Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Garancia-kérdés SOS fórum

Garancia-kérdés SOS (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 14. 21:01
tudtommal a 3. alkalomnál jogosult vagytok a cserére. ezt kérni kell, ha elutasítják, akkor írásban kérni, ha azt is, akkor fogyasztóvédelmi felügyelethez fordulni [link] vagy előtte fórumozni [link]
2010. ápr. 14. 20:32

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy vettünk mésfél éve egy fényképező gépet, 2 év garancia járt hozzá. Már 2x vittük garanciára, mert az optikája nyitvamaradt és semmire nem reagált, most kaptuk vissza kb 1 hete, de már megint tönkre ment. Mivel már nagyon unjuk a tortúrát, szeretnénk ha visszaadnák a pénzt, vagy kicserélnék a készüléket. Szerintetek milyen jogok illetnek meg??? Légyszi segítsetek, ha privátba írnátok az lenne a legjobb!!! Köszönöm

16. emagdi (válaszként erre: 13. - Megryan)
2009. aug. 9. 19:37
örülök, hogy csak elméleti a problémád, így végülis nincs baj:)))
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Megryan)
2009. aug. 9. 19:34

nem tartós fogyasztási cikk, szerintem ezért mondta, hgoy ez játék, nem jármű


151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet

14. megryan (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2009. aug. 9. 19:33
Konkrétan nem kaptam hibás árút, csak meglepett a válasz, hogy az eladó szerint nincs ganacia a termékre, mert JÁTÉK. (szerintem a 8600 ft-os játékra, főleg ha műszaki, kell legyen garancia!!!)
2009. aug. 9. 19:32

[link]


ide a naplómba tettem be képet.

Nem egy gagyi kis cucc, fékes, erősnek tűnik, csak a biztonság kedvéért kérdeztem a dolgot, vagy hogy ha az eladó rosszul tudja, legyen mire hivatkoznom.

12. emagdi (válaszként erre: 10. - Megryan)
2009. aug. 9. 19:32

figyelj, elvileg igazad van, és kérhetnéd az áru cseréjét, mivel az hozzád eleve hibásan érkezett.


DE: aukciós oldalon sajna kvázi anonim az eladó és a vevő is, utólag bármit megreklamálni gyakorlatilag csak az eladó jóindulatán múlik (hogy egyáltalán szóba áll-e veled).


adhatsz neki negatív értékelést, ennyi amit gyakorlatilag el tudsz érni.

11. emagdi
2009. aug. 9. 19:30
annyi lehetőséged van még, hogy ha esetleg ebayen vetted, és paypal-lal fizettél akkor vissza tudod hívni a pénzed. (az ad egyfajta biztosítást ilyen esetekre)
2009. aug. 9. 19:29

Köszönöm a hsz-kat.


Számlát tud adni az illető, és ÚJ !!! termékről van szó, nem használtról!


(postakstggel együtt átlépi a 10.000-et az érték)

9. emagdi (válaszként erre: 8. - NataliaWeiss)
2009. aug. 9. 19:24

ja, de ha visszaküldi az árut, akkor még a visszaküldés postaköltségét is bukja, és biciklije sem lesz:)


itt se számla, se jótállási jegy, se semmi.

de igazából a bűvös 10eFt-ot sem éri el az értéke...


egyetlen reménye a vevőnek, hogy valamilyen módon mégis meg tud egyezni az eladóval (ha egyáltalán még felveszi majd neki a telefont), én megpróbálnék kérni ráfizetéssel cserét, esetleg az áru vételárának egy részét visszakapni, ilyesmi...

2009. aug. 9. 19:16
Én úgy gondolom a licites árukra valóban nincs garancia.Így vetted? Mit ért az eladó azon, hogy játék? Elvileg az interneteten bonyolított kötelmek távol lévők között létrejött szerződéseknek minősülnek. Az átvételtől számított nyolc napon belül lehetőség van az áru visszaküldésére, ez a vásárló feltétlen elállási joga ilyen esetben. Valójában ez a fogyasztóvédelem legjelentősebb biztosítéka.
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2009. aug. 9. 19:15
Ugyan arra gondoltunk:))
6. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2009. aug. 9. 19:14
Igen..ez viszont tény, hogy az aukciós oldalakon ált-ban még számla sincs, nemhogy garancia.
5. emagdi (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. aug. 9. 19:14

ja, persze, a boltban igen:)

gondolom ott számlát is kaptál róla:)

2009. aug. 9. 19:13
Hát én csak azt tudom, hogy a játékokra is van garancia-persze nem egy homokozó lapátra..De pl ha a játékboltban kisbringát vettem, arra volt gari.
3. emagdi (válaszként erre: 2. - Megryan)
2009. aug. 9. 19:12

aukciós oldalon ha vetted, ne nagyon számíts garanciára.

ez benne van a pakliban. kb ugyanolyan, mintha kimennél valamelyik használtcikk piacra, és a vásárlás után otthon vennéd észre, hogy hibás amit vettél. ott is hiába mész vissza...


pl ettől is olcsóbb az ebayen vagy a vaterán vásárolni, mint egy áruházban...

2009. aug. 9. 19:01

Egyik aukciós oldalon vettem egy új futóbiciklit 8600 ft-ért.

Garancia-kérdésemre (meddig garanciás) az eladó ezt válaszolta:

"A bicikli játéknak számít, erre sajnos nincs garanciális hálózat kiépítve."


Kérdezném, hogy jogos-e hogy egy majd 9000 ft-os fém futóbiciklire nincs garancia vagy csak ő mondja??? És ha anyaghiba miatt egy hét múlva kettétörik???

Kérem, hogy aki ért a dologhoz, adjon tanácsot.

Köszönöm

2009. aug. 9. 18:59
Garancia-kérdés SOS

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook