Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2610. noorka76 (válaszként erre: 2602. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 13. 20:54
Kedves Picike 79! Te pontosan milyen (e-mail) címre küldted el az ANTSZ-nek szóló levelet? Én is írtam egyet, de még nem küldtem el. Előre is köszi, ha tudsz segíteni.
2609. roxika77
2009. dec. 13. 20:03
örömmel látom, hogy csökken a pánik. már nem ez a téma minden nap a téma. gondoltam ha jön a karácsony vége a kampánynak majd jan.4.-én folytatódik a kampány.
2009. dec. 13. 17:16
függetlenül attól, hogy beadatta-e az oltást, vagy sem
2607. f65231edcb (válaszként erre: 2606. - Ice kuszi)
2009. dec. 13. 17:16
mindenki döntése jó, ha úgy érzi jól cselekedett és megnyugodott tőle
2606. ice kuszi (válaszként erre: 2604. - Jasmine)
2009. dec. 13. 16:24
Akkor ha jól értelmezem nem oltatsz? Szerintem jól döntöttél!:-)
2009. dec. 13. 11:18

szia Judit:)

hogy vagy?

2604. Jasmine (válaszként erre: 2603. - Ice kuszi)
2009. dec. 13. 11:17
22 hetes vagyok most. Ebben a kérdésben sztem nincs jó döntés, csak rossz és még rosszabb. Viszont a félelem bevonzza a rosszat és én meguntam félni! Tudom, h minden a legnagyobb rendben lesz így is.
2603. ice kuszi (válaszként erre: 2601. - Jasmine)
2009. dec. 13. 07:45
Szia! Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de a képeid alapján már "kinőttetek" az első trimeszterből! Én úgy tudom a láz csak az első harmadban veszélyes, gondolom kezdetben ezért nem javasolták az oltást ebben az időszakban. Azt tudom, hogy nekem 36 hetesen majdnem 40 fokos lázam volt, és én is nagyon megijedtem, de nem lett semmi baj, és az orvos is mondta, hogy ilyenkor már nem káros a babára! Persze azért csillapítani kell! Szerencsére egy szem Panadol levitte!
2009. dec. 12. 22:03

Tudom,hogy itt többnyire csak kismamák irogatnak ,de én írtam az atnsz-nek egy levelet,hogy lehetne e külföldről oltást szerezni,vagy lesz e lehetőség az 1 éven aluliak oltására .Meglepődtem ,de kaptam választ.Csak a választ szeretném leírni:Tisztelt Érdeklődő!

Sajnos nem sok jóval bíztathatom, mert a magyar vakcina nem lesz adható egy éves kor alatt ebben a szezonban biztosan. Ez bonyolultabb kérdés annál, minthogy esetleg találjanak kellő számú alanyt a vizsgálatok elvégzéséhez.Az oltóanyaggyártás és ellenőrzés rendkívül biztonságot és körültekintést igényel, ezt bízzuk a megfelelő szakemberekre.

Külföldi gyártású H1N1 vakcina nincs magyarországon forgalomban, a gyártók nem tudnak annyit termelni, hogy külföldi eladásra is jusson ezért vagyunk rendkívül jó helyzetben, hogy saját gyártókapacitásunk van.

Azzal, hogy ön beoltatta magát már sokat tett a gyermek védelme érdekében és jó lenne. ha többi családtagot is rá tudná beszélni.

Üdvözlettel, Járványinfo


Talán valakinek éppen erre kiváncsi,mert én az voltam és nem kaptam választ a kérdéseimre. Én is sajnálom,mert kivitelezhetetlennek találom a karantént .Pár hét után muszáj elintézni a hivatalos és egyébb dolgokat,nem mindenkinek van otthon egy-két segítőkész nagyszülő.

2601. Jasmine
2009. dec. 12. 20:33
Legutóbb 1 közeli ismerős kismama oltatta be magát a férjével a környezetemben és lázzal feküdtek utánna...én ezt sem merem kockáztatni, ha éppen a láz a leggázabb ami érheti 1 kismamát. Honnan tudjam, nem-e én lennék a következő, aki belázasodik az oltástól??? És SEMMI de SEMMI bajuk nem volt odáig és nincs krónikus betegségük sem.
2600. Jasmine (válaszként erre: 2597. - Noorka76)
2009. dec. 12. 20:28
Hát Noorka, le a kalappal! Bárcsak elérnél, elérnénk ezzel bármit is!!! Mert higanyossal én sem oltatok. Eldöntöttem, hallgatok a belső hangra, ami abszolút higanyellenes. Akármennyire felelőtlennek tartanak majd itt a lányok, én így döntöttem. Bárcsak megszereznénk a higanymentes oltóanyagot!!!!!
2599. noorka76 (válaszként erre: 2598. - Gagababi)
2009. dec. 12. 20:12

Azt mondták, hogy volt már mozgolódás a Celvapan nevű higanymentes oltóanyag ügyében, de sajnos nem lehet hozzájutni, a magyar oltóanyaggal lehet csak oltatni, esetemben kórházi körülmények között. Amúgy az egyik kedves fórumozó, Bokatica külföldön próbálkozott, de sajnos neki sem sikerült.

A legcinikusabb az egyik infektológus főorvos volt, aki azt mondta, hogy beoltanak a külföldi szerrel ha be tudom szerezni, hívjam a gyártót. Ott meg szinte kinevettek, elmondták, hogy ezek az oltóanyagok Magyarországon nincsenek forgalomban. Hát ennyi, a kör bezárult, itt csak a politika, illetve az egészségügyi vezetés döntése segíthetne!!

2598. Gagababi (válaszként erre: 2597. - Noorka76)
2009. dec. 12. 19:40

Szia! Nagyon jól összeszedett, megfogalmazott levél. Grat!


Az ÁNTSZ-nél mit mondtak, hogy falakba ütköztél?

2597. noorka76
2009. dec. 12. 19:05

Sziasztok lányok! Merre vagytok? Azokhoz fordulok most, akik még nem mertek oltatni ilyen-olyan okból. Tiomerzál allergiás vagyok (a régiek biztos olvastak korábban) és levéllel szeretnék fordulni a tiszti főorvoshoz. Elolvasnátok? Megköszönném a véleményeket. Valaki egyszer leírta a Falus Ferenc e-mail címét, de nem találom.


Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat

Dr. Falus Ferenc országos tisztifőorvos részére


Tisztelt Dr. Falus Ferenc!



Harminchárom hetes kismama vagyok, néhány éve négy keresztes tiomerzál allergiát diagnosztizáltak nálam.


Az igen erőteljes kampány és a szomorú hírek engem is meggyőztek arról, hogy a kismamáknak szükséges a H1N1 elleni védőoltás, tehát szeretnék oltatni.


Az allergiám miatt tiomerzál mentes oltóanyaggal (Celvapan, Focetria) szerettem volna védekezni – úgy gondoltam kismamaként számomra ez lenne a legbiztonságosabb -, de sajnos mindenhol (az ÁNTSZ területi és fővárosi intézeteinél, infektológus főorvosnál stb.) falakba ütköztem.


Ezt követően már hajlottam volna arra, hogy a magyar, higanytartalmú Fluval P-vel oltassak, de ezt sem a háziorvosom, sem a legközelebbi oltópont nem vállalta. Elmondták, hogy kizárólag intenzív osztályos körülmények között, 24 órás megfigyelés mellett kaphatnám meg az oltást.


Ez számomra – egy fejlődő magzattal a hasamban – különösen ijesztő, főleg azért, mert azt is hozzátették, hogy minden közeli intenzíven kezelnek H1N1-es beteget, tehát miközben a vírus ellen szeretnék védekezni, akár meg is fertőződhetnék!


Mindenhol azt olvasom és hallom, hogy tiomerzál allergia esetén – kórházi körülmények között – a magyar oltóanyaggal javasolnak oltani. Ez érthetetlen, hiszen azzal, hogy csak intenzíves körülmények között vállalja az egészségügy az oltás beadását, egyben azt is elismerik, hogy igenis veszélyes lehet az érintett egészségére, életére. Esetemben a várandósság ténye is a tiomerzál mentes oltóanyag használatát indokolná, nem gondolom, hogy egy állapotos nőt ki kellene tenni az allergiás reakció veszélyének!


A környezetemben élő és az internetes fórumokon megismert kismamák véleménye alapján meggyőződésem, hogy a még be nem oltott várandósok között igen nagy számban vannak olyanok, akiket a tiomerzál tartalom miatti aggályaik gátolnak meg a H1N1 vírus elleni védekezésben.


Úgy gondolom, hogy nem az a kérdés: veszélyezteti-e a tiomerzál (etil-higany) a magzatot (erről még a szakemberek véleménye is megoszlik, a kismamák pedig nem szakemberek…), hanem az, hogy ha sok kismama a higanytól való félelmében nem mer oltatni ( és emiatt akár csak egy kismamát vagy magzatot elveszíthetünk), akkor a hatóságoknak biztosítaniuk kell-e a H1N1 elleni védekezés tiomerzál - mentes változatát?



Meggyőződésem, hogy igen. Kérem, hogy egy vitatott (számomra bizonyítottan veszélyes) adalékanyagtól való félelmünkért ne büntessenek bennünket – és magzatainkat - azzal, hogy védtelenek maradunk egy akár halálos kimenetelű betegséggel szemben.


Fentiek alapján kérem, hogy szíveskedjen számomra, illetve a magyar oltóanyaggal történő védekezést a tiomerzál tartalom miatt elutasító kismamák számára biztosítani a jogot olyan oltóanyag választásához, mellyel nem érezzük veszélyeztetve saját és magzatunk egészségét és amely hozzásegít bennünket a súlyos H1N1 vírus elleni védekezéshez. Természetesen a külföldi oltóanyaghoz való hozzájutás valamennyi költségének viselését felvállalnám, úgy gondolom, hogy ezt valamennyi érintett kismama megtenné.


Várom mielőbbi segítségét, melynek elmaradása esetén - más lehetőség hiányában - a nyilvánossághoz fordulok.


Köszönettel:

Név

elérhetőségek

2596. noorka76
2009. dec. 12. 18:04

Ezt most találtam.


Tisztelt Doktornő! Megválaszolva:2009-12-09 20:26

2009. november 19-én beadták a H1N1 oltást.


November vége óta észrevettem, hogy fejremegésem van. Lehet-e összefüggés, milyen orvoshoz menjek a problémámmal?


Válaszukat előre is köszönöm.


H. Ildi



Kedves Ildi!


A H1N1 vakcina ritka mellékhatásai lehetnek görcsök, de ez korántsem jelenti azt, hogy panaszai a vakcinának tulajdoníthatóak. A panaszával ideggyógyászt keressen fel!



Üdvözlettel,

Dr. Csuth Ágnes, családorvos


Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

2595. Mirci11 (válaszként erre: 2584. - Mesti771122)
2009. dec. 12. 14:55

Kedves Mesti! Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem, jólesett olvasni.

Kedves Többiek! Én két hete kaptam meg a h1n1 oltást, azóta jobban vagyok mint valaha, bébike szintén! Elmúlt mindennemű stressz! Jövő héten megyek a nőgyógyászomhoz és ő adja be a szezonálist is, abból a Begrivac-ot (hasított, inaktivált, nem teljes vírust tartalmazó oltóanyag) ajánlják nagyon, mert abban semmiféle higanyvegyület meg ilyenek nincsenek. De a h1n1 higanyvegyületét is úgy kell kezelni szerintem, hogy nem "egyazegybe" a babába megy, hanem megoszlik és eloszlik az anyai szervezetben és egyébként is 5 nap alatt ürül ki. A szezonális "szezonját" január közepére hirdetik, a Begrivac tájékoztatója szerint "a terheseken végzett vakcinálásból származó kevés adat nem utalt a vakcinálásnak tulajdonítható nemkívánatos magzati és anyai következményekre. A terhesség stádiuától függetlenül javasolt a vakcina adása azoknak a terhes nőknek, akik az influenza szövődményei fokozott kockázatának vannak kitéve. Szoptató anyáknál alklamazható".


Jó egészséget, szép napokat mindenkinek!

2594. Bokatica
2009. dec. 12. 10:23

GRAPEFRUIT:

A folsav rendkívül fontos szerepet játszik a magzat fejlődésében. Megfelelő folsavpótlással számos súlyos magzati fejlődési rendellenesség megelőzhető. Ilyen kockázatok például: nyitott gerinc, vetélés, szülési komplikációk, szív fejlődési rendellenesség, végtagdeformációk.


Mint ahogyan minden vitamin és ásványianyag szükséglet megnövekszik a várandósság ideje alatt, így a folsav szükséglet is.

Kitűnő forrásai a folsavnak: brokkoli, kelbimbó, káposzta, karfiol, zöldbab, borsó, krumpli, spenót, narancs, grapefruit, banán, kenyér, barna rizs, tej, saláta, paradicsom, répa, tojás, dió, méz.

2593. marza (válaszként erre: 2592. - 2c2de63135)
2009. dec. 11. 21:45

Szia!

Szerintem ez nem hírzárlat volt,csak nem volt annyira érdekes hír az elmult pár hétben.Sajnos a magyar embernek nem hír,ha vmi pozitiv dolog történik az egészségügyben,vagy bárhol..

2592. 2c2de63135 (válaszként erre: 2582. - DASTINKA)
2009. dec. 11. 20:34

na most mondták este, hogy nov25-én este egyszerre 3 szívátültetést végeztek, de csak most hozták nyilvánosságra, na akkor mi is a helyzet a hírzárlattal? mégiscsak van ilyen? csak nem tudjuk...én akkor is hiszek ennek a fórumos "társunknak" ki van zárva, hogy valaki egy fórumban ilyen helyzetben valótlant állítson, ha már itt is hazudozunk egymásnak akkor arra nem tudok mit modani.

amúgy totál jogodban áll nem beadatni az oltást, ha jól emlékszem azt olvastam most kb 70-75ezer terhes van, nem hinném hogy mindenki beoltatta már magát, biztosan sokan vannak(szerintem a többség), akik nem oltatták be magukat. tényleg erről jó lenne valami felmérést találni...

2591. Bokatica (válaszként erre: 2564. - DASTINKA)
2009. dec. 11. 19:56
..szerintem ha az influenza elleni védőoltást is ajánlják az orvosok, akkor grapefruit-ot is nyugodtan ehetsz..(smile)Egyébként én is eszek folyamatosan, de a héját mindig gondosan meg kell mosni. A maggal sincs probléma, egészben jön ki, semmi sem szívódik fel belőle. Az egyetlen dolog amit én hallottam,ami miatt "nem jó" hogy később savasságot okoz..Én a héten éreztem először..(24.hetesen)
2590. Bokatica (válaszként erre: 2573. - DASTINKA)
2009. dec. 11. 19:44
...és a minőségen...
2589. melissam
2009. dec. 11. 19:40
hát ez jó kérdés, de ha abból indulunk ki, hogy 2 hét alatt leszel teljese védve, akkor kb az 1-2 hét között, de erre szerintem senki nem tud pontos választ adni.de adj többször és hátha...
2588. StAdrienn
2009. dec. 11. 19:26
Kedves Kismamák és Anyukák! 5 hónapos a kislányom, szoptatom, csak anyatejet kap. Beoltattam magam... Azt tudja valaki, hogy a tejben meddig van jelen az ellenanyag és mikortól az oltás után? Mert adok egy másik anyukának, pontosabban a babájának is tejet, így őket is érinti a kérdés. Köszönöm!
2587. melissam (válaszként erre: 2585. - Summernight)
2009. dec. 11. 18:29
Szia, ne add fel, nem biztos, hogy attól van és az se, hogy elapadt, de ne idegeskedj,mert attól tényleg elapadhat.próbáld minél többször szopiztatni a babád, hátha újra gyorsabban termelődik! Fel a fejjel!
2009. dec. 11. 18:13
kislányom ma 6 napos és kétségbe vagyok esve, azért voltam ilyen bátor és mentem el oltatni mert a gyerekorvos ma volt nálunk és ő javasolta.
2009. dec. 11. 18:12
sziasztok! Volt valai aki szoptatás alatt oltatta be magát és elapadta ateje illetve hőemelkedése és orrfolyása volt? Én délelőtt beadattam azóta nem termelődik a tejem:-(( és rosszul is vagyok:-( SOS!
2009. dec. 11. 17:47
Sziasztok! Eddig csak olvastam a fórumot, de úgy gondolom megosztom veletek a barátnőm esetét. Talán segít a "terhesség alatt oltani-vagy nem" kérdésben. Azt már teljesen kiveséztétek, hogy a vakcina egy az egyben ugyan az, mint a sima (Fluval AB) influenza elleni oltásé, csak a vírustörzset cserélte ki a gyártó. Szóval a barátnőm, mint minden évben elment beadatni a influenza elleni védőoltást. Majd röviddel utánna kiderült, hogy akkor 5 hetes terhes volt, tehát kb 3 héttel a megtermékenyítés után kapta meg az oltást. Teljesen sima terhessége volt, és a kislányuk, aki makk egészséges most volt három éves. Sem mentális, sem szervi baja nincs az oltás mellékanyagaitól. Talán jó hallani egy olyan példáról, hogy az oltás segédanyaga egy tényleg megtörtént esetben nem okozott gondot így évek távlatában sem. Ez talán megnyugtat mindenkit, aki beadatta már. Még én sem adattam be az oltást, de ez legalább egy élő példa. Vacilálok sokatokkal együtt. Jó döntést!
2583. DASTINKA (válaszként erre: 2578. - 2c2de63135)
2009. dec. 11. 14:51

ja csak arra mar a szervezetem ra van szokva..a gyumolcsokre...

de a vakcinara ami k itudja hogy milyen hatasal lesz ram es a babamra hat arra nincs ra szokva aszervezetem,plane hogy a orvosok sem tudjak hogy mi a jo...

Influenza mindig is volt,van,es lesz is..csak mindog mas a neve...

en nem kerek az oltasbol!

2582. DASTINKA (válaszként erre: 2577. - 2c2de63135)
2009. dec. 11. 14:48
dehogynem...a penz nagy ur es a media kepes ra
2581. Hedi13
2009. dec. 11. 14:47

A győri kismamát megcsászározták, életveszélyben van és a pici baba is. :(

Remélem meggyógyul és a babának is lesz esélye a túlélésre.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook