Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2940. correct (válaszként erre: 2938. - Babibi)
2010. jan. 28. 09:40

Hűha:)

Nevessek, vagy sírjak?:)

A többtízezer kismama közül 5 halt meg eddig, ami tragédia, de legalább ne beszélj úgy, mintha halál várna az oltatlanokra:))))

Hány olyan orvos van, akinek terhes a felesége? :)

És ott voltál az oltásnál, vagy csak mondta?:)

Remélem beoltattad magad szezonális ellen is, mert az veszélyesebb...

2939. katttya
2010. jan. 28. 00:25

babibi,

én egy szóval nem mondtam, hogy nincs kockázata. Nagyon is nagy a kockázat!!!!!!!!!! Nagyon sajnálom a kismamákat és a családjukat.

De én meg azért nem oltatok, mert így érzem felelősnek magam. A bennem lakó babáért.

Habár így nagyobb eséllyel kaphatom el a vírust, de nem feltétlenül halok bele. Én ebben hiszek.

Ennek ellenére megértem azt is aki oltat.

Én is ragaszkodok a férjemhez és a cseperedő gyermekemhez. De én így döntöttem. Még karantén árán is. És nem kételkedek.

Hozzáteszem, azt is hogy ha igaz is az autizmusról alkotott vélemény, akkor is nagyon kis százalékban teljesülhet. Ugyanis még a legdurvább magzatkárosító vírusok sem 100%-osak.

Ha én oltattam volna, akkor is egészséges babában bíznék. De nem így döntöttem. Mert az ösztöneim mást diktálnak.

Én is szívből mindenkinek egészséges kicsit kívánok. És persze az a nagy vágyam, hogy legyen vége ennek a fránya vírusnak!

2938. babibi (válaszként erre: 2935. - Katttya)
2010. jan. 27. 19:09

Engem az győzőtt meg, hogy oltassak, hogy a SOTE 1. számú Női klinikáján az összes orvos beadatta a terhes feleségének, mert nem akarják egyedülálló apaként felnevelni a gyermeküket!

Amint ezt megtudtam rohantam oltatni! Megnyugodtam, visszamentem dolgozni, nincs karantén és nem gondolok a vírusra és egy percig nincs bennem kétely, hogy jól döntöttem. Felelős vagyok a már meglévő gyermekemért és férjemért és a születendő babámért is. Semmi bajom nem lett, még a karom se fájt utána! Bízom a sok szakember véleményében és azóta is csak erősödik bennem a döntésem helyessége, amióta a rémhírek folytatódnak ( már 5 kismama sajnálatos halálhíre).

Oltottak és nem oltottak! Mindenkinek gyönyörű, egészséges babát kívánok!!!

2937. Imo (válaszként erre: 2915. - 2c2de63135)
2010. jan. 27. 00:10
gratulálok a babához:)))))
2936. nrit (válaszként erre: 2915. - 2c2de63135)
2010. jan. 26. 20:29
szia! de jó ezt olvasni... pedig már megfogadtam, h nem olvasom ezt a fórumot, mert csak feleslegesen izgatom magam. én is a 6. héten oltattam (ellenérzéseim ellenére), és most a 11.héten vagyok. reméljük, minden rendben lesz a babákkal :)
2935. katttya
2010. jan. 26. 16:59

Roxi!

Engem is Czeizel és Falusi győzött meg, hogy ne oltassak:)

Falusi azzal, hogy folyamatosan jósolgatott, hogy ekkor meg akkor lesz a csúcs. Meg, hogy csak az oltás véd igazán, ha átmegy rajtad a betegség az semmi. Komolyan ekkora baromságot mondani. Egy biológusnak vagy minek.!! Nyilván jobban véd egy passzív vírus, mint egy aktív, amit az emberi szervezet már legyőzött.

A Czeizelről meg annyit, hogy kb ő volt az egyetlen akkoriban, aki azt bizonygatta, hogy az első trimeszterben is okés az oltás.

Ahhoz képest az első trimeszter a legkritikusabb a babák számára.

Ja meg az is elrettentett, hogy mind a ketten úgy nyilatkoztak, mint ha mindentudó istenek lennének.Ez lesz, meg az lesz...

Szóval jó kis ellenpropaganda volt:)

2934. Imo (válaszként erre: 2933. - Roxika77)
2010. jan. 26. 09:26

miért?


akkor ezek szerint nem az oltóanyagban nem bízol hanem Ceizelben?


Bár igaz én is hallottam tőle elég furcsa dolgokat, mint például a lúgosító és savasító fürdő amivel el lehet érni, hogy fia v. lánya legyen valakinek:)))

2933. roxika77 (válaszként erre: 2917. - Imo)
2010. jan. 26. 08:50

"ezek szerint Ceizel Endre is hülye, mert Ő is az oltás mellett van:))))"

dehogy hülye baromira jó üzletember mindig ott van ahol pénzt lehet keresni ha hülye lenne nem lenne benne a pénzes bulikba, oltás, yerekkereskedelem.:))Én amikor Őt láttam kampányolni lettem biztos nem oltatok.

2932. Imo (válaszként erre: 2931. - Lencsicsi)
2010. jan. 25. 20:10

nekem is volt ismerősöm akinél csak a férj nem oltatta be magát- beteg lett 2 kisgyerek mellett és az anyuka kénytelen volt a 6 hónapos babájával elmenni otthonról mivel félt nehogy a gyerek is megkapja


nálunk is ez a helyzet párom kivételével mindenki be van oltva

mondtam is neki ha beteg lesz hagyom itthon döglődni egyedül, mert viszem a gyerekeket anyámhoz:))))))))

2931. lencsicsi
2010. jan. 25. 19:52

Anyukám novemberben oltatta be magát, és most olyan beteg mint még soha...és tipikusan a h1n1 tünetei...kisgyerek kora óta nem volt lázas, most 3napon keresztül láza volt és felkelni nem tud az ágyból még mindig, pedig ez már a 4.nap.

És sajnos azok akik beoltatták magugat a környezetemben azok mind nagyon betegek voltak az utóbbi hetekben...Hát ezek szerint nekem az összes ismerősöm abba a "bizonyos 20%-ba" tartozik...??

2930. Imo
2010. jan. 25. 19:48
2929. lencsicsi
2010. jan. 25. 19:46
Bár engem nem a tiomerzál tartalom tart vissza csupán az oltástól...
2928. lencsicsi (válaszként erre: 2925. - Imo)
2010. jan. 25. 19:45
Akkor miért nem alkalmazzák már a legtöbb országban??
2927. Imo (válaszként erre: 2926. - Lencsicsi)
2010. jan. 25. 19:45
hát nem az a higany amire mindenki gondol
2926. lencsicsi (válaszként erre: 2922. - Imo)
2010. jan. 25. 19:43
És a tiomerzál az szerinted MI???
2925. Imo
2010. jan. 25. 18:43

"5.b.) Thiomersal

Számos elölt vírust tartalmazó vakcinában, így a Fluval P vakcinában konzerváló adalékként szerepel a szerves higanyvegyületet tartalmazó thiomersal. Jelenléte szükséges a hosszú lejárati idejű vakcinákban, ennek ellenére az utóbbi években erős támadások kereszttüzébe került, elsősorban egy másik higanyvegyület miatt. A thiomersal bomlásterméke az etil-higany. Ez a szervezetben nem raktározódik, 7 napon belül a széklettel kiürül. Sajnos a közvélekedés az etil-higanyt összetévesztik a metil-higannyal, amely viszont akkumulálódik és toxikus."

2924. Imo
2010. jan. 25. 18:34
erre varrjatok gombot
2923. Imo
2010. jan. 25. 18:30

fluval AB


"A vakcina embrionált tyúktojáson elszaporított influenza A és B vírustörzsek tisztított és koncentrált, formaldehyddel inaktivált, alumíniumfoszfát gélhez adszorbeált szuszpenziója.

1 dózis max. 1 mcg ovalbumint tartalmaz.

A termeléshez évente a WHO ajánlásának megfelelő influenza vírustörzseket használnak.



1 adag (0,5 ml) vakcina összetétele:

Aktív összetevők Haemagglutinin mennyiség

A/New Caledonia/20/99 (H1N1) törzs min 15,0 mcg

A/Wisconsin/67/2005 (H3N2)-szerű NYMC X-161 reass. törzs min 15,0 mcg

B/Malaysia/2506/2004 törzs min 15,0 mcg



Segédanyagok:

alumínium-klorid-hexahidrát, trinátrium-foszfát-dodekahidrát, kálium-klorid, tiomerzál, dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrát, kálium-dihidrogén-foszfát, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz.


Csomagolás: 1 doboz tartalma: 0,5 ml oltóanyag 1 ml-es ampullánként; steril fecskendővel és tűvel."

2922. Imo
2010. jan. 25. 18:26

H1N1


"- A készítmény hatóanyaga

A Fluval P szuszpenziós injekció embrionált tyúktojáson elszaporított influenza A(H1N1) vírustörzs tisztított és koncentrált, formaldehiddel inaktivált, alumíniumfoszfát gélhez adszorbeált szuszpenziója.


Pandémiás törzsből előállított, inaktivált, teljes viriont tartalmazó influenza vakcina, az alábbi antigén* összetétellel:

A/California/7/2009 (H1N1)-szerű NYMC X-179/A reassz.)*** 6 mikrogramm**

0,5 ml-es adagonként


* tojáson szaporított

** hemagglutinin

*** adjuváns: alumínium-foszfát gél 0,33 milligramm Al3+


A vakcina megfelel az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Európai Unió Bizottsága pandémiás helyzetre vonatkozó ajánlásának.


- Egyéb összetevők

Alumínium-klorid-hexahidrát, trinátrium-foszfát-dodekahidrát, kálium-klorid,

tiomerzál(50 mikrogramm), dinátriumhidrogén-foszfát-dihidrát, kálium-dihidrogén-foszfát, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz.


Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás


Fehér vagy sárgásfehér színű szuszpenzió, izomba történő beadásra.

0,5 ml szuszpenzió színtelen üveg ampullába töltve.

Egy ampulla, egy steril fecskendő és egy tű dobozban.

20, illetve 500 ampulla dobozban."

2921. Imo
2010. jan. 25. 18:23
aluminium foszfát van benne
2920. Imo (válaszként erre: 2919. - Lencsicsi)
2010. jan. 25. 18:20
olvasd el a leírását és nézd meg, hogy nincsen benne higany
2919. lencsicsi (válaszként erre: 2918. - Imo)
2010. jan. 25. 16:31
Akkor elég rosszul vagy informálva, mert még a csapból is az folyik, hogy igenis VAN higany a magyar h1n1 oltóanyagban!!És ez eddig sem volt titok! Apukád orvos és ezt nem tudja??
2918. Imo
2010. jan. 25. 14:28
na csajok felhívtam egy gyógyszerész ismerősöm és megkérdeztem tőle, hogy van e higany az oltóanyagban és Ő azt mondta hogy nincsen, de a H1N1 oltóanyagban sincs viszont a szezonális oltóanyagban többminden van mint a H1N1ben
2917. Imo (válaszként erre: 2915. - 2c2de63135)
2010. jan. 25. 14:18

én nem kapom fel a vizet


csak megpróbálok utánanézni dolgoknak, hátha:)))


ezek szerint Ceizel Endre is hülye, mert Ő is az oltás mellett van:))))

2916. Imo (válaszként erre: 2914. - Jasmine)
2010. jan. 25. 14:15
na majd rákérdezek erre is:)))))))))
2915. 2c2de63135 (válaszként erre: 2912. - Imo)
2010. jan. 25. 14:13

szia! ne kapd már fel így a vizet, itt van pár ember, az elejétől fogva ugyanaz a pár ember, aki meg van győződve, hogy mi, akik oltattunk hülyeséget csinálunk, mi több hülyék vagyunk, (lehet nem pont így írták, de ez a mondanivalójuk), szóval nem lehet őket meggyőzni. ne is akard, nem tudod. Én nem akarom őket lehülyézni, de múltkor az egyiküknek megírtam, hogy azért mert mi az oltás mellett döntöttünk ne mondja vagy éreztesse, hogy beteg babánk fog születni, ez tök szemétség. Mi is ezer órákat őrlődtünk, hogy igen vagy nem , mégis ezt a döntést hoztuk, hogy igen, oltatunk. Mindenki tartsa tiszteletben a másik döntését, nem? ettől még lehet róla beszélgetni, a fórum ezért van.

Amúgy én is a 6.héten oltattam és a 12.heti UH most volr, minden rendben. MIközben várakoztam a mellettem ülő lánnyal beszélgetni kezdtem és kiderült ő a 4.héten oltatott, nem tudta, hogy terhes...na erről ennyit, de ő is beoltatta volna magát, amúgy is.

ennek ellenére, aki nem oltatja be magát én megértem és szorítok nekik, hogy ne is kapják el, ha igen, akkor meg szövődmények nélkül éljék túl és minden rendben legyen velük is!

2914. Jasmine (válaszként erre: 2912. - Imo)
2010. jan. 25. 13:40
Akkor az én háziorvosom és gyógyszerészem is vmi különlegeset adtak volna, mert az én szezonális influ oltásomban nincs higany tartósítószer gyanánt! Sőt, 1 harmadik illető, 1 háziorvos a feleségét is higanymentes influ elleni oltással oltotta be. Van sima higanyos szezonális oltás is és higanymentes is! Ezt a különbséget félretéve ugyanaz, ez tény! De sztem így teljes az infód!
2913. 25c0404375 (válaszként erre: 2911. - Anikó-77)
2010. jan. 25. 11:14
akkor biztos minden rendben lesz.:)Boldog babavárást.:)Én ma sem tudok elindulni dolgozni,még mindíg gyötör a hányás hányinger...Meddig tart ez még,ez a 11-12 hét.
2912. Imo
2010. jan. 25. 11:11
utánakérdeztem a H1N1 és a szezonális influenzát is ugyanúgy állítják elő, ugyanazok a vivőanyagok is és nemcsak az influenzát, hanem a tetanuszt is ilyen módon készítik
2911. Anikó-77 (válaszként erre: 2909. - 25c0404375)
2010. jan. 22. 16:41

Szia! Nekem is van olyan ismerősöm aki oltatott és minden rendben velük. Hála az égnek még nem hallottam egyéb idegesítő szülésről és következményről. Remélem már nem is fogok. Én 17 hetesen oltattam és most 24 hetes vagyok. Minden rendben:)

Kívánom, hogy akárhogyan is dönts jó döntésed legyen.

Boldog babavárást !

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook