Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
1470. DASTINKA
2009. dec. 3. 13:29

EN SZLOVAKIABOL VAGYOK.ES ITT NEM PANIKOLTASSAK UGY A KISMAMAKAT MINT A NALATOK!

NALUNK MEG CSAK OLTO ANYAG SINCS,DE NINCS ANYI HALOTT SEM ES BETEG SEM MINT NALATOK...!!!!

NEM FURA EZ EGY PICIT...????

SZERINTETEK...???

1469. krisztins (válaszként erre: 1441. - Nyulka82)
2009. dec. 3. 13:26
Háát szerintem az első trimeszterben is eléggé gyenge az immunrendszer.Én pl. 4 hónapos korig csak keltem feküdtem a rosszullétektől. De ki tudja, mindenkire másképp hat.
1468. DASTINKA (válaszként erre: 1465. - Jasmine)
2009. dec. 3. 13:25

Nyugi,minden rendben lesz.

Fontos hogy pozitivan gondolkozzal!es ezt most nem csaka erre a hulye vakcinara gondolom,de ugy altalaban az eletben a pozitiv gondolkozas nagyon segit!

Aminek meg kell torteni az ugy is meg fog torteni!

1467. Jasmine
2009. dec. 3. 13:22
Szülessen akkor az antivirális szerektől nem tudom hány beteg kisbaba?? Akkor tényleg a háziorvost terheli a felelősség, mert Ő írja fel! Szép!
1466. DASTINKA (válaszként erre: 1463. - Jasmine)
2009. dec. 3. 13:22

Szerintem azert jo halgatni a belsodre is..

Ha a lelked azt sugja hogy ne oltass akkor gondolkozz meg...

1465. Jasmine
2009. dec. 3. 13:18
Azt is mondtam Neki, h ha mégsem kérem, akkor antivirális szert ír fel? Erre a válasz: Ez még annyira sincs kitesztelve kismamákon, mint bármelyik 50 éve adott oltás! A legszebb az egészben, h a Tv-ben már ezt is úgy szedetnék be Velünk, mint a cukrot!!! Hol lesz itt végre igazság és nyugalom? Érdekel bárkit is, bármelyik orvost is 1 kismama, v a gyereke sorsa? Én már inkább csalódott vagyok, mint félek! Már bármit odaadnak, csak ne legyen több halott kismama. De ez a megoldás?
1464. Bonti74 (válaszként erre: 1458. - KatKatus)
2009. dec. 3. 13:13
Szerintem a szoptatósok is nyugodtam beoltathatják magukat, mert így ők sem kaphatják el (ill. kevesebb az esély), ergo nem fertőzhetik le a pici babájukat, illetve az anyatejjel egy része átmegy a védelemnek és az is valami, legalább is több mint a semmi. Szerintem ha a kismamák nagy része mostmár bevállalja az oltást, akkor szerintem a szoptatás még kevésbé veszélyes a babára, mondjuk ha pl. a higanytartalomra gondolok.
1463. Jasmine
2009. dec. 3. 13:11
Ma vtam a táppénzes papíromért a háziorvosnál. Nos mára annyiban változott a véleménye, h beadja 14. hetes terhességi kortól. Annyi jött le Nekem, h de nem szívesen. Ő is nő, mint már írtam régebben is és fél! Hétfőre van időpontom beadásra de mondtam Neki, h még azért visszaszólok! 1 porcikám sem kívánja az oltást!! Az is eszembe jutott már, h a belső hangra érdemes-e hallgatni??? A józan ész az oltás mellett van bennem de a lelkem nem. Nagyon nagy aharc odabent! Ma még megkérdeztetek 1 genetikus nőgyógyászt is erről. Még mindig a higany és az autizmus kapcsolata izgat!!! Nem tudom letenni ezt a dolgot...pedig nagyon sok meggyőző érv volt orvosoktól erről! A háziorvost is kérdeztem erről, h mit tanultak az egyetemen? Mosolygott, mert mást nem tudott és annyit válaszolt, h azt, h higanyos oltással kismamit nem oltunk. Meg azt tette hozzá, h állítólag ebben nincs annyi higany, ami ártana. De könyörgöm!!!! Én úgy jöttem ki most Tőle is, h az állam felelőssége hol van ilyenkor, h a háziorvos azt kénytelen mondani, h ÁLLÍTÓLAG????? Nekem ez már magas! És ez a doktornő nagyon fiatal, sztem kb Velem 1 idős lehet, tanulta az újdonságokat és mégsem tud segíteni... Szomorú!!! Sötétben tapogatózva már sztem a félelemtől (is) vezérelve inkább oltanak! Bár azt mondta, nagyon összeveszett vmi kollégával erről a kismama oltás témáról. :-(((
1462. Jasmine (válaszként erre: 1457. - DASTINKA)
2009. dec. 3. 13:02
Kislányunk lesz. :-)
1461. DASTINKA (válaszként erre: 1460. - KatKatus)
2009. dec. 3. 12:46

Haat,itt minden fele billen a merleg... :))

Van aki isteniti az oltast,van aki meg nem fogja magat beoltatni...

nezopont kerdese...

1460. KatKatus (válaszként erre: 1459. - DASTINKA)
2009. dec. 3. 12:40

igazad van, természetesen megkérdem (bár a múlt héten még azt mondta a gyerekorvos, h.nekem nem szükséges, de holnap jön újra és visszatérek a témára)

csak érdekel, h.itt merre, melyik irányba billen a mérleg...

1459. DASTINKA (válaszként erre: 1458. - KatKatus)
2009. dec. 3. 12:37
Szerintem inkabb ne itt kerdezd meg,hanem inkabb egy szakembert kerdezzel errol a temarol,mert itt csak a kismamak sajat velemenyt tudnak adni de az nem biztos hogy jo is...
1458. KatKatus
2009. dec. 3. 12:35

Sziasztok! Még nem jártam itt, szeretnék kérdezni valamit: lehet, h.már jól kiveséztétek ezt is, de sajnos nincs időm visszaolvasni, szóval:


mire jutottatok, szoptatós anya oltassa magát v.sem?


köszi előre is :)

1457. DASTINKA (válaszként erre: 1455. - Jasmine)
2009. dec. 3. 12:28

Jeee :))) , tok jo en meg aprilis 16-ra... :)))

es te tudod hogy fiu vagy lany???

1456. DASTINKA (válaszként erre: 1436. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 12:27
NAGY IGAZSSAG!!!!!!!!!!!!!!
1455. Jasmine (válaszként erre: 1336. - DASTINKA)
2009. dec. 3. 12:24
én ápr.12.
2009. dec. 3. 12:23

Elérkezett aza pillanat, amikor végleg elköszönök és megsütöm életem első mézeskalácsházikóját!!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt, nekem könnyű szülést! Nyugodjatok meg, aludjatok egy jót és mehet tovább az élet!

1453. Nyulka82
2009. dec. 3. 12:21
Van valaki aki várandós kismama és már beszélt erről az orvosával? Érdekelnének a vélemények!
1452. Zsanetta
2009. dec. 3. 12:12

a D vitamin a csontokhoz is kell ,nem hiába adják csecsemöknek hogy majd 1 éves körül a kutacsa bezáródjon.

lehet d vit hiány miatt különbözö betegség de hogy influenza na azt nem tudom.

rachitisről tudom(angolkór)

de hogy influenza????

1451. timcsam (válaszként erre: 1445. - *Pillango*)
2009. dec. 3. 12:11
Ja elírtam mindegy de dec 15-től jön a fagy nappal is ez igaz.
1450. Española (válaszként erre: 1446. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 12:09
Igaz!
1449. timcsam
2009. dec. 3. 12:09
Na megek szép napot Nektek és nugi TUL FOGJUL ÉLNI
2009. dec. 3. 12:08

Egyetek sok D vitamint!

Tudósok szerint az influenza azzal hozható össze függésbe, hogy télen nem süt a nap. És ha belegondolunk van ebben valami...ugyanis a nap sütésben van D vitamin.

1447. *Pillango* (válaszként erre: 1446. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 3. 12:07
a ráta kisebb, de nem mindegy, hoyg milyen körből kerülnek ki az áldozatok. a sima influ-ban meghal a 79 éves asztmás mittudomén néni. ebben nem tipikusan ezek vannak most kórházban.
2009. dec. 3. 12:05

Na akkor:

a h1n1 vírus már 2005 óta létezik, és 2006 óta lehet is vakcinát kapni ellene.. FAIL!

Szal ez az egész egy nagy kamu.. a halálozási rátája sokkkkkal kisebb mint a sima unfluenzának, szóval én nem tarténék tőle. Ugyan az mint anno a h5n1 volt (madárinfluenza). 2 hónapig az volt, hogy úr isten, ki fog halni a föld, aztán mégse haltmeg több millió ember. Valaki üzeletet akart ebből csinálni, és jóformán sikerült is :)


Különböző oldalakon ilyen vélemények is vannak

1445. *Pillango* (válaszként erre: 1444. - Timcsam)
2009. dec. 3. 12:05

ne haragudj, nem értem a kérdést:)

én annak örülnék, ha tavaszig fagy lesz, akkor csönd lenne a vírusról, lenne egy kis nyugalom... és mondjuk beszélhetnénk addig a csúszós utakról, meg mindenki aki itt várandós leírná a születéstörténetét. a többiek kérdezhetnének. tavaszig én ennek örülnék dec 15-től:)

1444. timcsam
2009. dec. 3. 12:01

Pl. én amikor most picit befejeződik a járvány mizéria és szünet lesz tavaszig akkor kampányolnék az oltás mellett. Mivel nemlesz járvány kevesebb az esélye , hogy oltatsz és benned van a vírus.

Szerinted "Pillango"?

1443. Zsanetta
2009. dec. 3. 12:00

na ácsi a légzésfigyelő!!!!

sajnos a szülök elég gyakran pánikolnak be és vesznek légzésfigyelöt ami szerintem nem rossz dolog.

mi lenne ha ez sem lenne.

de a légzésfigyelö nem csodaszer tehát ha apnoézik egy gyermek (légzésleállása lesz) annak tünetei is vannak.

sajna elöfordul hogy lemászik róla a gyerek,és már nem ugy viselkedik a figyelö és rögtön beriaszt.

egyébként tényleges apnoét 10 másodperc de valahol 15 másodperc légzéskihagyásnál számitanak ,mert általában utánna egy mélyen alvó gyermek is el kezd venni levegöt.

mivel ilyen érzékeny a müszer igy 10 másodperc alatt is bepittyeghet.

szóval ha már erröl van szó akkor beszélünk apnoéról mikor legyalább 15-20 másodperce nem vesz levegöt,leáll a légzése,és tunustalanná vállik.

nem ébreszthetö és a szine cyanotikussá vállik.

a bölcsöhalálhoz azt tanitották hogy ne fektessük hasra én nyugodt lelkiismerettel fektetem a babákat a munkahelyemen hasra.

ugyanis nincs alatta rengeteg puha dolog amibe belefúrhatná a fejét és azt hiszem még mindig jobb hason vagy oldalt fekteti mint hanyat ,mert igy meg aspirálhat,félre nyelhet.

1442. Española
2009. dec. 3. 12:00
En meg altalanos iskolaban megkaptam a kotelezo mupsz elleni oltast. Masnap kijott rajtam a mupsz... :) Errol ennyit...
1441. Nyulka82
2009. dec. 3. 11:59
Sziasztok! Én 6 hetes kismama vagyok, és egyre jobban hajlok az oltásra! Orvosomat szerdán fogom erről megkérdezni! Egyelőre azzal nyugtatom magam, hogy talán az első trimeszterben nem olyan gyenge még az immunrendszer, vagyis talán nem vesz le annyira senkit a lábáról a vírus mint 2.-3. trimeszterben! Azt hiszem a 12. hét után én oltatok, ez a baba védelmét is jelenti, nem csak az enyémet! Ti mit hallottak a különböző trimszterekről e téren?
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook