Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
1680. gabriellka (válaszként erre: 1677. - Fiaapja)
2009. dec. 4. 10:38
1679. DASTINKA (válaszként erre: 1673. - 945637be08)
2009. dec. 4. 10:36

EZ MOST KOMOLY???HOGY AZ OSSZES KISMAMA AKI INTENZIVEN VAN AZOKNAK VANNAK RIZIKOSAK AMUGY IS...?????

EZ FELHABORITO,EZT MERT NEM MONDJA A HIRADO????

1678. gabriellka (válaszként erre: 1677. - Fiaapja)
2009. dec. 4. 10:36
Wow te miket tudsz! Jó! Utána is nézek :)
1677. Fiaapja
2009. dec. 4. 10:35

Kedves kismamák,

Mi 28 hetesek vagyunk beoltatjuk magunkat, - bár féltjük a babát nagyon-

Kérdésem:

Mit tudtok az oltáskivezető szerekről - nozódiákról- mennyiben segíthetnek csökkenteni az oltás mellékhatásait?

Tudtok-e valamit az indiai korianderről?

Állítólag kitisztítja a szervezetből a higanyt - gondolom minél előbb távozik belőlünk annál jobb.-

Köszönöm.

1676. DASTINKA (válaszként erre: 1669. - Pallasz1)
2009. dec. 4. 10:34

Ugye.. en is!

CSAJOK NINCS OLYAN KISMAMA AKI MAR SZULT VOLNA A BEOLTAS UTAN...???

MERT AZ ELEGGE NYUGTATO LENNE HOGY MINDEN RENDBEN!!

MERT EGYENLORE SAJNOS EZ MEG KEVES IDO AHHOZ AKI MOST OLTOTTA BE MAGAT...AHHOZ TOBB IDO KELLENE HOGY NYUGTATOAN TUDJANAK AZ ORVOSOK BESZELNI ARROL HOGY TENLEG MINDEN RENDBEN PL.5 HONAP MULVA IS....

2009. dec. 4. 10:33
...majd a 12.hét után :)
1674. Vivlike (válaszként erre: 1667. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 10:31

Hű ez tényleg jó ötlet!

Várjuk a kismamák jelentkezését!

2009. dec. 4. 10:31

Sziasztok!


En tegnap beoltattam magam, remelem a legjobbakat. A haziorvosom nagyon le akart beszelni, hasonlo ellenerveket hozott fel, amik bennem is eltek.


Erdekes, hogy meg sem akart vizsgalni, az asszisztens mar szurta volna a tut, amikor kertem, hogy legyen kedves atnezni, hogy nincs-e vmi eszreveheto betegsegem. Ez azert gaz.


Miutan beoltattam magam kicsit elbeszelgettunk. Es itt jonnek az ellenervek.

1. Az egesz a bizniszrol szol. Ezt alairom. Mert barki azt mondja, hogy ez nem biznisz, hisz ingyen van.. az OEP fizet, mint a katonatiszt. Szoval a penz csak ugy aramlik.

2. A rendelo egyebkent csak ugy pangott az uressegtol. Nincs jarvany, mondja a dokim. Latszolag igy is tunt.

3. Mondom neki, hogy en nem birtam volna ketsegek kozt lenni meg 6 honapig. A media csak ugy dobalja az eseteket, a nodoki rankparancsol az oltasra.. ezek utan mi mast tennenk?

A valasz, hogy az osszes intenziven fekvo kismama plusz rizikofaktoros. Ennek miert nem jar utana egy riporter sem? A bp-i 21 eves allitolag cukorbeteg volt. A szegedi 5 hete lelegeztetos aszmas. Ha igy van, ezeket miert nem mondjak.. hogy esetleg megnyugodjon az atlag, egeszseges kismama?

5. Szerinte a higany tartalma allati sok, vmi 500 szoros erteket mondott, mint a megengedett.

6. Nincs torzskonyve, ott pl a szezonalis oltoanyag, ami torzskonyvezett, higanymentes. Kerdem en, miert nem lehetett ezt is olyan tisztan elkesziteni? Siettek? Jo lesz ez nekunk magyaroknak?


Remelem jol dontottunk, es tenyleg csak a penzrol szol ez a haboru es a vakcina tenyleg jo, mindenfele komoly mellekhatastol mentes.

1672. DASTINKA (válaszként erre: 1670. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 4. 10:31
Koszi,hasznosak az infok!
2009. dec. 4. 10:30
...sajnos én azt olvastam és nem ijesztgetés-hogy amerikában már az oltást koveto napon,vagy hetekben sajnos tobben elvetéltek! DE!!! nem bizonyított tény,hogy az oltastól!!!!!!! mertugye az elso trimeszterben amugyis nagyobb a vetélési kockázat :( na akkor én azt kérdem: ha eddig semmi bajom, a baba szépen fejlodik,ja és 2,5 év után végre osszejott inszeminációval...akkor kitegyem magamat az elso idoszakban a vetelés kockázatanak??? Nem merem pedig Czeizel bácsi is az oltást javasolja...de mégsem merem...vagy hulye vagyok? :)
2009. dec. 4. 10:26

Én ezt találtam:

Az influenzavírus az orrüregen és a száj-garatüregen keresztül képes fertőzni.

Az majdnem lehetetlen, hogy egy nagy járvány esetén elkerüljük a H1N1 vírussal való találkozást, dacára minden elővigyázatosságunknak. Ám nem a vírussal való puszta találkozás, vagyis a megfertőződés okozza a nagyobb problémát, hanem az, ha a vírus képes el is szaporodni a szervezetünkben.


Néhány nagyon egyszerű dolog segíthet megelőzni a fertőződést (vagy legalább lecsökkenteni annak mértékét), illetve a mégiscsak elkapott vírus elszaporodását a szervezetben. Ezen hasznos fogásokat sajnos a hivatalos szervek sem hangsúlyozzák eléggé.



1. Gyakori kézmosás (ezt a tanácsot azért gyakorta hallani)


2. "El a kezekkel a szádtól" módszer.

Próbáld meg megállni, hogy nem nyúlsz az arcodhoz és főleg a szádhoz a kezeddel, csakis alapos kézmosás után.

(Bizonyított, hogy sok, légúti betegséget okozó vírus nem közvetlen cseppfertőzéssel terjed emberről emberre, hanem úgy, hogy a vírussal fertőződött tárgyakat megfogod és utána a kezedről a vírust szépen lenyalod. A szájvédő maszk azért is hasznos, mert ezt is megakadályozza. )


3. Gargarizálj naponta kétszer meleg sós vízzel (vagy Hydrogen-peroxidos vízzel, ha nem bízol a sóban. )

A H1N1 vírusnak ugyanis a fertőzést követően 2-3 napra van szüksége ahhoz, hogy a száj és/vagy orrüregben elszaporodjon és kialakítsa a tüneteket. Egy egyszerű gargarizálással nagyban csökkenthető a vírusok szaporodása, illetve mennyisége. Ne becsüld le ezt az egyszerű, olcsó és hatásos megelőző módszert.


4. Hasonlóan az előzőekhez, az orrüregeidet is tisztítsd ki legalább naponta egyszer meleg sós vízzel.

Van, aki óvatosan vizet szippant fel az orrába és úgy öblíti ki azt, ami nagyon jó tisztító módszer, de erre nem mindenki képes.

Arra viszont igen, hogy egy meleg sós vízbe mártott fültisztítópálcával naponta végigtörölje belülről az orrát.

Nagyon jó módszer a vírusok számának lecsökkentésére.


5. Erősítsd az immunrendszeredet magas C-vitamin tartalmú zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával!

Ha a C-vitamin szükségletedet tablettákkal fedezed, figyelj arra, hogy azok cinket is tartalmazzanak, mivel a cink elősegíti a C-vitamin felszívódását.


6. Igyál olyan sok meleg folyadékot (tea, gyenge kávé, kakaó stb. ) amennyit csak lehet!

A meleg folyadékok fogyasztása hasonló hatású, mint a gargarizálás, csak az ellenkező irányban.

Lemossák a szaporodó vírusokat a torokból a gyomorba, ahol azok nem tudnak tovább szaporodni és ártalmatlanná válnak.

1669. pallasz1 (válaszként erre: 1667. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 10:23
Bizony én is.És egyértelmű lenne hogy a babáknak sem szemmel látható sem egyéb bajuk nincs.
1668. Vivlike
2009. dec. 4. 10:23
Most olvastam az index-en hogy különösen a 3. trimeszterben lévő kismamák a veszélyeztetettek.
1667. DASTINKA
2009. dec. 4. 10:21

Csajok,van itt olyan kismama aki mar az elejetol beoltatta magat??

Tudom hogy mar sokan ugy tettek,de azok meg frissen vannak..

En olyanra lennek kivancsi aki mar az elejetol fogva,es jol van meg persze a pici is..

EN CSAKAKKOR TUDNAK MEGNYUGODNI AMIKOR MAR LENNE OLYAN TOBB KISMAMA AKI MAR OLATOT DE MAR MEG IS SZULT ES MINDEN OK..

1666. Vivlike (válaszként erre: 1662. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:20

Annyit tudok, azért mondták régebben, hgy ne oltassunk az első trim-ben mert ugye nincs, aki beoltatta volna magát. Ebből kiindulva nem tudták lemérni sem, hogy van-e kockázat vagy nincs!

De, ami tény, hogy tényleg szegény kismama kellett hozzá elég sok mindenkinek!

1665. pallasz1 (válaszként erre: 1663. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:20
Bizony szép.Én még csak 5,jan.vége felé leszek 12.Szóval...
1664. DASTINKA (válaszként erre: 1662. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:19
Igaz.
1663. gabriellka (válaszként erre: 1661. - Pallasz1)
2009. dec. 4. 10:18
a 9.ben :) karácsonykor leszek 12. :) A Jézuskátol szép ajándék ugye?
1662. gabriellka (válaszként erre: 1656. - Vivlike)
2009. dec. 4. 10:17

Igen van benne valami :) Csak engem az dobbent le hogy eloszor azt mondtak a 12.hét alatt ne oltassunk!Hogyhogy egy hét alatt változnak a velemények! Ugyan mitol? Mert meghalt a kismama,és félnek az orvosok a feleloségtol?????????

Mostmár én sem tudom ...megzavarodott itt mindenki lassan én is :)

1661. pallasz1 (válaszként erre: 1660. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:13
Te hányadik hétben vagy?
1660. gabriellka (válaszként erre: 1653. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 4. 10:12
ja neked írtam az elozo uzimet :)
2009. dec. 4. 10:11
Ne félj, tudom konnyu ezt mondani,de az is rossz a babócának ha streszelsz ám :( Végulis azt gondolom hogy nekunk még nagyon pici az a kis embriócskánk,és hiszem hogy az immunrendszerunk sincs meg lestrapálva úgy mintha 25 hetesek lennénk.Valahol azt olvastam hogy foleg a 2-3.trimeszterben veszélyes.Ezért ne aggódj,nem lesz baj,ha vigyázol magadra :)és kérdezd meg jovohéten a dokidat,és dontsél ahogy a szíved diktálja :)
1658. Beácska75 (válaszként erre: 1651. - Fulant)
2009. dec. 4. 10:10
Nem alakul ki védettség egyik esetben sem. Sajnos :(
1657. Panni58 (válaszként erre: 1654. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 10:10
Nem, nem erről van szó. Az a lényeg, hogy megértsük egymást, hogy melyikünk mit akar mondani. Azzal meg nincs semmi gond. Bocsánat, ha félreérthető voltam. :)
1656. Vivlike (válaszként erre: 1652. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:09

Teljesen igazad van, csak a pozitív gondolat :) Lehet, hogy hülyeség a részemről, de nem mondanák ennyien, hogy oltassa magát minden kismama ha ártana a babának.

Nem?

1655. pallasz1 (válaszként erre: 1647. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 4. 10:08
Sziasztok.Én is 5 hetes vagyok. És el vagyok bizonytalanodva,de nem nagyon merném oltatni magam. Dokival hétfőn beszélek erről.Én tp-n vagyok ugyan,de boltba csak megy az ember,meg férjem ugye kijár.Szóval passz.
1654. DASTINKA (válaszként erre: 1648. - Panni58)
2009. dec. 4. 10:07

Akkor bocsi!!

Csak azt hittem,mert mar volt olyan aki beszolt ez veget... :(

Pedig en igyekszem helyessen irni...

1653. 8b8bb7867d (válaszként erre: 1652. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 10:05

Szia!

Köszönöm a bíztató szavakat:) Könyvelőként dolgozom és az év vége nagyon kemény igy nem hiszem hogy otthon tudok maradni, sajnos:( az én dokim is mult héten azt mondta ne, ezen a héten azt mondta igen....majd jövö héten megyek hozzá kiváncsi vagyok akkor mit mond...lehet majd megint egészen mást...de félek, nagyon félek...

1652. gabriellka (válaszként erre: 1647. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 4. 10:02

Én 9. hetes vagyok,és tegnap azt mondta a dokim hogy oltassam be magamat...mert mondtam hogy parázok. De aztán úgy dontottem hogy várok még 12. hétig mert az a pici még fejlodik,és érzékeny...én is félek hogy baja lesz az oltástól is akár....

az az igazság hogy nagy bizonytalanságban tartottak bennunket,az én dokikam is a multheten még ellenezte! Na mindegy én itthon tudok maradni -szerencsére ki vagyok írva! szerintem te is irasd ki magadat ha megoldható,ha meg nem nagyon vigyázz magadra! Keruld a tomeget,sal orrig felhúzva,és c -vitamin ezerrel!Jó egészséget kívanok! Ha úgy dontesz hogy beoltatod magadat már most akkor pedig gondolkodj pozitívan,hidd el nem lesz baj, a lenyeg,hogy amit dontesz abban hinni kell :) Millio puszi

1651. fulant
2009. dec. 4. 10:00

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat.

Nekem két kérdésem lenne, remélem van aki tud segíteni. Gyermekünk egy éves múlt, tehát már elvileg beadható neki az oltás. Azonban egyelőre amellett vagyunk, hogy inkább mi szülők adatjuk be. Olvastam arról, hogy szoptatás alatt az anya által termelt ellenanyag átkerül a gyermekbe az anyatejjel.

1. Ha esetlegesen az anya szoptatás alatt megbetegszik H1N1-el, de tovább szoptat, kialakulhat-e "védettség" a gyermeknél?

2. Ha az anya beadatja az oltást, akkor az oltásra reagál az immunrendszere. Alakulhat ki ez esetben "védettség" a gyermeknél?

Amennyiben hülyeséget kérdeztem, azért elnézést.

Köszönettel,fulant

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook