Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2130. gy.andi (válaszként erre: 2127. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 13:46

2 héten belül 4-szer?ezt honnét tudod?

na ez érdekes!!!!!!!!

persze nem vonom kétségbe a szavaidat!

:)

2129. DASTINKA (válaszként erre: 2120. - Marza)
2009. dec. 8. 13:45

Szia,

Elolvastam a hozza szolasodat,es teljes mertekig egyet ertek veled!!

2128. simple (válaszként erre: 2125. - 9f2196856d)
2009. dec. 8. 13:45

Tudom, nem mondtál újat.


TAMIFLU-a szer. Tíz kapszula van egy dobozban, amint megérzi az ember a tüneteket, azonnal el kell kezdeni szedni,ez megakadályozza a vírusokat a szaporodásban. Vényre lehet kapni. Csak erről például elfelejtenek tájékoztatni az orvosok. Nálunk, a közeli családban, és a baráti körben is van jó pár orvos, és gyógyszerész is. Mindegyiküket megkérdeztük, egyikük sem ajánlotta az oltás beadását. Mivel nincs rendesen letesztelve.

2127. DASTINKA (válaszként erre: 2116. - Gy.andi)
2009. dec. 8. 13:43
Figyi,en 2 heten belul,osszesen 4 alkalombol siman teherbe estem.. ugyhogy nem igaz az hogy az nem az egyik naprol jonn a masikra...mert ne johetne?? elo pelda vagyok ra... :)))))
2126. gy.andi (válaszként erre: 2125. - 9f2196856d)
2009. dec. 8. 13:43
Ez így van!!!!!!!!!!!!
2125. 9f2196856d (válaszként erre: 2121. - Simple)
2009. dec. 8. 13:41

Jobb, ha tudod, hogy amint megfogan a baba, az immunrendszered hatékonysága kb a huszadára esik vissza, hogy ne lökje ki a petesejtet. (sokan pl telelesznek anyajeggyel, foltokkal a terhesség alatt, ez is egy vírus, amit normál esetben sosem kapnának el).

Mi az a szer, megosztanád velünk?

2009. dec. 8. 13:38
Sajnálom,ha hülyeséget írtam!Még nem szoktam teljesen hozzá,hogy vannak akik bármilyen okból hazugságokat találnak ki,és ezzel ijesztgetnek embereket.
2123. gy.andi (válaszként erre: 2118. - 9f2196856d)
2009. dec. 8. 13:37
Hát igen!valaki lehurrogott múltkor,amikor azt írtam hogy nem betegek vagyunk hanem terhesek.És az a valki közölte velem,hogy milyen veszélyeztetettek vagyunk.Ezzel nincs is semmi probléma mert igaza van,de szerintem egy olyan valaki ne adjon tanácsokat,aki közel sem olyan veszélyeztetett,mint mi és könnyen dobálózik a véleményéval,amikor csak a saját(és nem a magzata)életéről dönt!
2122. 9f2196856d (válaszként erre: 2119. - 9f2196856d)
2009. dec. 8. 13:37
Pl úgy hogy: fokhagyma :)))
2121. simple (válaszként erre: 2116. - Gy.andi)
2009. dec. 8. 13:37
Lehet hogy már most is az vagyok, mert folyamatosan próbálkozunk. Makk egészségesek vagyunk mindketten, szóval néhány hónapon belül biztosan terhes leszek. Van más szer erre a "veszélyes vírusra", amit már be is szereztünk. Terheseknek is lehet szedni. Sosem adatnám ezt be magamnak, ha terhes lennék sem!
2120. marza
2009. dec. 8. 13:36

Sziasztok!

Én még mindig nem tudom eldönteni,oltassak-e vagy nem.A nődokim egy hónapja azt mondta ne oltassak,most viszont azt mondta mindenképpen.DE nem tud meggyőző választ adni miért is..Nem tudja megmondani biztosra,hogy 1-2 v.4-5 év mulva nem jelentkezik e vmi probléma a pocaklakómmal..

Félek az influenzától de az oltástól is..

És szerintem tök természetes,hogy akik oltattak,keresik a megerősítéseket,hogy jól döntöttek,és akik nem oltattak azok is keresik a megerősítést..

Én is folyamatosan olyan hozzászólásokat keresek,akik nem oltattak és ezt tartják jónak..

szerintem ezt nem kéne elítélni,és ez a másik táborra is vonatkozik.

Amugy gondolkodás nélkül oltattam volna,ha nincs ez a sok ellentmondás,eldöntik a "nagyok",hogy szükség van rá és kész.

De ami itt hónapok óta folyik,az már kritikán aluli.

2119. 9f2196856d (válaszként erre: 2117. - 8b8bb7867d)
2009. dec. 8. 13:35
Én se tudtam, hogy nevessek vagy sírjak ezen... :) de a Szűzanya bogyója tényleg hasznos csak én másképp hívom :)))
2118. 9f2196856d (válaszként erre: 2112. - Simple)
2009. dec. 8. 13:34

Hát ha csak terveznénk én se adatnám be :) ha csinálnánk is azt a gyereket, akkor igen :)

de mindenki maga dönt!!

2117. 8b8bb7867d (válaszként erre: 2107. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 13:33
ti nem vagytok normálisak
2116. gy.andi (válaszként erre: 2112. - Simple)
2009. dec. 8. 13:33

Ti most tervezitek ezért mondod,illetve írod ezt!

De aki már terhes annak mit mondanál?

És ne haragudj meg,de amire te terhes leszel(mert az nem megy egyik napról a másikra),addigra ez az influenza már nem lesz sehol!

2115. 9f2196856d (válaszként erre: 2101. - Inka83)
2009. dec. 8. 13:32

Én pl tényleg sokkal nyugodtabb vagyok, amióta megkaptam, de persze gyakran eszembe jut, hogy nem lett volna-e más megoldás..

Lehúzni vidékre anyósékhoz, ahol mindenki be van oltva, és amúgy se néz felénk senki, rokon, stb, ha kérem, és ott kuksolni kb márciusig.. vagy tovább.. Hát, ha igazi anyatigris lennék... de nem vagyok az, és így nem hiszem, hogy kibírnám, főleg az ünnepek alatt. Aztán lehet, hogy jövő ilyenkor ugyanez, mert a kicsi még nem lenne egy éves, tehát nem oltható.. áááááá

2114. DASTINKA
2009. dec. 8. 13:32

Kismamik,eldontottem hogy csak is a Karacsonyra fogok osszpontosulni es semmi masra!!!

Mar nem erdekel ez az egesz AGYREM!!!!!

MINDENKINEK JO PIHENEST ES BABAVARAST!!!

PUSZI

2113. DASTINKA (válaszként erre: 2112. - Simple)
2009. dec. 8. 13:31
Igaz.
2112. simple
2009. dec. 8. 13:29
Most tervezzük a babát, de én bizony be nem adatnám, és nem is fogom beadatni magamnak. Ha ettől lesz beteg a gyerekem hogy számolnék el magammal? Mert ezt mindenki saját felelősségére vállalja. A dokit aki beadja, nem lehet később számonkérni.
2111. 9f2196856d (válaszként erre: 2109. - Malmacska)
2009. dec. 8. 13:27
Tényleg felháborító az ilyen orvos, sztem se menj hozzá többet. Ugyanis lehet, hogy személy szerint ellenzi az oltást, de akkor is kötelessége neked beadni!! (pláne, hogy pár hete még az orvosok sem tudtak többet mint mi, mert nem volt egységes és hivatalos állásfoglalás a kamara részéről, az enyém is ezen bukott ki, akkor még azt mondta, hogy nem tud semmit, és próbáljam inkább elkerülni az egészet(vírus,oltás), azóta beoltott)
2110. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2108. - Mothertiger)
2009. dec. 8. 13:24
Megijedtem,hogy még milyen veszélyek leselkednek ránk!A másikon azt mondják,ezt nem kell komolyan venni.
2109. malmacska
2009. dec. 8. 13:01
szerintem az egytelen helyes döntés az oltás, túlhaladottá váltak az azt ellenző gondolatok, sokan, köztük igen elismert szakmeberek cáfolták meg az ellenérveket. Persze mindenkinek szíve joga h hogyan is dönt, nyilván vannak indokok amik komolyan szólhatnak az oltás ellen (pl allergia). Amúgy felháborítónak tartom h egyes orvosok pl az én háziorvosom semmibe veszi az ajánlásokat: amikor 10 hetesen felhívtam h szeretnék oltatni, akkor mégcsak nem is jött a telefonhoz, ahnem a hülye asszisztense elkezdett velem üvöltözni h én mekkora egy felelőtlen vagyok h egyáltalán bármikor is be akarom magamnak adatni az oltást. És igen ilyenkor elvárnám h ha háziorvos zsebreteszi az utánam járó pénzt úgy h 3 éve felé se toltam magam, akkor legalább arra vegye a fáradságot h telefonhoz jön, és valami biztatót mond. Szóval ezek után nem megyek hozzá, még az is lehet h soha többet hanem keresek egy új dokit. Amúgy amikor ez történt akkor az oltóponton is csak 12 hetes kortól oltottak, asszem mostmár másképp van.
2009. dec. 8. 13:01

Ina, kivágnak, ha több helyre bemásolod ugyanazt a szöveget.


Csak szóltam. A pánikkeltés meg már az agyamra megy.:P


Bocsánat, hogy beleugattam. :)

2009. dec. 8. 12:59

Ezt az emailt kaptam ma:

Mostani hír, hogy nagyon komoly tüdő pestis járvány került be Ukrajnából Magyarországra, amely két, azaz 2 nap alatt halálos kimenetelű véghez vezet! Amit hallunk a médiában, hogy H1N1-ben meghaltak, az ez a tüdő pestis. Titkolják, nem tájékoztatják a lakosságot róla. November 8-ig 140 ember halt meg ebben. Új TBC-nek is hívják, de nem az. Állítólag vírus okozza. A c-vitamin nem használ. Ez a hír egy budapesti kórház orvosától származik.

A fertőzés száraz köhögéssel, magas lázzal, izületi fájdalmakkal indul, majd hirtelen gennyes tüdőgyulladás alakul ki. Végzetes, nincs gyógyszere. Gyakori kézmosást javasolnak és hogy ne menjünk uszodába, szaunába és kerüljük a párás, nedves levegőjű közösségi helyeket. Már aki tudja.

(Furcsa, hogy rendészeti miniszterünk is épp most mondott le. Valamit nagyon titkolnak. )

Hírek vannak arról is, hogy a visszamaradt H1N1-vakcinákkal a kereskedelembe kerülő tojásokat oltogatják be! Vigyázat a vásárlással! Sajnos plusz hír, hogy a csernobili erőmű sugárzási mértéke emelkedőben van.

A nagyfalui üzenet szerint a Szűz Anya természetes antibiotikumaként jelölte meg a fokhagymát; eszerint naponta együnk egy evőkanál mézben egy préselt fokhagymagerezdet és rá egy csipet őrölt gyömbérport tegyünk. Lehet frissből is beletenni. Ez most nagyon fontos. Valószínű, hogy a sóoldatos vízzel való napi gargarizálás, ill. orröblögetés is hasznos: 1 pohár vízbe 1 kávéskanál só arányban.

2106. DASTINKA (válaszként erre: 2104. - Inka83)
2009. dec. 8. 12:58
Nekem van sajat dontesem,es nem masok utan megyek erte!
2105. DASTINKA (válaszként erre: 2103. - Gy.andi)
2009. dec. 8. 12:57
Ez nagy igazsag!
2104. Inka83 (válaszként erre: 2102. - Gy.andi)
2009. dec. 8. 12:53
Csak leírtam a véleményemet.Azt hiszem ehhez mindenkinek joga van!És csak azt lehet befolyásolni aki hagyja magát!Akinek nincs egy önálló döntése sem az nyilván arra fog hallgatni amit a legtöbben mondanak körülötte!Szerintem is ezt mindenkinek magának egyedül kellene eldöntenie!Nekem is azt mondták először a környezetemben ,hogy nehogy be merjem oltatni magam de én inkább az orvosok többségére hallgattam meg a saját megérzésemre!És senki nem kövezett meg érte...sőt talán még el is gondolkodtak rajta!Szóval azok akiknek nincs elég erejük ahhoz ,hogy bevállalják a saját döntésüket azok úgy is mások után mennek majd csak azért is ,hogy lehessen valakit hibáztatni ha valami nem úgy sül el mint ahogy szerették volna!
2103. gy.andi
2009. dec. 8. 12:36
Döntsön mindenki úgy,ahogy a Szíve és az esze diktálja!
2102. gy.andi (válaszként erre: 2101. - Inka83)
2009. dec. 8. 12:35

Tudod,itt a lényeg az,hogy megpróbálja magát meggyőzni mindenki hogy jól dönt,illetve döntött-e.aki már beoltatta magát,már nincs mit tennie,mint várni,hogy történik-e valami.

Ha meg nem oltatta be magát,akkor meg vár arra,hogy mikor fog megtörténni a baj!

de akkor már késő!ezért,ha lehet ne befolyásoljátok egymást!

2101. Inka83
2009. dec. 8. 12:30

Ahogy itt olvasgatom amiket írtok egyre jobban azt látom,hogy akik már beoltatták magukat teljes mértékben megnyugodtak nem csak mert oltattak hanem mert már nem kell azon rágódniuk ,hogy mit tegyenek!Gratulálok mindenkinek aki beoltatta magát mert jól döntött!Azok az orvosok akik azt mondják,hogy ne oltassanak az emberek na azok tuti nem normálisak és fel kellene jelenteni az összeset!Meg is kapnák érte a méltó büntetésüket!Én már nem akarok senkit meggyőzni mert ahogy elnézem egy két embernél ez teljességgel lehetetlen!Azért vicces látni ,hogy azok akik nem oltattak ,hogy próbálják meggyőzni a többieket és legfőképp szerintem magukat ,hogy jól döntöttek ,hogy nem oltatnak!Hát Ti tudjátok!De szerintem Ti vagytok azok akik még mindig nem tudtok nyugodtan aludni éjszaka ,hogy vajon jól döntöttetek e!

Szép napot mindenkinek!!!

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook