Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2790. egypt (válaszként erre: 2784. - Jasmine)
2010. jan. 6. 13:34
Lehetett sima szezonális influenza is, ha az ellen nem oltattak.
2789. Szemo
2010. jan. 6. 13:29

Sziasztok!

Én is érintett vagyok a témában, mint nem beoltott 8 hetes kismama. Sokat olvasgattam a neten, féltem a babát, nem szeretnék oltatni. Kiderítettem, hogy az Orszégos Epidemiológiai Központban (Bp. IX. Gyáli út) önköltségi alapon - 5700 Ft - lehetőség van arra, hogy egy sima vérvételből megállapítsák, átesett-e valaki a H1N1 víruson, és védett-e ellene. Én most január elején megnézettem, és teljes megdöbbenésemre védett vagyok ellene, az intenzitás alapján még azt is megmondták, hogy mikor eshettem át rajta. Én októberben voltam kb. 1 hetet náthás és kicsit köhécsltem, gyógyszert nem szedtem rá. Mivek se előtte, se utána nem voltam még náthás se, valószínüleg akkor estem át rajta anélkül, hogy gyanítottam volna.

Azért írom ezeket, mert egyrészt én szinte alig tünetekkel vészeltem át ez a vírust, másrészt ami egy sokkal jobb hír, védett vagyok ellene, és nem kell terhesen oltatnom.

Ha bizonytalanok vagytok az oltásban, én ajánlom előtte ezt a vérvételt, feleslegesen ne oltassátok be magatokat!

Remélem segítettem ezzel néhányatoknak.

2788. Bonti74 (válaszként erre: 2779. - Mesti771122)
2010. jan. 4. 10:00

Na azért ez "jó" hír, hogy így is át lehet a vírust vészelni, hogy pár napos köhögés.

Túl vagyunk a nagy rokonlátogatón és én is közöltem mindenkivel, hogy nem puszilkodom...

Ennek ellenére a nagyobbik lányom (7 éves) jól berekedt, láza nem volt, de a rokon kislánytól valamit elkapott. Ez legyen a legnagyobb bajunk.

Remélem tényleg vége lesz tavaszra, mert azt mindenkivel közöltem hogy oltás nélkül senki nem jöhet babalátogatóba, na akkor nálam is néztek furcsán... meg hogy hol lesz már akkor az influenza. Isten adja hogy sehol ne legyen!!!

2787. Bokatica
2009. dec. 28. 23:10
2786. Gagababi (válaszként erre: 2782. - Hystee)
2009. dec. 28. 19:20
Szia. Ez azért van így, mivel az oltás nem nyújt 100%-os védelmet. Én 80%-at olvastam, de a nőgyógyászom szerint még ennél is kevesebb. Ráadásul mindenkinél másképp hat, pl. kinek milyen az immunrendszere...
2785. hystee
2009. dec. 28. 16:14
Igen.Sajnos ez van!Reméljük mi nem járunk így:)
2784. Jasmine
2009. dec. 28. 14:25
És nem lett kevésbé súlyos a tünet, ugyanúgy 40 fokos láz, sőt az egyikhez még ügyeletet is kellett hívni a láz miatt. Természetesen lehet semmi köze nem volt a h1n1-hez, mert ezt nem vizsgálták ki de pár héttel az oltás után épp ugyanolyan influenzás tüneteket produkáltak, mint bárki más.
2783. Jasmine (válaszként erre: 2782. - Hystee)
2009. dec. 28. 14:22
Sajnos én is legalább 3 ilyenről tudok a baráti körömben...
2782. hystee
2009. dec. 28. 13:05
23 hetes kismama vagyok.Én beoltattam magamat már 1 hónapja..Az oltástól bajom nem volt és a pici is jól van.Viszont egyre több olyan ismerősöm van,aki megkapta az oltást és mégis elkapta a vírust!
2781. Studio64
2009. dec. 23. 21:05

Sziasztok,

Biztos volt már róla szó, de nincs időm visszaolvasni. 16 hónapos fiamat még szoptatom és én beoltattam magam. Az anyatej által ő is védett lett? Olvastam ezt is azt is, de az oltós nő szerint az immunreakciómat megkapja így már "nyugodt" lehetek.

Előre is köszi

Zsu

2780. Jasmine (válaszként erre: 2778. - Bonti74)
2009. dec. 23. 11:26
Kedves Bonti! Próbálj meg tényleg inkább az ünnepekre hangolódni és ne félj! Ha be vagy oltva, legalább ebben bízz jobban! Én be se vagyok oltva, és mi is megyünk rokonokhoz, sőt plázázni is vtam, pedig ezt nem akartam, mégsem félek! Biztos, h semmi bajod nem lesz, ebben bízz! Minden rendben lesz! Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!!
2779. Mesti771122 (válaszként erre: 2778. - Bonti74)
2009. dec. 23. 09:35

Persze hülyeséget írtam: nem toxikológus, hanem infektológus mondta az egy évet. Mi május végére várjuka Picikét. Tényleg remélem, hogy mint mindig még a téli hónapok alatt lecseng az egész. Anyósom gyógyszerész, szerinte az influenza nem szokott kitartani tavaszig. Bár azt is mondják, hogy a lakosság 70%-a kellene, hogy védett legyen ahhoz, hogy megálljon. Fene tudja....

Viszont most hallottam, hogy egyik ismerősünk két picikéje, egy egy éves kislény, és egy három éves kruppos kisfiú most estek át az H1n1-en. Megviselte őket, de nem kellett kórházi ellátás. Ami az extra, hogy valószínűleg a rájuk vigyázó nagynénitől kapták el, aki kismama. (nem tudom, hogy be volt-e oltva, vagy nem) Nála néhány napos intenzív köhögést okozott, és túl van rajta. Ez egy jó példa a sok rossz mellé. Ha találkozik is a szervezetünk a vírussal, remélem nem abba a 20%-ba tartozunk majd, akinél nincs védettség. Most megpróbálok a karácsonyra koncentrálni. (De azért az igaz, hogy tiszta hülyének néznek engem is a rokonok, amikor megkérem őket, hogy sem a két éves kisfiunkat, sem engem ne pusziljanak meg. Illetve ne köszöntsenek fel, ha valaki esetleg köhög, vagy gyenge,stb. Ráadásul nekünk minden családi ünnepünk mostanában van.) Az oltásra sajnos mi senkit nem kötelezhetünk a környezetünkben-védem magunk, ahogy tudom.

2778. Bonti74 (válaszként erre: 2777. - Mesti771122)
2009. dec. 23. 08:42

Igen, ennek lenne jó utánajárni, hogy velük mi van, akik még hónapok múlva születnek meg. Én azt gondolom, hogy rájuk is ez a kb. egy évnyi védettség vonatkozik... Nyárra már csak vége lesz ennek a ....ságnak.

Azt mondták tegnap a híradóban, hogy február végére, március elejére várható a következő hullám. Az én babám április végén születik meg ha minden jól megy... remélem addigra lecseng.

De most hogy enyhűl az idő... szóval ez sem kedvez nekünk. Mi utazunk haza a rokonsághoz, ahol a 90% nincs beoltva. Én aggódom, be vagyok ugyan oltva, de akkor is elkaphatom... és ki akar egy lázas betegséget... na mindegy. Próbálok az ünnepekre koncentrálni és nem idegeskedni.

2777. Mesti771122 (válaszként erre: 2776. - Bonti74)
2009. dec. 23. 07:32
Szia Bonti! Nem biztos, hogy én jól értem a dolgot, sajnálom, ha megzavartalak. Közben utánnanéztem a dolognak. Azt olvastam, hogy a jarvanyugyisek egy évvédettségről beszélnek, egy toxikológus néhány hó, max egy év, illetve, amíg a vírus nem mutálódik. A barátnőm kb. két hét múlva szül. Ő két hete adatta be az oltást, és az orvosa szerint a babájuknak kb egy évig lesz védettsége. Csak arról nem beszél senki, hogy mi van akkor a baba védettségével, ha még hónapok vannak hátra a szülésig.... Talán tud valaki erről többet...
2776. Bonti74 (válaszként erre: 2775. - Mesti771122)
2009. dec. 22. 14:43
Hát akkor szomorú vagyok, mert én kb. 1 hónapja adattam be. Ez azt jelenti hogy 4 hónap múlva mikor megszületik a baba már nem is igazán lesz védett, se én se ő.... Pedig attól tartok hogy tavasszal még itt lesz ez a ....... vírus. MOst inkább nem írnék jelzőket, mert a hoxa egyből cenzúrázná.
2775. Mesti771122 (válaszként erre: 2774. - Bonti74)
2009. dec. 22. 10:41
Szia Bonti! Én nem ezt olvastam. Konkrétan, ha valaki beoltja magát, vagy átesik az influenzán, akkor is a következő szezonban ismételten javasolt az oltás beadatása. Ezt sok helyen írják. A h1n1 oltás hosszútávú védettségével kapcsolatban még nincsenek tesztek, viszont a szezonálisra vetítik vissza a valószínűsíthető lefolyást. Az elmúlik kb 6 hó után, és nem kell hogy a vírustörzs mutálódjon. Százalákban mutatják ki, hogy az ilyen, nem életre szóló oltások esetén a beadatást követő 30-60-90-stb napokon hány százalékos a védettségi szint. És az tart a nullához. Az egyik influenza elleni oltóanyaggal kapcsolatban már olvastam ezt a kimutatást. Megpróbálom megkeresni.
2774. Bonti74 (válaszként erre: 2771. - Mesti771122)
2009. dec. 22. 08:49

Én úgy hallottam, hogy évekre ad védettséget a h1n1 oltás, egészen pontosan a videoklinika.hu-n volt róla szó. Az hogy a influenza elleni oltást évről-évre beadatják az azért van mert minden évben más a vírus és újat kell előállítani.

Nem tudom ez a 6 hónap honnan jön.... ez biztosan nem így van. Nézd meg a videoklinikán mit mond a doki!

2009. dec. 21. 20:28
alaptalanok akart lenni..
2772. 2c2de63135 (válaszként erre: 2758. - Enilevi)
2009. dec. 21. 20:28
szia! én 6,5 hetesen adattam be(barátnőm is 6hetesen) és a háziorvosom adta be. de előtte fekhívtam az ANTSZ-t és ott is beadták volna(pedig mondtam, csak 6hetes vagyok, még kiskönyvem sincs róla, na a nő kicsit gondolkodott, majd közölte, jöjjek nyugodtan beadják) de végül a háziorvosomhoz mentem. A saját nőgyógyászom és egy ismerős nőgyógyászom is cáfolta azt, hogy az oltás és a vetélés között van összefüggés...(az ismerős nőgyógyász majdnem hülyének nézett, mikor ezt kérdeztem, azt mondta ezt képtelenség bizonyítani és az amerikai cikkek alpatalanok...)
2009. dec. 21. 17:11

Sziasztok! Egy kérdésben még bizonytalan vagyok. Ha valaki tud róla többet, légyszi írjatok!

Szóval az inf. elleni védőoltások (akár h1n1, akár a szezonális) csak 6 hónapra adnak védettséget, azt is csökkenő százalékban. (a max. elérhető 80%, ha jól tudom, teljes, életre szóló védettséget az adja, ha valaki átesik az infl.-án) 6 hónap után kiürül a szervezetből az ellenanyag, ezért vannak, akik az infl. szezon előtt évről-évre beoltják magukat. Ha a mi kis pocaklakónk 6 hónap múlva érkezik, akkor éppen kiürül a szervezetemből a védettség (nem jó kifejezés). Akkor a babánkban hogy lehet védettség 6 hó után? Az anyai immunrendszer által adott immunválaszt, vagyis az oltás hatására előállított ellenanyagot megkapja most, de mi lesz, ha több, mint 6 hó múlva jön a világra? Köszi!

2770. Mesti771122 (válaszként erre: 2768. - Enilevi)
2009. dec. 21. 16:45

Szia Enlevi, most olvastam, hogy te is túl vagy az oltáson. Nekem hőemelkedés mellett adták be, de rám tényleg nem volt negatív hatással. A karom fájt egy picit. Remélem Picurkának sem lesz baja.

Egyébként a Fluval P a h1n1 elleni oltás, a Fluval AB az egyik szezonális inf. elleni. De én azt biztos, hogy nem adatom be. Jó egészséget!

2009. dec. 21. 15:01
2768. enilevi
2009. dec. 21. 12:54
sziasztok,beadattam a védöoltást,majd irom lett e probléma,ráadásul a torkom is fájt,de atttol fggetlen beadták meglettem vizsgálva természetesen,köszi mindenkinek a segitséget
2767. lujzacica (válaszként erre: 2763. - Bokatica)
2009. dec. 21. 10:14

Azt már többször bebizonyították, hogy az amerikai védőoltás nem jó. A magyar oltás sokkal jobb. Van egy-két kivétel, amiben nem szabad az USA-t követni. Nem hiába vannak a világ minden táján elismert magyar tudósok.

Én már egy hónapja beadattam, most 36 hetes terhes vagyok, nem volt még egy bőrpir sem a helyén. Én nem hallottam még olyan kismamáról Magyarországon, aki elvetélt volna az oltástól vagy bármi gondja lett volna tőle, pedig elég sok kismamival tartom a kapcsolatot, akik beadatták. Ezek csak saját vélemények, tapasztalatok. Tényleg az a lényeg, hogy minden kismamit megnyugtasson az, hogy oltatott vagy éppen az, hogy nem oltatott és hinni kell abban, hogy egyiknek sem lesz semmi baja.

2766. enilevi (válaszként erre: 2765. - Mesti771122)
2009. dec. 21. 09:25
köszi Mesti771122,akkor mindegy hogy a p-t vagy az ab-t adatom be?és a szezonálisrol mit gondoltok?
2765. Mesti771122 (válaszként erre: 2758. - Enilevi)
2009. dec. 20. 20:52

Szia Enilevi! Nekem krízis volt a beadatás! Elmentem az ÁNTSZ-be, hogy kerüljem a betegeket, mire azt mondták, hogy ők terhesekkel nem foglalkoznak. Elmentem aztán a helyi (Miskolc) kismama oltópontba, ahol azt mondták, hogy kevés a vakcinájuk, ezért nem adják be azoknak, akiket nem az ő kórházukban gondoznak, (nekem nem ott van a szülészem, így ugrott a dolog. Majd átmentem a Megyei Kórházba, ahol ismét azt mondták, hogy terhesekkel nem foglalkoznak. Így tovább mentem a terhes patológiára, ahol azt mondták, hogy kizárólag az osztályra felvett, fekvő betegeknek adhatnak oltást, ambulánsan egy kismamát sem oltanak. Felhívtam a háziorvosom, aki azt mondta, hogy az ÁNTSZ nem tudja biztosítani a már eddig leadott rendelést sem, így csak listára tudják venni az igényem, és majd érdeklődjek, hogy mikor jutnak hozzá. Így 3 és fél óra kinlódás után úgy döntöttem, hogy beadatom pénzért, hiába vagyunk a kiemelten veszélyeztetett csoport. Bementem az oltópontra, és ott beadták. Így is nagyon labilis voltam azt illetően, hogy meg merjem-e kockáztatni az oltást a pocaklakóm egészségére tekintettel, de ha akkor valaki nem nyomta volna belém az oltás, ezek után szerintem nehéz lett volna elrángatni bárhová.

Szerintem a háziorvos a tutti forrás összességében.

2764. Bokatica (válaszként erre: 2762. - Mesti771122)
2009. dec. 20. 20:50
ne félj, minden rendben lesz, senki nem tudja hogy ki van nagyobb veszélyben..aki oltat vagy nem. lényeg hogy mindkét tábor tagjai nyugodtak maradjanak,mert az idegesség is árt a babának is és a mamának is...sok szerencsét kívánok!
2763. Bokatica
2009. dec. 20. 20:47

Felkavaró híreket közöl az egyik amerikai egészségügyi portál: több terhes nő, miután megkapta a védőoltást, az azt követő napokban, órákban elvetélt. Csak remélni lehet, hogy az oltás és a vetélés között nincs összefüggés. Az oltás beadását nálunk minden terhesnek ajánlják.



Az amerikai egészségügyi hatóságok a terhes nők körében az elsők között jelöték meg a H1N1 elleni védőoltás fontosságát. De vajon mennyire biztonságos az oltás állapotos nők és magzatuk számára? Valójában, ahogy a betegtájékoztatón is olvasható, még nem állapították meg, mennyire biztonságos az oltóanyag a terhes nők esetében. Ráadásul az USA-ban egyre nő a elvetélésekről szóló jelentések száma.


Oltás után vetélés


Ha Ön állapotos vagy ismer terhes nőket, kérjük, olvassa el vagy olvastassa el a cikket, mielőtt eldöntené, hogy kéri-e a védőoltást – olvasható a felszólítás az Organic Health Adviser-en (egészségügyi tájékoztató és tanácsadó portál). Számos olyan történetet írnak itt le, amelyek meglehetősen sokkolóak. Véleményük szerint, ha valaki állapotos, ne oltassa be magát, ehelyett tegyen meg mindent, hogy elkerülje a nyilvános helyeket, és az átlagosnál is többször mosson kezet! Tanulmányozza a különféle természetes módszereket, hogy elkerülje és leküzdje az influenzát!


Az említett weboldalon kétségbeesett és összezavarodott nők hozzászólásait olvashatjuk, akik miután megkapták a védőoltást, az azt követő napokban, órákban elvetéltek. Ők és mindenki más is csak remélni tudja, hogy az oltás és a vetélés között nincs összefüggés.


Az elvetélt nők legtöbbje még nem érte el a kritikusnak tekinthető 3. hónapot. Ennek alapján feltételezhető, hogy az első trimeszter idején az oltás még veszélyesebb lehet.


Mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat


Az orvosok között megoszlanak a vélemények. Van, aki pártolja, de van, aki kifejezetten ellenzi az oltást. A legáltalánosabb javaslat a témával kapcsolatban, hogy gyűjtsünk minél több információt, beszéljünk orvosunkkal, és mindenki döntsön saját belátása szerint.


Az About.com portálon található egy internetes felmérés, amelyet több mint 1600 terhes nő megkérdezésével készítettek. A válaszolók csaknem 80%-a válaszolta, hogy nem fogja beoltatni magát. Csupán elenyésző százalékuk mondta azt, hogy ő igényli a védőoltást.


Dr. Joseph Mercola orvos szakíró legfőképpen a biztonságot pártolja. Az az álláspontja, hogy elengedhetetlen fontosságú a tények ismerete: mielőtt ilyen és hasonló rémhíreket terjesztenének, meg kell győződni arról, hogy a védőoltás nem okoz károsodást, és mekkora előnnyel jár.


A terhes anyák hozzászólásaira természetesen az általános reakció az, hogy a vetélések sajnos gyakoriak, és semmi közük nincs a védőoltáshoz. Mégis, ennyi szívszorító történet után hiba lenne azt feltételezni, hogy ezek csupán csak véletlen egybeesések.


Az oltás négy emberből háromnál nem hatásos


Fontos tudni, hogy semelyik influenza elleni anyagot nem tesztelték terhes nőkön. Így azután érthető, hogy terhes nők tekintetében eddig egyik védőoltásnál sem állapították meg a veszélyességi faktorok számát, lehetőségét.


Milyen hatékony is valójában a H1N1 elleni védőoltás? Dr. Mercola szerint legjobb tudásunk alapján megállapítható, hogy a védőoltás csupán az esetek 50, vagy inkább kevesebb százalékában működik. Ez pedig azt jelenti, hogy az ellenanyag négyből három embernél nem hatásos. Megéri-e a kockázatot ez a csupán 25%-nyi esély, ha az oltás előnyeit nézzük – különösen terhes nők esetében? Sok orvos szerint még így is kevesebb kockázatot vállalunk, mintha elkapnánk a vírust és megbetegednénk.


Különböző más tanulmányok ellenben azt összegzik, hogy az influenza alig jelent különösebb veszélyt az állapotos nőkre, mint másokra, valamint, hogy még nem végeztek kísérleteket, amelyek igazolnák az oltás biztonságát. Az amerikai állam mégis sürgeti az ellenanyag beadását. Végül dr. Mercola minden terhes nőt arra buzdít, hogy saját, felelősségteljes döntést hozzon, és tudjon meg minél többet a témával kapcsolatban.


A magyar Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium az első magyar kismama halála után azt hangsúlyozza, hogy minden terhes nőnek egyértelműen javasolt az oltás. Tóth Zoltán, a fenti kollégium vezetője elmondta, hogy a vakcina kb. 80%-os védettséget biztosít.


(A szerkesztő megjegyzése: talán érdemes lenne megfontolni ezek után, hogy legalább a terhes nők olyan oltást kaphassanak, amely nem tartalmaz higanyt. Mint erről már írtunk, a higany kis mennyiségben is idegméreg, a magzatba jutva előre nem látható károsodást okozhat. A külföldön gyártott és az EU-ban engedélyezett vakcinák között létezik higanymentes is.)

2009. dec. 20. 20:42
Gy.Andi, Roxika77, Bonti 74! Köszi a lelki támogatást! Remélem minden rendben lesz!
2761. Mesti771122 (válaszként erre: 2757. - Bonti74)
2009. dec. 20. 20:40
Szia Bonti 74! Köszönöm a linket, alolvastam a tájékoztatót. Én a Fluval AB, mit szezonális influenza elleni vakcina higanytartalmára céloztam. Annak a segédanyagai egy az egyben megegyeznek a Fluval P-val.(egy a gyártó, csak a vírustörzset cserélték) Küldöm a linket. [link] Az viszont jó hír akkor, hogy legalább aszezonális influenzát illetően van választási lehetőség a rendelkezésre álló vakcinák közt.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook