Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2070. DASTINKA
2009. dec. 8. 11:17

LEGYSZIVES MENJETEK RA A KOVETKEZO LINKRE ES HALGASSATOK MEG(A SZOVEG ANGOLUL VAN),DE MAGYARUL VAN FELIRATOZVA ES IRJATOK LE HOGY MIT GONTOLTOK ROLA!!!

FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[link]

2069. DASTINKA
2009. dec. 8. 11:16
Nézzétek meg ezt, ez a gyonyoru egészséges fiatal lány ilyen lett 10 nappal a rendes szezonális influenza elleni oltást kovetoen. Ezt usd be: H1N1 Swine Flu Vaccines Side Effects!
2068. Bokatica (válaszként erre: 2032. - Noorka76)
2009. dec. 8. 11:15
Kedves Noorka76! Ne legyél emiatt szomorú, sajnos igenis vannak még rajtad kívül, akik hasonló helyzetben vannak. Azért én az ötletet nem vetném el, hogy a levelet fel tedd, mert sosem tudhatjuk milyen segítő szándékú emberek akadnak rá...én személy szerint nem vetettem el a dolgot, továbbra is segíteni szeretnék, tegnap már küldtem levelet több helyre. Azért kellene összefognunk, (akik már oltattak azok is) mert minél többen vagyunk,annál jobb. Ha úgy gondolod, küldd el nekem a levelet privát üzenetbe,arra már legalább lehet hivatkozni..én szívesen segítek, egy-két e-mail nem kerül semmibe..
2067. DASTINKA
2009. dec. 8. 11:15

LEGYSZIVES MENJETEK RA A KOVETKEZO LINKRE ES HALGASSATOK MEG(A SZOVEG ANGOLUL VAN),DE MAGYARUL VAN FELIRATOZVA ES IRJATOK LE HOGY MIT GONTOLTOK ROLA!!!

FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[link]

2066. Bonti74 (válaszként erre: 2057. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 8. 11:13

Be vagyok oltva!

Ennek ellenére is félek, mert egy magas lázas állapotba se akarok kerülni, meg ki tudja, ergo nem akarom elkapni.

2065. timcsam (válaszként erre: 2062. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 11:08
Hát igen ezaz az igazságot mindig csak az tudja aki közel áll a beteghez.Ki tudja mi az igazság a kismamákkal kapcsolatban. Az egyikről azt olvastam immunhiányos volt. Igaz vag nem ki tudja?
2064. timcsam (válaszként erre: 2036. - Yágo)
2009. dec. 8. 11:05
Ez már mókás, hogy két oldal van aki oltat aki nem mindenki a legjobbat akarja. Nem mindenkinek ugyanaz a legjobb. Valaki bírja az oltást valaki nem.Ez nem fehér fekete kérdés.
2063. DASTINKA
2009. dec. 8. 11:03
SENKINEK SEM LEHET HINNI! :(
2062. DASTINKA
2009. dec. 8. 11:03

nézzétek csak most találtam egy általam látogatott forumon...:



Tegnap jelent meg a médiában, hogy elhunyt a harmadik H1N1 áldozat.

Sajnálatos módon szeretett sógornőmről szól a hír,(testvérem felesége). Nem szeretnénk vitatni az ANTSZ jelentését, azonban azt szeretnénk ha tisztán látná mindenki mi történik. Szerettünk ugyanis nem H1N1, hanem az orvosok gondatlanságának áldozata.

Egészen pontosan előrehaladott mellrákban szenvedett, amely áttéteket adott. Mindezt olyan későn vették észre, hogy gyakorlatilag már semmit nem lehetett tenni.

Manapság mindenhol a szűrés fontosságát hangsúlyozzák. Mondja meg valaki, akkor hogyan lehet mégis, hogy egy 33 éves fiatal nő, aki minden évben járt nőgyógyászati szűrésre (bizonyító iratok vannak), végstádiumú mellrákban hal meg?


Amikor terhes lett, gyakorlatilag 9 hónapon át havonta látta nőgyógyász! Panaszára, miszerint érez egy csomót mellében, mindenfajta vizsgálat nélkül azt a választ kapta, hogy az tejmirigy. Majd a szülést követően mivel nem tudott szotatni, begyulladt a melle, meg is műtik!, de nem veszik észre hogy az nem gyulladás, a daganat nem kerül észlelésre, és nem hogy mammográfia, de ultrahangos áttekintés sem történik.

Néhány nap múlva rohammentő szállítja kórházba, két hétig kezelik az intenzív osztályon agytrombózis diagnózissal, vérhígító szereket kap, de mivel állapota nem javul, a család átszállíttatja egy másik Klinikára.

Itt a vizsgálatokat követően közlik a családdal, hogy a betegség igen előrehaladott, gyakorlatilag csak hetekben gondolkodhatunk.


Döbbenten állunk a H1N1 hír előtt, hiszen betegünk két hónapig intenzív osztályon feküdt. Ugyan hogyan kaphatott H1N1 et? Ha esetleg a legyengült szervezete miatt talán elkaphatta is, a család szerint ő semmiképp sem ennek az áldozata, sajnos a vírus sokat rontani már nem tudott állapotán.



Az orvosok folyamatosan tájékoztatták a családot az állapotáról, felkészítettek minket.

A három hónapos kisbabát a nagyszülők vették magukhoz, akiknek (és az egész családnak) a baba az egyetlen vígasz mérhetetlen gyászukban.

Családunk egyébként a hanyag nőgyógyász ellen pert fontolgat.



Úgy gondoljuk rengeteg az eladatlan oltóanyag, jól jön egy kis "ráhatás". A családunkban egyébként senki sem beteg.

2061. noorka76 (válaszként erre: 2042. - Kingi7)
2009. dec. 8. 10:41
A tejet csak példának hoztam. Azt senki nem tudja megmondani, hogy milyen hatással lenne rám az oldtás, de szerintem sokat elárul, hogy a háziorvosom és az oltópont dolgozói (kórházi körülmények) sem vállaták, hogy beadják nekem a Fluval P-t! Csak intenzív osztályon, 24 órás megfigyeléssel(ahol egyébként H1N1-esek fekszenek). Eddig egy tiomerzál allergiás nőről hallottam a tv-ben, aki megkapta a magyar oltást, ő azt mondta, hogy egy hétig intravénásan kapta a calcimusc injekciót, azt hiszem súlyos bőrtünetei voltak. Előző terhességem alatt megcsípett egy darázs a lábamon, néhány óra múlva nem tudtam lábra állni. Pedig előtte is csípett meg, és a fájdalmon kívül nem volt más panaszom. Szóval nem tudni, mit váltana ki a nálam, de babával a hasamban én nem merek rizikózni.
2009. dec. 8. 10:36
Sziasztok! A probléma nem az h. nekem vmi bajom lenne az oltástól, hanem az, h. érdekes módon nem hallottam még egy okos embert sem nyilatkozni arról, van e koraterhességben magzatkárosító hatása... Ezekután rohanjon a sok kismama beadatni az oltást, aztán születhetnek a dementiás bébik? Az én pocakom lakója épp most építi az idegrendszerét, küldjek egy kis higanyt mellé?
2059. DASTINKA (válaszként erre: 2057. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 8. 10:34
biztonsagban azert nem lehet lenni teljessen...
2058. 471f3bbb7a (válaszként erre: 2049. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 10:32
Nálunk senkinek semmi mellékhatás nem jelentkezett! Sem nálam (kismama vok), sem a 3 éves kislányomnál, sem a 75 éves dédikénél, sem a 32 éves férjemnél, sem az anyósomnál, sem az apósomnál, senkinél semmi! Picit érzékeny volt az oltás helye 1-2 napig, ennyi! De be sem pirosodott, láz még hírében se volt! Ne félj tőle!
2057. 471f3bbb7a (válaszként erre: 2045. - Bonti74)
2009. dec. 8. 10:29
Teljesen megértelek, de nem gondolod, hogy ha beoltatnád te magadat, akkor mennyivel jobb lenne, hogy nem kell ezzel foglalkoznod? És a babádat sem kell féltened, ha megszületik! Azért mondom, mert én tudom magamról, hogy mennyivel nyugodtabb vagyok, amióta tudom, hogy mi biztonságban vagyunk!
2056. Yulcsy (válaszként erre: 2049. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 10:26

Szia!

Én beadattam mindkét oltást (szezonális infl. ellen+ H1N1 ellen).Semmi bajom nem volt tőlük.3 napig fájtak a karjaim, nem nagyon tudtam ráfeküdni, de ennyi.Se hőemelkedés se semmi.Szóval minél előbb oltasd be magad!

2055. kingi7 (válaszként erre: 2052. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 10:23
Persze, a magyar a legjobb, nem véletlen,hogy külföldről akarták és akarják megvásásrolni, mint írtam az oltóanyag már nagyon régen létezik, csak a vírustörzset cserélték ki
2054. kingi7 (válaszként erre: 2047. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 10:22

Nem utólag kell mérlegelni...nálunk sincs beteg, de érdekes, 2 házzal arébb egy 38 éves fiatalember halt meg ebben, igaz gyenge volt az immunrendszere..

Nem értem, hogy hogy-hogy mit mérlegeltél volna? A következményeket!

2053. kingi7 (válaszként erre: 2046. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 10:20
Igen, 3-4 óráig, de mi kiegészítjük fertőtlenítős kézmosással... valóban nem jelen 100%-os védettséget, de jobb,mint a semmi! Ha el is kapom, akkor nagyobb valószínűséggel túlélem... a csecsemőknek meg nagyon jók a túlélési esélyei. Hol nincs hibaszázalék?
2052. DASTINKA
2009. dec. 8. 10:17
Most olvastam hogy Svedorszagban a vakcina beadatasa utan tobb ember halt meg,mint a virustol onmagaban es hogy Kanadaban meg sok ember alergias lett a vakcina utan...de ott ugye mas az olto anyag?
2051. Bonti74 (válaszként erre: 2049. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 10:14

Én írtam egy-két nappal ezelőtt, hogy nekem volt egy enyhe kb. fél óráig tartó hőemelkedésem, eléggé beparáztam, mert féletem hogy feljebb megy, de 37,3-ról vissza is ment.

Nekem fájt 3 napig a karom, nem nagyon de ha rátámaszkodtam vagy ráfeküdtem éreztem.

Ennyi. Egyébként a család többi tagjánál, két lányom 4 és 7 éves, semmi nem volt. A férjemnek is csak a karja fájt, illetve az oltás helye 3 napig.

2050. DASTINKA (válaszként erre: 2049. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 10:12
te oltatsz?
2009. dec. 8. 10:10

Ki mit tapasztalt magán az oltás utáni napokban??

Tudom, biztos már ezerszer kérdezték tőletek, de nem tudom mindenkiét visszanézni...

Kinek milyen mellékhatások jelentkeztek??

Fontos, hogy tudjam, mert engem még ez paráztat :)

Amúgy a döntést már meghoztam...

2048. DASTINKA (válaszként erre: 2043. - Kingi7)
2009. dec. 8. 10:08
aki be van oltva az sem vedet komplet!!
2047. 2602c9502f (válaszként erre: 2043. - Kingi7)
2009. dec. 8. 10:06

Abszolút NEM érzem, hogy késő lenne!! Az én városomban ahol élek még egyetlen betegről sem hallottunk, és senki sem akit ismerek nem hallott még!!Nálunk a kismamák is most kezdik oltatni magukat, eddig mindenki félt az oltástól...

De a sajnálatos példák után tudunk igazából mérlegelni...előtte mit mérlegeltem volna??

2046. DASTINKA (válaszként erre: 2045. - Bonti74)
2009. dec. 8. 10:01
Aki be van oltva az is tovabb tudja adni a virust... :(
2045. Bonti74 (válaszként erre: 2012. - Bokatica)
2009. dec. 8. 09:59

Hát ez durva. Egy egészségügyi dolgozó, aki ráadásul újszülöttekkel, terhesekkel találkozik nap mint nap... erre már nem tudok mit írni. Én felvállaltam egy kis fejlődő élettel a hasamban. Illetve tudnék mit írni, de azt lehet hogy cenzúrázná a hoxa.

Továbbmegyek, én már azon gondolkozom egyáltalán elutazzak-e a rokonsághoz karácsonykor, egyáltalán nincs kedvem mindenkit kifaggatni, hogy ki oltatta magát és ki nem. Nem tudom ki hogy van ezzel, elegem van hogy még az ünnepeket is ez árnyékolja be, de kénytelen vagyok rá gondolni...

2044. DASTINKA
2009. dec. 8. 09:54
Van itt meg olyan kismama aki nincs beoltva es meg nem dontott?
2043. kingi7 (válaszként erre: 2039. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 09:43
Nem gondolod, hogy egy kicsit későn ért meg a gondolat? két hét még védett leszel.. addig lehet szorongani...
2042. kingi7 (válaszként erre: 2030. - Noorka76)
2009. dec. 8. 09:41

A tej a felnőttek számára egyáltalán nem szükségs, sőt! Az ember az egyetlen faj, aki felnőtt korában tejet iszik, sokan nem is bírják-hasmenés-

A higany, ha jól tudom, lebomló ami benne van, más az összetétele, pontosan most nem tudom, de megnézem, egyébként fém érzékeny vagyok. Sokan oltattak és semmi bajuk, ha meg gond lesz, akkor fejvesztve mondod magadnak, hogy miért nem...

Szóval pontosabban mi bajod lesz, ha beoltatod magad? Számomra nem volt teljesen világos...

A tojásallergiásoknál lesz egy kis kiütés max,bár nagyon kis mértékben tartalmaz... de ha kalciumot nyom mellé?

2041. kingi7
2009. dec. 8. 09:33
Komolyan mondom, sokan addig gondolkodtok, míg késő... én egy hét alatt begyűjtöttem az összes infót... dobjátok mérlegre!
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook