Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2040. kingi7 (válaszként erre: 2012. - Bokatica)
2009. dec. 8. 09:28
Jöhet, ha be van oltva H1N1 ellen, ha nem ,majd akkor,ha vége a járványnak, bocsesz :)
2039. 2602c9502f (válaszként erre: 2028. - 2c2de63135)
2009. dec. 8. 09:27

Sziasztok! Na, én mint nagy oltás ellenes...ezek után ma én is megyek oltatni!! Tényleg ilyesztő ennek a vírusnak az agresszivitása!! A tegnapelőtti National Geographic-os műsor is már elég meggyőző volt a vírus agresszivitásáról, de ez a nyilatkozt azt hiszem teljesen meggyőzött.

[link]

2038. DASTINKA (válaszként erre: 1969. - Yágo)
2009. dec. 8. 09:24

Szia,

Yago tudom,es igaz hogy te nagyon felkeszult vagy ebben a temaban,de azert szerintem mindenkinek a sajat dolga hogy hogyan dont.

Ez az en velemenyem.Es azok a kismamak akik esetleg nem oltatnak azok nem azert teszik szerintem mert szarnak ra ,ahogy azt te irtad,hanem mas okokbol...

2037. Shellfish (válaszként erre: 2036. - Yágo)
2009. dec. 8. 09:08
Tökéletesen egyetértek!
2036. Yágo (válaszként erre: 2030. - Noorka76)
2009. dec. 8. 08:22

még azért annyit hozzátennék, h az első trimeszteres kismamákat is értem (mielőtt még onnan is jönne egy hozzászólás)...

és ha azok, akik megtehetnék h oltsanak és mind oltatnának (nem csak kismamák, mindenki!) kevésbé lennétek ti allergiások és az újszülöttjeink veszélyben!!! Akiknek viszont nincs választásuk! Sőt már előre látom, ha lecseng ez az egész víruspara, majd jönnek ide verdesni a mellüket azok akik nem oltattak és megúszták, h ugye megmondtuk! De arra nem gondolnak, h azt nagyban azoknak köszönhetik akik igenis oltottak és ezzel gátolták a járvány nagyobb kimenetelét...

2035. a1baa7edcc (válaszként erre: 2034. - A1baa7edcc)
2009. dec. 7. 23:41
Az utolso mondatom a gyerekekre is ertendo.
2034. a1baa7edcc (válaszként erre: 2016. - Kostyi79)
2009. dec. 7. 23:41
Az angolok oltjak a terhes noket (mert gyengebb az immunrendszeruk), babakat (nekik is gyengebb) es kisiskolasokat (mert sz@rul taplalkoznak)... viszont aki rendesen etkezik es egeszseges, az nem veszelyeztetett...
2033. Yágo (válaszként erre: 2030. - Noorka76)
2009. dec. 7. 23:36

már nagyon elegem van a témából... nincs kedvem vitákba menni írni sem nagyon ezzel kapcs... írtam már eleget vissza lehet olvasni az összes hozzászólásomat és vállalom is őket!

mindegy, a lényeg:

nem szeretnék bántani egyetlen allergiást sem!


Veletek más a szitu... ne vedd magadra én az egészségesekről beszélek...


és továbbra is az a véleményem h hivatalos álláspont van az oltásról a mellékhatásokról és a járvány súlyosságáról szintén! sztem már nincs miről beszélni...

2032. noorka76 (válaszként erre: 2031. - Bokatica)
2009. dec. 7. 23:18

Kedves Bokatica!

Sajnálom, hogy nem sikerült az ausztriai terved és megértem, hogy holnap a Fluval P-vel oltatsz, a helyedben valószínű én is ezt tenném. Az én helyzetem egyéni és úgy látom, hogy lassan elfogynak azok, akik higanymentes oltásra várnak, ezért nem teszem fel ide a tiszti főorvosnak szánt levelemet és azt csak a magam nevében küldöm el. Persze mindenképpen utalok arra, hogy vannak olyan kismamák, akik a higany miatt nem oltatnak, vagy ha a súlyos szövődményektől félve mégis megteszik, szorongás marad bennük az adalékanyagok esetleges mellékhatásai miatt. Remélem veletek (is) minden rendben lesz! Azért megírom majd, hogy egyáltalán kapok-e választ, és ha igen, akkor mit. Jó éjt mindenkinek.

2031. Bokatica (válaszként erre: 2030. - Noorka76)
2009. dec. 7. 23:06
Én már meg is kezdtem az aknamunkát, küldözgetem a leveleket...
2030. noorka76 (válaszként erre: 1969. - Yágo)
2009. dec. 7. 22:59

Kedves Yágo!

Nagyon rosszul érint ez a hozzászólásod, hiszen én lennék a legboldogabb, ha beoltathatnám magam és végre nyugodtan a babámra koncentrálhatnék. Sokan bagatelizálják a higany kérdést, de engedj meg egy példát. A tej egyáltalán nem veszélyes, sőt nagyon fontos táplálék az emberek többsége számára. (Ez a higanyról nem mondható el!) Vannak azonban olyanok, akik ha tejet fogyasztanak, súlyos életveszélyes állapotba kerülhetnek (mielőtt kinőtte, ilyen volt a kisfiam), vagy krónikus bélrendszeri tüneteik lesznek (ilyen sajnos a férjem). A magyar egészségügy szerint nekem most az az egyetlen lehetőségem a H1N1 elleni védekezésre, hogy "felhajtok egy pohár tejet", persze szigorúan intenzív körülmények között, hogy szükség esetén újra tudjanak éleszteni. Pedig kaphatnék zabtejet (Celvapan), vagy esetleg rizstejet (Focetria) is, ami úgy védene meg a H1N1-től, hogy közben nem veszélyezteti az egészségemet. De valamiért nem kapok, csak olyan vakcinával oltathatok, ami rám nézve bizonyítottan veszélyes. Nem elgondolkodtató ez? Én nagyon bízom benne, hogy egyedül én vagyok az a kismama, akinek az egészsége itt nem számít semmit! Egyébként szerintem a higany is egyén érzékenység kérdése, akárcsak a tej. A gyerekek többsége annyi tejet ihat, amennyi belefér és semmi baja, míg egy kisebb részük évekig csak sóvároghat utána, mert súlyos tüneteket okozhat nála. Szóval szerintem nem kellene automatikusan úgy viszonyulni a nem oltató kismamákhoz, ahogyan te ebben a hozzászólásodban, mert nem tudhatot, hogy mi minden húzódik egy másik ember döntése mögött. Amúgy a napokban költöttem 15.000 forintot antivirális szerekre (magamnak, a megszületett és az úton lévő fiam számára), mert igenis félek és szeretnék védekezni, de nincs rá lehetőségem.

2009. dec. 7. 22:59
ja még annyi, hogy szerinte az is óriási hiba volt, ahogy az elején tálalták az oltást, és olaj volt a tűzre olyan kijelentést tenni, hogy kismamákon nem próbálták ki, etől pánikolt be mindenki, hiszen az ő gyereke ne legyen már próbababa...de egy várandós sem különb a többitől, csak gyengébb az immunrendszere, és a babának meg semmi baja nem lesz.(ha külföldi országba mész nyaralni, ahova kell védőoltás, azt simán beadatod, ezt miért nem? ugyanaz..)
2009. dec. 7. 22:55

sziasztok! na ezt olvassátok el [link]

és ezt is! [link]


szerintem ezek után senkinek ne legyen kétsége, muszáj beadni az oltást. amúgy nálunk marad a baba, (ha valaki emlékszik pár napja írtam, hogy jön a 4. és nem tudom, hogy elvetessem-e a h1n1 miatt vagy sem, felelős vagyok már másik 3-ért). Ma beszéltem egy gimis osztálytársammal, akiből tök jó nőgyógyász lett, és kíváncsi voltam mit mond. véleménye szerint igenis oltani kell, a babának higgyjük el semmi baja nem lesz, el is magyarézta miért(most hosszú lenne leírni), és a benne lévő higany is tök kevés, ha végigmész az utcán több rossz dolog jut a szerevezetedbe, mint az oltással...

2027. lego (válaszként erre: 2024. - Kostyi79)
2009. dec. 7. 22:42
az én babám jövő héten lesz 6 hós de még ő is csak szopizik
2026. milochou (válaszként erre: 2023. - Kostyi79)
2009. dec. 7. 22:40
én is eddig azt hittem....szerintem a bàrànyhimlö is ezért került el minket ( vannak helyes uncsitesok, akik gondoskodnak mindenféle betegségröl a csalàdban)
2025. Yágo (válaszként erre: 2009. - Bokatica)
2009. dec. 7. 22:34
hát ezaz, hogy az én dokim is oltásellenes... de most mit csináljak? Nem mondhatom neki h menjen a fenébe... kiszolgáltatva érzem magam... sokat relaxálok és abban bízom, h nem lesz szükség a dokira, hagyományos szülés lesz... és csak a szülésznő fog melózni... bár azt sem tudom h ő be van e oltva, de csütörtökön megyek és megkérdezem...
2024. kostyi79 (válaszként erre: 2022. - Lego)
2009. dec. 7. 22:33
Az enyem meg csak anyatejes.
2023. kostyi79 (válaszként erre: 2019. - Milochou)
2009. dec. 7. 22:32
Az anyatejjel kapja a kesz antitesteket. Igy o is vedett lesz.
2022. lego (válaszként erre: 2019. - Milochou)
2009. dec. 7. 22:31
A tv-ben azt mondták fél évig védi a szoptatott babát!
2021. milochou (válaszként erre: 2008. - Pumuklics)
2009. dec. 7. 22:31
itt mindenkinek személyreszolo "invitàlàst" küldte...szoval itt is eléggé szorgalmazzàk az oltàst...
2020. milochou (válaszként erre: 2013. - Csacsa)
2009. dec. 7. 22:29
igen :o)))) nem vészes. otthon vagy a babàddal?
2019. milochou (válaszként erre: 2016. - Kostyi79)
2009. dec. 7. 22:28
nekem ma azt mondta a gyerervos, hogy nem kapnak védettséget az anyatejjel...én màr nem tudom, kinek higyjek. én legalàbb be vagyok oltva...ha màst nem, tölem màr nem kapja el...
2018. milochou (válaszként erre: 2014. - Bokatica)
2009. dec. 7. 22:27
igen oltjàk, de nem kötelezö. ismerek olyat, aki nem oltatta be magàt és dec közepère van kiirva....itt is nagyon megoszlanak a vélemények. Sokan nem oltatnak, mert tartanak a vakcinàtol és sokan meg annyira félnek a h1n1töl, hogy inkàbb beoltatjàk magukat.
2017. milochou (válaszként erre: 2011. - Csacsa)
2009. dec. 7. 22:24
Neuchâtelben. Megnéztem a naplodat. nagyon cuki a kisfiad.
2016. kostyi79
2009. dec. 7. 22:24
Mi Angliaban elunk, es januarban utazunk haza. Megkerdeztuk a dokinkat, hogy mi legyen, es gyorsan bevettek a csaladot a veszelyeztetettek listajaba, igy 19-en mindannyian be leszunk oltva. En is szoptatok, a legkisebb a tejen keresztul kapja a vedettseget, a masik ket gyerekem 2 es 3 eves, ok kapjak az oltast.
2015. lego
2009. dec. 7. 22:10
Én ma kaptam meg az oltást,kizárólag szopizik a babám emiatt mentem bele.
2014. Bokatica (válaszként erre: 2007. - Milochou)
2009. dec. 7. 22:10
Szia! Ugyanerről a fórumról jövök, csak a terhesség témában érdeklődöm. Ott mi a heyzet, oltják a kismamákat?
2013. csacsa (válaszként erre: 2011. - Csacsa)
2009. dec. 7. 22:07
Mar lattam hol elsz :D Egy es negyed orara laksz tolem :DDD
2012. Bokatica (válaszként erre: 1982. - Kingi7)
2009. dec. 7. 22:06
Nálunk a védőnő nincs beoltva, és elég erőszakos hogy ő bizony jön a héten környezettanulmányra. Szerinted mit tegyek?
2011. csacsa (válaszként erre: 2007. - Milochou)
2009. dec. 7. 22:04
Igen nalunk is igy volt. de aztan a francia oldalon tobb lett a megbetegedes, es igy elkezdtek a svajcin is. Merre laksz?
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook