Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2850. Imo (válaszként erre: 2849. - Lencsicsi)
2010. jan. 17. 11:34
milyen mellékhatásról beszélsz????????
2849. lencsicsi
2010. jan. 17. 11:32

Ja és még valami! Ha létezik ez a vérvételből való tesztelés, ami alapján kimutatható hogy valaki átesett-e és van-e védettsége a h1n1 ellen, akkor legalább a kismamáknak miért nem adják meg azt a lehetőséget, hogy ezt a tesztet megcsináltathassák (ingyen!) ???

Mert akkor legalább annak nem kéne fölöslegesen beoltatnia magát aki már természetes védettséget szerzett!! És szerintem a legtöbb kismama megnyugodthatna, hogy jól döntött hogy beoltatta magát(mert nincs védettsége) vagy éppen azért mert van védettsége és így nem kell görcsölnie az oltóanyag esetleges mellékhatásaitól!

NEM???

2848. Imo (válaszként erre: 2847. - Lencsicsi)
2010. jan. 17. 11:32

akkor a gyerekeinket se oltassuk be szamárköhögés, bárányhimlő stb ellen


minek úgyis kigyógyulhat belőle v. mégsem?


de miért szenvedjen az ember, ha egy szaros oltóanyaggal megelőzheti a betegséget v. legalábbis enyhébb lefolyásúvá teszi


vagyis Ti azt mondjátok ne oltassuk magunkat semmi ellen, mert minek?????????

2847. lencsicsi
2010. jan. 17. 11:24
És mivel a kismamák immunrendszere gyengébb, így igazából bármilyen betegség kockázatosabb lehet...Akkor mindenféle betegség ellen be kéne oltatni magunkat??
2846. lencsicsi (válaszként erre: 2845. - Imo)
2010. jan. 17. 11:21

Miért ne mehetne rá a tüdőszövetekre??? Sokan haltak már bele sima influenza szövődményeként vagy egy megfázás okozta tüdőgyulladásba már!! Sőt az eddigi adatok szerint nagyobb a halálozási aránya a szezonális inflzuenzának!

És hiába nem találkozott ezzel a vírussal még a szervezetünk, ennek ellenére mégis a megbetegedettek kb.99%-a simán átvészeli enyhe tünetekkel, vagy esetleg észre sem veszi...

Mert itt a fórumon is írta már egy kismama, hogy önköltséges alapon az Epidemologiai Kp.-ban csináltatott tesztet miszerint már átesett a betegségen kb. néhány hónapja és kimutatták nála ezáltal a védettséget a h1n1 ellen...és észre sem vette, mert októberben néhány napig köhögött csak...Szóval szerintem enyhén szólva van felfújva!

2845. Imo (válaszként erre: 2843. - DASTINKA)
2010. jan. 16. 22:03
de az nem megy rá a tüdő szöveteire
2844. Imo (válaszként erre: 2842. - DASTINKA)
2010. jan. 16. 22:02

a szezonális oltóanyagnak sincsen mellékhatása ennek sem lesz

azért tavasszal, mert akkor indul be a járvány (párás és enyhe idő kell a vírusok szaporodásához)

2843. DASTINKA
2010. jan. 16. 21:08

Ja,arrol ne beszelve hogy egy sima megfazas is eleg veszelyes lehet a kismamakra...ha pl.be lazasodik valaki akkor is eleg nagy baj lehet belole...nem kell ide H1N1....

Szerintem az egesz csak fel lett fujva es ha megnezitek akkor manapsag mar halisten a hiradoban sem lehet hallani rola... mar nem panikolnak anyit...ja es nem panikoltassak a kismamakat sem!!!!

2842. DASTINKA (válaszként erre: 2841. - Imo)
2010. jan. 16. 21:03

Ezt most nem ertem...mert mi lesz ha kivarjuk a tavaszt???

Te beadattad magadnak az olto anyagot,te dontesed,mindenki sajat maga tudja....

De szerintem nemtudhatod 100 szazalekra hogy esetleg lesz e mellek hatasa az olto anyagnak par ev mulva...

2841. Imo
2010. jan. 16. 13:43
kivárjuk a tavaszt és akkor majd eldől kinek lett igaza
2840. Gavrilo1
2010. jan. 16. 10:48
Ha minden lyan rendben lenne az influenza oltások körül, akkor nem hozott volna létre az EU egy vizsgálóbizottságot és nem mondta volna vissza néhány környező ország a már megrendelt oltoanyagot!!
2839. Imo
2010. jan. 15. 22:08

én csak azt mondhatom, hogy Ti tudjátok


témát én lezártam

2838. 791fce5155 (válaszként erre: 2834. - Imo)
2010. jan. 15. 21:19
Dehogynem....csak akkor nem reklámozták...a sajtó eléggé felfujta sajnos ezt az egészet....én nem adattam be és nem is szeretném....
2010. jan. 15. 21:16
Nagyobb a felhajtás az influenza körül, mint ami van valóban....pánik keltés...semmi...több....
2836. Imo (válaszként erre: 2835. - DASTINKA)
2010. jan. 15. 21:13
2835. DASTINKA (válaszként erre: 2834. - Imo)
2010. jan. 15. 20:19
de ha bele gondolsz az osszes virus amikor mutalodik es uj virus jonn letre...hisz az egyikel sem talalkozot meg az ember szervezete...
2834. Imo (válaszként erre: 2831. - DASTINKA)
2010. jan. 15. 20:06
de ezzel az influenza fajtával még nem találkozott az emberek szervezete, ezért nem alakult még ki ellenanyag és nem árt segíteni neki
2833. Imo (válaszként erre: 2832. - DASTINKA)
2010. jan. 15. 20:01
köszi:)))
2832. DASTINKA (válaszként erre: 2830. - Imo)
2010. jan. 15. 19:58
nagyon gyonyoruek a gyermekeid,gratula! :00
2831. DASTINKA (válaszként erre: 2830. - Imo)
2010. jan. 15. 19:56

egesz csak a penzrol szol,semmi masrol.mindig is volt influenza,virusok,mindig is lesznek,csak minden evben mutalodik igy mas a neve...

Nem szabad mindent elhinni amit a media nyomat!!!

2830. Imo (válaszként erre: 2829. - DASTINKA)
2010. jan. 15. 19:45

mivel nem élő vírusokat tartalmaz az oltóanyag, így nem okozhat komoly problémát (így állítják elő a hagyományos influenza oltóanyagot)


olyanról meg még nem hallottam, hogy aki beoltatta magát az meghalt v. a gyermeke meghalt volna


de ti tudjátok

én csak segíteni szerettem volna a döntésben

2829. DASTINKA (válaszként erre: 2828. - Imo)
2010. jan. 15. 18:41

Boci,de azt nem lehet tudni h van e az embernek veszteni valoja ha beoltatja magat...

MIVEL NEM VOLT TESZTELVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2828. Imo
2010. jan. 15. 14:42

na csajok látom még mindig megy az oltás körül a vita:)

az apum szülész-nőgyógyász és mondhatom talán az egyik legjobb Ő ajánlja az oltást, sőt azt mondja az embernek nincsen vesztenivalója ha beadatja magának (nincs terhességi időhöz kötve, vagyis bármikor akár 6 hetesen is). Ráadásul én szoptató anyuka vagyok 3 hónapja adattam be magamnak az oltást, semmi baj nem lett belőle.


Remélem tudtam segíteni a még tanácstalan anyukáknak

2827. Anikó-77 (válaszként erre: 2826. - 8b8bb7867d)
2010. jan. 14. 11:54

Ez általánosságban szólt, nem neked. Természetesen azért fórum a fórum, hogy véleményt írjunk.

A kommentem első felét írtam neked. :)

2826. 8b8bb7867d (válaszként erre: 2825. - Anikó-77)
2010. jan. 14. 11:26
a véleményeket már csak csak meg lehet osztani...
2825. Anikó-77 (válaszként erre: 2824. - 8b8bb7867d)
2010. jan. 14. 11:13

Ezen mindenki átesett már. Én is őrlődtem hetekig. 1 hónapja oltattam, minden probléma nélkül. Sajnos nem lehet elkerülni, hogy emberek közé menjünk, hisz orvostól orvosig járunk. Hozzá kell tennem oltás ellenes voltam, mindig volt vmi kifogásom ellene, de még is meggyőztek az érvek.

Természetesen mindenki maga dönt és a saját felelősségére, de ne legyünk már Istenek akik pálcát törünk emberek döntései felett.

2010. jan. 14. 10:23
Sziasztok! Nem kell leszedni a másik ember fejét. Én senkit nem "köveztem" meg azért ami a véleménye volt csak max annyit irtam hogy nem értek egyet, és ezzel el volt intézve. Valamint leírtam a tapasztalataimat az orvosokkal hogy megosszam másokkal hátha segít de aki nem akarja nem fogadja meg. Visszakanyarodva az oltáshoz, engem szinte minden orvos óva intett a 12. hét előtti oltástol...még nőgyógyász is, független attol hogy mit mondott a média és mit nyilatkozott. Most vagyok a 12 hétben, nem sokára lejár, elképzelhető hogy beoltatom magam ha nem múlik a járvány de örülök hogy a 12 hetet ki tudta huzni oltatás náélkül. De ettől függetlenül félek az oltástol is és a nemoltástol is, én is szét idegeskedtem magam hogy mit tegyek....
2823. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 2822. - 2c2de63135)
2010. jan. 14. 10:17
szia/sztok! NAgyon is igazad van! Bár én már majd 1 éve nem vagyok kismama azért haragszom az olyan emberekre akik ijeszgetik az embereket.Mindegy mi van,mert azt mondják a kifejlődött szervezetet is "károsítja"Én inkább aztmondanám,hogy már szinte minden károsít! Nem élhetünik búra alatt!Megvan a lehetőség a védekezésre,mégha 80 %-os is az ! Gondoljunk bele,az azt jelenti 100-ból 20 elkapja az oltás ellenére is.A 70% pedig 100-ból 30-at jelent!DE van esélyünk arra,hogy ne kapjuk meg és ne mi legyünk azok akik esetleg nem bírják kiheverni.Én alig várom ,hogy a kislányomat is megvédhessem amenyire tudom!Még mindig van majd 50 napom addig:(
2010. jan. 13. 22:47

sziasztok! hú égnek áll a hajam (vagy a hátamon a szőr? bár állítólag nincs:)) szóval attól amit itt olvasok.

én kb november közepén-végén szóltam itt hozzá a témához,(már nem emlékszem pontosan), akkor derült ki, terhes vagyok. iszonyú őrlődések között hoztam meg azt a döntést, hogy beoltatom magam, kb 6-7 hetes voltam.

utána 1-2x belenéztem még a fórumba, majd kari miatt nem volt időm, majd január elején ismét. Na akkor többen voltak azok, akik azt írták inkább ne oltassunk stb, el is határoztam nem nézek bele többet ebbe a fórumban, nem kezdek el parázni, hogy jól döntettem-e.

most este valahogy mégis belenéztem és mint írtam az elején el vagyok ámulva, egyesek mennyi hülyeséget tudnak összehordani, már elnézést.

emlékezzetek vissza november eleje-december eleje között szinte naponta hallhattuk a Tv-ben, hogy meghalt 1-2 ember, vagy kismama a vírusban. akkor kb 24 ember halálánál voltak, majd szépen elcsendesedett a téma, csak egyik híradóban az ütötte meg a fülem, hogy már 47-en haltak meg, pár napja pedig, hogy már a 61. halálos áldozatnál tartunk. (legközelebb a 100-nál tartunk, és még nincs is itt a második hullám)Biztos nem nagy számok, de ki akar a következő lenni? gondolom senki. Közülük hány volt beoltva??? szinte egy sem, aki be is volt oltva, az már későn, mert pár nap múlva az oltás után halt meg(a védettség meg min. 2hét)...szóval őket ne számoljuk már az oltottak közé. A legutóbbi két áldozat egy 38éves nő és egy 25éves férfi, egyiknek sem volt semmi baja, nem krónikus betegek voltak!

ezzel nem is akarok senkit befolyásolni, és nem is beszélek rá senkit, hogy mit tegyen, mindenkinek szíve joga eldönteni, mit akar, de azért elég "szemét" dolog olyat írni, hogy azok, akik beoltatták magukat, azoknak nagy valószínűséggel beteg gyermekük fog születni! gondolhatjátok mi (a beoltottak) mennyit őrlődtünk ezen, legalábbis én sokat.

a higanyról meg csak annyit, ha tömést tesznek a fogadba(amalgám) az is tartalmaz higanyt, ráadásul az szép lassan beépül a szervezetedbe (a fehér tömés meg állítólag a veséket károsítja..), de ha végigmész az utcán akkor is szívod a "finom" gázokat, max nem látod...és állítólag az oltásban lévő higany olyan összetételben van jelen, ami pár nap alatt kiürül, erről volt már szó a fórum elején is, olvass utána.

Azok, akik beoltották magukat sem lehetnek biztosak abban, hogy ki is alakul a védettség, hiszen elmondták csak 70-80%-os, akinek az ismerőse elkapta az oltás ellenére és lázban "fetreng", ahogy itt valaki írta, az lehet ebbe a 20-30%-ba tartozik, de akkor hol lennének ők oltás nélkül? ez nem merül fel benned? nekem is van ismerősöm, aki mégis elkapta...és van olyan, aki egy náthával túlesett rajta...de nem tudhatom rám milyen hatással lenne. És igen, nagy üzlet ez az oltás, ezt senki nem tagadja, de azért veszélyes csak nem lehet ennyire, mint ahogy ti felnagyítjátok! (ráadásul több szervezet is elismerte, hogy a magyar teljesen megbízható...inkább örüljünk, hogy nem selejteset kapunk, akkor én is paráznék)

de kérlek legalább a reményt hagyjátok meg a beoltottaknak, hogy jól döntöttünk és egészséges babánk fog születni!! köszi!

2821. Mesti771122 (válaszként erre: 2820. - 8b8bb7867d)
2010. jan. 13. 20:40
szerintem nem "nagyon okos", csak nagyon aggódó, és óvatos, és (az őrületen túl)a legtöbb valós tényt próbálja összegyűjteni, és megosztani. Hátha segít valakinek. Bármilyen döntést is hozzon.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook