Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
1830. gy.andi (válaszként erre: 1829. - Ana888)
2009. dec. 5. 12:47
Értem!És mi a picilány neve?
1829. Ana888 (válaszként erre: 1828. - Gy.andi)
2009. dec. 5. 12:46
Nem oltattam, de nemrég hagytam abba a szopiztatást, 2 éves lesz a kislányom..
1828. gy.andi (válaszként erre: 1827. - Ana888)
2009. dec. 5. 12:45
Te beoltattad magad?Mennyi idős terhes vagy?
1827. Ana888 (válaszként erre: 1825. - Gy.andi)
2009. dec. 5. 12:40
Hidd el, jobb tartani..Legalább is én ezt teszem, egy hónapja nem eszek sertést..
1826. Ana888
2009. dec. 5. 12:39
Rengeteg féle hús létezik még a sertés húson kívül, és már ezzel is esélyt adhatunk magunknak, hogy nem fertőződünk meg esetleg.
1825. gy.andi (válaszként erre: 1824. - Ana888)
2009. dec. 5. 12:37

Mindenkinek lehet saját véleménye!

De érdekes meglátásaid vannak!

SOHA NEM TUDHATJUK MEG AZ IGAZAT!!!!!!!!!!!!!

1824. Ana888
2009. dec. 5. 12:35
Ne tudom ti mit gondoltok, de nekem van egy megérzésem, hogy Pestis járvány van. A pestis okoz vérzést a tüdőben...Nagyon elhallgatnak mindent, ha lehetne egy tanácsom, bár nem muszáj elfogadni, ha lehet, kerüljétek a sertés hús fogyasztását..biztos ami biztos...sertés pestis mindig is létezett..de ez az emberre veszélyes variáns elég érdekes..már valakinek sikerült engem lehülyézni az egyik fórumon e miatt az oltottak táborából..:-)
1823. gy.andi
2009. dec. 5. 12:29

Egy pocaklakó gondolata:

"Szeressetek engem,igaz szeretettel,

Kincs vagyok nektek,piciny kincs,de ember!"

1822. Ana888
2009. dec. 5. 12:28
Azt hiszem tavasszal adták ezt a filmet ugyan úgy az RTL -en
1821. Ana888
2009. dec. 5. 12:27
Hát lányok, ami most zajlik, én már komolyan mondom, nem semmi..
1820. gy.andi (válaszként erre: 1789. - Babibi)
2009. dec. 5. 12:23
Igazad van!!!!!!!egyet értek veled(is)!
1819. gy.andi (válaszként erre: 1817. - Ana888)
2009. dec. 5. 12:21

Erre nem is gondoltam!!

:))))

1818. gy.andi (válaszként erre: 1815. - Malmacska)
2009. dec. 5. 12:21
Igen,ez durva volt,de jogos!Mindenkinek joga van az élethez.vagy így,vagy úgy.
1817. Ana888
2009. dec. 5. 12:19
Ha 3 év, akkor már tudjuk a megoldást..
1816. Ana888 (válaszként erre: 1814. - Gy.andi)
2009. dec. 5. 12:18
Megint adják az RTL-en a 2012 világvége című filmet..Nem a sertés vírus csinál véletlenül világ végét? A malacka szeretete:-))))))))))))))
1815. malmacska
2009. dec. 5. 12:03

Na akkor majd én fogalamzok durván :)

Inkább egy fogyatékos gyerek, mint utánam egy kétéves árva. Így gondolom, ez van.

1814. gy.andi (válaszként erre: 1812. - Malmacska)
2009. dec. 5. 11:53

Ebben teljesen egyet értek veled!Jobban mondva mindenben!

Én nem akartam dúrván fogalmazni de most akkor elmondom,hogy én miért oltattam be magam!

Kedves kismamák!Én elhiszem,hogy fontos a kis pocaklakó és féltitek,főleg ha az elsőt várjátok!

de gondoljunk bele abba,hogy a H1N1-be belehalhatunk.így sem a magzat sem mi nem élhetjük túl!ha mi túléljük a dolgot még mindig van esély arra,hogy a közeljövőben kisbabánk legyen és családot alapíthassunk.

amúgy meg azt is rebesgetik,hogy ez a vírus elhúzódhat 3 évig is!Nem három hónap,3 ÉV!ami nem kicsi!ha meg is szüljük a pici pocaklakót úgy,hogy nem oltattuk be magunkat és nem kaptuk el ezt a szart,még mindig ott az esélye,hogy az a pici újszülött elkaphatja!Nem csak a Terhesek vannak veszélyben hanem az újszülöttek is!

de mindenki döntsön úgy,ahogy azt a szíve diktálja!csak előtte nem árt gondolkoznunk is egy kicsit!nem csak a jelent nézzük,hanem a jövőt is!

1813. malmacska (válaszként erre: 1811. - Gy.andi)
2009. dec. 5. 11:39
egyetértek veled. Tényleg sok a pánikkeltés, de én is nehezen bírom a stresszt ami ezzel jár, és én is beoltatom magam. Én is megjártam amagam kálváriáját a rossz afp-mel, és még egyebekkel,erről írtam korábban. Szerintem a dokik nagyjából semmit se tudnak, csak sötétben tapogatóznak. Én is beadatom nemsoká az oltást és hiszem h semmi bajunk nem lesz tőle.
1812. malmacska
2009. dec. 5. 11:35
Ja és ennél sokkal komolyabb betegségekre szóló oltással gondolkodás nélkül oltatjuk a kicsiket, életük első, illetve másfél évében RENGETEG oltást kapnak, ami úgymond kötelező, de ha nem lenne az én akkor is adatnám. Néhány országban ahol pl nem kötelezők olyan oltások amik nálunk, igenis újból felütik a fejüket régen elfeledett betegségek, és igen nagy százalékban halnak bele gyerekek, vagy lesznek egész életükre fogyatékosak. Én igenis oltáspárti vagyok, és hiszek abban h ez az oltás semmiben sem különbözik a sima influenza elleni oltástól AMIT ÉVTIZEDEK ÓTA GYÁRTANAK ÉS ADNAK KISMAMÁKNAK, és attól pedi senkinek semmi baja nem lett. Hangsúlyozom h én nem oltattam be magamat 10 hetesen de csak azért mert még két hétig, illetve egy hónapig meg tudom oldani h ne menjek sehova. És ha egy hónappal ezelőtt hathetesen bárki vállalta volna h beolt akkor megtettem volna nyugodt szívvel, mert rettegek ettől a vérzésées tüdőgyulladástól, ami után SOHA nem fog regenerálódni a tüdőszövet. Egy anya nem lehet beteg, itt egy kétéves itthon, nem veszítheti el az anyukáját. Nekem ez sokkal fontosabb jelenleg mint egy pár hetes magzat. Persze ezt mindenki magának mérlegeli, nyilván más érvek is léteznek az oltás ellen, ami szintén érthető. Sőt senkinek nincs joga ahhoz h minősítse h valaki jól döntött vagy rosszul, mindenkinek a saját életéről van szó, és úgy kell cselekednie ahogy jónak ÉRZI.
1811. gy.andi
2009. dec. 5. 11:31

Lehet,hogy én gondolom rosszul,de szerintem azt a dolgot nagyon felfújja a média!Végre tudnak miről írni és beszélni!

Mindenki csak arról beszél,hogy mi van a vakcinában és hogy hányan haltak már meg!arról miért nincs szó,hogy akik beoltatták magukat,azokkal mi van?mert nem csak olyan emberek vannak,akik meghaltak,hanem jópár olyan is,aki beoltatta magát.

Itt nem szól másról a dolog,mint,hogy szarassuk be a kismamákat.jó kis reklámfogást találtak most a magyarok!

Amúgy meg nem kellene annyit foglalkozni,hogy mi van a vakcinában,mert úgy sem tudhatod meg a pontos összetételét!nem kell a bolhából elefántot csinálni.ha minden kismamát először megvizsgálnának,hogy ki,mire allergiás,addigra nem sok kismama maradna,mert megszűlnénk.nekem legalább is ez a véleményem!

Ja meg az hogy mi árt a magzatnak,meg mi nem....

Elmesélek egy két dolgot!

Nálam semmi nem volt a terhesség első két hónapjában.a 12 hetes ultrahangon fejlődési rendellenességet állapítottak meg a magzatomnál.Utazgattam heteken keresztül ide-oda.sehol nem találtak semmit!majd rá egy hétre bekerültem a kórházba,mert evéreztem.3 orvos vizsgát meg,senki nem tudta megmondani,hogy mi az oka!feküdtem egy hetet bennt.teletömtek görcsoldóval,majd hazaengedtek.fél óra múlva megint a kórházban voltam,mert ismét bevéreztem.

ismét megvizsgáltak és semmi.

megint feküdtem egy hetet és ismét hazaengedtek.de már egy napot kibírtam,majd ismét bevéreztem.a harmadik alakalom után kiderült,hogy mi a baj és fokozottan vaszélyeztetett terhessé nyilvánítottak.

majd a bajok elmúltával az AFP tesztem is pozitív lett velőcsőzáródásra!

nem sok esélyt adott a dokim arra,hogy meg lehet tartani a picit,mivel hogy a labor nem tévedhet!ismételten utazgattam vizsgálatokra,ultrahangokra.nem talált seni semmit,mire megjött a második AFP eredményem,ami negatív lett....

erről ennyit!!!!!!!!

akkor most kibe bízhatunk és kiben nem.

Amúgy igazából csütörtökön döntött úgy a "fejes" társaság,hogy adassa be minden kismama.tehát csütörtöktől ajánlott a a vakcina beadatása.

Akkor eddig nem volt az?????

Szerintem minden kismama hallgasson a megérzéseire.sok múlik a pszichés dolgokon is csajok!

én beoltattam magam tegnap reggel!ha valakit érdekel,akkor a továbbiakban szívesen elmesélem,hogy mi történik velem.

de nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!!!

álljunk pozitívan a dolgokhoz!!!!!!

puszilok mindenkit!

1810. malmacska
2009. dec. 5. 11:27
Az oltástól önmagában nem lehet megbetegedni!!! A nem élő vírus ugyanis erre nem képes. A lényege h úgy termelteti a szervezetben az ellenanyagokat, hogy nem okoz betegséget. Éppen ez a jó az egészben. A kétéves kisfiamat oltás előtt 2 héttel nem vittem semmilyen közösségbe, nehogy lappangjon benne valami. Ugyanis ez a lényeg: ha valakiben már lappang valamilyen betegség, akkor igen, jó eséllyel megbetegszik az oltás után, de nem az oltástól! Anélkül is beteg lett volna. Az oltás után kutya baja nem lett a gyereknek pedig egy hóanpja hagyta abba a szopást, tehát kvázi az én immunrendszeremből élt. Gyakorlatilag ez volt az első vírus amivel magától kellett megbírkóznia, és még annyi sem volt, hogy fájt volna neki az oltás helye, meg sem érezte az egsézet. Ezt a gyerekorvosunk is megerősítette, hogy egészségeseken nem okozhat betegséget az oltás. Ezt minden orvos tényként kezeli.
1809. Hedi13
2009. dec. 5. 09:28

noorka76:

Ha allergiás vagy a thiomersalra és beoltatod magad, ki tudja milyen következményei lennének! Elhiszem, hogy nem vállalod be és sem tenném.

De lehet, hogy csomóan allergiásak vagyunk rá, vagy érzékenyek, de ez csak vizsgálattal derülne ki, vagy ha beoltattuk magunkat.. én most ettől félek. Mi van, ha oltás után derül ki, hogy baj van?

Eddig a vivőanyagok miatt nem oltattam és még mindig nem tudom mit tegyek. Egyre hajlok az oltás felé, de még mindig hezitálok.

Szerintem sok mindenben össze-vissza nyilatkoznak.

Pl: egyik helyen azt olvastam, hogy csak az anyatejjel nem megy át a védettség a babára, ha oltattál. Ha meg nem megy át a placentán, akkor ugyan hogy lesz védett a baba?

Szerintem nagy tévedés, hogy a placenta kiszűri a "káros" dolgokat. A placentán minden átmegy, hiszen az anya vére kering benne, ergo minden át is megy. (gondoljunk a cigiző kismamákra, a gyerek kis súllyal születhet, stb.)

Bokatica: senki nem fog felelősséget vállalni, ha az oltástól beteg gyerekek születnek. Majd ráfogják, hogy nem attól és amúgy is nehéz lesz bizonyítani.... így le vannak védve.

Akárki akármit is mond, igenis az egész oltási mizéria mögött már politika van (gyűlőlöm!). Már a Híradót sem néztem a héten.

Vajon ebben az évben miért nem lehet külföldi oltóanyagot kapni MO-on? Hogy eladják a hazai vakcinát.....én is utána néztem, hátha lehetne külf.-i vakcinát szerezni... nem lehet!

Nagyon sok fórumot, hozzászólást olvastam idáig a különféle oldalon, illetve tájékozódtam az ismerőseim között: igenis sok a melléhatása az oltásnak. Sorra írják le, hogy betegek lettek tőle, vagy épp kórházba kerültek oltás után. A családomban két ember is van, akik egy nappal az oltás után lettek nagyon betegek. Ezeket nem fogják a médiában hangoztatni, mert nem ez most az ÉRDEK!

Mikor eldöntöm már hogy oltatok, és olvasok ilyen leírásokat, meggondolom magam.

Mikor fog tényleg valaki érdemben is nyilatkozni a kismamák kétségeiről? Mert oké, hogy azt mondják, hogy a kismamák átoltottsága nagyon alacsony és oltassunk, és oltassunk.... De miért nem gondolnak utána, hogy vajon miért???? Szerintem itt a fórumon nagyon sokan vagyunk, akik CSAK a thiomersal (és a többi vivő anyag) miatt nem oltatunk, ha nem lennének benne, már rég mi is az oltottak táborát gazdagítanánk.

Jó lenne az is, hogy ha tudnánk, hogy a sajnálatos módon meghalt kismama, vagy épp az intenzíven lévőknek volt -e egyéb eü-i problémája?

Lehet, hogy volt, de nem szólnak róla, ezzel is keltve a pánikot. Ha meg nem volt, akkor minden okunk megvan a félelemre, mert nem tudni ki lesz a következő, aki elkapja.

1808. gy.andi (válaszként erre: 1738. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 5. 08:32

Szia!

Ne aggódj,nem lesz semmi baj!!!kitartás!

Ha tudod kerüld a zsúfolt helyeket,ha viszont nem tudod,ajánlom a szájmaszkot!de komolyan!

próbáld meg megelőzni a bajt!

szép napot

1807. noorka76 (válaszként erre: 1805. - Malmacska)
2009. dec. 4. 23:36

megnéztem amire hivatkoztál és ezt találtam a cikkben: A higanyvegyületek károsíthatják a központi idegrendszert, a bőrt, a vesét, de a toxikus hatások elsősorban a metilhiganyhoz köthetők.


Számomra nem megnyugtató.

1806. noorka76 (válaszként erre: 1804. - Malmacska)
2009. dec. 4. 23:33
Saját bőrömön tapasztaltam, hogy a magyar hatóságok magasan tesznek rá, hogy egy 32 hetes magyar kismama él-e vagy hal. Meg sem próbálnak segítni abban, hogy higanymentes oltást szerezhessek be, pedig a magyarra súlyos allergiám van. Inkább azt javasolják, hogy oltassak, csak intenzív osztályos körülmények között, 24 órás megfigyeléssel (olyan intenzív osztályon, ahol H1N1-esek fekszenek). Tehát pontosan tudják, hogy nagyon veszélyes lehet rám a magyar oltás, de simán bevállalják. Nem érzem úgy, hogy megbízhatok a magyar egészségügyben. Egyébként az oltóponton azt mondták, hogy a mai naptól kell 24 órás megfigyelésre bent tartani a beoltott tiomerzál allergiásokat. Edddig elég volt az oltást fokozott elővigyázatossággal beadni. Nem furcsa? Pedig semmiféle oltási szövődményről nem hallottam eddig a médiában, annak ellenére,hogy talán 2 millióan is beoltatták magukat.
1805. malmacska
2009. dec. 4. 23:27

ez még tudomáynosabb és még meggyőzőbb:



[link]

1804. malmacska
2009. dec. 4. 23:21
A külföldi szereket csak külföldi orovs írhatja fel egyénileg meghatározott szeméylnek, és amúgy ezt senki nem fogja megtenni járvány idején meg különösen nem, ugyanis az oltóanyagok stratégiai készletét képezik mindne országnak. Szerintetek a németek vagy a franciák nem szarják le a magyar kismamákat? úgysem ad senki a saját oltásából. Szerintem ez nem a magyar rendszer hibája, úgyse tudnák elérni h kapjunk belőle :)
1803. malmacska
2009. dec. 4. 23:16

szerintem ez a higanyos dolog ez hülyeség, ezt ajánlom mindenkinek, elég egyértelmű:

[link]


ja és még annyi h pl amerikában a higanyos oltások betiltása óta nincs kevesebb autista mint előtte, tehát akkor hol az összefüggés???

1802. 2602c9502f (válaszként erre: 1798. - Bokatica)
2009. dec. 4. 23:09

Szia! Mióta nem engedélyezik a higanyos láz-és vérnyomásmérő használatát Mo.-on?? Tudtommal még nagyon sok kórházban ezeket használják...

Az amalgám tömésről pedig csak annyit, hogy ez már régóta vitatott, de a higany addig oldódik amig megköt az amalgám tömés, és az eltávolításánál juthat a szervezetbe higany...

De természetesen kismamáknak nem javasolt amalgám tömést készíttetni, mint ahogyan azok a tengeri halak fogyasztása sem javasolt amelyek higanyt tartalmaznak...de a már meglévő amalgám tömések nem okoznak semmilyen problémát, max. esztétikailag!!(ebben dolgozok azért tudom ennyire) Természetesen akinek allergiája van a higanyra annak sokkal jobban kell vigyáznia.

1801. noorka76 (válaszként erre: 1799. - Malmacska)
2009. dec. 4. 23:08
Az számomra sem kérdés, hogy ez ellen a vírus ellen a kismamákat oltani kell! De nem mindegy, hogy mivel! Van akit nem érdekel a tiomerzál, nem tart tőle, de sokan vannak, akik igenis mélyen szoronganak attól, hogy a babájuknak valamilyen hosszú távú károsodást okozhat. Az szinte mindegy, hogy jogosan félnek-e, lényeg hogy nem oltatnak és így ki vannak téve az akár halálos szövődmények veszélyének. A média, az egészségügyi vezetés úgy tesz, mintha a magyar oltóanyag lenne az egyedüli megoldás. Pedig igenis van két külföldi oltóanyag, mely nem tartalmazza ezt az aggodalmat keltő adalékanyagot. A magyar hatóságok azonban a fülük botját sem mozdítják, hogy a leginkább veszélyeztetettek választhassák ezt a megoldást! Az antivirális szerekről (Tamiflu) is csak elvétve hallani, pedig ez is egy lehetőség a súlyos szövődmények kivédésére. Mint már írtam, már 6 hónapon aluli csecsemők is kaphatják és több tapasztalat van vele, mint a magyar oltással. Csakhogy valakiknek nem érdeke, hogy külföldi szereket vásároljunk! A csapból is az "oltópontok" és a Fluval P folyik, pedig a kismamáknak joguk lenne a teljes körű tájékoztatáshoz!
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook