Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2310. noorka76 (válaszként erre: 2298. - Bokatica)
2009. dec. 9. 11:02
Kedves Bokatica! Jól látod, valahogy megnyugodtam, mióta van antivirális gyógyszerem. Az is közrejátszik ebben, hogy olyanok is elkapták a vírust, akik be vannak oltva a magyar vakcinával, hiszen azt mondják, hogy a magyar vakcina adja a legjobb védettséget (teljes vírus stb.) Akkor milyen mértékű védettséget várhatok egy küldöldi vakcinától? Még nem küldtem el a levelet az országos tisztifőorvosnak, gondokodom rajta, hogy van-e értelme?
2309. 9f2196856d (válaszként erre: 2306. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 10:58

Tudom, hogy nem erre gondoltál, én nem tudom, hogy mi lehet a túladagolásának a mellékhatása. Annak a hatását, ha nem veszed be, pedig kéne (ennyire) az meg akkor már kiderült (sajnos). Nekem asszem napi egyet írt fel (a vége felé lévő hetekben), pedig nem vagyok vérszegény, én, egye fenyő, beszedem. Szülés után, (vagy inkább a gyermekágyi szakasz után, mert akkor is ürül még vér) úgyis elhagyja az ember. Szerintem, ennyi idő alatt a vasat nem lehet túladagolni. Gondolj arra, hogy van ahol az emberek direkt elmennek olyan kútra, ahol magas vastartalmú vizet kaphatnak (plSzFehérvár), évekig isszák, de nincs hír arról, hogy bajuk lenne tőle.

DE: mindig hozzáteszem: ez csak egy vélemény és nem értek hozzá. Majd rákérdezek erre is legközelebb.

2308. noorka76
2009. dec. 9. 10:56
Nemrég válaszolt valami prof. a kismamák kérdéseire az egyik kereskedelmi csatornán. Elmondta, hogy terhességi kortól függetlenül mindenkinek ajánlott az oltás! De azt is hozzátette, hogy az oltott kismamák is elkaphatják a vírust, ezért ha tüneteik vannak, azonnal forduljanak orvoshoz, hogy mielőbb megkaphasság az antivirális gyógyszereket.
2307. 9f2196856d (válaszként erre: 2305. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 10:52

Ezt hallottam kb én is (az egyik barátunktól, aki orvos), a nőgyógyászom meg azt mondta, hogy sem a vírus, sem az oltás nem megy át a lepényen. (a vírus maga a gyerekre nem, csak az anyára veszélyes. Csak hát nyilván, össze vagyunk kötve. Persze, aki előrébb tart, ott előfordulhat, hogy a baba megmenthető (kivehető) az anyuka meg nem. de ez engem nem nyugtatna meg azért... )

Ezek után azt nem értem, hogy lesz a baba is születése után védett attól, hogy én most beoltatom magam? Ezt még meg kell kérdeznem tőle.

2009. dec. 9. 10:48
a vassal kapcsolatban nem ilyen mellékhatásokra gondoltam(bár ez is fontos), hanem azt ugyebár gyógyszer formában kapom, hát az a műanyag vacak miből van??? ha folyamatosan szedem mennyire károsítom a májam??? (vagy bármilyen gyógyszer, én max 1 évben 1x nyúlok gyógyszerhez..ha már nagyon rosszul vagyok) , amúgy sokszor elcsaltam ezt a vas tablettát is, a végén már vénásan akarták adni, annyira alacsony lett a terhességtől, na akkor kicsit megijedtem, de ez egy spec eset, szerintem a sima vitaminokkal nem kell túlzásokba esni. Írta valaki hogy azt együk, amit kívánunk, és ez tényleg igaz! én néha a banánt kívánom meg, tudat alatt, és biztos nem véletlenül!!
2305. 2c2de63135 (válaszként erre: 2299. - Bokatica)
2009. dec. 9. 10:44
szia! ha azt vesszük, a baba egész élete alatt fejlődik, akár bent van, akár már kisgyerek, mindegyik egy folyamatosan fejlődő szervezet, nem? én a gimis osztálytársamtól kérdeztem meg, (aki nőgyógyász lett), hogy most nyugodtan mondja el a véleményét(azért nem is a dokimat kérdeztem, hogy ne beteg-orvos kapcsolat legyen) szóval igenis mondja meg nekem, hogy ő mit gondol privátban, nem orvosként, és tényleg lehet-e beteg a baba tőle, legalább 10x rákérdeztem és mondta, hogy higgyem már el, hogy semmi baja nem lesz a babának, mert nincs mitől!! már ilyeneket kérdeztem, hoyg de hát a mi vérünk a babával érintkezik ugye és akkor az oltás rajta keresztül is átmegy és azt mondta, hogy ezt teljesen rosszul képzeljük el, nem így kell felfogni, elmagyarázta, hogy a baba közvetlenül nem érintkezik ezekkel, nem lehet baja, engem totál meggyőzött(még nem vagyok beoltva, bár csak 5-6 hetes vagyok én is ezen parázok, hogy lehet-e baja a gyereknek, vagy legalább várjak-e a 12.hétig) és azt mondta nincs jelentősége..JA és még egy fontos: azon paráznak itt sokan, hogy kismamákon nem lett tesztelve, akkor honnan tudjuk az eredményt, erre is rákérdeztem és azt mondta, hogy nem is kell kipróbálni, a kismama UGYANOLYAN szervezet, mint a nem kismama annyiban különbözünk, hogy a szervezetünk immunrendszere gyengébb, mert befogadtál egy férfi részt(na ezt jól mondtam) és emiatt pont vezsélyesebb számunkra ez a vírus, mert le vagyunk gyengülve, de az oltás szempontjából ugyanarról a szervezetről van szó, mint akár egy férfianak vagy nem várandósnak a szervezete. és azt is hozzátette, hogy még nagyon sokan fognak meghalni, ez csak a kezdet...mert ez egy teljesen új vírus(a szezonális influenza elleni oltást ő is feleslegesnek tartotta, mert azt már jó esetben ismeri a szervezetünbk, de ha valaki azt is badta pl már 2 éve akkor sem lett semmi baja sem a kismaminak sem a babának...), és ezzel van a probléma, hogy nem tudhatjuk ki lesz a következő, lehet az, aki tök erősnek gondolja a szervezetét...
2009. dec. 9. 10:43

Asszem, hogy ha az ember odafigyel magára, akkor sok jelzést észrevesz, hogy a szervezetünknek épp mire van szüksége.. Talán nem véletlen az sem, hogy épp mit kívánunk (nem csak várandósan). Tegnap például elfelejtettem a c vitamin tablettát, de este rákaptam a savanyú káposztára, és szerintem betoltam vagy negyed kilót, nem tudtam abbahagyni..

Ami pedig mindig meglep, hogy sokszor ha levert vagyok és nyűgös, fáradt, akkor csak folyadékhiányom van. Iszom pár pohár vizet és egyből jobb.

2303. 9f2196856d (válaszként erre: 2300. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 10:40

Egyetértek azzal amit írtál.

A vas van akit hajt, van akit fog :) állítólag. Engem az előbbi..

2302. 9f2196856d (válaszként erre: 2288. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 10:37

Szia greta!

írtad korábban, hogy a nőgyógyász ismerősöd megnyugtatott, hogy nem lehet baja az oltástól a babának, leírnád, hogy mit mondott? nem kell túl részletesen, ha nincs időd, és jöhet priviben is.

Köszi!

2009. dec. 9. 10:34
az előzőekhez még annyit, nekem volt egy ismerősöm, aki folyamatosan mekibe járt, már ki voltunk akadva, hogy talán terhesen mégsem oda kellene...és semmi baja nem lett a babának, és van olyan is, aki hozzám hasonlóan mindenre odafigyelt és mégis beteg babája lett, azt hiszem ez nem ezen múlik, ez olyan mint a vetélés, valaki iszonyúan vigyáz magára mégis megtörténik, más meg (él) sportoló, edz keményen vagy akár "fejre" áll, mégis megmarad a baba, nem ezen múlik..
2009. dec. 9. 10:31
sziasztok! nemrég 2-3-an érdeklődtetek mennyi C-vitamint, kálciumot stb lehet, vagy kell szedni terhesség alatt. Kicsit úgy érzem tudományos alapon vagytok terhesek...én már 3-at szültem, és igaz a terhességek előtt is nagyon odafigyeltem mit eszek meg, pl nem járok étterembe, hanem szeretem látni miből készül az étel, amit megeszek, vagyis én csinálom, nem járok soha(!)Mc Donalds-ba és egyéb helyekre, ha a boltban véletlen valami konzervet kell vennem mindig megnézem mi az összetevője és igen, sokszor visszateszem a polcra, ha tele van E-kel (bár azok közül 1-2 sima természetes anyag, de tudni kell melyik micsoda..). szóval egyél egy csomó gyümölcsöt, az a legjobb, ha megbízható forrásból vanak (pl nálunk a nagyszülőknek van kertje és minden zöldség, gyümölcs onnan van, akár a mélyhűtőben is, így tudom nem vegyszeres..) ne mesterségesen akarjatok vitaminokat bevinni...pl én csak az első 2-3 hónapban szedtem elevitet (heti vagy 2 heti 1darabot!, amin a védőnőm kiakadt, hogy azt naponta kellene szedni!) ugyan már! nekem eddig mind 3 baba 39-40.hétre született, és 3,5-3,8kg- mal...és nem az elevittől lettek ilyen nagy babák..(amúgy én 60kg és 170cm vagyok, tehát teljesen átlagos testfelépítésű), egyedül a vasat kellett szednem, mert gyerek korom óta nagyon vashiányos vagyok, de ezt sem vittem túlzásba, (annak milyen mellékhatásai vannak??? ha már az oltásnál tartunk..) szóval ne görcsöljetek egyetek meg minél több zöldséget és gyümölcsöt, hidd el elég lesz a babának(és bármit ehettek, amit megkívántok, csak mértékkel, simán lehet enni 1-1 szelet sütit, vagy bármit, persze ne egyszerre egy egész dobos tortát!, de mértékkel bármit! )
2299. Bokatica
2009. dec. 9. 10:16

[link]

Itt találtam egy helyes kis naptárat, hogy mi történik hétről-hétre. A baba a harmadik trimeszter során is fejlődik, (főként az idegrendszer és az agy!) nemcsak nől! Szerintem az nem igaz, hogy a 12.hét után már nem árthat az oltás,vagy gyógyszer!

2298. Bokatica (válaszként erre: 2297. - Noorka76)
2009. dec. 9. 09:54

Szia Noorka!

Úgy érzem teljesen lemondtál a külföldi vakcina beszerzéséről...Én az egyik újságtól kaptam visszajelzést, akik azt írták lehet oltatni kint, hogy utánanéznek ennek az információnak...nem sok, de valami. Az ANTSZ-től még nincs info.

2297. noorka76 (válaszként erre: 2290. - C8772e855b)
2009. dec. 9. 09:38

Szia naka!

Te a korábbi betegtájékoztatóból idéztél, de a Tamiflu eddigi tapasztalatai alapján újat adtak ki, abból idéztem már kétszer (lsd lent terhes nők és 1 év alattiakra vonatkozó javallatot). Még azt is leírják, hogy 1 év alatti csecsemőknek hogyan kell adagolni: 􀂾 12 hónapos kor alatti csecsemőknek: Az ajánlott dózis 12 hónapos kor alatti csecsemőknek naponta

kétszer 2 mg/kg és 3 mg/kg között van influenza pandémia kitörésekor. Korlátozott számú

farmakokinetikai adatok alapján ezek a dózisok a betegek többségében hasonló gyógyszerexpoziciót

eredményeznek, mint ami az egy éves vagy az annál idősebb gyermekeknél és a felnőtteknél

klinikailag hatásosnak bizonyult (lásd 5.2 pont). Egy éves kor alatti csecsemők kezelésére az alábbi,

testtömeg alapján számított adagolás javasolt:

Életkor Ajánlott dózis 5 napig

> 3 hónap - 12 hónap 3 mg/kg naponta kétszer

> 1 hónap - 3 hónap 2,5 mg/kg naponta kétszer

0 - 1 hónap* 2 mg/kg naponta kétszer

*A Tamiflu 1 hónapos kor alatti csecsemőknek történő alkalmazására vonatkozó adat nem áll

rendelkezésre.

A Tamiflu alkalmazását 1 éves kor alatti csecsemők esetén a kezelés lehetséges előnyeinek és

kockázatainak mérlegelése után a kezelőorvosnak kell eldöntenie.

Ha valakit érdekel, tegnap már leírtam, hogy hol található a Tamiflu teljes alkalmazási előírása (több mint 100 oldal). Szóval Tamiflu sem csodaszer, de legalább van már tapasztalat terhesekre és csecsemőkre.

2296. timcsam (válaszként erre: 2291. - Yágo)
2009. dec. 9. 09:30
már ez is lecsengett kiderült sima influenza
2295. noorka76
2009. dec. 9. 09:29

Ezt írja az egy év alatti gyerekekrőlKorlátozott számú farmakokinetikai és biztonságossági adat alapján, pandémiás influenza

megjelenésekor a Tamiflu 12 hónapos kor alatti csecsemők kezelésére alkalmazható. A kezelés

várható előnyeinek biztosítása érdekében a kezelőorvosnak figyelembe kell venni az aktuálisan terjedő

vírustörzs patogenitását, és a gyerek egészségi állapotát.

2294. timcsam
2009. dec. 9. 09:29

[link]



vélemény?

2293. gy.andi
2009. dec. 9. 09:21

köszi noorka76!

Végre nem csak én mondom,és próbálom bizonyítani az igazamat!

2292. noorka76
2009. dec. 9. 09:16

Részlet a Tamiflu új alkalmazási feltételeiből:

4.6 Terhesség és szoptatás

Habár az oszeltamivir alkalmazásáról terhes nők esetében kontrollált klinikai vizsgálatokat nem

végeztek, a forgalomba hozatalt követő és retrospektív obszervációs jelentések alapján korlátozott számú adat rendelkezésre áll. Ezek az adatok az állatkísérletekkel összhangban nem utalnak a

terhességet, az embrionális/magzati fejlődést, vagy a szülés utáni fejlődést közvetlenül vagy közvetett

módon károsító hatásra (lásd 5.3 pont). Terhes nők a rendelkezésre álló biztonságossági

információknak, az aktuálisan terjedő influenza vírustörzs patogenitásának és a terhes nő egészségi

állapotának mérlegelését követően kaphatnak Tamiflu-t.

2291. Yágo (válaszként erre: 2107. - D4b0dd2692)
2009. dec. 9. 00:27
ez már rég lecsengett hír... (mellesleg az én dokim is még ezt szajkózza...???) elküldték ezt úgynevezett "tüdőpestis" mintát a WHO laboratóriumába, mint az összes többi mintát, a WHO bevizsgálta, majd egyértelműen kijelentette h semmi tüdőpestis, ez bizony h1n1!
2290. c8772e855b (válaszként erre: 2164. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 23:12

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Tamiflu esetleges hatása a magzatra nem ismert. Mondja el azonban orvosának, ha várandós, gyanítja, hogy gyermeket vár, vagy ha gyermeket tervez, így az orvos el tudja dönteni, hogy szedheti-e Ön a gyógyszert.

A szoptatott csecsemőre gyakorolt hatás nem ismert. Említse meg orvosának, ha szoptat, így az orvos el tudja dönteni, hogy szedheti-e a Tamiflu-t.

2289. c8772e855b (válaszként erre: 2107. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 22:57
Az se lehet normális aki ilyet terjeszt!!!!!!!!
2288. 2c2de63135 (válaszként erre: 2097. - 9f2196856d)
2009. dec. 8. 21:50
szia! szívesen válaszolok bármire, ha tudok, mire vagy kíváncsi? vagy írjak privátban?
2287. gy.andi (válaszként erre: 2285. - Katttya)
2009. dec. 8. 21:36

Gratulálok!

Nem lesz semmi gond!Kitartás!

2286. Bokatica
2009. dec. 8. 20:06
Sziasztok! Csak most jut eszembe, ami még hasznos lehet: A szervezet lugosítása- ugyanis a vírusok (is) a savas környezetben tudnak jól szaporodni...és ezt lehet függetleníteni a gyenge immunrendszerünktől...nézzetek utána a neten,ha találtok érdekességet,engem is érdekel.
2285. katttya
2009. dec. 8. 18:49

Sziasztok!

Már egy ideje nézem a fórumot.

Én is az oltás mellett vagyok. Igazából már másfél hónapja készülök beadatni (hűtőbe az anyag), csak a teszt eredményre vártunk. Én hát babánk lesz.

Így viszont kivárom a 12 hetet. És Istenben bízok, h nem lesz probléma.

Elolvastam, h mi megy végbe a kisemberben az első 12 hét alatt. Úgy döntöttem ezzel nem zavarom.

Csak azért írtam le ezt, hogy ti, fiatal kismamik tudjátok, h nem vagytok egyedül.

2284. timcsam
2009. dec. 8. 17:12

A látszat ellenére alacsony az új influenza halálozási arányaSzekér Szimonetta | 2009. 12. 08., 11:09 cikk


Címkék:fertőzés, H1N1, influenza, fertőzésekA pandémiás influenza halálozási aránya nagyjából azonos a szezonális influenza halálozási arányával, és legtöbb esetben enyhe lefolyású - állapították meg a Harvard Egyetem kutatói az eddigi egyik legmódszeresebb tanulmányban.

Az elemzést hétfőn tették közzé a PLoS Medicine amerikai tudományos portálon. A feldolgozott számok két olyan amerikai város - Milwaukee és New York - adatbázisából származtak, ahol a H1N1 járvány kitörésének kezdetétől pontosan regisztrálták az eseteket.



Mintegy kétezer, a H1N1-fertőzés tüneteit mutató emberre jutott egy halál - állítják a Harvard kutatói. A becslések szerint a H1N1-páciensek 1,44 százaléka került kórházba, 0,24 százaléka szorult intenzív kezelésre, 0,48 ezreléke halt meg.



Arra azonban nincs garancia, hogy a vírus mutálódásával nem lesz súlyosabb a járvány - tették hozzá a kutatók.



A halálozási arány még ennél is jóval kisebb lehet, ha az elemzésnél más módszert alkalmaznak a becslésre. A H1N1-vírussal megfertőzöttek teljes számát ugyanis nem lehet pontosan megállapítani, mert gyakran olyan enyhe tünetekkel jár, hogy nem fordulnak vele orvoshoz az emberek. A New York-i adatokból a másik számítási metódus 0,7 tízezrelékes halálozási arányt eredményezett, ami azt jelenti, hogy mintegy 14 ezer fertőzésre jut egy haláleset.



Az Egyesült Államok járványügyi hatóságának (CDC) novemberi becslése szerint az országban 22 millió ember fertőződött már meg az új típusú H1N1-influenza vírusával. Lipsitch csoportja 7800 és 29 000 közé teszi a halálesetek számát. Összehasonlításként: szezonális influenzában évente átlagosan 36 ezer amerikai hal meg, és 200 ezren kerülnek kórházba.

2283. kingi7 (válaszként erre: 2280. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 17:11
Mi segítet az elbizonytalanításban? :)
2282. kingi7 (válaszként erre: 2271. - 2602c9502f)
2009. dec. 8. 17:09
Valami ilyesmi lehet..kockázatosabb nem oltatni, mint oltatni..
2281. kingi7 (válaszként erre: 2265. - DASTINKA)
2009. dec. 8. 17:08
Nem nem szültem, császároztak :) de be voltam tojva, bár sejtettem több dolog miatt, hogy császár lesz, szerintem sokan felfújják a dolgot-már ami a császáros részét illeti- :) sity-suty túl leszel rajta, valahol ki kell jönni, fogd fel úgy, meg a végén már várod bármi áron,hogy lásd! átalakulsz, megérsz rá :)))
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook