Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3090. Bonti74 (válaszként erre: 3087. - Andika'77)
2011. febr. 1. 12:31

Ne gyötörd magad!

Nekem az első terhességem u.így végződött, kiderült, hogy sárgatest által termelt hormon hiánya okozta az elhalást. A köv. terhességemnél szedtem a Duphastont és minden rendben volt.

Ja és nem kaptam oltást...

Szóval ezer más oka lehet annak, hogy így végződött, pl. az is, hogy életképtelen lett volna, vagy beteg...

Biztos vagyok benne, hogy legközelebb minden rendben lesz!:)

3089. Andika'77 (válaszként erre: 3054. - Bonti74)
2011. febr. 1. 12:31

Szia!

Nyugdíjasoknak,Kismamáknak és már a tervezett kismamiknak is ajánlhatja ingyenesen a háziorvos.

Megkaptam,sajnos az eredmény is meglett,mint leírtam..:-((ami nem 100%,csak megérzés.

Többet soha nem oltatok,de aki szeretne,az a 12.hét után tegye,mikor már erősebb a baba szervezete is vagy a tervezett terhesség előtt 28 nappal.Akkor már a megfoganó kis élet abba a környezetbe kerül be,hozzá tud szokni remélhetőleg.

De olvastam itt,hogy többeknek semmi bajuk nem lett ,pedig volt baba a pociban...szerencsések voltak!Sajnos mi nem:-((

3088. lola81
2011. febr. 1. 12:15

A hosszú távú hatásokhoz szeretnék néhány gondolatot írni:

- Pl. 30-40 évvel ezelőtt senkinek nem jutott eszébe megkérdőjelezni az amalgám tömések létjogosultságát, aztán kiderült, hogy hosszútávon a nyál által kioldódott higany milyen károkat képes okozni a szervezetben...

Ugyenez elképzelhető az oltásokban található Al, és Hg vegyületekről is. 1 nem árt meg, de 2 meg már több mint sok(k).

- Az ártalmatlan etil-higany az influenza oltásokban az epével választódik ki, amit a babák 6 hónapos korukig nem termelnek... (a vár-agy gát szintén csak sokkal később alalkul ki, ezért a vérbe kerülő anyagok gyakorlatilag szabadon eljuthatnak az agyig.)

- A magzat a placentán keresztül simán megkaphatja a thiomersalt, ami az agyat pontosabban benne az idegi impulzusokat közvetítő szálakat burkoló myelinhüvelyt roncsolhatják meg ami ezáltal mint a borítás nélküli elektromos vezeték tulajdonképpen rövidzárlatot szenved. Tehát az oltás egyik pontenciális veszélyhordozója különféle rombolásokat képes az agyban véghezvinni, ami nem biztos, hogy azonnal megjelenik, okozhat később dislexiától elkezdve a hiperaktivításig bármilyen tünetet...


- A herpesz vírus (meg azt hiszem a pszoriázis is) a gerinc körüli idegdúcokba beágyazódva várja, hogy a szervezetben történjen valami, aminek köszönhetően ő munkának láthat és megörvendeztethet minket-> az infuenza is vírus, ami a szokásos orr, gége, bőr védőhálót megkerülve kerül az oltás által egyenesen a szervezetünk belsejébe. Tudja valaki, hogy ezek után mit csinál ott? Kiürül? Ha igen hogyan? Benntmarad? Hova, melyik szervünkhöz szövetünkhöz kapcsolódik hozzá? Békében csak ott fog csücsülni életünk végéig? Vagy elunja magát és ki tudja?!

(Lehet, hogy ezek a kérdések csak bennem merültek fel, de eddig még nem találtam választ rájuk. Ha tudja valaki ossza meg velem.)


Másrészt az oltás komoly immunológiai beavatkozás. Ebbe áltlában nem szoktak belegondolni, de pl. ha idegen vért kell kapnunk az némi ellenérzést mindenkiből kivált. Nos az oltással nem egy másik ember vérét, hanem idegen állati fehérje molekulákat kapunk. Így nézve már nem csak egy kis duzzanat meg hőemelkedés...


Azoknak, akik vakon megbíztak oltást preferáló orvosukban: Tegnap beszéletm egy doktornővel (nem a betege vagyok), aki elmesélte, hogy a férjével -aki szintén orvos- a rokonoknak ismerősöknek ajánlották az oltást, mert ez volt az utasítás, de nekik eszük ágában sem volt oltatni...


Most a kismamák akik hezitálnak és megtiszteltek azzal, hogy elolvasták zavaros eszmefutattásomat biztos azt gondolják, hogy könnyű nekem, mert nem vagyok terhes. Tavaly ilyenkor még javában az voltam, a nőgyógyászom majdnem lenyelt keresztben novemberben, amiért nem oltottam, majd közölte, hogy bár már úgyis elkéstem vele. Majdnem bőgtem, mintha a halálos ítéletemet írtam volna alá azzal, hogy nem oltattam be magunkat. De kitartottam és nagyon örülök neki.

Remélem nem bántottam meg senkit, de mivel akik felvetették nem reagáltak a hosszútávú kérdésre gondoltam nem hagyom a levegőben, mert van ilyen!

3087. Andika'77 (válaszként erre: 3086. - Barkata)
2011. febr. 1. 12:04

Sziasztok!

Én a 2011.aug.-i babaváróktól néztem be Hozzátok.

Barkata,

Olvastam,hogy te is kaptál szurit anno és semmi baja nem lett a bébikédnek!Nagyon örülök,mert én magamat hibáztattam,még mindig dühös vagyok,mert 2010.dec.15-én én is megkaptam az oltást,a háziorvos ajánlotta,hogy ha majd jön a baba,védettek legyünk.Nyár óta nem szedtem gyógyszert,hogy "tisztuljak",aztán ha majd jönni akar a pici,hadd jöjjön.Szóval én megkaptam ,aztán 3 napra rá nem jött meg,nagyon halvány pozitív teszt..és rettentően bepánikoltam,mert féltem,hogy bajt csinál az oltás.

Aztán a doki megnyugtatott,hogy nem lesz semmi baj!

Jan.6-ra kaptam az első uh-os időpontot.Élő embryo,4.9mm,erős szívhang-ez állt apapíron-BOLDOG VOLTAM,hogy most már minden rendben lesz!

Nem így lett,3 napja itt hagyott a picikém,,a 10.hét volt naptárilag,de uh-os szerint csak a 9. és nem volt már szívhang.aznap éjjel,illetve hajnalban erős görcsökkel elveszítettem Őt,

itthon.Febr.6-ra voltam kiírva "műszeres befejezésre" missad ab, miatt,de spontán vetélésre javították,mert nem várta meg,hogy elvegyék tőlem,távozott magától..

Szombaton(01.29.)délelőtt a köv.napi uh-on már üres volt a méhem és kicsit a lelkem is...

Gyötörtem magamat,hogy az a mocsok oltás ölte meg,de ugye ez nem bizonyított.

Szomorú vagyok de bizakodom,hogy 3 hónap múlva ismét két csíkos lesz a teszt!

Remélem nem bánjátok,hogy leírtam ,ami velünk történt?!

Köszönöm,hogy elolvassátok!

3086. barkata
2011. febr. 1. 10:33
Sziasztok! 2009 decemberében beoltattam magam és utána derült ki, hogy akkor már 3 hetes terhes voltam a második gyerkőccel.Egészséges, gyönyörű kisfiam született. Persze ha tudtam volna, hogy babát várok, nem biztos, hogy oltattam volna, de szerencsére nem volt semmi gond. :)
3085. Bonti74 (válaszként erre: 3076. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 30. 09:49

Szia!:)

Akkor te ezek szerint valamelyest bennfentes vagy?:)

A nagyobb gyerekeimet már beoltattam, a férjem és én holnap megyünk, így próbáljuk a legkisebbet aki 9 hónapos megvédeni.

Nagyon rám ijjesztettek, így most azon gondolkozom a kicsit is be kellene oltatni, de tényleg félek, hogy pont azért kap majd el valamit mert legyengítettem az immunrendszerét!

Szóval most nem tudom mit tegyek??? Szerinted már nem érdemes beadatni? Főleg a kicsiknél 2 oltás kell, szóval igazából védett csak majd 1 hónap múlva lesz akkor meg már lehet túl is leszünk a járványon... Remélhetőleg...

3084. 118ace9012 (válaszként erre: 3062. - Jucuska25)
2011. jan. 30. 09:10

Ha már mindenképpen oltatni akarsz, akkor szigorúan csak a betöltött 12. hét után tedd!

A barátnőm 9 hetes terhesen oltatta be magát és sajnos beteg lett a babája, 20 hetesen meg kellett, hogy szülje. Elküldték genetikára meg mindenre, ott egy orvos azt mondta, hogy tuti, hogy az oltástól van és ezt nyugodtan hangoztassa! A háziorvos ki is akadt, hogy ezt így nem kéne kijelenteni... Ez nem azt jelenti, hogy mindenki így jár aki oltatott, nem akarlak paráztatni, de érdemes elgondolkodni rajta.

Egyébként a híradóban is az volt, hogy még kb 6 hétig tombol az influenza, szóval ha most oltatsz 2 hét múlva lesz védettséged...

Én tavaly voltam terhes a fiammal, nekem nem is ajánlotta az orvosom.

2011. jan. 28. 22:02

én a fiamnak azért beadattam, biztos, ami biztos.

csak 11 hónapos.

mindegyik után kicsit szörtyögött a nózija, ennyi

3082. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3081. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:52
...és most megint kezdik szítani az indulatokat!
3081. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3080. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 28. 21:50
Emlékezz, milyen pánik volt tavaly!
3080. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3079. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:39
pedig józan paraszti ésszel kikövetkeztethető...
3079. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3078. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 28. 21:37
Hidd el, nem mindenkinek!
3078. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3077. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:29

:)

egyértelmű

3077. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3074. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 28. 21:28
Ez viszont vicces, amikor a médiában beharangozzák, hogy már ez meg ez a kórház is bezárt, az influenza miatt! Gyakran nevettünk ezen a klinikán! Mert azt elfelejtik hozzátenni, hogy nem azért zárnak be, mert a kórház tele van influenzásokkal, hanem éppen azért, hogy kintről ne vigyék be a betegeknek a megfázást, hiszen egyes betegekre nézve valóban végzetes lenne az influenza.
3076. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3073. - Jucuska25)
2011. jan. 28. 21:26

Kényes ez az egész oltás história. Nem is szívesen írok róla, mert a média révén a gyógyszercégek már annyira elhitették az emberekkel, hogy meghalnak, ha nem adatják be, hogy még az orvostársadalom is két részre szakadt nálunk...... akartam ide rakni egy mosolygó jelet, de nem teszem, mert ez egyáltalán nem vicces!

Annyit írhatok még - annak tükrében, hogy mindenki maga döntse el az információk halmazából, hogy beadatja-e vagy sem - szóval, a fiatal dokik tavaly beadatták maguknak, az idősebbek (nem csak öregek) viszont nem ajánlották! - köztük a professzor is, aki elküldte analizálásra a vaccinát... és hát még ő is ledöbbent hogy miféle "anyagokat" hozott ki a végeredmény.


Én úgy vagyok vele, hogy vigyázok magunkra: igyekszem nem megfázni, felfázni; természetesen elsősorban a gyermekem az első, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ne betegedjen meg, ne adjunk esélyt a betegségeknek (nem csak az influenzának). Az ilyen járványos időszakokban szinte mindennap eszünk hagymát, fokhagymát, citromot (meleg teával) és így tovább, ill. C-vitamint veszek magunknak még külön.

A legkisebb panasznál pedig még jobban vigyázok magunkra és elkezdem gyógyítani magunkat.

3075. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3072. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:19
a fiamat is beoltattam idén.
3074. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3073. - Jucuska25)
2011. jan. 28. 21:19

én azért adattam be, mert elég sok helyre kellett mennem, kórházba, vizsgálatokra stb.

nem tudtam maximálisan kizárni, hogy ne kapjuk el:(

3073. Jucuska25
2011. jan. 28. 21:16
Én tavaly beadattam,nem lett semmi bajom,el is terveztem h az idén nem adatom be mert nem hiszek én ezekbe h nagyon sokan ettől haltak meg,h elkapták,de amikor megtudtam h terhes vagyok valahogy úgy érzem h már nem csak én vagyok hanem egy baba is és fontos h ne legyen semmi baja,de teljesen tanácstalan vagyok,h mit is tegyek.
3072. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3071. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 28. 21:16
Örülj neki!
3071. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3070. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:13

Ez mitől függ?

én terhesen (kb. 28 hetesen) beadattam és semmi bajunk nem volt.

3070. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3067. - Jucuska25)
2011. jan. 28. 21:11

Ha valaki úgy dönt, hogy beadatja magának, akkor már legalább a járvány kitörése előtt pár héttel tegye meg, mert ha akkor teszi, amikor már tart, akkor le fogja gyengíteni az immunrendszerét, s ki tudja, hogy ez kinél, mit hoz elő? Egy terhes anyuka, egy idős ember, egy krónikus beteg mindenképp védtelenebb ebből a szempontból.


Nálunk a kórházban annak idején azok a kollegák, akik beadatták maguknak, sokkal betegebbek lettek, mint akik nem adatták be maguknak, sőt, a legtöbben el sem kaptuk a kórt.

3069. mikebubu (válaszként erre: 3063. - 7529edede9)
2011. jan. 28. 21:07
Milyen baj jön évek múlva?:O
3068. mikebubu
2011. jan. 28. 21:06
Én tavaly novemberben beadattam, december végén született a kisfiam. Semmi mellékhatás vagy szövődmény.
3067. Jucuska25 (válaszként erre: 3066. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 28. 21:06
Milyen mellékhatásokkal jár??
3066. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3058. - C8d93a7aea)
2011. jan. 28. 21:04
Így van. Tavaly én is terhes voltam, akkor még járvány sem volt, de - és bár egészségügyben dolgoztam - a környezetemben levő egészségügyisek kifejezetten ellenezték. Mondjuk nem is akartam beadatni, de mondták, hogy eszembe ne jusson, ha jót akarok magunknak.
3065. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3063. - 7529edede9)
2011. jan. 28. 21:02
??
3064. Jucuska25
2011. jan. 28. 21:02
Teljes káosz van a fejemben,nem akarom h valami baj legyen!
3063. 7529edede9 (válaszként erre: 3057. - Vov)
2011. jan. 28. 21:02

A baj az később jön,majd évek múlva.

Én nem adatnám be.

3062. Jucuska25 (válaszként erre: 3057. - Vov)
2011. jan. 28. 21:00
Szerinted én hány hetesen adassam be,mert a mi családunk is azon van h be kell adatni.Köszönöm a válaszodat!
3061. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 3058. - C8d93a7aea)
2011. jan. 28. 21:00
influenza szezon előtt kellett volna beadatni
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook