Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fekete ribizli szörp receptjét keresem. Te hogyan készíted? fórum

Fekete ribizli szörp receptjét keresem. Te hogyan készíted? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 2. 18:14
2009. aug. 24. 22:40

Sziasztok!

Már nekem is van fekete szeder szörp receptem!!! Elkészítettem a szörpöt, nagyon finom lett. A nem főzős változat mellett döntöttem, mert így benne marad a sok vitamin.


A megmosott szedret összeturmixoltam és hozzáadtam kg-onként 1 g citromsavat, és 1 liter felforralt vizet, így állni hagytam 1 napot. Másnap hozzáadtam kg-onként majdcsak 1 kg cukrot és 1 g szalicilt. Ismét egy napot állni hagytam és közben többször is megkavartam, hogy a cukor jól feloldódjon. Másnap leszűrtem, üvegekbe töltöttem és jól lezártam. Nem főztem fel, így a sok vitamin benne maradt.

9. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - Ágota 77)
2009. aug. 10. 21:44
Nincs mit, nagyon szívesen. :-)
8. Ágota 77 (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. aug. 10. 13:12

Köszönöm szépen!!


Akkor jól gondoltam, hogy így elkezd forrni, nem is hallottam még erről az eljárásról. Köszi, sokat segítettél.

7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Ágota 77)
2009. aug. 10. 10:56

Nem, viszont az időt azért írtam, hogy kb. mert volt már, hogy 2-3 nap alatt megvolt. Attól függ, milyen gyorsan válik szét a lé. Tudod, a málnaszörpöt is úgy csinálták régen nagyanyáink idejében. Bemásolom ide a málnáét:


Az érett, egészséges gyümölcsöt kézzel vagy fakanállal összezúzzuk, és egy nagy befőttesüvegbe tesszük úgy, hogy az csak kétharmadáig teljen meg. Az üveget (celofánnal) lezárjuk, a benne lévő málnát egykét napig állni hagyjuk. (A közben fejlődött gázok az üres térben gyűlnek össze.) Ezután a gyümölcscefrét tiszta tüllzacskóba tesszük, és úgy hagyjuk mindaddig, amíg teljesen kicsöpög belőle a lé.

Az így nyert málnalé minden literjéhez 100 dekagramm cukrot és 2 gramm citromsavat adunk, majd az egészet zománcedényben forrásig melegítjük. Három-négy percen át forraljuk, közben kevergetjük, a keletkezett habot leszedjük. Az elkészült szörpöt tiszta, száraz palackokba töltjük, amit celofánnal vagy befőzőfóliával zárunk le. Ezzel az eljárással ribiszkeszörpöt is készíthetünk.

6. Ágota 77 (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. aug. 10. 09:10

Szia!

Amíg 5-6 napig állni hagyod, nem teszel bele semmilyen tartósítószert és semennyi cukrot sem?

5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Ágota 77)
2009. aug. 10. 08:31

Én úgy készítem, mint a málnaszörpit szokták:


Gondosan átválogatom és megmosom a szedret.

Paradicsom passzírozógépen átnyomom, és üvegedénybe téve langyos helyen tartom kb 5-6 nap-ig., majd beleöntöm egy vászonzacskóba, és kicsurgatom a levét. Minden liter léhez 1 kg cukrot teszek, és lassú tűzön melegítem, a forrás kezdetétől számítva 10 percig.

Majd végül üvegekbe töltöm, és légmentesen lezárva kigőzölöm.

4. Ágota 77 (válaszként erre: 3. - Kalenda)
2009. aug. 10. 07:02
köszönöm!!!
2009. aug. 9. 22:39

Az én receptem! 5kg gyümölcs -rászórok 5 dkg citromsavat ezt kézzel jól összedolgozom ,

felforralok 5 liter vízet ezt rátöltöm. Másnapig állni hagyom többször megkavarom. Leszüröm a gyümölcsből is jól kiszorítom a levet. A tiszta léhez 80-100 dkg cukrot kavarok és 5 dkg tartósítószert. Így ezt is másnapig állni hagyom és nagyon sokszor belekavarok,hogy feloldodjon a cukor.Végül jól záródó üvegekbe töltöm. Nem főzöm igy a sok vitamin benne marad. Jó munkát!

2009. aug. 9. 21:38
Sziasztok! Fekete ribizli és fekete szeder szörpöt szeretnék készíteni. Tudtok receptet?
2009. aug. 9. 21:37
Fekete ribizli szörp receptjét keresem. Te hogyan készíted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook