Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
1740. malmacska
2009. dec. 4. 13:06
Tudjátok amúgy mi a bajom??? Hogy aki azt mondja h 12 hét előtt ne kapjunk oltást az miért nem mondja meg PONTOSAN hogy miért. Azt mondják genetikai rendellenességet okozhat, de mégis mit??? És pontosan az oltásnak melyik része? mert a vírus tudjuk hogy nem. A segédanyagok közül a higany ami gázos, de már azt is tudjuk h szerves higany és kiürül pár nap alatt. Aki azzal riogat h baj okoz, az mért nem mondja meg h mégis mit. Czeizel megmondta pl h a láz az első hónapban nyitott gerincet, vagy a harmadik hónapban szájpadhasaékot tud okozni. A másik oldal miért nem mondja h mit okoz. Az oltás mellett kiálló szakértők azt mondják h vannak közvetett bizonyítékok h az oltás nem okoz semmi bajt, mert voltak olyanok akik úgy oltatták be magukat h nem tudták h terhesek, és a babáiknak nem lett bajuk. Egy ilyen tanulmányt miért nem tesznek közkinccsé??? Én csak gondolkodok most, kvázi hangosan, úgy hogy én sem oltattam még be megem 10 hetesen.
1739. DASTINKA (válaszként erre: 1738. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 4. 12:48

Ne legyel :( , meg latod te is lassan mar ott fogsz tartani,nagyon gyorsan ropul az ido. :)

es minden rendben lesz.

1738. 8b8bb7867d (válaszként erre: 1737. - Gy.andi)
2009. dec. 4. 12:45
én még csak öt hetes vagyok..:(
1737. gy.andi (válaszként erre: 1729. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 4. 12:38
vasárnap töltöm be a 23. hetet!
1736. DASTINKA
2009. dec. 4. 12:36

a ugymond kritikus 12-ig en senkinek sem ajanlanam az oltast!!!

Hisz addig szinte mindentol el van tiltva a kismama,gyogyszerek...akkor a vakcin amar mitol lenne,tenne jot a babanak????

1735. DASTINKA (válaszként erre: 1733. - Malmacska)
2009. dec. 4. 12:35
szerintem jol teszed!meg csak 10 hetes vagy...varj es esetleg majd oltassd be magad...
1734. DASTINKA (válaszként erre: 1732. - 2010zsombi)
2009. dec. 4. 12:33
NEM!!!
1733. malmacska
2009. dec. 4. 12:30

sziasztok! én tegnap akartam ugyebár oltatni, az oltóponton azt mondták, h paírjuk van h 12 hét alatt nem oltanak, a háziorvosnál meg leordították a fejemet, hogy hogyan is képzelem h 10. hetesen akarok oltást. Na most nem vagyok beoltva, próbálom két hétig karanténba tenni magam. A babámnak tudom h súlyos genetikai károsodása már nem lehet, hiszen eddigre már kialakult minden szerve, végtagok, stb. Most alakul az agya, sokszorozódnak az agysejtek. Ezért nem merem vállalni az oltást, így inkább próbálom két hétig még bezárni magam, aztán szuri. Amúgy 6 hetes voltam amikor az első szegedi kismama körüli hírek jöttek, ha akkor azt mondja valaki h lehet bármelyik időszakban oltatani, akkor beadattam volna azonnal, mivel hat hetesen még mindene fejlődik, ha az oltás okoz genetikai rendellenességet az már a 12 hetes genetikai uh-on látszik, sztem. Ha baj van megszakítják vagy megszakad magától, terhes még lehet az ember máskor, de az élatet senki nem adja vissza. Most azért nem akarom már, mert tartok attól h esetleg az agysejtekre ez rosszul hatna, és azt meg ultrahanggal nem látják. Ha már kibírtam ebben az állapotban egy hónapot, akkor a két hetet valahogy kibekkelem. Én a kétévesemet beoltattam, kutya baja sem lett tőle, férjem sem érezte meg. Én hétfőn megyek vérvételre, ott a szülészeten megpróbálok kérdezősködni, hogy ott hogyan vélekednek, és ha elég meggyőző, akkor talán mégsem várok még két hetet. Amúgy én hiszek abban h a magyar oltás jó, gyakorlatilag az egyetlen amit a whokiválónak minősített.

Ja és tudom Amerikában (rokonok élnek ottt)más az oltóanyag, és én is hallottam sokan elvetéltek, de ezt hagyjátok figylemen kívül, mert teljesen más a két oltás...

2009. dec. 4. 12:27
Sziasztok! Ti 8. héten oltatnátok magatokat ?
1731. DASTINKA
2009. dec. 4. 11:44

kismamak ha belegondoltok azert sok kismama van es azert naygon nagyon nagyon kevessen fertozottek meg!!!

ugyhogy no para!!!

1730. DASTINKA (válaszként erre: 1588. - Timcsam)
2009. dec. 4. 11:43
Igaz!
1729. 8b8bb7867d (válaszként erre: 1727. - Gy.andi)
2009. dec. 4. 11:42
hanyadik hétben vagy?
1728. DASTINKA (válaszként erre: 1727. - Gy.andi)
2009. dec. 4. 11:39
neked is szep napot! :)
1727. gy.andi
2009. dec. 4. 11:37

Sziasztok!

Ma voltam a háziorvosomnál és beoltattam magam H1N1 ellen.Nem én voltam az első kismama aki beoltatta magát nála.Meggyőzött arról,hogy jól döntöttm!remélem is...

szép napot mindenkinek!

1726. Zsanetta (válaszként erre: 1723. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 11:35

hány hetes terhes vagy??

én beadatnám már most!

de a te döntésed!!

szurkolok!!

1725. DASTINKA (válaszként erre: 1724. - Bokatica)
2009. dec. 4. 11:22

Szia,

nagyon jokat irtal!!

1724. Bokatica
2009. dec. 4. 11:17

Kedves Kismamák, Anyukák! Sokszor kaptam ezen a fórumon segítséget Tőletek a terhességgel kapcsolatos kérdéseimre, ezt ezúton is köszönöm Nektek! Most azért is írok, hogy ezt viszonozhassam. Szeretnék Veletek megosztani néhány gondolatot, ami talán segít dönteni a H1N1 oltással kapcsolatban, ami most mindannyiunknak a legnagyobb problémát jelenti...(csak zárójelben jegyzem meg, hogy a terhességem első trimeszterében legalább ennyire féltem a különböző kismamákat fenyegető fertőzések miatt toxoplazmózis, salmonella,és társaik,valamint az egyéb problémák,magas vérnyomás, terhességi mérgezés..)Nem az a célom, hogy bárkit le, vagy rábeszéljek az oltásra, mindenkinek saját felelőssége,hogy mit dönt! Ez nagyon nehéz tudom, hiszen a szakemberek véleménye is megoszlik. Én azt gondolom, hogy mint minden betegség megelőzéséért elsősorban mi magunk kell hogy megtegyük az első lépést! Ne csak az orvostól és a gyógyszerektől várjuk a megváltást, Ők nem Istenek. Ne rójunk az orvosokra még nagyobb terhet! Tehát, mielőtt döntünk, járjunk utána minden olyan lehetőségnek, amivel csökkenthetjük a fertőzések kialakulásának kockázatát! Járjunk utána a homeopathias lehetőségeknek, ha kell változtassunk táplálkozási szokásainkon, (mennyiség helyett minőség) tegyünk meg mindent a környezetünk tisztán tartása érdekében, ne szégyelljük feltenni a maszkot! (ezt egyébként a többi európai és nem európai országban pl. természetesnek veszik)

Segítségül én az alábbi óvintézkedéseket vezettem be: -Tartok magamnál a táskámban egy kisüvegben vízet és folyékony szappant. Ha olyan felületekkel érintkezem amivel mások, akkor kezet mosok. -Minden élelmiszer, amit a boltban veszek, hazaérkezésem után ecetes ruhával áttörlöm, azután teszem csak a hűtőbe. -Minden nap iszok gyömbér teát. -csak és kizárólag jó minőségű élelmiszert vásárolok, (inkább kevesebbet,de az jó legyen) -minden nap letörlöm a kilincseket, és azokat a tárgyakat amiket más is érinthetett. -amikor csak lehet, inkább otthon maradok, a felesleges plázába járástól,étterem,baráti összejövetel,utazás, tartózkodom! további tippek,amikről olvastam: jó hatással van a vírusok,gombák ellen pl a réz használati tárgyak, poharak,(esetleg lehet hogy a nagyinál még lehet találni rézmozsarat,) pár ezer ft.-ért lehet venni antikváriumban ezüst kanalat.. (ezzel még ezüst kolloid oldatot is készíthetünk olcsón!) Ha valakinek vannak hasonló tippjei, szívesen várom én is! Mégegyszer arra szeretnék megkérni minden kismama társamat, tájékozódjanak minél többet, akár külföldi oldalakon is, (aki nem tud idegen nyelveken, annak használhat a google fordító) ÉS ELSŐSORBAN TEGYENEK MEG MINDENT AZÉRT, HOGY ELKERÜLJÉK A BETEGSÉGEKET! És azután várhatunk orvosi segítséget, neki is könnyebb dolguk lesz higyjétek el!!!

2009. dec. 4. 11:15
Puszi Nektek,vigyázzatok magatokra...megyek mert már zúg a fejem :)
1722. mimmo33 (válaszként erre: 1714. - Zsanetta)
2009. dec. 4. 11:12
De azért a fideszes politikus is beoltatta magát...Na ez a gusztustalan, hogy utána meg azt mondják, hogy ne...
2009. dec. 4. 11:10

De jo neked :) Én is alig várom már a 12.hetet...mert addig szinte karanténban vagyok :(

És most jon karácsony...meg a névnapom...meg szilveszter...De minden rendben lesz :)

1720. noorka76
2009. dec. 4. 11:09
Arra is kíváncsi vagyok, hogy ha már vannak gyerekeitek, őket oltattátok-e? Ez is nagy dilemmám, mert a hat éves fiam tej allergiás volt és mivel én allergiás vagyok a tiomerzálra, genetikailag ő is esélyes az érzékenységre. Plusz a 15 hónapos oltásnál minden lehetséges oltási szövődményt produkált: láz, kiütések és nyirokcsomó duzzanat, ami a mai napig megmaradt. És hiába mondta az akkori háziorvos, hogy nincs összefüggés, de az addig jól evő fiamba azóta is úgy kell belediktálni az ételt és sokáig éjjel is állandóan felébredt. Szóval őt sem merem oltatni. Amúgy most hívott a férjem, hogy az oltóponton sem vállalják az oltásomat, csak intenzív osztályos körülmények között, 1 napos bentfekvéssel. Csakhogy az intenzív osztályokon Pécsett kezelnek H1N1-es betegeket.Oda kellene befeküdnöm. Most még felhívom a Megyei Kórház infektológus főorvosát, hogy tényleg nem kaphatnám-e a higany mentes oltást? Majd beszámolok az eredményről.
1719. mimmo33 (válaszként erre: 1711. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 11:09
A nőgyógyászom, és a párom.Ő mikrobiológus, és virológiából írta a szakdolgozatát;)
1718. mimmo33 (válaszként erre: 1709. - Gabriellka)
2009. dec. 4. 11:08
tegnap reggel kaptam meg.De én már túl vagyok a 12 .héten;)
1717. 471f3bbb7a (válaszként erre: 1712. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 11:07
Czeizel azt nyilatkozta, hogy ő maga egyszerre adatta be magának a hagyományos és az új oltást is.
2009. dec. 4. 11:06
Többen beszéltek arról, hogy higany kivezető szerek meg homeo bogyó! Én nem értek egyikhez sem, de bármit is szedtek be, mindenképp kérjétek ki először orvos véleményét! Nehogy aztán a legjobbat akarva tegyetek rosszat!
1715. gabriellka (válaszként erre: 1710. - Zsanetta)
2009. dec. 4. 11:06
Szerinted már most oltassam be magamat,vagy várjam meg a 12.hetet?
1714. Zsanetta
2009. dec. 4. 11:04
egyépként ez politika,a fidesz hogy ne az MSZP meg hogy igen oltassunk!!!
1713. Zsanetta
2009. dec. 4. 11:03

kivánom nektek hogy jól döntsetek,csak azt ne feledjétek még nincs itt a vége,koránt sem és egyre több a beteg.

de ha nem mellett döntötök akkor is remélem nem leszek betegek!!!

1712. DASTINKA
2009. dec. 4. 11:02
es azt nem tudjatok veletlenul hogy a dktor ur Czeizel Endre meg a csaladja is be van oltva??
1711. DASTINKA
2009. dec. 4. 11:01

csajok,szeretnem megkerdezni hogy nektek ki mondta inkabb hogy oltassatok be magatokat,a hazi orvos vagy a no gyogyaszatok???

Csak kivancsi vagyok...melyik van tobbsegben...

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook