Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
405. Eka eka
2013. ápr. 29. 19:24
Voltunk orvosnál, emelte a Rivotrilt 1 mg-re, most nyugodt...már nem értek semmit.Köszönöm a válaszaitokat. .grizus, mint irtam, fél éve kapja plussz gyógyszerként a rivotrilt, eddig semmi panasza nem volt a fiamnak. Ezért gondolhatja az orvos, hogy kevés, talán hozzászokott a szervezete a 0,5-höz?????????? ..Persze Kristófom amúgy sem egyszerű eset, már több orvoson kifogott. Üdv. Nektek
404. grizus (válaszként erre: 402. - Eka eka)
2013. ápr. 29. 05:56
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ezek a mellékhatások. De miért nem mondja ezt meg az orvos? Még emelni akar? Ő nem tudja? Az én orvosom mitől tudja?
403. 099c0bed40 (válaszként erre: 402. - Eka eka)
2013. ápr. 28. 19:24
Szia, ezen kérdések megválaszolásához mi kevesek vagyunk, mindenképpen orvost kérdezz meg róla!
402. Eka eka
2013. ápr. 28. 15:55
Üdvözlök Mindenkit, sziasztok. Segitségeteket szeretném kérni. 30 éves fiam mentálisan retardált, 2 éves kora óta szed gyógystereket. Fél évvel ezelőtt a meglévő Tegretol, Kventiax, Depakin mellé, még a Rivotrilt is kapja, ebből 3-szor 0,5. Pár napja panaszkodik ideges a gyomra, remeg, izgatott, nem jó semmi, és persze a halálfélelem. Kérdésem, fél év után kevésd lenne a Rivo adag, vagy ezek a mellékhatások? Válaszotokat várom, köszönöm
401. grizus
2013. ápr. 27. 05:52
A Rivotrilt nekem az orvosom nem javasolta, nem örült mikor azt szedtem, mert rászokós.
2013. ápr. 22. 15:51

Szia, szerintem inkább az orvostól kérj és fogadj el erre vonatkozó tanácsot mint Tőlünk...úgy érzem nagyon nagy felelőtlenség volna bármelyikünktől is ha azt írná Neked 10 évnyi szedés után hogy egyik napról a másikra hagyd abba, vagy kezdd el tördelni a tablettákat.

Csak orvos tudja hogyan lehet a lehető legkevesebb mellékhatással lejönni....

Üdv: Eszter

399. juli62
2013. ápr. 22. 14:46
Én agorafóbiával küzködök Velaxint és rivotrolt szedek már 10 éve azt hiszem elég volt gyógyszer függő lettem nem tudom hogy fogok lejönni róla. Szeretnék tanácsot kérni. Segitsetek!
398. Signorina (válaszként erre: 397. - 099c0bed40)
2012. dec. 22. 07:32
Köszönöm.
397. 099c0bed40 (válaszként erre: 396. - Signorina)
2012. dec. 13. 07:41
Szia, igen.
2012. dec. 12. 15:50
Szeretnék kérdezni.Rivotriltól ekébzelhető, hogy nagyon remeg a kéz?
395. farah (válaszként erre: 392. - Angyalka1014)
2012. dec. 12. 15:18
Ne keseredj el, le lehet szokni, igaz, hogy nagyon nehéz, kitartás kell hozzá, és ha elsőre nem sikerül nem kell feladni. Nekem is többszöri próbálkozásra jött össze. A felenkénti csökkentés sok lehet, először én is annyival próbáltam, de borzasztó rosszul lettem egy idő után, ezért vissza kellett szednem. Próbáld meg kevesebbel, én 1 szemet a 6-od részével csökkentettem hetente, pengével vágtam le róla a darabkákat. Ha rosszul voltam megálltam, és csak akkor folytattam, amikor jobban lettem. Így sokáig tart, de biztosabb a siker. És 7 évhez mit számít 3 vagy 4 hónap leszokás! Sok sikert, drukkolok neked !
2012. dec. 12. 14:12

Szia, sajnos valóban nagyon nehéz a nyugtatók letételével vívott harc.:(

Ha vállalod a hivatalos utat, azaz a pszichiátriai detoxikálást, ott egészen biztosan lehoznak róla a lehető legkevesebb mellékhatással, de ahhoz be kell feküdni minimum 2 hétre.


Otthon--házilag-csak ez van amit írsz, nagyon nagyon kis mennyiséggel csökkenteni minden nap az adagot, míg el nem jutsz a nulla szintig.

Talán segít ha áthidaló megoldásként kipróbálsz vény nélkül kapható nyugtató- feszültségoldó szereket, nevet nem írhatok de a gyógyszertárban tudnak ajánlani többfélét is.

A doktorok azért nem mondják, mert hatalmas profitot termel a milliószámra szedett anxiolitikum. :(

2012. dec. 7. 13:10
Még annyi,hogy a tünetek nagyon kemények és sokszor már elviselhettetlen számomra.Két gyerekek van és nem akarom ,hogy ők ezt tovább nézzék,elég amit eddig láttak.Sokszor van ,hogy remegek,légszomjam van és a sírás fog el,de nem vagyok ideges.Nem értem,hogy ha tudják az orvosok ,hogy mivel jár ennek a gyógyszereknek a szedéses,miért nem veszik el időben,miért kell várni évekket ezzel.
2012. dec. 7. 13:06
Szia.7 éve már ,hogy küzdök a Rivotrilal sajnos.Most kezdetem 1 hónapja keztem felezgetni,de nagyon nehéz.Napi három szemet kéne szednem,azaz 6 mg-ot.Segítséget szeretnék,hogy lehet minél elöbb leszokni róla ,mivel az orvosom közölte velem,hogy már fügőséget okozot nálam.Minden egyes nap egy rém álom már és nagyon nehéz.Előre is köszönöm a segítséget.
391. 099c0bed40 (válaszként erre: 390. - Fefike)
2012. nov. 16. 11:26

Szia, én úgy hiszem tökéletesen jól döntöttél!

Kívánom hogy a műtét oldja meg minden fájdalmadat és problémádat, én is ezt a megoldást választanám a Helyedben.

390. fefike
2012. nov. 16. 10:48
Köszönöm a választ!Nem tudom mi a cél ezekkel a gyógyszerekkel....nem szedem be ugy döntöttem.A teperintől,amit szintén a sérveimre kaptam,nem voltam vmi jól....antidepresszáns ez is állitólag a fájdalom csillapitó mellé kell,hogy ˇ"jobb legyen a közérzetem"nem lett jobb....nem lehet jó kedv,és hangulat stb ha járni nem tudsz az idegeket nyomó sérvek miatt.Ezt is abbahagytam....nem akarok meghülyülni....várom a műtétet,és remélem sikerül újra normális életet élnem!
389. 099c0bed40 (válaszként erre: 388. - Fefike)
2012. nov. 15. 19:46
Szia, bár nem vagyok szakember, de a gerincsérvek és a nyugtatónak nem tudom mi köze kéne legyen egymáshoz, ha csak annyi nem, hogy míg a rivotril hatása tart, nem mozogsz, hanem nyugodtan tudsz feküdni és így szűnik a fájdalom.
388. fefike
2012. nov. 15. 08:30
Sziasztok!Az lenne a kérdésem miért kell gerincsérvre rivotrilt szednem?Szedek már tramadolort,teperint....ez a kettő is durva volt az elején.Másfél év után már nem hat.Próbálom nem beszedni,de nagy fájdalmaim vannak,és akkor kénytelen vagyok.A rivotrilt félek elkezdeni,de nem értem a sérvemre miért kellenek ezek a gyógyszerek.
2012. nov. 4. 08:08

Szia, nincs semmi gond, simán ki lehet bogozni amit írsz :)...

Bár nem vagyok szakember, szerintem is a drasztikus rivo-elvonás "maradványtünete" a memória/koncentrációzavar amit panaszolsz,úgy hiszem idővel enyhülnie kellene mindenféle terápia vagy segítség nélkül is, feltéve ha továbbra is teljesen gyógyszermentes maradsz.

A "piaterápia" nem annyira szerencsés megoldás, de úgy értelmezem hogy csupán a példa kedvéért hoztad fel,és nem élsz vele rendszeresen.


Azt lenne fontos tudni, mi van a záródra írva, nem csak a diagnózist értem ezen, hanem hogy javasolnak-e további pszichoterápiát ( gondolom hogy igen).

Ha a gyógyszereket elutasítod, azt maximálisan megértem, ám elképzelhető hogy nem lenne haszontalan megpróbálni legalább egyszer egy úgynevezett "beszélgetős" (kognitív) terápiát.

Mindez persze nem kis pénz ( csak maszekban érdemes menni) de hátha adna az illető áter hasznos ötleteket arra nézve hogyan sikerüljön mihamarabb olyanná lenni mint amilyen egykoron voltál.

Remélem ha nem is sokat, valamennyit azért segítettem a soraimmal.

Mihamarabbi jobbulást, üdv: E

386. snoop25
2012. nov. 3. 15:42
és korábban intellektuálisan meg tudtam fogalmazni a mondanivalóm. az előző kommentem elég nagy hablaty, remélem valaki ki tudja bogózni. :)
385. snoop25
2012. nov. 3. 15:36
Most valaki olyan segítségére lenne szükségem, akinek hozzám hasonlóan, egyik napról a másikra sikerült letennie a nyugtatót. Soha nem szedtem korábban, de egy "baleset" után a Szekszárdi pszichiátrián találtam magam, és 1 hónapig bennt fogtak. Eleinte brutális dózisokat adtak nem is emlékszek nagyon semmire, hogy mit és mennyit adtak, teljessen törölték a memóriámat. Utána napi 4-5 Mg Rivót adtak és amire az 1 hónap végére értem napi 2mg lett belőle. Soha nem szedtem korábban semmi ilyesmit, amint kikerültem első dolgom volt hogy megpróbáljam letenni. kb 1,5-2 hétig bírtam, hogy úgy szedjem mint ahogy az elő van írva, mert nem bírtam elviselni azt a hihetetlen ürességet amit akkor éreztem amikor bevettem és azt a mérhetetlen feszültséget amikor jöttem le róla. Hát megelégeltem ezt és lehúztam az egészet a Wc-n. Ami utána jött az életem legkeményebb próbája volt, de a nehezén már túl vagyok. 2hónap telt el azóta. Eleinte biztos hogy képtelen lettem volna megírni ezt a levelet. A koncentrációm teljesen felmondta a szolgálatot. Egy filmet sem tudtam végignézni, mert konkrétan nem jutott el az agyamig az információ hogy mi történikbenne. Voltak durvább dolgok is ezt inkább nem írom, le, mert a koncentráció meg a memória az ami még a mai napig a leginkább zavar. Néha olyan érzésem van mintha nem is körülöttem történnének a dolgok. Mintha saját magamba be lennék zárva. Az alkohol se úgy hat már mint korábban. nem berugok tőle, hanem felerősíti a hülyeségeket a fejemben. Mintha minden ráhatás befolyásolná a gondolataimat. Már 2 hónapja nem szedek semmit és nem tudom hogy ez még mindig annak a következtében történik velem hogy hirtelen abbahagytam a nyugtatót, vagy ez átcsapott egy mentális betegséggé. De szerintem inkább annak tudható be hogy hirtelen abbahagytam, mert azért baromi lassan napról napra javulok. Meddig tarthat amíg teljessen visszanyerem a koncentrációm, vagy hogyan tudnám fejleszteni? (GYÓGYSZEREK NÉLKÜL!!!)
384. 099c0bed40 (válaszként erre: 383. - Vikike775)
2012. nov. 1. 20:08

Szia, szívesen,:)

így--felezve-- remélhetőleg nem lesz gondod egyikből sem, segíteni pedig segítenek.

383. vikike775 (válaszként erre: 382. - 099c0bed40)
2012. nov. 1. 10:06
Köszönöm válaszod,segítséged!El kezdtem szedni,mindkettőből csak napi 1/2et,és remélem nem lesz szükség rá hogy emelni kelljen.Köszi!
382. 099c0bed40 (válaszként erre: 381. - Vikike775)
2012. nov. 1. 06:10
Szia, nehéz erre mit írni, ugyanis ha nem szeded egyiket sem akkor maradnak a tüneteid, ha pedig szeded,elméletileg csak a rivotrilra lehet rászokni mert az a nyugtató, arra is csak akkor ha hónapokig emelt adagot veszel be belőle.
2012. okt. 31. 15:56
Segítene valaki nekem?Ma felírták nekem a rivotrilt,pulusszba mellé egy sertagen nevű gyógyszert.gondoltam mielött elkezdeném szedni őket kicsit utánna olvasok a neten,hát most teljesen elbizonytalanodtam nem tudom merjem-e szedni.Mellkasi szorítással mentem ma a körzeti orvoshoz,mivel a ekg jó volt azt mondta nincs semmi bajom,csak a stressz.Félek hogy rá fogok szokni....
2012. jan. 20. 16:24

2 hónapig a halálomra készültem. Úgy fájt a szívem, hogy mindig úgy éreztem az utolsót verte. A háziorvosom tömött a frontinnal, xanaxal meg a magne b6-al. Belefáradtam és elmentem magánrendelésre kardiológushoz ( háziorvosomnak nem volt szükséges) A szívemmel semmi gond!! A gerincemmel van baj és kisugárzik előre!!!

hála istennek! Kérdem én: meddig tömött volna a sz@ros gyógyszerekkel és hitetett volna azzal, hogy lelki eredetűek a fájásaim??? Tiszta szívás én meg már időpontot kértem az ügyvédtől a végrendelemhez:( Jövő héten menet a reumatológiára. . .

379. Messor (válaszként erre: 378. - Szabotimi)
2011. dec. 25. 19:53

Szia!


Először is: nyugodj meg!

Tudom könnyű mondani, de én is átéltem...


Sőt, sokkal nagyobb gondokkal küszködök jelen pillanatban.


Szerintem a xanax-ot próbáld nagyon gyorsan letenni, (bár nem írtad, hány mgg-os/, de, ha nem túl régen szeded "elméletileg" le lehet róla szokni.


Más: A szorító érzés, /maga a szív nem fáj, max. körülötte érezhetsz szorító érzést/, talán azt jelzi, hogy kimerült vagy, próbálj pihenni, sétálni a szabadban, nem a rossz dolgokra koncentrálni.


Minden szebb lesz!

Kitartás, türelem de, ha a panaszaid rosszabbodnának, azért menj orvoshoz.


Boldog Karácsonyt!



M

2011. dec. 14. 11:16

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Pánikrohammal indult kb 1 hónapja este. Fájt a szívem hideg-meleg hullámok törtek rám és halálfélelmem is volt. 2 óra hossza után el birtam aludni. MÁsnap orvos, mert nagyon megijedtem. Frontint írt fel 0, 25 fél tablettát naponta. Én bevettem a felet és 10 perc múlva úgy elaludtam, hogy majden nem mentem a gyerekekért az oviba. Egyedül vagyok itthon, nincs segítségem. Megijedtem és visszavittem a gyógyszert a gyógyszertárba és vettem vitamint. . . . 1 hét múlva nagyon elkezdett fájni a szívem - mintha valaki szorongatná- elmentem az ügyeletre, csinált EKG-t. azt mondta tökéletes minden ez lelki eredetű. felírta a xanax-ot most szedek belőle felet naponta. A szívem viszont még hébe hóba szorít. Mikortól várható javulás? Mert én még azt sem tudod mitől jött ki. ARANY életem van!!! Nem értem az egészet. .

Bocs a hossza miatt:D

377. Miss Angel (válaszként erre: 376. - D43485a76e)
2011. dec. 10. 14:44
Köszönöm:)
376. d43485a76e (válaszként erre: 375. - Miss Angel)
2011. dec. 10. 13:54

Gratulálok, nagyon őszintén.

Felére levinni az adagot az királyi teljesítmény!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook