Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
1590. timcsam (válaszként erre: 1587. - Bea0707)
2009. dec. 3. 18:01

ez a dolguk, hogy ajánlják mert nem tehetnek mást

mert mi van ha gond lesz de nemmindegy mikor adatod be mivel nincs tesztelve terhes nőkön.

1589. malmacska
2009. dec. 3. 18:00
ja és még az van, hogy nekem van egy kétéves kicsim is itthon, ha én elpatkolok, akkor mi lesz vele,? fél év múlva már nem is fog rám emlékezni...
1588. timcsam
2009. dec. 3. 17:59

van egy cikk ha akarjátok megkeresem.

Összefoglalja a helyzetet a világon.Franciaorsz. kivül lecsengőben van a járvány. Mindenhol MINDENHOL csak azok haltak meg akiknek volt más bajuk. A terhesekre is veszélyes de csak 14. hét felett ajánlott mindenhol.

Magy.ország lenne akivétel ahol máshogy viselkedik a vírus. SEHOL NINCS HISZTI CSAK ITTHON:

1587. bea0707
2009. dec. 3. 17:57
Szerintem a nőgyógyászok nem a média hatására döntenek az oltás mellett vagy ellen,hanem amikor a fertőzés veszélye nagyobb,mint az oltásé,akkor javasolják az oltást.
1586. malmacska
2009. dec. 3. 17:57

sziasztok, új vagyok, kicsit olvasgattalak benneteket de nem mindent, iszonyatosan sok egy-egy napi termés!

Szóval én most vagyok 10 hetes, és teljesen padlón vagyok, teljesen felőröl ez a mizéria. Oltás mellett vagyok, de most nem tudom két nap alatt mitől kevesebb a rizikója az oltásnak. Ugye eddig a 12 hét után javasolták, most meg bármikor. A helyzet az h senki sem ír arról h milyen genetikai hibát okozhta esetleg az oltás, csak arról h az oltási rizikó kisebb, mint a nem oltási. Szeretnék hinni, hogy nem lesz semmi. Megnéztem, a 10. hétre minden létfontosságú szerv ki van fejlődve, még a váll, könyök, stb, minden is, most sokszorozódnak az agysejtek. Kérdés ha most oltatok, akkor lehet h ugyan lesz keze lába, de ha lesz egy nagy tökfej szegény vakarcsom, akkor majd azt mondják, hogy pont beleestem az oltási kockázati hányadba? Nagyon nehéz jól dönteni, mikor a szakértők sem értenek egyet. Ma végül eldöntöttem h megyek oltatni. Na erre az történt h a háziorvos azt mondta, hogy hogy képzelem, ő amúgy sem oltaná magát terhesen, nemhogy 10 hetesen, de hát persze döntsem el, mert ha kérem beadja. Bevallom nyúl voltam és nem mentem el. Felhívtam az oltópontot is. Azt mondták oltanak terheseket, de csak 12 hét után. Le van nekik oda írva, mást nem tehetnek. Csak azt nem értem hogyha az Ántsz azt nyilatkozza h mindenki oltson, akkor az általuk működtetett oltóponton ez miért nincs így??? Mi a szart csináljak?

1585. Ana888 (válaszként erre: 1584. - Ana888)
2009. dec. 3. 17:56
Legyen bármiről is a téma.
1584. Ana888 (válaszként erre: 1581. - Timcsam)
2009. dec. 3. 17:54
Még sok mindent el is hallgatnak, vagy például fel is fújnak témákat.
1583. bea0707
2009. dec. 3. 17:54
A H1N1 védőoltás homeopátiás kivezető nozodája,amivel a mellékhatások enyhíthetők Thuja 15 CH-ból 1x10 golyócska a védőoltás után.Homeopátiás orvostól van az info,gyerekeknek is beadtam meg a férjemnek is oltás után.
1582. Ana888 (válaszként erre: 1580. - Timcsam)
2009. dec. 3. 17:53
Mindenesetre elég idegesítő már ez az egész vírus.Én ma vettem a dm-ben egy kézfertőtlenítőt, és mikor megyek vásárolni , mindig bekenem a kezem, és a kislányomét is.
1581. timcsam
2009. dec. 3. 17:52
komolyan mondom ez a félelem ami mindegyikünket megfertőzte nagyon eredményes a média. Szemetek és érzéketlenek.
1580. timcsam
2009. dec. 3. 17:49
ha marad akkor is abbamarad mikor fagy max enhe időben ismét jön. De 2 évig ebben a formában kétlemm mert addig már nincs kit megfertőznie mert védettek lesznek az emberek ki azért mert elkapta valaki az oltástól.max más változat marad de most az ántsznél még padlásig tele van oltóanyaggal ha mutálódik át kell cimkézni.
1579. Ana888 (válaszként erre: 1577. - Timcsam)
2009. dec. 3. 17:47
hát?
1578. Ana888
2009. dec. 3. 17:47
Azt is hallottam, hogy még a nyári időjárás sem árt ennek a vírusnak..
1577. timcsam
2009. dec. 3. 17:46
ha jól emlékszem amikor jön a nagy hideg vége a járványnak. úgy emlékszem akkor megfagynak és nem életképes.
1576. Ana888 (válaszként erre: 1573. - Timcsam)
2009. dec. 3. 17:46
Szerintem elég erős a vírus, sajnos..Nem tudom, valami olyan érzésem van, hogy itt marad 2 évig..amíg nem mutálódik eléggé, ami számára nem kedvez..A mutáció viszont legyengítheti a vírust..
1575. bea0707
2009. dec. 3. 17:45
Sziasztok!Régota olvasom a véleményeteket az oltásról.Én már nem bírtam tovább,ma beadattam és így is két hétig maradhatok még karanténban,amíg kialakul a védettség.Mos töltöttem be a 8.terhességi hetet és nem hiszem ,hogy a napi pánik /és a stressz /amit a hiradóban hallunk az jót tesz a fejlődő kisbabának.Szegeden a Délmagyarország-ban/helyi lap/megjelent a nőgyógyászati klinika vezető professzorának a felhívása,hogy terhességi kortól függetlenül minden kismama oltasson!Mindig jobb egy védőoltás,mint találkozni a vírussal.Felelősségteljesen dönteni nagyon nehéz,de amikor már van két gyermeked,azokért is felelős vagy!Én így döntöttem !Ja! A szegedi ÁNTSZ-nél az mondta a járványügyis,hogy higgyem el még csak most kezdődik a "tánc".
1574. Vivlike (válaszként erre: 1573. - Timcsam)
2009. dec. 3. 17:40
Igen én is ebben bízok már egy ideje!
1573. timcsam
2009. dec. 3. 17:38
remélem dec 15.vel tényleg jön a fagy és véga a cirkusznak
1572. timcsam
2009. dec. 3. 17:37

Az a helyzet , hog mivel nem volt tesztelve nem tudják, honnan is tudnák.

De azt ajámlják külföldön is, hogy 14 hét után addig a baba kifejlődött és ha az oltás lázzal is jár már akkor sem árt. Amúgy sem a kis terhesek a veszélyeztetettek.

1571. Vivlike (válaszként erre: 1568. - Jasmine)
2009. dec. 3. 17:35

Igen én is így gondolom Apa megy oltatni én meg kibírom azt az egy hetet még!

Nagyon köszi a választ :)

Véletlenül nem tudod a homeopátiás szer nevét amiről már írtatok?

1570. timcsam
2009. dec. 3. 17:34
Czeizel véleménye még kit érdekel ő mindig is arra hajlott amerre a pénz leesett, (gyerekeladások)
1569. Jasmine (válaszként erre: 1566. - Vivlike)
2009. dec. 3. 17:30
Az már csak 1 hét! Én kivárnám, biztos ami biztos!
1568. Jasmine (válaszként erre: 1565. - Zskn82)
2009. dec. 3. 17:27
Én a helyedben valahogy kibekkelném a 12. hétig, biztos ami biztos! Utána adatnám be. Tudom mit mondanak, h lehet oltani ilyen pici terhesen is de a Czeizel riportfimjében is az van, h a 2.és a 3. hónapban azért bizonyos fokon lehetnek veszélyek az arra érzékenyeknél. Ha még nem tudnád, h kisbabát vársz vagyis még csak a beágyazódás felé tart, akkor jobban szabadna oltatni, mert még nincs kapcsolata Veled. Én így értelmeztem a szavait. Most már másként vélekednek de abban a 12 hétben zajlanak a legfontosabb események a kisbaba fejlődését illetően. Akkoriban még gyógyszert sem igazán javaoslnak csak indokolt estben akár csak fejfájásra is. Maradj otthon sztem és mindenki más oltasson a környezetedben. 12. hét után pedig oltás. Szerintem!
1567. Vivlike
2009. dec. 3. 17:27

Ja bocsánat kihagytam, hogy Ritus00 köszi a hozzászólást sokat segítettél nekem :)

És még annyit, hogy mi az a homeopátiás szer, amit mondtatok, hogy kiüríti a higanyt?

1566. Vivlike (válaszként erre: 1518. - Ritus00)
2009. dec. 3. 17:25

Sziasztok,


11 hetes kismama vagyok már lassan egy hónapja karanténban az orvosom javaslatára. Annyit tudok Nektek mondani, hogy egy hónapja az orvosom azt mondta, amikor rákérdeztem, hogy oltassam ne oltassam magam, hogy egyenlőre maradjak otthon nem mond még erre semmit, mert még utána kell járnia egy két dolognak és csak azután mond áment. Pont ma hívtam fel én is, hogy mi legyen és teljesen határozottan rávágta, hogy igen oltassam mindenképp magam! Én úgy gondolom még egy hetet kibírok karanténban és ha betöltöm a 12. hetet azonnal oltatom magam. Szerintetek is várjam meg a 12 hetet?

1565. zskn82
2009. dec. 3. 17:20

Sziasztok!

Én egy 5hetes kismama vagyok.Az oltásról nem tudom hogy vélekedjek mert egyrészt azt hallom hogy ilyenkor is be lehet oltatni a kismamákat.Másfelől pedig a védőnő azt mondja hogy csak a 12hét után lehet.Nem tudom mi lenne jó.De még olyan cikket sem találok amiben leírnák hogy mikortól ajánlott az oltás a kismamáknak.A gyerekorvosom meg mikor megtudta hogy lehet hogy terhes vagyok azt mondta hogy akkor a gyerekemnek sem ajánlott beadni az oltást nehogy elkapjak tőle valamit.Nektek mi a véleményetek erről?

1564. Jasmine
2009. dec. 3. 17:16
Nekem van olyan ismerősöm, aki ilyen kp-ban dolgozik és ott sajnos volt példa erre az estre mondhatni bizonyítottan, mert előtte semmi erre utaló jel nem volt, viszont a kötelezők beadása után nem sokkal elkezdett furcsán viselkedni a gyerek és így derült rá fény. Így sem bizonyítható de időbeliségében igen, h az oltástól lett autista. Ez 17 éve volt! Most azt ugyan nem néztem meg de úgy hallottam, h a mai kötelezőkben nincs higany.
1563. Jasmine (válaszként erre: 1559. - Babibi)
2009. dec. 3. 17:12
Kiderítettem, h akik autisták lettek oltástól, azok a kötelező védőoltástól lettek azok! Nincs nyilvántartva olyan gyerek, aki úgy lett autista, h méhen belül anyuka által lett azzá.
1562. Shellfish (válaszként erre: 1560. - Jasmine)
2009. dec. 3. 16:48

Van, aki most sem akarja magát beoltatni. Megértem őket is, ez az ő dolguk. DE! Amiért nagyon pipás vagyok az az, hogy mindenki mást mondott hónapokig (orvosok, nőgyógyászok, genetikusok, védőnők).

Ami miatt én az oltást választottam, az a nőgyógyászom véleménye, Czeizel véleménye, a védőnőm reggeli telefonja és az, hogy már nem bírtam rettegésben élni.

Ezért haragszom leírhatatlanul nagyon!

1561. babibi (válaszként erre: 1557. - DASTINKA)
2009. dec. 3. 16:41
A mamák is mamák, csak nagymamák! Naka maradj, jók a hozzászólásaid!!!!!
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook