Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudok egy kóbor kismacskát megszelidíteni? Nagyon félénk és nagyon fürge... fórum

Hogy tudok egy kóbor kismacskát megszelidíteni? Nagyon félénk és nagyon fürge... (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 29. 11:43

Látom nem egy mai fórum, de nem idítanék újat, ha már van egy hasonló.

Nekem az a problémám, hogy a házhoz, amit vettünk, kaptunk egy cicust is a korábbi tulajdonostól. Ez eddig nagyon örömteli lenne, viszont borzasztóan fél tőlünk a cica. Mióta ott vagyunk nem jött be a házba, egész nap csavarog valamerre, nagyon ritkán odajön az ajtóba, de nem mer bejönni:( Kaját mindig rakok ki neki, de a korábbi tulajdonos azt mondta, hogy ne tegyek ki, mert a többi macska megeszi, de hát most mit csináljak, ha nem jön be a házba...? Szóval inkább teszek ki, hogy legalább esélye legyen enni:( Az a baj, hogy nem igazán lehet se étellel, se játékkal megvesztegetni. Vettem macskamentát, és a bejárat előtt lefújtam vele, de azóta még nem került elő. Így borzasztó nehéz megszelidíteni egy cicát, hogy be se jön a házba, és ha meg akarom közelíten azonnal eltűnik:( Arra is gondoltam, hogy ha sikerül valahogy becsalni, akkor jó pár napig egyáltalán nem engedem ki, hogy megszokjon minket, de kínozni sem akarom:(

Estleg tud valaki tanácsot adni? Láttok rá esélyt, hogy valaha is megszeressen minket?:(

2010. nov. 19. 23:23
Sokat kell simogatni.
29. Nyafa
2010. nov. 19. 20:45
Nekem tawax óta wan macskám-a kukából. Kb. 2 méterre a föúttól a szelektíwes kukákhoz wolt kidobwa. Olyan pici wolt & fürge,alig bírtuk párommal elkapni. Féltem,hogy még enni se tud,biztos szopós,olyan picur wolt. De ahogy tejbe nyomtam a fejét,úgy nyakalta,mintha napok óta éhezne. Ahogy megitta,már megis hálálta. Rögtön dorombolt,hagyta,hogy megmosdassam. Tudta ö,h jó helyen wan.
2010. nov. 19. 10:35

Sziasztok Cicabarátok!


A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesületének menhelyén rengeteg gyönyörű cica várja leendő gazdiját!!


Kérlek, nézzetek körül honlapunkon, galériánkban, és ha ismertek bárkit, aki a közeljövőben cicát szeretne, kérlek, ajánljátok neki is a menhelyünkön található cicákat!


Honlapunk: [link]

Galériánk: [link]


Cicáink elsősorban gazdit, végleges, meleg otthont keresnek, de a téli hónapokra ideiglenes örökbefogadók jelentkezését is szívesen vennénk!


Ideiglenes befogadónak olyanok is jelentkezzenek, akik szívesen vennének részt a vadóc, félősebb cicák megszelídítésében, emberekhez szoktatásában, szocializálásában. Hálás és nagyon szép feladat elnyerni ezeknek a cicáknak a bizalmát!

2009. okt. 5. 14:30
Halihó. megint van egy kismacsek az utcán szedtük össze. Állítólag 5-6 hetes lehet. Ma elviszem én éjszakára, holnap hozom vissza be melóba(itt pillanatok alatt lenne/lesz gazdája, de ma mindenképp el fogom vinni). Még csak ivott(cseppentővel raktunk a szájába),és whiskas juniort vettünk neki,az alutasakosat. Mi javasolt még holnapig ? És reggel óta semmi végtermék. Ha kap egy kicsi madárhomokot, az is jó ? A valódi macskaalom kicsit sok lenne most mennyiségre holnapig
26. 99279bb06f (válaszként erre: 25. - 546185aeac)
2009. aug. 15. 16:44

Nem magamnak szelidítettem meg, hanem kellett neki orvosi ellátás. Nagyon beteg volt. Oda nem lehet visszavinni, ahol eddig élt, mert a többiek kirekesztenék most már, hogy más szagok is vannak rajta.

Nekem tulajdonképpen elég lenne a jelenlegi cicám, de nem rakhatom őt az utcára.

Majd próbálok rendes gazdit keresni neki.

2009. aug. 15. 13:37
Nagyon ügyes vagy, gratulálok. Sok-sok örömed leld még benne, nagyon sokáig :) !!!
2009. aug. 15. 11:37

Sajnálom.

Közben az én befogott, és orvosi kezelésre kényszerített kiscicám velem alszik az ágyban, és hallgat a nevére. 10. napja van nálam.

2009. aug. 15. 11:35
Sziasztok. Sajna ma hazajöttem, és már 2 napja nem is láttam
2009. aug. 10. 21:31
Na hogy halad a Cicus szelídítő akció?:-)
2009. aug. 10. 15:04

A hasán keresztül minden macskát meg lehet fogni. Finom kajával napokon belül megszelidítheted!:) A párizsi, májkrém, főtt hús (ha már ehet ilyet a koránál fogva), macskakonzerv be fognak jönni.:)

A legtöbb macskánk befogadott cica volt, akiket az utcán szedtünk össze.

2009. aug. 9. 21:58

Azzal kezdeném, hogy a szállítókosárba tenném bele az ennivalót, hogy szokja meg. A kosarat kint lehet hagyni éjszakára is, és egy-két nap alatt már abban is fog aludni. Amit bele teszel ruhát, játékot, bármit, azt ne vedd ki, ha hazaviszed, mert neki az jelenti az otthont azok után, hogy a környezetéből kiemelted.

Egy hét elég lesz, hogy megszokja a kosarat, aztán már nem lesz gond a hazaszállítással sem.

2009. aug. 9. 21:24
igyekszem:)
2009. aug. 9. 21:21
felvágott is jó csak keveset az a lényeg, hogy illatos legyen :)
2009. aug. 9. 21:16
vmi kölyök macskakaját adj neki (annak jó erős szaga van) odavonzza a cicát! és utána fokozatosan..de ahol egy kiscica van ott több is van , nézz utána az anyamacskának is, hátha van
2009. aug. 9. 21:13
Nekünk is van egy hamuszürke kiscicánk..:D Hihi..kis változatosság ugyanis csak fekete maccsunk van...:D
2009. aug. 9. 21:11

Hát tényleg csak a kitartás meg a türelem segít...van ám tapasztalat..:D Amikor a Cicánk a padlásra cicázott nem tudtuk,hogy ott vannak..csak egy idő után láttuk,hogy rohangának..:D És hát már annyira nagyok voltak,hogy nem volt nekik elég az anyatej,hanem rendes kajcit is kellett nekik adni...le kellett őket hozni a padlásról..jó pár órába tellet mire az összes cicust letudtuk hozni..nagyon féltek,nem szoktak meg még minket....aztán kicsit távolabbról néztük őket ahogy esznek...,és nagyon barátságos cicusok lettek belőlük,pedig nagyon féltek..meg amikor huztuk őket le a padlásról puffogtak meg fujjtak ránk..:D

Meg még volt egy jó pár vad cicánk....

2009. aug. 9. 21:07
kezdő macskánál még a macskakaja is működik, most már úgy néznek rám minta hülyére, hogy ezt kell megenniük :DD
2009. aug. 9. 21:05
szép lehet :)
2009. aug. 9. 21:02
kis hamuszürke jószág
11. Martian (válaszként erre: 10. - 546185aeac)
2009. aug. 9. 21:00

én így tudtam haza vinni egy macskát, úgyhogy van remény :)

annak már 15 éve, és még meg van a drága :)

2009. aug. 9. 20:55
Írjatok még, sajna haldoklik a mobilnetem térerő híjján. Sajna már csak egy hétig vagyok a telken, de addig jó lenne magamhozszoktatni, mert el tudnám vinni magammal
2009. aug. 9. 20:55
egy fényképet kérünk a drágáról :)
2009. aug. 9. 20:53
Kitartás!!!:-) Biztos nagyon aranyos lehet!!
2009. aug. 9. 20:51
köszi-köszi.játszani még nem lehet,minden mozdulatra hátrál, vagy odébbfut pár métert.raktam ki neki tejet,meg szalámit...hátha...dobáltam felé szalámit is,de csak ül és nézi..pedig tutira éhes.csak nézzük egymást...ha hunyorit rám, én is rá, és ennyi.pedig már doromboltam is neki :)
2009. aug. 9. 20:49
Csatlakozom Moncsicsihez...:-) Tedd azt amit Ő javasolt...nem sokára már barátságos lesz a Cicuskád!Majd írd meg,hogy hogyan haladsz :-)
5. moncsicsi83 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2009. aug. 9. 20:41
magához :) Nem magától :D
2009. aug. 9. 20:40
Sok kitartás és türelem. Ahogy blooka is írta. Nekem 3 hetembe sikerült megszelídíteni egy cicát, ennek már 7 éve... Mindig raktam ki neki inni, enni, ha tudtam ott voltam a közelében, hogy szokja a jelenlétemet. Napról napra közelebb engedett magától, míg végül ő jött oda hozzám. Nem szabad hirtelen mozdulatokat tenni, megijeszteni. Hagyd, hogy ő közeledjen...
2009. aug. 9. 20:39
Kezdjél el játszani vele: köss egy spárgára egy puha papírt, én a macsekomnak amikor kicsi volt egy papírszalvétát kötöttem rá. Azt mozgasd az "orra" előtt, ha elkezd vele játszani akkor megindul a barátkozás. Sok sikert!
2009. aug. 9. 20:37
fokozatosan. lásd: kis herceg
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook