Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ronthattam el? fórum

Mit ronthattam el? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 10. 14:11
"Mit ronthattam el?" Szerintem semmit. Ebben a korban még igen változóak a gyerekek. A pelus elhagyása és visszavétele gyakori, és csak mi szülők érezzük ezt problémának. :)
5. koperta (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. aug. 10. 14:06
A nagyobbik fiam 2 hónap alatt lett szobatiszta. Egyszerűen nem adtam rá pelenkát. Történt baleset ugyan, de szépen megszokta, hogy ezeket a dolgokat a WC-n intézzük. A kisebbik most 2,5 éves, de már napközben nincs pelus. Szépen szól, amikor dolga van, és együtt megyünk, intézzük. El-el cseppen itt-ott, de nem számottevő a baleset. Amikor a nagyfiam saját szobát kapott, az egyáltalán nem okozott semmilyen problémát. Nagyon örült neki, nem volt gond. Ha együtt aludtatok, akkor az okozhat problémát, ha most egyedül kell aludnia. Az én gyermekeim a mai napig úgy alszanak el, hogy ott vagyok velük, míg elalszanak. Ez kb. 1/2 óra, aztán reggelig nyugi van. Hogy apuka távolléte mennyire fog bezavarni, azt nehéz megmondani, nekem nincs ilyen tapasztalatom.
4. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. aug. 9. 20:56

ÉN MIKOR LEVETTEM ÁGIRÓL a pelenkát, volt hogy még kérte.Azt mondtam, elfogyott, majd veszünk.

De, egész napra levettem, csak éjjel adtam. Mert később lesznek éjszaka is szobatiszták. Pár hét alatt szobatiszta lett.


Sztem erre koncentrálj, a külön szoba majd ha ez megoldódott.

2009. aug. 9. 20:50

Látom nem nagyon tudtak neked segíteni. Hát én már rég túl vagyok ezeken a dolgokon, de én a kisebbik fiamat egy nap alatt meg tudtam tanítani és éjszaka sem kellett a pelus. A titok az volt, hogy megmutattam neki, hogyan kell lehúzni a wc-t. Ez annyira megtetszett neki, hogy egész nap csak a víz zubogását hallottam, de nagyon örültem neki.

Sztem légy türelmes még, az én gyerekeim sem voltak gyorsak semmiben, de ez nem okoz hátrány azóta sem.

2009. aug. 9. 20:03

2,5 éves lányomat 2 hónapja próbáltam a déli pelenkáról leszoktatni. Viszonylag hamar 2 hét alatt sikerült is, kb. 10 napig nem, is pisilt be. Nem tudom mi történhetett ( ha történt valami), de utána visított, hogy kell neki a pelus. Azóta is kell. 4 hónap van az oviig, addig le kéne szoktatni, minél előbb. Jövő hónaptól kicsit sok dolog történik az életében ( saját szobát kap, apukája külföldre megy, nem láthatja, meg kell tanulnia egyedül aludni, remélhetőleg a saját szobájába), nem szeretnék egyszerre mindent.

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy csináljam ezt az egészet. Ti mivel kezdenétek?

2009. aug. 9. 20:03
Mit ronthattam el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook