Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2640. DASTINKA (válaszként erre: 2637. - Jasmine)
2009. dec. 15. 13:51

szia,

amugy en sem oltatok.

Csak mar inkab a karacsonyrol irjunk,vagy mit tudom en mirol... :))

2639. Jasmine (válaszként erre: 2638. - DASTINKA)
2009. dec. 15. 13:50

Na, hál'Isten, h van aki ezt is észreveszi!!!

Köszi!

2638. DASTINKA
2009. dec. 15. 13:46

CSAJOK KONYORGOM MAR NE A H1N1-EN AGYALJATOK...

AKI BE AKARJ AAZ OLTASSA BE MAGAT AKI MEG NEM AZ NE,ILYEN EGYSZERU..!!!

ITT VAN MINJART A KARACSONY,INKAB ARRA OSSZPONTOSITJATOK!!!!! :))))))))))

PUSZIKA

2637. Jasmine (válaszként erre: 2635. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 15. 13:46
Nagyon tévedsz, mert már 2 hete döntöttem, h NEEEEM! Nem tudom hol olvastad annyira az én írásaimat, mert jó ha az utóbbi időben 2 naponta 1-2 hsz-om van a témában! És attól, h így döntöttem jogom van a véleményemet HANGOZTATNI és fogom is, Tőled függetlenül! :-) Itthon vagyok, néha unatkozom és benézek ide...ettől még nem ez tölti ki az óráimat de jó, h Te a szíveden viseled az én napi ténykedéseimet! Egyáltalán nem félek már és ugyanúgy tudok élni, mert a lényeg a döntéshozatal volt, ami nehezítette az életem. Nem is kell meggyőzni, hiszem, h a döntésem jó és ennyi!
2636. Adrienn1986 (válaszként erre: 2622. - Bokatica)
2009. dec. 15. 11:21
A terhesség ideje alatt minimum 5 alkalommal amiből az utolsó két alkalomnak a szülés előtt két héttel kell, hogy meglegyen!Miért?
2635. 471f3bbb7a (válaszként erre: 2634. - Jasmine)
2009. dec. 15. 10:46
Nálad még mindig ez a lemez szól? téged senki sem tudna meggyőzni soha, de ne haragudj rám, ez a véleményem. Az egész 9 hónapod a H1N1-ről szól, nem akarlak megbántani...csak hetente egyszer benézek ide és te mindig itt vagy és nem tudsz dönteni és nem is fogsz tudni. Csak szomorú, hogy ez tölti ki a napjaidat...ennél szebb dolgokkal is foglalkozhat az ember áldott állapotban.
2634. Jasmine (válaszként erre: 2617. - Adrienn1986)
2009. dec. 15. 09:37

Csak annyit fűznék most ehhez, h biztos igazad van csak NE Czeizellel jöjjön már mindenki!!!!!!KÖNYÖRGÖM!

Én sajnos nem hiszek ebben az emberben úgy, mint talán sokan, mert azért letett Ő annyi negatívat is az asztalra, h nem éppen a bizalom mintaképe számomra...engem pl. pont Ő nem tudna meggyőzni soha.

2633. wuppie
2009. dec. 14. 21:06
Jakupcsek... mert érdekel story4-en a h1n1-el kapcsolatban... szerintem nézzétek
2009. dec. 14. 19:12
Hát gondolom akkor még a gyerekeken és a felnötteken figyelik meg,hogy van e allergizálló hatása.Azért egy kisbaba idekint nagyon védtelen tud lenni.Mind tudjuk az emberi újszülött addig koraszülött amig nem tud menni.Vagy hogy is mondják .....:)
2631. hope_:)
2009. dec. 14. 19:01

Ezt a linket érdemes elolvasni szerintem :)


[link]


Nem tojásfehérje van benne hanem fehérje van benne nyomokban.



3.) A Fluval P vakcina tojásban szaporított vírust tartalmazó vakcina

Az influenza vakcina előállítás során a vírus felszaporítása két alapvető módszerrel történik.

A világ vakcina gyártóinak több mint 90%-az embrionált tyúktojásban szaporítja a vírust.

A maradék néhány gyártó emlős sejttenyészetet használ.

A Fluval P esetében a vírusszaporítás szintén embrionált tyúktojásban történik. A gyártási folyamatban a vírus a csirke embrió sejtjeiben szaporodik majd onnan az allantoisz folyadékba kerül. Az összegyűjtött allantoisz folyadékból számos tisztítási és egyéb gyártási műveletet követő lépés után alakul ki a végleges vakcina.

Az eljárásból következően a végtermékben szennyezésként maradhatnak tojás eredetű komponensek. A legfőbb ilyen szennyező komponens az ovalbumin, amely allergizáló hatása miatt kiemelt figyelmet érdemel.

A Fluval P vakcina gyártása során elvégzett minőségellenőrzési vizsgálatok eredményei szerint az ovalbumin fehérje nyomokban van jelen a vakcinában, mennyisége kisebb, mint

0,2 ug/dózis. Ez jóval alatta marad a nagy influenza vakcinagyártó cégek szezonális vakcináiban mért ovalbumin határértékeknek (Afluria (CSL Ltd.) ≤1ug, Fluarix(GlaxoSmithKline) ≤1ug, FluLaval (GlaxoSmithKline) ≤1ug, H1N1 (Novartis) ≤1ug) ( [link]

Mindennek ellenére az oltást beadó orvosnak javasolt az esetleges tojás allergia ismerete és ennek oltáskor történő mérlegelése.

2630. Bokatica (válaszként erre: 2629. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 14. 18:48
..a-ha..
2629. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 2628. - Bokatica)
2009. dec. 14. 18:44
Laikusként a tojásfehérje miatt.Amig a hasadba van ehetsz olyan ételt amit mikor megszületik nem ehet ő meg.Itt kinnt már nincs placenta:)Az amit születés után kap azt élesben csak ő kapja,amig a hasadban van azért a nagy része szűrve van.Szerintem.
2628. Bokatica (válaszként erre: 2626. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 14. 18:36
ha nem adható 1 éves kor alatt, akkor "minusz 4 hónaposnak" (mármint aki még meg sem született baba= terheseknek) miért ajánlják?
2627. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 2625. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 14. 18:34
bocsánat a hibákért,csak mindig rohanok!:)
2626. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 2624. - Bokatica)
2009. dec. 14. 18:24

ATisztelt Érdeklődő!

Sajnos nem sok jóval bíztathatom, mert a magyar vakcina nem lesz adható egy éves kor alatt ebben a szezonban biztosan. Ez bonyolultabb kérdés annál, minthogy esetleg találjanak kellő számú alanyt a vizsgálatok elvégzéséhez.Az oltóanyaggyártás és ellenőrzés rendkívül biztonságot és körültekintést igényel, ezt bízzuk a megfelelő szakemberekre.

Külföldi gyártású H1N1 vakcina nincs magyarországon forgalomban, a gyártók nem tudnak annyit termelni, hogy külföldi eladásra is jusson ezért vagyunk rendkívül jó helyzetben, hogy saját gyártókapacitásunk van.

Azzal, hogy ön beoltatta magát már sokat tett a gyermek védelme érdekében és jó lenne. ha többi családtagot is rá tudná beszélni.

Üdvözlettel, Járványinfo

2009. dec. 14. 18:23
Nem tudom,de én már alig várom a márciust.Első leszek a rendelőbe,hogy beadassuk végre!!!És boldog leszek,hogy kimozdulhatok annélkül,hogy valakire hagyjama gyerekem.Szőrnyű ,ha nem mersz még a boltba sem átmenni és mondjuk éhes vagy.(tőlünk a piac vagy oda vissza 3-4 órányi idő lenne gyalog,ugye nincs mindenkinek autója)Szőrnyű,hogy nem jöhet hozzánk senki,mert hátha ő hozza be a házba.és szörnyű mikor a saját párod azt mondja neked,hogy kínzom a gyereket ezzel a karanténnal és kineveti a félelmedid.Ha valaki nem fél a vírustól ne oltasson.Ha fél oltasson.Én biztos beadatnám,hogy a babám utána is védett legyen egy darabig,most én nem tehetek semmit,csak várom az idő múlását és próbálok örülni a gyerekemnek.Ettől még mindenki úgy tesz ahogy szeretne,csak én ezt élem át minden nap,még 70 valahány napig.
2624. Bokatica (válaszként erre: 2623. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 14. 18:13
Szia! Lehet tudni milyen választ kaptál?
2623. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 2610. - Noorka76)
2009. dec. 14. 18:01
Szia! Csak most vettem észre,hogy írtál nekem. Ide írom a címet egyébkén az elérhetőségeknél volt,ha jól emlékszem.<jarvanyinfo@oek.antsz.hu>Én is meglepődtem,hogy kaptam választ!!!!Megírtam az elején,hogy ez az utólsó ahová fordulhatok,mert senki nem tudott válaszoni a miértjeimre. Megjegyzem elötte próbálkoztam máshol is de semmi reakció nem volt a leveleimre.Innen is kaptam valakitől tippet,de onnan is elfelejtettek válaszolni.remélem segítettem valamit.
2622. Bokatica (válaszként erre: 2617. - Adrienn1986)
2009. dec. 14. 17:58
Ez a legjobb, de sajnos nem mindenki tervezi (tudja tervezni) időre a babát... Ez egy szerencsés helyzet... és persze védőnőként felelősségel tartozik az ember más csecsemők iránt? Egy nem ide tartozó kérdést feltehetek? Egy védőnőnek hányszor kötelessége a házhoz menni?
2621. Bokatica
2009. dec. 14. 17:53
...én sem oltattam végül...és én ettől vagyok nyugodt, hogy nem engedtem a félelmeimnek...azt hiszem most azt bánnám már ha oltattam volna.
2620. Bokatica (válaszként erre: 2597. - Noorka76)
2009. dec. 14. 17:51

Dr. Falus Ferenc, országos tisztifőorvos



Országos tisztifőorvos:

tisztifoorvos@oth. antsz. hu


Járványügyi osztály:

jarvany@oth. antsz. hu

2619. Bokatica
2009. dec. 14. 17:50

Szia Norka! Én ide küldtem a levelemet.

Dr. Falus Ferenc, országos tisztifőorvos



Országos tisztifőorvos:

tisztifoorvos@oth. antsz. hu


Járványügyi osztály:

jarvany@oth. antsz. hu

2618. ice kuszi (válaszként erre: 2613. - Jasmine)
2009. dec. 14. 14:52
Ilyen körülmények között szerintem kevés az esély, hogy elkapod! És mint tudjuk, az oltás is csak kb. 80 %-os biztonságot nyújt!:-S
2009. dec. 14. 13:03

Én még ugyan nem vagyok kismama, de már nagyon szeretnék!!!Én a nőgyógyászom javaslatára beoltattam magam!Semmi bajom nem volt!Egyébként védőnőként dolgozom és a körzetemben valamennyi kismama beoltatja magát!Kettő már túl van rajta és semmilyen panasza nem volt oltás után a karfájdalmon kívül ami a sima védőoltások mellékhatásaként is jelentkezhet!!!Én is utánakérdeztem a kórház nőgyógyászati osztályán, hogy javasolják e a kismamáknak és egyértelműen azt a választ kaptam, hogy a 12 hét után mindenképpen ajánlott beadatni!

De ez mindenkinek a saját döntése!Még egy gondolatot szeretnék a témához hozzáfűzni!Jó jó, hogy otthon maradsz, ügyelsz a higiéniára stb. de ezzel még akkor sincs kivédve az a vírus!!!!!!

Múlt hét hétfőn voltunk az Országos Védőnői Konferencián ahol az országos tisztifőorvos egyértelműen kijelentette, hogy a kismamák vannak a legnagyobb veszélyben és ajánljuk nekik az oltást!!!!!

Ceizel Endrének is van több cikke fenn a neten érdemes azokat elolvasni!Még ő is ajánlja!

2009. dec. 14. 11:11

köszi Judit, nagyon jól:)

mikor láthatunk esküvői képeket???

2615. Jasmine (válaszként erre: 2611. - Laura1130)
2009. dec. 14. 10:32
Bízzunk benne, h ennyi elég!! Tegnap a hírtv csíkján olvastam, h a németek közül 10-ből 9 nem oltat... nem tudom miért, pedig ők sokkal jobb körülmények közt élnek és fejlettebb ország! Persze lehet semmi összefüggés de azért érdekes.
2614. Jasmine (válaszként erre: 2605. - F65231edcb)
2009. dec. 14. 10:30
Cia Íriszke, köszi jól vagyok! És Ti??
2613. Jasmine (válaszként erre: 2606. - Ice kuszi)
2009. dec. 14. 10:29

Nem oltatok. Egyelőre nem...nem tudom mit hoz a jövő de igyekszem óvni magunkat. Örülök annak is, h csökken a pánik...talán el is vonul a hideg miatt a járvány! BÁRCSAK ÍGY LENNE!!!!!!!!!!!!! A meleg nem hat rá, ezt tudjuk de a hideg hátha!

A kari bevásárláson túl vagyunk, mások megvettek mindent, idén nincs plázázás, orvos magánban van, nem járok kórházba. A háziorvos is rendes, nem kell várnom semmire, kopogok és megyek befelé ha 500-an vannak a rendelőben, akkor is. Bevásárolni is tudatosan megyek, olyan helyekre ahol alig járnak és piacra ami nyílt terep. :-) Vitamin és hit ami még van, jobbat nem tudok! De minden nap megfordul a fejemben, h nem lenne-e jobb az oltás!!!! Ezt le kell szögeznem! Szóval, h jól döntöttem-e?? Hát: ????? :-)

2612. DASTINKA (válaszként erre: 2594. - Bokatica)
2009. dec. 14. 09:39
Koszike. :))
2611. Laura1130 (válaszként erre: 2601. - Jasmine)
2009. dec. 13. 22:07
Szia!Hát mit mondjak,valahogy én is ugy gondolom ahogy te.Probálok mindenre oda figyelni,jobban ovni magunkat,és igy elkerüljük a bajokat.Vagy is reménykedek benne.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook