Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
195. fbb53e1d99 (válaszként erre: 193. - Sonja1976)
2009. dec. 6. 06:58

Szonja!


Nem szedtél Te olyan nagy mennyiségű gyógyszert, h ennyire rosszul legyél! Nem értem..

Tudod, a pszichiáter azt mondta, hogy ha évekig nem kellett emelnem az adagot, akkor nyugodjak meg.Nincs függőségről szó! Az, aki benyom 5-öt, 10-et évek hosszú folyamán...na, az függő. S hogy ha nekem ez kell ahhoz, h jól legyek, akkor inkább ez legyen, mint például a xanax. Úgyhogy én teljes nyugalommal távoztam a rendelőjéből.

Már 5 éve szedem, azt a kisebb megszakítást, amit nyáron próbálta. De még egyszer nem fogom elhagyni.


Nézd...mindenki függ valamitől. Ha nekem ez kell, ez a kis adag, akkor ez kell...már aggódom:)

Ha akarod, bemásolok neked egy orvosi választ ezzel kapcsolatban.

194. 93f8940be5 (válaszként erre: 193. - Sonja1976)
2009. dec. 5. 21:28

Nagyon sokféle nyugtató és szorongás oldó van.Gondolom ezzel semmi újat nem mondtam.De röviden annyit elmondanék, hogy amikor az Anyám terhes volt vele, nagy divat volt a kismamáknak Seduxent adni.Volt akinek jó volt, az én Anyám speciel a falra mászott tőle.Felnőtt koromban én is próbáltam a Seduxent, majd elszálltam, olyan ideges lettem tőle.Az Andaxin már jobb volt, viszont a Xanax semmit nem csinált!A Frontin viszont jó!Na azt persze tudni kell, hogy bár nekem is vannak depressziv rohamaim, soha nem szedtem kúraszerűen semmit.Csak akkor és ott vettem be, amikor úgy éreztem elfüstöl az agyam...

No és a Rivotril...nekem csodagyógyszer...Kiváló an bevált, mint altató, legalább 12 éve szedem, csak este 0.5 mg-ot.Mindig nagyon rossz volt az alvókám és én úgy voltam vele, hogy inkább szokjak hozzá egy gyógyszerhez, minthogy rendszeresen képtelen legyek kipihenni magam.

Persze, mindenkinek más a jó.Én csak irigyelni tudom azokat az embereket, akik csak letestik a fejüket és már alszanak is!!! De jó nekik :)))

193. Sonja1976 (válaszként erre: 192. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 5. 21:14

Nem szeretnem ha felreertenel!!Nem vagyok ingerült es teljes mertekben megertelek-en is függö voltam nem sokkal ezelött-es meg most is,hiszen meg kinoznak az elvonasi tünetek-mondjuk mar nem annyira erösek:))

Csak 1 kerdes-tudsz rivotril nelkül elni?A valasz valoszinü-nem-akkor függö vagy-hat akkor :igen.

Amugy megertem azokat akik amellett döntenek,hogy szedik 1 eleten at elkerülve a rohadt nagy szenvedest a letetellel-de en nem tudtam mar elviselni a gondolatot es valoszinü a gyogyszer is maskent hatott-nem voltam mar jol!

Es a riziko mindig benne van a pakliban,ha valaki sokaig szed 1 gyogyszert-elöbb utobb elöjönnek a kellemetlen mellekhatasok-en ezt nem akartam kivarni!!

De 1 szonak is 100 a vege-meg 1szer nem tudnam vegigcsinalni,mert rohadt nehez volt-a poklot jartam meg!!

192. fbb53e1d99 (válaszként erre: 191. - Sonja1976)
2009. dec. 5. 17:52

Köszönöm jól vagyok, nagyon jól-:)

Az utolsó mondatodat nem nagyon értem:)Ki a függő, és ki nem tudja letenni? Mintha kicsit ingerültnek tűnnél:(

191. Sonja1976 (válaszként erre: 190. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 5. 17:21
Igen,bementem,mert belegabajodtam az egyenileg ütemezett leszokasi-tervbe-2 hete rivomentes vagyok es eleg jol erzem magam:))De meg labadozom-en senkinek sem ajanlom a rivotrilt-rajtad is csak az alvasban segitett,de sokkal jobban jartal volna valami nem benzoval..es most itt vagy függöve valtan es nem tudod letenni-megerte??
190. fbb53e1d99 (válaszként erre: 189. - Sonja1976)
2009. dec. 5. 13:49

Nem mindenki így vélekedik. Valakinek ez a legjobb.

Mégis bementél a kórházba?

189. Sonja1976 (válaszként erre: 183. - Nupika)
2009. dec. 5. 13:19

Nem tudom,miert irjak fel szorongasra ezt a xar rivotrilt-en is szedtem-nagyon nehez letenni-komoly függöseg-es a szorongast szinte semennyire sem oldja-akkor mar a diazepem-valium,de ez is függöve tesz-de a valium legalabb hat!

Szerintem tedd le es soha többe ne nyulj hozza!!!!!!!!!!!Jarj pszichoterapiara,sportolj es szedj olyan gyogyszert,ami tenyleg szorongasoldo!

En a poklot jartam meg a rivo elhagyasaval a korhazban es senkinek sem kivanom!

188. 099c0bed40 (válaszként erre: 187. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 24. 20:04
Najahhhh....:))))))
187. fbb53e1d99 (válaszként erre: 186. - 099c0bed40)
2009. nov. 24. 13:24
-:)
186. 099c0bed40 (válaszként erre: 184. - 3c6e1a663f)
2009. nov. 24. 11:05

szia, én csak azt tudom erről a szerről, hogy nekem egész egyszerűen nem hatott, akármikor és akármennyit vettem be, olyan volt mintha sima púdert nyeltem volna....pedig legális helyen, patikában váltottam ki, tehát nem hinném hogy placebot kaptam volna.


Soha, egyetlen pillanatra se nyugtatott vagy lazított el a Rivo, (felmentem vele pedig igazán nagyon nagy adagig is, hátha) nálam csak a Xanax meg a Frontin jött be.

Ennyire mások vagyunk.

185. 099c0bed40 (válaszként erre: 182. - Miss Angel)
2009. nov. 24. 11:01

Szia, nézőpont kérdése hogy kinek mi a durva és mi nem.


Engem személy szerint se meg nem riasztott se meg nem hatott, sőt újat se nagyon tudott mondani, annyit szűrtem le az egészből, hogy egy végletekig megkeseredett ember leírta az előzetesen önmagán elég nagy számban letesztelt önpusztítási módszerek hatékonyságát pontról-pontra szedve.


Aztán--mint aki jól végezte dolgát-- elment "elvonóra", majd késöbb más néven visszajött, de az a sanda gyanúm hogy jelenleg ugyanott tart mint "előző életében". Jottányit se moccant előrefelé, és kinyírnia se sikerült magát a jelek szerint, nem mintha én ezért drukkolnék, félreértés ne essék!!!!!!!


Felfogható az Ő esete mintegy "intő példaként" is arra nézve, hogy mit hogyan NE tegyünk.

2009. nov. 24. 08:02
sziasztok én fél éve vagy már több amióta szedem. Eleinte tök jól éreztem magam kb. egy hónapja viszont teljesen kész vagyok megint, annyira szorongok, és feszült vagyok hogy nem hiszem el. Nem birok elmenni egy állásinterjúra se, ma megyek vissza a dokihoz mindjárt. Amúgy napi kettőt szedek reggel egy és este egy. plussz reggel egy zoloft.
183. nupika
2009. nov. 22. 19:45

Sziasztok! én héfőtől kezdve kezdtem el szedni a rivotrilt, melyet az orvos irt fel szorongásomra. már nagyon régóta szenvedek a szorongás különböző tüneteivel.de mostmár lépnem kellett,ideje volt orvoshoz fordulni!szeretném kikérni tanácsotokat,egyszerűen nem nyugszom meg jövö7 hétfőig amikor is újra vissza kell mennem az orvoshoz kontrollra. pszichiáterhez fordultam. reggel negyedet, délben negyedet, este felet(összesen 0,5mg)irt fel.hozzáfüzte, h ha ezt kevésnek érzem akkor növeljem meg a dozist fél fél egészre(vagyis 1mg-ra).elkezdtem negyed negyed féllel szedni,a féltől szuperul tudtam aludni.ezután elkezdtem böngészni a neten,h milyen hatással is lehet a rivotril az emberre,annyi sok rémhirt hallottam róla.irtak olyat h rossz dolgokat tesz az ember agyában stb.megijedtem.hozzáteszem képes vagyok beképzelni dolgokat:)például a gyógyszerek mellékhatásait sem szoktam elolvasni mert egyböl beparáztatom magam és aggódok h ez meg ez a tünet fog jelentkezni nálam ha beveszem.

úgy éreztem kevés a napi dózis ezért megnöveltem fél fél egészre. bevettem,egyböl elmulasztotta a problémámat,aztán kis időre rá olyan mintha igy belül hullámoztam volna:)vagy nem is tudom ezt igy megfogalmazni,olyan furán,kicsit kábultnak éreztem magam .ez attól lehetett mert sok volt nekem? vagy még nem vagyok a gyógyszerhez hozzászokva??vagy ez attól is függ h aznap milyen stressz ér?este félve vettem be az egészet.éjszaka fel is riattam h megvagyok e még:D másnap visszatértem a negyed negyed félre.akkor nem is volt semmi baj.mikor másnap jöttek hozzánk ismerősök, a másik problémám az h ha meg kell szólalni társaságban erősen szorongok.amint elmentek tölünk az ismerösök újra visszajött a szorongás, estére kevés is volt a fél,muszáj volt bevennem egészet,holott aznap a kisebb dózissal probálkoztam. szerintetek mit tegyek?vagy várjam meg mit szól az orvos?rendszeresen szedem, csak vannak olyan pillanatok h például ha nyugodt vagyok elég a kevesebb,ha többet veszek be olyankor, akkor kábult vagyok.ha persze ideges vagyok a kevesebb dózis nem mulasztja el, akkor többre van szükségem.vagy osszam el úgy a napi 1mg-ot ahogyan érzem magam aznap?a lényeg amit az orvos is mondott a napi 1mg-ot nem léphetem túl.tehát ha a 0,5 mg kevés váltsak 1mg-ra még ha kábultnak is érzem magam, egy idő után hozzászokok?ez természetes?veletek is fordult elő ilyen?

válaszotokat előre is köszönöm!

további szép estét!

182. Miss Angel (válaszként erre: 181. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 4. 16:36
Jajj,vmi durva dolog történt ott?:)
181. fbb53e1d99 (válaszként erre: 180. - Miss Angel)
2009. szept. 4. 07:12

Szia!

Már elmondta a xanaxosban....De szerintem jobb lesz, ha nem olvasod el!!

180. Miss Angel (válaszként erre: 171. - Roche2.0)
2009. szept. 3. 23:53
Esetleg,ha elmondanád,mire szeded,mi bajod ilyesmi.....
2009. szept. 3. 22:13
talán mert nem hat már rá csak a reflex maradt meg az agyában
178. fbb53e1d99 (válaszként erre: 177. - Ildikó29)
2009. szept. 3. 19:55
Akkor mért veszed be?
2009. szept. 3. 19:53
Már én olyan rtég szedem, hogy akkior se érzek semmot ha beveszem akkor se ha kimarad
176. fbb53e1d99 (válaszként erre: 175. - Roche2.0)
2009. szept. 3. 19:52
Nem jó ez senkinek, aki olvassa hidd el!!!
2009. szept. 3. 19:50
talán valakit érdekel,nem kell elolvasnod a hozzászólásaim, de azért tudom mit beszélek...
174. fbb53e1d99 (válaszként erre: 173. - Roche2.0)
2009. szept. 3. 19:46
Tudom, és látta is már...direkt nem írtam, mert ismét kezded..és ez nem jó senkinek.
2009. szept. 3. 19:45
ez nem kár hanem tény.egyébként overmind vagyok csak újra regeltem, a xanaxos témához is hozzászóltam már.
172. fbb53e1d99 (válaszként erre: 171. - Roche2.0)
2009. szept. 3. 19:41
Ezt kár volt...nem tudod az előzményeket, és ne riogass senkit!
2009. szept. 3. 19:39
keményen hozzászoksz, én 3 éve szedek napi 10mg-ot.de már meg sem érzem...de ha nem veszem be...na akkor vagyok ám rosszul.
170. fbb53e1d99 (válaszként erre: 169. - Sonja1976)
2009. aug. 25. 13:29
Akkor jó!-:)
169. Sonja1976 (válaszként erre: 168. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 25. 13:03
Hat a mozdulat nem hianyzik,mert most szedem a gyogynövenyt:))A megnyugvas meg mar reg a multe..Mar a leallas elött sem volt meg-most nyugodtabb vagyok;))-de komolyan!
168. fbb53e1d99 (válaszként erre: 167. - Sonja1976)
2009. aug. 25. 12:59

Ha valaki ész nélkül tömte magába, és úgy akar lejönni róla, annak bizonyára bonyolultabb, mint Neked, ezzel a kis mg-al...


Az én esetem is azt bizonyítja, hogy ennyire kis adagot simán el lehet hagyni, na persze hangsúlyozom, hogy ez nagyon pilledózis volt!!-:).):) Úgy, ahogy a tiéd is!

Legfeljebb a mozdulat, és a megnyugvás hiányozhat Neked!

167. Sonja1976 (válaszként erre: 166. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 25. 12:49
De akkor mas miert szenved annyit akkor is ha fokozatos?Talan azert mert felnek letenni es inkabb pszichikai tüneteik vannak?
166. fbb53e1d99 (válaszként erre: 165. - Sonja1976)
2009. aug. 25. 12:40

Nem, nem lesz több a tünet, hiszen ennek ez a lényege! Ha fokozatos megvonás történik, az agynak nincs ideje reagálni, valóban észre sem veszi a hiányt!

Örülök, h jól vagy!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook