Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. jan. 22. 14:46
Sziasztok! 17 hetesen oltattam magamat. Most 22 hetesek vagyunk. Minden rendben van eddig. Több barátnőm is szült, aki beadatta az oltást. Velük, és a babájukkal is minden rendben eddig. Én is csak remélem, hogy a későbbiekben sem lesz semmi gond. De én is aggódom egy picit az oltás miatt. A védőnőm gondozoddjai közt 50%-os az oltottság(kismamákat illetően), de országosan úgy halllottam, hogy 17%.
2010. jan. 22. 10:15
Sziasztok.11 hetes kismama vagyok,és nagyon vacilálok,hogy beoltassam-e magam.félek,hogy az oltóanyag káros lehet a babára.Tudtok olyanról aki beoltatta magát esetleg és azóta meg is szült és minden oké a babával?
2908. nrit
2010. jan. 21. 19:29

Sziasztok!

Most vagyok 10 hetes, kb.6 hetes voltam, amikor a nőgyógyász határozott "tanácsára" beoltattam magam. Előtte nagyon sokat vacilláltam (ha nem terveztem volna babát, eszembe se jutott volna beoltatni magam), végül elhatároztuk, várunk kicsit a babával, míg lemegy a járvány. De a baba nem akart várni, ekkor már beköltözött... :)

Az oltás után nem volt tünetem, hétfői UH-on pedig minden jónak tűnt. Sajnos még így is aggódom kicsit, h jól döntöttem-e, de ha nem oltatom be magam, akkor még jobban aggódnék... Nehéz ügy :(

2907. katttya
2010. jan. 20. 20:02

Szia roxika!

Sajnálom a barátőd. Ebben a helyzetben tényleg senki sem tudja, hol az igazság.


Még akkor sem, ha a fórumon az igazukat bizonygatják. Csak Isten tudhatja minek mi lesz a következménye.

Én azt javaslom egyébként minden kismamának, hogy jó ha egyszer azért belegondol, mi lesz ha beteg lesz a babája. Most nem az oltásra gondolok. Bármi történhet. Csomó lesz a köldökzsinoron, egyéb más vírust elkap stb...

Akkor is ugyanúgy fogjátok szeretni? Mert én úgy érzem, igen.

Ha eddig eljuttok, akkor már nem bizonygatjátok az igazatok. Döntötök és várjátok a kicsit, akármilyen is lesz.


A doki témához annyit, hogy nekem egy gyerekorvos véleménye meggyőzőbb, mint egy nőgyógyászé.


A fogdokival meg nincs semmi gáz. Nekem két gyökérkezelésem volt a fiamnál. Max annyi történt, hogy nem fog félni a fúró hangjától:)

Ez az a dolog ami feltétlen szükséges.

2906. Imo (válaszként erre: 2904. - Roxika77)
2010. jan. 20. 17:44

ez így van


de azért van egy fórum, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, mert mindenkinek van véleménye és teljesen normális az eltérő gondolkodásmód azért nem hülyébb a másik, mert nem ért veled egyet


és nagyon sajnálom ami az ismerősöddel történt:(


és hiába van

2905. roxika77 (válaszként erre: 2902. - Imo)
2010. jan. 20. 17:37
nem kell annyira érzékenynek lenni, mindenkinek van véleménye. valaki beoltatja magát valaki nem és ezt le is írja és leírja én oltattam ezért nem oltattam azért. De másokat minősíteni azért ahogyan döntött az az igazán veszélyes hiszen sok ember befolyásolható és olyan emberek mint Te megilyesztik őket és nem úgy döntenek ahogy érzik. Na itt a baj. Még komoly szakemberek között is megoszlik a vélemény(ha orvos családból származol akkor Te is tudod)ezért mindenki maga dönt kikérve az orvosa véleményét és vállalja a döntését. Ez nem oltáspárti oltás ellenes kérdés itt az életünk a tét.Ennyi lezártam a témát.
2904. roxika77 (válaszként erre: 2903. - Imo)
2010. jan. 20. 17:23

jó majd elmondom neki, hogy az a statisztika, hogy 12. hétig sok a vetélés amúgy 16. hétben volt. Valószínű ez megnyugtatja és nem okolja magát, hogy beoltatta magát. Mindegy benne van statisztikába szerinted.

mindegy nem te oldod meg a helyzetet. Mindenki maga dönt ki így ki úgy és vállalja a döntését.

2903. Imo (válaszként erre: 2898. - Roxika77)
2010. jan. 20. 15:30

ráadásul a terhességek több mint a fele vetéléssel végződik a 12. hét előtt és ehhez nem kell oltóanyag


nekem is volt 2

2902. Imo
2010. jan. 20. 15:26

azért vannak a fórumok, hogy mindenki elmondja a véleményét és ha ez neked nem tetszik akkor el lehet húzni oda ahol szeretik a stílusodat


mert szerintem jó nagy Parasztság másokat megalázni, ilyen hozzászólással

2901. Imo (válaszként erre: 2898. - Roxika77)
2010. jan. 20. 15:23

TE MEG HA LEGKÖZELEBB VÁLASZOLSZ VKI SZÓLÁSÁRA, AKKOR ÚGY KEZD ÉN VAGYOK A LEGOKOSABB A VILÁGON, MÁS MEG HÜLYE MINT A TÖK


MIVEL A HOZZÁSZÓLÁSODBÓL EZT A KÖVETKEZTETÉST LEHET LEVONNI

2900. Imo (válaszként erre: 2897. - Bokatica)
2010. jan. 20. 15:20
benne volt szegény a 20°%-ban:((((
2899. Szemo
2010. jan. 20. 11:52

Piscine,

Válaszoltam a privát üzenetedre. Sok sikert a vizsgálathoz!

2898. roxika77
2010. jan. 19. 21:35

erre írtam "én még nem hallottam, hogy valakinek a magzata károsodott volna viszont olyanról igen, hogy belehalt az anyuka és a magzat is, mert nem volt képes beadatni magának miközben terhesség alatt az oltóanyag INGYENES!!!!!!!!!!!!!!!!

Felháborít ha felülbírálja valaki a döntésemet mi az, hogy nem volt képes? Milyen duma ez .Primitív.

Nagyon nem érdekel ki az Apukád én is orvos családból származom és akkor mi van nem leszek okosabb. Mivel hiába oltás mellett áll a legtöbb orvos mégsem egyértelmű. A barátnőm nővére vetélt el oltás után persze nem bizonyítható, a kórházba ahol kezelték mondták nem ő az első.ne itélkezz senki felett.

2897. Bokatica (válaszként erre: 2830. - Imo)
2010. jan. 19. 18:54

pedig sajnos van, nem is egy...ez a legutóbbi:


Meghalt egy igazoltan H1N1 fertőzésben szenvedő beteg a sátoraljaújhelyi kórházban hétfőn. A 49 éves férfi családjában senki nem betegedett meg. A férfi november elején megkapta a védőoltást. Mielőtt meghalt, öt napon át magas lázzal kezelték otthonában.

2896. lencsicsi (válaszként erre: 2895. - 8b8bb7867d)
2010. jan. 19. 16:19

Szia! Nem ártalmas az érzéstelenítés a magzatra!

Úgyanúgy történik minden, csak röntgent nem készítenek ilyenkor, meg olyan kezelésbe vagy beavatkozásba nem érdemes belevágni állapotosan ami után esetleg gyógyszer (fájdalomcsillapító, antibiotikum) szükséges...Meg ha lehet akkor azért ne az első trimeszerbe, mert ilyenkor még gyakrabban van hányingerünk, szagokra érzékenyebbek vagyunk, meg úgy alapból nyűgösebbek, gyengébbek vagyunk, ezért ilyenkor sokszor alacsonyabb a fájdalomküszöbünk is stb...

Szóval ha ezen az időszakon már túl vagy akkor nyugottan tömesd be a fogad és nem kell érzéstelenítés nélkül!! :)Én 9hetesen megnézettem a fogaimat csak úgy, aztán tudtam, hogy a bal fölső bölcsességfogam szuvas és esélye sincs, de az én dokim erősködött hogy ő azt megmenti és elkezdte fúrni...aztán addig fúrkálta amíg elért egy ideget és úgy elkezdett fájni hogy azt hittem megőrülök...így szuri és húzás lett a vége :) És 9hetes voltam és a dokim pedig családtag, szóval nyugottan!! Sőt a terhesség alatt legalább egyszer el is kell menni fogdokihoz! :)

2010. jan. 19. 14:41
sziasztok, olvasom mi a téma, én 13 hetes terhes vagyok, kb 2 hét múlva megyek fogdokihoz, va lyukas fogam, ilyenkor hogy dolgoznak a dokik? mennyiben változik meg az érzéstelenítés stb.?
2894. Imo (válaszként erre: 2893. - Jasmine)
2010. jan. 19. 14:38

én úgy voltam fogtömésen, hogy terhes voltam kb 4 hetes (még nem tudtam róla, teszt előtt) igaz nem kértem injekciót, sosem kérek, de az amalgámtömés nem ártott a lánykámnak

bár lehet, hogy azért nem jó alvó? :))))))))))

2893. Jasmine (válaszként erre: 2891. - Imo)
2010. jan. 19. 09:16
Terhesen lehet nem mész fogtömésre, húzásra, h injekciót adjanak és itt most jelen esetben ilyesmiről "beszélgetünk". Sztem nem egészen ugyanaz, h csak a saját testedet terheled-e vmi külső anyaggal, vagy a baba ott van a pociban és Ő is kapja.
2892. Jasmine (válaszként erre: 2886. - Imo)
2010. jan. 19. 09:12
Hát ha SZAR helyre mész lehet...de az én dokim meg azt mondta, h jó anyaggal kell dolgozni és nem lesz SZAR! Nekem érdekes módon gyönyörűek már legalább 6 éve és a színe is ugyanolyan. :-)
2891. Imo (válaszként erre: 2890. - Lencsicsi)
2010. jan. 18. 17:48

én nem szoktam úgy nevetni, hogy belelássanak a számba

na mindegy a lényeg, hogy fogászaton is adnak injekciót, de attól senki nem tart, pedig annak is lehet mellékhatása:))))))))

2890. lencsicsi (válaszként erre: 2889. - Imo)
2010. jan. 18. 17:00

Hát van szerintem sok olyan szitu amikor éppen látszanak (egy nagy nevetésnél pl.) vagy akár orvosnál stb...na meg a tükörben...

Az amalgám tömés mellett is épp úgy kialakulhat szuvasodás!! Alatta?? Na ilyenről még nem hallottam, max. abban az esetben ha a foggyökérnél kezdődik a szuvasodás, ennek pedig semmi köze a töméshez...Az amalgám tömés is kieshet éppúgy mint a fehér, de ebben az esetben az orvos munkája minősíthető...

Bocsi mindenkitől, hogy kicsit elkanyarodtunk a témától! :)

2889. Imo (válaszként erre: 2888. - Lencsicsi)
2010. jan. 18. 16:33

hátul az őrlőknél senki nem látja, milyen a tömésem

a metszőfogaim meg nem lyukasak:)


én nem egy helyről hallottam, hogy alatta lyukasodik a fog és kiesik a tömés

2888. lencsicsi (válaszként erre: 2886. - Imo)
2010. jan. 18. 15:35

Ez max. a te fogorvosod véleménye...Szakmabeli vagyok, de én még nem hallottam hogy SZAR...

Valóban tartósabbak voltak az amalgám tömések, de

pont a higany tartalma miatt vitatott...Meg persze sokkal esztétikusabb a fehér.

2887. Imo (válaszként erre: 2883. - DASTINKA)
2010. jan. 18. 15:21
ez így van:)
2886. Imo (válaszként erre: 2884. - Jasmine)
2010. jan. 18. 15:20

sajnos a fehértömés az aminek jó a reklámja, de szarra való


fogorvosi vélemény

2885. Jasmine
2010. jan. 18. 14:37
Nekem eszembe se jut a gyerekemet se bárányhimló ellen se rota ellen oltani majd! Egyet értek azzal, h a szervezet is dolgozzon! Sztem ezek most "divatoltások".
2884. Jasmine (válaszként erre: 2868. - Imo)
2010. jan. 18. 14:32
Éppen ezért fehértöméseim vannak! :-) Amit lehet kerülök!
2883. DASTINKA
2010. jan. 18. 11:52

KISMAMKIK AKIK BEOLTATTAK MAGUKAT AZOK UGY IS AZT FOGJAK MONDANNI,IRNI,REMELNI HOGY JOL DONTOTTEK.

KISMAMIK AKIK MEG NEM OLTOTTAK BE MAGUKAT ES NEM IS FOGJAK AZOK MEG AZT FOGJAK MONDANNI,IRNIM,REMENLNI HOGY JOL DONTOTTEK...

MINDENKI SAJAT MAGA TUDJA...JA ES NINCS OLYAN HOGY JO VAGY ROSSZ DONTES!!!!!!!!!!!!!!CSAK DONTES VAN.MERT HA TUDNANK HOGY MI A JO MEG MI A ROSSZ DONTES AKKOR ISTENEK LENNENK ES UGYE AZOK MEG NEM VAGYUNK...

ES EZERT NEM ERDEMES VESZEKEDNI EZEN A FORUMON INKABB MINDENKINEK KIVANOK BOLDOG BABA VARAST!!!PUSZI :)))

2882. Gavrilo1
2010. jan. 17. 18:09

Az oltások mellékhatásainak csak egy elnyésző része az azonnali- nagy részük évek, évtizedek múltával jelentkezeik. A tapasztalatok alapján már sok oltást megszüntetek, teljesen átaakítottak- mert utólag észrevették a mellékhatásokat. De azokat, akik pl. az évekkel később kialakult allergiás tünetekkel küzdenek ez nem vígasztalja.

Ahelyett hogy hagynánk gyerekeink saját immunrendszerét dolgozni . Persze a halálos betegéségek ellen oltsanak, de amely viszonylag könnű lefolyású , esetenként jól gyógyítható az ellen ne- hadd dolgozzon az ember saját szervezete is.

2881. Imo (válaszként erre: 2880. - Gavrilo1)
2010. jan. 17. 18:03

de lehet nem olyan lefolyású volt mintha nem oltatta volna be a gyereket


különben is most hiába állok le vitatkozni, mert mindig van indok, hogy miért ne oltassunk


úgyhogy mindenki döntse el mit csinál, remélem jól dönt

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook