogy hágy miligrammos medrolt kell szedned és hány napig a szteroid elég nehezen ürül ki a szervezetből én tüdőgyógyásztól kaptam hörgő gyulladásra ennél keményebb szteroidot is szedtem már nagyon felemeli a vércukor szintet de egy idő után minden tünet rendeződni fog ne aggodj
2009. aug. 9. 22:07
Szteroid kezelés miatt kinél meddig tartott az átmeneti állapotromlás vagy volt e? Medrolt kell szednem és mondta a Doktornő, hogy átmeneti állapotromlás lehet. csak azt nem tudom, hogy meddig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook