Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2460. 2602c9502f (válaszként erre: 2458. - Mimmo33)
2009. dec. 10. 12:56

Én azt mondtam, hogy szerintem. Fogadni nem mernék semmire, mert semmi sem biztos...

Természetesen az elhunytak hozzátartozóit már megnyugtatni semmilyen tény nem fogja...De ha utánanéztek a KSH(kp.-i ststisztikai hivatal) adatai alapján mennyi elhalálozás volt az elmúlt években a szezonális influenzából kifolyólag, és mennyi ember halt meg tüdőgyulladásban évente, akkor abszolút nincs szerintem akkora gond...

2459. Anikó-77
2009. dec. 10. 12:53
Egyre több orvos ajánlja az oltást. Azért ez meggondolandó.
2458. mimmo33 (válaszként erre: 2456. - 2602c9502f)
2009. dec. 10. 12:42
Én erre nem mernék fogadni...és szerintem az elhunytak hozzátartozói sem:(
2457. mimmo33 (válaszként erre: 2455. - 2010zsombi)
2009. dec. 10. 12:40

Ha megtudod oldani a karantént akkor várd ki a 12.hetet.

Annak okoz az oltás mellékhatást, akinek az iummunrendszere nem 100%-os;´)

Nekem másnap még a helye sem fájt, és semmilyen más problémát nem okozott.A fiamnak sem;)

2456. 2602c9502f (válaszként erre: 2454. - Kellaci)
2009. dec. 10. 12:36
Úgy érzem nálunk is valami ilyesmi folyik...:(
2455. 2010zsombi (válaszként erre: 2451. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 12:16
Hát egyetértek veled. Én most arra az álláspontra jutottam, hogy a 12. hétig karantén. Csakis akkor megyek "közösségbe" ha orvoshoz, védőnőhöz vagy vérvételre kell menni. Persze nem lesz egyszerű, mert közbeesik a karácsony, de szerencsére mindenki ezen az állásponton van és nem lesz belőle harag. Mi mérlegeltük mi lenne a szerencsés, de mivel félek attól,hogy az oltás mégha nem is hat ki a babára, de rám nézve - igaz kicsi az esélye - de okozhat pl. lázt, úgy láttuk a kisebb rosszat választjuk. Talán addigra a pocaklakó is fejlettebb lesz.
2454. kellaci (válaszként erre: 2452. - 2602c9502f)
2009. dec. 10. 12:03
NEKEM a ROKONOM UKRAJNÁBAN ÉL, NÁLUK MÁR NINCS SEMMI NEM IS VOLT, CSAK JÖTT A VÁLASZTÁS EZÉRT AKI MEGSZERETTE VOLNA VÁLASZTATNI MAGÁT AZ RIOGATTA A NÉPET, HOGY MAJD Ő MEGMENTI AZ EMBEREKET A JÁRVÁNYTÓL!!!
2453. mimmo33 (válaszként erre: 2451. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 11:30

A 12.hét előtt talán azért nem akarják adni, mert ha bármi történik akkor nem lehet tudni, hogy az oltástól volt e vagy sem...

Én már megkaptam.És tudom milyen érzés ezzel kelni, feküdni.Nekem ebből -is-lett elegem.Most má nyugodtabb vagyok, és remélem, hogy évekkel később sem lesz semmi mellékhatása;)


más.

Most beszéltem az unokanővéremmel.Baráti társaágukban van egy házaspár.A férj, aki semelyik rizikócsoportba nem tartozik, hétfő óta kómában van és lélegeztető géppel tartják életben...:(:(Nem volt beoltva

2452. 2602c9502f (válaszként erre: 2451. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 11:08

Szia! Én kezdek picit már megnyugodni, bár a jelenleg a nem oltatás mellett vagyok...

Lehet mire betöltöd a 12.hetet addigra már eltünőben lesz a vírus, ugyanis az tök hülyeség hogy évekig kell tőle rettegnünk, mert nem lesz kit megfertőzzön, egyrészt az oltottak védve lesznek(70-80% állítólag), másrészt pedig már a többség átesik a betegségen így ők azért lesznek védettek...Nem tudom pl.mi a helyzet most Ukrajnában?? Nagy a csönd róluk...na meg Mexikó, Amerika stb. ahol már lecsengett a vírus??

Bízom a most érkező hideg időben is, hogy elnyomja talán a vírus aktivitását...

2451. 2c2de63135 (válaszként erre: 2449. - Mimmo33)
2009. dec. 10. 10:51

szia! na akkor egy véleményen vagyunk, viszont igen ez is az egyik oldal, hogy mennyi plusz energiát emészt fel egy gyerek, de nekem még az fura, illetve én azt az oldalát nem tudnám feldolgozni, hogy látom nap mint nap szenvedni, hogy erölködik hogy jobb legyen, hogy nem tud ott játszani másokkal stb lehetne még sorolni sokkal részletesebben, de szerintem ez olyan szívszorító, én ezt lelkileg nem bírnám(amúgy is olyan érzékeny vagyok, hogy mindenen képes vagyok pityeregni...pl kislányom szerepel az oviban már azon is...)

na de visszatérve az oltáshoz, végülis ez a topik annak van, én már eldöntöttem mindenképp beadatom csak azt nem tudom, hogy a 12.hét után vagy most mindjárt. én ebben még nagyon tanácstalan vagyok, beleolvastam most egy másik fórumba is, de ott is totál tanácstalanok az emberek, van aki megbízik az orvosában és a 12.hét alatt is beadatja, viszont más dokijának is az a személyes véleménye, hogy a 12. hét előtt ne, ők meg persze a saját dokijuknak hisznek. kész őrület, akkor most mit tegyen az ember? döntse el saját maga. (na eddig is ezért gyötrődtünk, hogy mi legyen, nem??)nekem már csak az a bajom, hogy ha kihúzom a 12.hétig az remek, mert utána tuti beadtaom márcsak azért is, hogy a baba a születése után védve legyen) na de ha addig elkapom? (azért ez lutri hogy igen vagy nem, lehet egész terhesség alatt el sem kapom, és ha mégis?) kezdek a témán behülyülni..

2450. kellaci (válaszként erre: 2431. - 9f2196856d)
2009. dec. 10. 10:27

szia! én is ezen a napon estem teherbe.... most van a 14. hét

Bea

2449. mimmo33 (válaszként erre: 2448. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 10:19

Szia


Én teljes mértékben abortusz ellenes vagyok, de van az az élethelyzet, körülmény ami mégis indokoltá teszi:(

A véleményemet elmondom, de soha senkire nem erőltetném rá a saját véleményemet, hisz nem nekem kellenne továbbiakban abban ahelyzetben élnem...és ugyanezt az empátiát várnám el másoktól is, ha éán kerülnék ebbe a helyzetbe...

Persze ilyenkor elég gyakran előkerülnek olyan hozzászólások, hogy Isten így meg úgy, meg joga van az élethez, stb.Igen az élethez!

de milyen élet az amit ráerőltetünk egy beteg gyerekre, vagy a család többi tagjára:(

Kegyetlenül hangzik, főleg azért mert én is anya vagyok, de tudom, hogy nem lennék képes megbírkózni a feladattal...nem azért mert ez így egyszerűbb, hogy akkor elvetetem, de nem tudom, hogy feláldoznám -e, ráerőltetném e a családra ezt a feladatot...

(Na most lehet, hogy kapok:(:()

2448. 2c2de63135 (válaszként erre: 2445. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 10. 10:10
sziasztok, na itt vagyok egy kis ideig. igen ez atéma talán külön topikot érdemelne, de szerintem ez is egy olyan téma, amiről talán meg sem tudnánk győzni az ellene vagy mellette érvelőket, de ez nem is cél. Itt tényleg mindenki a saját élete alapján kell, hogy döntsön, kinek mi fér bele ez életébe, csak nem mindig az érzelmi oldalát kell nézni, hanem a gyakorlati életet is, hiszen az a valóság. nekem van pl egy barátnőm régebben fel is vetődött ez a téma és ő teljesen kiakadt rajtam, hogy de hát ő is az én gyerekem ott növekedik a pocimban stb és vállni kellene. Mondhattam én bármit, nem tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről, és úgy döntöttem nem is győzködöm tiszteletben tartom az ő véleményét, de ettől függetlenül én úgy döntenék, amit leírtam. na erről ennyit, ez ugyanaz mint az oltás téma(bár azért kicsit más), mindenkinek magának kell eldöntenie mit vállal és mit nem. (az abortuszról még csak annyit én akkor sem tartom elítélendőnek, ha valaki ne tudja felnevelni mert tényleg olyanok a körülményei, vagy alkalmi kapcsolat vagy túl fiatal stb, akkor inkább az abortusz, mint hogy lehúzza a Wc-n vagy intézetbe adja. azt én ezerszer jobban elítélem! szegény gyerek milyen lelki sérülése lesz, hogy avn anyukája de lemondott róla...és mennyi minden éri egy intézet falai között, nagyon sanyarú sorsuk van szerintem! )
2447. DASTINKA (válaszként erre: 2445. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 10. 09:41
igaz!
2446. DASTINKA (válaszként erre: 2438. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 09:41
Igazad van!
2445. 7ed48e33ee (válaszként erre: 2438. - 2c2de63135)
2009. dec. 10. 09:39
Én azt gomdolom, ha kiszűrnek egy súlyos betegséget egy magzatnál, akkor amit tehetsz, hogy elveteted....hisz egy beteg gyerek.....persze ha súlyos beteg!!!! Igazából relativ a sulyos kifejezés.....de egy halmozottan sérült gyerekkel nehéz.....igaz régen nem volt ultra hang és nem volt választás....de ma már eldöntheti valaki, hogy vállalja vagy sem a beteg babát....De sokszor az ultra hang is tévedhet.....de ha egy ygereknek az szenvedés lenne...mármint az élet....akkor szerintem ez nem elitélendő! Persze azt nem tudom, ha velem történne ilyen szitu, mit tennék???? Nehéz döntés!!!!
2009. dec. 10. 09:25

Ide kattintva látható az a videó, amelyen a 14 éves virginiai fiú, Jordan McFarland erejét vesztve küzd azért, hogy járjon, miután Guillain-Barré szindróma alakult ki nála. Ez órákkal az után következett be, hogy megkapta a H1N1 elleni védőoltást. Erős fejfájás, lábizomgörcs és gyengeség miatt kereste fel a kórházat, majd kerekesszékben hagyta el azt.


Franciák, svédek, kínaiak


Jordan története az első olyan esetek közül való Amerikában, amelyek szintén a H1N1 elleni védőoltás mellékhatásaként kialakuló Guillain-Barré betegségről szólnak. Franciaországban egy nő, akiről a francia Egészségügyi Minisztérium közlése szerint csak annyit tudunk, hogy egészségügyi dolgozó volt, szintén GB-kóros lett, 6 nappal a vakcina beadása után.


Svéd, japán és kínai egészségügyi illetékesek is komoly mellékhatásokat jelentettek, még halálesetről is beszámoltak az oltás következményeként. Kínában az Egészségügyi Minisztérium két halálesetről tett jelentést. Az egyik áldozat egy Hunan tartománybéli tanár volt, aki órákkal az után halt meg, hogy megkapta az oltást.


A kínai egészségügyi illetékesek ezután visszahívták azokat a fecskendőket, amelyeket a gyanús vakcinával együtt gyártottak. A China Daily felmérése szerint a kínai lakosság 54%-a nem oltatná be magát, mert nem bíznak a vakcina biztonságosságában. Azok közül a kínaiak közül, akik ezt már megtették, 1200-an karfájdalomra, kiütésekre, allergiás sokkra és hirtelen vérnyomáscsökkenésre panaszkodtak.


Dr. Mercola: Egyetlen vakcina sem biztonságos


Dr. Mercola, az ismert orvos-szakíró, látva ezeket az eseteket, úgy gondolja, hogy az egészségügyi szervezetek valójában elferdítik a valóságot, figyelmen kívül hagyják vagy épp tagadják az életveszélyes mellékhatásokat. A vakcina káros hatásai ellenére tovább kampányolnak az oltóanyag mellett, ami nemhogy biztonságosnak, de még szükségesnek sem tűnik.


Mercola egyetért a korábbi ontariói tisztiorvossal, aki a CBC tv-műsorában „kamunak” minősítette a járványt. A csatorna egyik riportere pedig azt derítette ki, hogy a H1N1 számlájára írt fertőzéseknek csupán egy részét okozta valóban az újinfluenza. Az állítólagos H1N1 fertőzések jelentős többségében valójában nem is influenza, hanem valamilyen más légúti megbetegedés esete állt fenn.


Dr. Mercola szerint semmilyen oltóanyag sem tökéletesen biztonságos. Bár az egészségügyi illetékesek szeretnék elhitetni az emberekkel, hogy a vakcina káros hatásai csupán karfájdalomban, netán fejfájásban vagy az általános fáradtságban merülnek ki, az igazság ennél sokkal baljósabb: semelyik vakcina sem teljesen biztonságos! Előfordulhatnak egyéb mellékhatások: a már említett Guillain-Barré szindróma, ájulás, a nyirokrendszert, a vért és az immunrendszert érintő rendellenességek (például anafilaxiás sokk – életveszélyes allergiás reakció).


Nincs bizonyíték, hiányos a tájékoztató


November elején Kanadában egy 42 éves quebeci nő halt meg az oltást követő második napon. A hatóságok ennek ellenére nem úgy jelentették be a történteket, mint a vakcina okozta káros „mellékhatást”, hanem a H1N1 vírus okozta szövődmények számlájára írták a halálesetet. Valószínűleg azért, mert a nő influenzaszerű tüneteket produkált. De azt elfelejtették mondani, hogy ezeket a tüneteket az oltás is kiválthatja. Amikor egy 80 éves, szintén quebeci férfi az oltás beadását követően meghalt, az egészségügyi illetékesek azzal védekeztek, hogy a káros mellékhatások nagyon ritkák, és nincs bizonyíték arra, hogy a vakcina veszélyes lenne.

2009. dec. 10. 08:11
Na, látom, nem csak nálam szállt el az oldal tegnap este. Túl nagy volt a forgalom.. :)
2442. 2602c9502f (válaszként erre: 2439. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 22:52
:))))
2441. 9f2196856d (válaszként erre: 2432. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 22:51
Hú hát ez aztán sikersztori!! Akkor még inkább gratula! De lehet, hogy én a tizedik után elbizonytalanodnék.. :)) na ez csak vicc volt. Engem nagyon érdekelne az a jordániai hely neve, bár nem érint, de ismerősömet igen. Egy próbát megér, nincs is olyan messze.
2440. 2602c9502f (válaszként erre: 2438. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 22:51
Abszolút egyetértek minden egyes szavaddal!! Nekem is ez a véleményem!!
2439. 2c2de63135 (válaszként erre: 2435. - 2602c9502f)
2009. dec. 9. 22:51
jajaj csak ezt ikrek szót ki ne ejtetted volna! csak azért mert apósom 3 hete mondta azt álmodta jön a 4.baba, erre kiröhögtem mondtam az biztos hogy nem. Most mondtuk neki, hogy nem akarja inkább a lottó 5-öst megálmodni? erre ő: igazából azt álmodtam hogy ikrek lesznek...(majdnem leestem a székről...)
2438. 2c2de63135 (válaszként erre: 2434. - 9f2196856d)
2009. dec. 9. 22:48
a 12.hétig lehet elvetetni de ha a genetikai vizsgálaotn derül ki ami a 12héten van illetve most a 18.on a második ha jól tudom, akkor utána is kérheted ha nem akarod megtartani. ez csak az én személyes véleményem, de mi minden babánál megbeszéltük, hogy ha beteg lenne nem tartjuk meg, és ezt csak félve írom le, mert most biztosan sokan írnának hogy milyen szemét vagyok, de ez az én magám véleményem, hogy ha beteg a gyerek az neki egyszerűen nem élet! és a szülők is rámennek idegileg, fizikailag, a csomó plsuz gondozás ami ezzel jár nem teszi lehetővé hogy normális munkába járjon stb nem lesz állása és ha már van tesó, akor ő is sérül mert akkor vele nem foglalkoznak annyit, mert minidg a másikra kell a idő. (nálunk a távolabbi családban van ilyen és szörnyű nézni, nem beszélve arról, ha a beteg gyerek, aki most már 38éves) meghal az anyukája(apa már akkor lelépett amikor kiderült hogy beteg a gyerek, de anyuka megtartotta..) akkor ki fogja gondozni? bekerül egy szoc otthonba? jó élet...eddig sem volt piskóta az élete de ezután? ezeket szerintem sokan végig sem gondolják...
2437. mandula77
2009. dec. 9. 22:47

Sziasztok!

Senkit sem bíztatok vagy bátorítok, hogy oltassa be magát, mert ezt mindenki mega érzi.

Én tegnap beoltattam magam. 27 hetes terhes vagyok és nagyon bízom benne, hogy ez volt a helyes döntésem. Férjemmel hosszas vívódás után hoztuk meg ezt a nehéz elhatározást. Van egy 25 hónapos kislányunk is, ő is megkapta.

Az orvosok szerint nem lesz baja a babának, az anyának viszont igen nagy, ha mégis elkapná.

2009. dec. 9. 22:44
Jaj szegény kis manó, most úgy megsajnáltam. Remélem, rendben lesz vele minden!
2435. 2602c9502f (válaszként erre: 2432. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 22:43
Én is ismerek olyat akinek az első babája lombikkal lett, rá 2évre pedig tök spontán esett teherbe és ráadásul 3-as ikrei lettek!! :))
2434. 9f2196856d (válaszként erre: 2430. - 2c2de63135)
2009. dec. 9. 22:43

Pont így gondolkodtam én is. (a listaírást leszámítva :) Még az is ott motoszkál a fejemben, hogy ha bármelyik teszt az elkövetkezendő pár hétben gyanúsan nem jó lesz, akkor elvetetem. Ez gáz? (bár ebbe az apjának is lesz némi beleszólása.. :)

Hányadik hétig is lehet elvetetni?

2433. 2602c9502f (válaszként erre: 2431. - 9f2196856d)
2009. dec. 9. 22:40
Hát, a jó Isten így akarta!! Én nem hiszek a véletlenekben, szerintem ennek így kellett történnie!! :))
2432. 2c2de63135 (válaszként erre: 2428. - 9f2196856d)
2009. dec. 9. 22:40
akkor mondjam azt hogy az első babára 6évet vártunk és inszeminációs baba??? a második az első próbára összejött el sem akartuk hinni ő tervezve volt, a harmadiknál meg nem védekeztünk gondoltuk á úgysem lesz baj...na majdnem leestem a székről, most meg védekeztünk és mégis szóval valamit nagyon jól csináltak a dokik az elsőnél...(amúgy előtte Jordániában nyaraltam a barátnőmmel és ott egy vízesében ücsörögtem és mondták a helyiek, na ettől tök termékeny leszek, á csak nevettem nem hiszek az ilyenekben erre következő hónapban összejött a kislányom,(előtte több inszemináció nem sikerült) lehet reklámoznom kellene a helyet a meddőségben szenvedőknek??? :) (ráadául nekem az egyik petevezetékem nincs érintkezésben a méhemmel, vagyis csak minden második hónapban lehetnék terhes, és mégis az vagyok, esküszöm nem értem! )
2431. 9f2196856d (válaszként erre: 2427. - 2602c9502f)
2009. dec. 9. 22:36

Hehe, elhiszem. Mi az elsővel voltunk így, a mensi utáni első nap fogant ("most úgyis esélytelen, de ha mégis, hadd jöjjön" címmel estünk neki). Hetekig előtte és utána is gumi volt..

Azóta tudom, hogy ez nem is olyan ritka, a nők 20 (!) százaléka esik teherbe közvetlen a mensi előtti vagy utáni napokban. Hihetetlen.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook