Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
1620. 471f3bbb7a (válaszként erre: 1617. - Lulu81)
2009. dec. 3. 20:00
Teljesen megértelek, én ugyanígy voltam! Mondjuk én nem sokat fórumoztam még a döntésem előtt szerencsére, mert amikor orvosok, tudósok véleménye helyett fórumozni kezdtem, akkor csak még jobban beparáztam és meginogtam az addigi véleményemben, miszerint beoltatom magamat! Emiatt vagy két héttel csúszott az oltás, az eredeti elgondolásomhoz képest, de végül csak visszatértem a saját döntésemhez és nem hagytam, hogy eltérítsenek butaságokkal. Az a baj, hogy egy kismam, aki amúgy is érzékeny és dúlnak benne a hormonok, nehezebben veszi az ilyen akadályokat szerintem, mint a döntés az oltásról, ami amúgy is egy komoly kérdés! De nekem is van egy 3 évesem és belegondoltam, hogy soha többé nem láthatom őt vagy a férjecském, akit imádok! Közben pedig a másik oldalon semmi bizonyíték, hogy bármi bajom lehet az oltástól! Különben mifelénk is én úgy tudom, hogy az első voltam, aki kérte az oltást kismamik közül. A 3 éven aluliak között is az elsők között oltattam be a lányomat.
1619. timcsam (válaszként erre: 1617. - Lulu81)
2009. dec. 3. 19:55
szerintem jól döntöttél a baba már teljesen kifejlődött nemlesz baja.
1618. timcsam
2009. dec. 3. 19:51
3 oldalas
1617. lulu81
2009. dec. 3. 19:51

Sziasztok!

Tegnap még én is itt kértem tanácsot, hogy mit tegyek oltassak v. sem. Számomra ez a hét maga volt kínszenvedés.Olyan ideges voltam (fejfájás,étvágytalanság stb.)másra nem tudtam gondolni csak azokra a kismamákra akik most ott fekszenek a kórházban és arra, hogy én is lehetnék a helyükben. Egy gyönyörű szép 2 éves kislányom van és 23 hetes terhes vagyok most,van egy csodálatos férjem akiket nem akarok elveszíteni ezért úgy döntöttem, hogy beoltatom magam.

Ma délután megkaptam az oltást!(A mi háziorvosunknál én voltam az első kismama aki oltást kért, pedig 8 majdnem velem egy korú kismamáról tudok.)Egy picivel nyugodtabb vagyok már, de teljesen akkor nyugszom meg mikor letelt az a bizonyos 15nap.

Én így döntöttem és tudom, hogy milyen nehéz volt az út idáig.

1616. Jasmine (válaszként erre: 1613. - Timcsam)
2009. dec. 3. 19:50
Jujj jujj vigyázz ezzel amiket írsz, persze igaz de mikor én leírtam ugyanezt, h hiába mondják, h egy egész iskola fertőzött de közben ebből csak 3 gyerek volt h1n1-es, akkor mindenki kifakadt, h de hát nem így írnék ha az én gyerekem lenne! Természetesen ez a nézet is igaz de pl. ma is azt mondták, h 50 ezren mentek orvoshoz influenza SZERŰ tünetekkel és ebből ki tudja mennyi a h1n1-es? Lehet csak 100 ember... most mindenkit h1n1-esnek minősítenek és ez is gond sztem! És Falus szerint mindegy is milyen járvány van...sztem pedig nagyon nem lenne mindegy, h egy városból 10 ember h1n1-es vagy 10 ezer!
1615. timcsam (válaszként erre: 1612. - Mandella)
2009. dec. 3. 19:48
1614. Jasmine (válaszként erre: 1588. - Timcsam)
2009. dec. 3. 19:45
Engem is érdekel ez a cikk!!!!
1613. timcsam
2009. dec. 3. 19:45
Én nem vagyok oltás ellenes és oltás párti sem mindenki maga dönt. De nézzük meg eddig mi történt. Attól volt tele a média, hogy a vírus az egészséges fiatal szervezetet támadja a 34 év körülieket. Ez a korosztály nem félti magát annyira így nem oltott. majd jöttek az ovi suli pánik "járvány van a suliba"(3gyerek). Majd mivel nem oltattak már helyszínre is mentek oltani, ez sem jött be most kitalálták mivel köztudott lett, hogy az erős szervezet nem sinyli meg megint az a verzió, hogy a genge immunrendszerű emberek vannak veszélybe pl. a terhessek, de én nem értem még múlthéten csak az erősek voltak veszélyben. A kismamák kapóra jöttek Nekik. Az első kismama aki amúgy oltva lett nagy riadalmat keltett és mivel ez az egy terhes kismami hatásosabb volt mint minden más kiemelték a terheseket. Az egyik kismami 1 hétig nem ment orvoshoz nem én a média írta, a mai pedig pénteken volta házidokinál de hazaküldte.hát nem is tudo mit higgek el.
1612. mandella (válaszként erre: 1588. - Timcsam)
2009. dec. 3. 19:42
én kérem azt a cikket, lécci! köszi!
1611. Jasmine (válaszként erre: 1577. - Timcsam)
2009. dec. 3. 19:34
Sztem ez a vírus nem időjárás függő, mert a meleget sem szereti, mégis 40 fokban jelentek meg az első hírek mexikóból...azon kívül pedig a sima szezonális influ igenis a legnagyobb mínuszban terjed, csak a párás levegő szükséges neki. Ha száraz hideg van, abban talán pusztul de ezek után én már ebben sem bíznék!
1610. c8772e855b (válaszként erre: 1561. - Babibi)
2009. dec. 3. 19:15
Köszönöm!Látod van aki nem birja elviselni,hogy itt vagyok.
1609. c8772e855b (válaszként erre: 1557. - DASTINKA)
2009. dec. 3. 19:11
Naaa,elmész te a .....Ki van írva valahol,hogy korhatáros a fórum???
2009. dec. 3. 19:10
A másik ami még mindig a higannyal kapcsolatos gondolatom: valaki írta, hogy a kismamáknak nem véletlenül nem szabad alkoholt inni meg cigizni, mert minden átjut a méhlepényen. Persze, ezeket nyilván kerülni kell, de szerintem itt a hangsúly a mennyiségen van. Ha egy kismama elszív egy szál cigit (ami tök gáz szerintem) vagy megiszik egyszer a terhessége alatt egy felest, attól még nem lesz baja a gyerekének. De ha 9 hónapon át szív napi fél dobozzal vagy iszik nap mint nap alkoholt, az már bizony káros lehet! Szerintem ugyanez a helyzet a higannyal is, nem minden nap lőjük vele magunkat nagy mennyiségekben!
2009. dec. 3. 19:05

Helló!

Nekem az jutott ma eszembe, hogy ha egy vírus "fejével" gondolkodunk, akkor tök logikus ez a biológiai folyamat, ami zajlik. Úgy értem, a természet szelektálja a népességet: aki erős/egészséges, az megmarad, aki nem, az nem. Sajnos az a baj, hogy egy kismama ilyen szempontból betegnek számít, még ha a szó valódi értelmében nem is beteg. Ezért is vagyunk mi különösen védtelenek....

1606. bea0707
2009. dec. 3. 18:49
Szerintem a lélegeztetőn lévő kismamák időben mentek orvoshoz.Ez a vírus elég agresszív,esetenként pár óra is elég a válságos állapot kialakulásához.Biztos ők is nézték a tévét,tudták,hogy nem vicc és nem várták otthon lázasan ,nehézlégzéssel,hogy magától elmúlik.
2009. dec. 3. 18:46

sziasztok!

szerintetek érdemes beadatni a H1N1 elleni oltást terheseknek. Én most fogom tölteni a 12 hetet pénteken.

1604. bea0707
2009. dec. 3. 18:43
Hát engem nem tántorítottak el.Ha a háziorvos nem adta volna be ,akkor irány az oltópont.De ez az én döntésem volt,a tiédnek benned kell megérnie.
1603. malmacska
2009. dec. 3. 18:37
igen, én is láttam én is az alapján döntöttem el ma h oltatok, csak meghiusították. Most megint bizonytalan vagyok, nem tudom várjak-e még két hetet, de már én sem bírom ezt a hülye stresszt, és már unom az egész témát, meg magamat is.
1602. bea0707
2009. dec. 3. 18:31
Nem bántam meg azt hogy beadattam,kibírhatatlan vol a napi stressz,végül is tegnap telt be a pohár,amikor az m1-en az Esté-ben nyilatkozott a Czeizel és azzal köszönt el,hogy minden kismama oltassa be magát terhességi kortól függetlenül.
1601. bea0707
2009. dec. 3. 18:25
Betöltöttem a 8.hetet vagyis a 9.
1600. malmacska (válaszként erre: 1595. - Bea0707)
2009. dec. 3. 18:18
bea hány hetes vagy?
1599. malmacska
2009. dec. 3. 18:17
hát végülis a karantén lsz, nincs más megoldás, kb három helyre muszáj eljutnom, vérvétel, uh, stb, amúgy itthon fogok ülni, meg az utcán sétálunk. Csak még utána két hét, vagyis karácsonykor szilveszterkor nem megyünk sehova. A kisfiam férjem be van oltva, szüleim is, de pl. anyósomék nem, mert ők szerintük nagyon immunisak, ezért nem akarják. Persze én nem annyira számítok itt...
1598. bea0707
2009. dec. 3. 18:16
Ha terhes vagy ,idegen szövet növekszik benned,hiszen egy része az apáé.Hogy ne lökődjön ki,a szervezeted "elbutítja "az immunrendszered.És azt már a terhesség elejétől,nem csak akkor amikor a baba nagy és nyomja a tüdődet.
1597. Tundchen (válaszként erre: 1593. - Vivlike)
2009. dec. 3. 18:14
Lehet kapni a gyógyszertárban tengeri sós vizes orrsprayt, ami vírust nem öl, de fertőtlenít és nem engedi a dolgokat megtelepedni. Nekem ez szimpibb, mint a sós vizes orrmosás... :)
1596. Vivlike (válaszként erre: 1583. - Bea0707)
2009. dec. 3. 18:11
Nagyon köszi :)
1595. bea0707
2009. dec. 3. 18:10
Én ma beadattam,vissza nem tudom csinálni,de legalább tettem valamit azért,hogy ne kapjam el.Lélegeztetőgépen esélyem se lenne,pláne a kisbabának a hasamban.Gondoljátok el,hogy az a terhes anyuka,akinek a gyereke oviba,vagy iskolába jár,mennyi ÉLŐ vírussal találkozik nap mint nap,nem elölt vírussal,ami az oltóanyagban van.A nőgyógyász meg a védőnő szerint a higanytól meg minek félni,egy nagyvárosi séta során mennyi nehézfémet tüdőzöl le?
1594. timcsam (válaszként erre: 1591. - Bea0707)
2009. dec. 3. 18:05
nekik olyan mindegy. gondold végig hány centis a picid, 2-3? Ő még nem nyomja a tüdődet nem gyengíti a szervezeted
1593. Vivlike (válaszként erre: 1586. - Malmacska)
2009. dec. 3. 18:04

Annyira de annyira megértelek! Pont ugyan ezek a kérdések vannak bennem is! Ha meg tudod tenni hogy karantén szerintem várd meg a 12 hetet! Körülötted mindenki oltás te meg a 4 fal! Én ezt teszem!

Egyébként olvastam már fogalmam sincs melyik portálon, hogy a vírus először a nyálkahártyán telepszik meg és 1-2 napig tünetmentes. Azt tanácsolták, hogy ha emberek közé kell menni bármi okból, akkor sűrűn át kell mosni orrot, szájat langyos sós vízzel... No én még ezt ugyan nem próbáltam de ha valaki okosnak tartja használja bátran ártani nem árt!

Mondjuk az is lehet, hogy a sok bába között már elvész a gyermek, hogy stílusosak maradjunk ;)

1592. timcsam (válaszként erre: 1589. - Malmacska)
2009. dec. 3. 18:03
nekem 4 éves és nem fogunk meghalni. Sajnos egy kismami meghalt, szerinted hány terhes nő van. Hány terhes nő hal meg évente??Az a gond nem mentek időben orvoshoz és ennél a virusnál az a lényeg időben menni kell.De nem halsz meg.
1591. bea0707
2009. dec. 3. 18:03
Tegnap felhívtam az ÁNTSZ-t,hogy oltanak -e 12.hét alatt,azt mondták nem.Ma is felhívtam őket,változott az álláspont,ha kérem beoltanak 8.hetesen is.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook