Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrén, fejfájás, látászavar, zsibbadás, hányinger, beszédzavar. Kinek volt? fórum

Migrén, fejfájás, látászavar, zsibbadás, hányinger, beszédzavar. Kinek volt? (beszélgetős fórum)


2018. jan. 22. 00:07
ezek az agyverzes tunetei.
2018. jan. 14. 19:20

Most látom, hogy milyen régi hozzászólások :-)

Na mindegy.....

28. BAFVera (válaszként erre: 25. - Agikadomonkos)
2018. jan. 14. 19:19

Szia, szívesen kitöltöm a kérdőívet.

De ne haragudj, nem bírom megállni, hogy szó nélkül hagyjam. Egy 4. éves főiskolás hogy tudja leírni azt, hogy "evvel"....talán ezzel..

Bocsi, tényleg nem okoskodás, de nagyon szúrta a szemem.

2018. jan. 14. 19:16

Sziasztok!

Én is migrénes vagyok. Mikor érzem, hogy baj lesz, Quarelin-t veszek be. Ha időben elkapom, akkor nem lesz belőle az a durva fájdalom, hányinger.

Ha nem sikerül időben, akkor kínszenvedés. Olyankor a Quarelin mellett jeges borogatás, és sötét kell ahhoz, hogy elmúljon.

2013. márc. 28. 08:57
Nekem is évek óta kb. 17 éve van migrénem. A fejem bal oldala ilyenkor zsibbad és váratlanul éles késszúrásokat is érzek. Most pedig már 3 nappal ezelőtt fényes pontokat láttam szaladgálni a szemem előtt, azóta füst szagot érzek, amit csak én érzek, füst sehol sincs...
2012. nov. 23. 17:20

Sziasztok!

Én nagyjából 5 éve küzdök a migrénnel, most jelenleg 4. éves főiskolás hallgató vagyok. Evvel kapcsolatban készítettem egy kérdőívet. Kitöltenétek nekem ha szépen megkérlek benneteket? Nem sok időt vesz igénybe max 5 perc, de nekem hatalmas segítség lenne :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget: Ági

A kérdőív itt található: [link]

2011. dec. 22. 22:15
Együtt érzek veletek, hasonló problémáim nekem is vannak.
2010. nov. 29. 09:14

sziasztok!


ugyan ezek a tüneteim voltak pár napja,és ki hívtam rám a mentöket a szomszédom,azt mondta a doki migrénes roham volt,és keressek fel egy migrén rendelést!tudtok ajánlani nekem budapesten egy jó dokit?:) elörre is köszi és fejfájás mentes napot nektek :)

2009. okt. 12. 20:55
Pesten a VIII .kerületben idén augusztustól van fejfájás/strokes szakrendelés az Aurórában.
21. 9ac093e955 (válaszként erre: 20. - MMea)
2009. aug. 11. 16:35

Örülök neki, vigyázz magadra, és ha bármi probléma előjön feltétlenül menj orvoshoz!

Ez egy jó tanács!!!!!!!!!

SAJNOS TAPASZTALAT!!!!!!

20. MMea (válaszként erre: 13. - 9ac093e955)
2009. aug. 11. 16:34
Megvan a laborom és az MR-em és negatív mind a kettő. Azt mondta a doki, hogy mivel ilyen ritkán van (10 éve volt az előző) és jók lettek az eredmények, így nem kell aggódnom, csak egy sima migrénes roham volt, ha mégegyszer előjön, akkor elküld további vizsgálatra, de szerinte nálam ez nem rendszeres.
2009. aug. 9. 19:55

Sziasztok!

Nem szeretném elkeseríteni a fiatalságot :) /36 vagyok/ de nem fog elmúlni a kor előrehaladtával.

8 éves koromra emlékszem vissza,mikor az első borzalmas migrénes görcs elkapott.Vittek a szüleim mindenhová.Szemészet,fülészet,fogászat ,EEG vizsgálatra.

Most felnőtt fejjel találtam rá egy nagyon jó pécsi neurológusra,Ő mondta hogy ez a betegség sajnos még nem gyógyítható. Tüneti kezelésnek ,enyhítésnek a fájdalomcsillapító az egyetlen,amivel segíteni tud.

Az ára???? Borsós! A 6 szemes közel 6000ft!!! A Tb nem támogatja.Ezért én kiegészítve szedem más gyógyszerrel,mert van olyan hónap hogy nagyon kevés lenne a 6 szem.

Ja,és csak a neurológus írhatja fel,körzeti nem :(.

18. Erika8
2009. aug. 9. 19:48
Van erre valami magyarazat, vagy ez valami nepi modszer ?
2009. aug. 9. 19:28

Szia!

Migrénre nagyon jó a fagyasztott borsó tarkóra téve(tapasztalat)

De van kimondottan migréngyógyszer, de sajnos a TB nem támogatja, mondanom sem kell, hogy nem olcsó, a nevét most nem tudom, mert én is a vizsgálatok elején tartok, csak említette az idegggyógyász.

Amúgy korral csökken a rohamok száma és intenzitása.

16. Erika8
2009. aug. 9. 19:01
A forum cimeben irt tuneteket en az idojarasi frontok valtozasanal erzem. Decemberben voltam mutve pajzsmirigyre, azota van ez, es mivel most nagyon sokszor valtoznak a frontok sajnos napi szinten elofordulnak nalam a rosszulletek...:(
2009. aug. 9. 15:59
Nálam még egyik sem jelentkezett! De biztosan szörnyű érzés lehet mindegyik. Tényleg a fejem is egy évben talán egyszer ha fáj, hála Istennek nem vagyok fejfájós, sem migrénes!
14. MMea (válaszként erre: 11. - 31b7b5919f)
2009. aug. 9. 09:24
Ilyenkor a családra nagy szükség van, engem is a párom vitt a kórházba, erősen kézenfogva, szegénykém ő is megrémült mikor zsibbadni kezdett a kezem, rögtön hívta is az orvost, hogy jöjjön vissza.
13. 9ac093e955 (válaszként erre: 12. - MMea)
2009. aug. 9. 09:23
Oké, feltétlenül írd meg mit mondtak az orvosok!
12. MMea (válaszként erre: 7. - 9ac093e955)
2009. aug. 9. 09:22
Holnap megyek kivizsgálásra, mert akkor már nem lesz ügyelet, akkor már szívesen látnak. Remélem nem lesz nálam gyakori vagy nem is lesz többet.
2009. aug. 8. 22:05
Igen!Ezt csak mi tudjuk hogy milyen.Az akinek ilyen sose volt el sem tudja képzelni.Nekem is csak az segít ilyenkor hogy beveszek egy fájdalom csillapítót és hidegvizes borogatással lefekszem és ahogy tudok besötétítek.Ilyenkor apa veszi át a gyerekeket.Sajnos ők is tuják hogy amikor jön a migrén anya nincs.Valamikor a kislányom hozza a hidegvize borogatást.
2009. aug. 8. 21:29

Én is sulyos migrénben szenvedek sajnos örökletes:( De most egy orvos haverom ajánlotta hogy menjek el a migrén ambulanciára itt pesten. Címre sajnos nem emlékszem. De után lehet nézni a neten. Állitólag egész jók a kivizsgálások, és megfelelő gyógymodot is tudnak tanácsolni, előírni..

Szándékomba áll elmenni mert amikor rám tör a fájdalom..Ti ezt jól tudjátok mivel jár ..egyszerűen elviselhetetlen.

9. 707655fba1 (válaszként erre: 8. - 707655fba1)
2009. aug. 8. 21:28

káz=kéz

bocsi

2009. aug. 8. 21:28

A migrénen kívül mindegyik előfordult velem. Nem együtt, külön-külön.

A legfrissebb, ami fennáll, az a káz- és lábzsibbadás.

A legrémísztőbb pár éve fordult elő velem, amikor társalgás közben érthetetlen zagyva szöveg jött ki a számon. Egyszerűen nem tudtam érthetően beszélni.

Ez pár perc után elmúlt, azóta nem jött elő, de visszagondolva is félelmetes érzés.

A mai napig nem tudom mitől volt!

7. 9ac093e955 (válaszként erre: 5. - MMea)
2009. aug. 8. 21:18
Szerintem azért nem árt egy kivizsgálás!
6. MMea (válaszként erre: 3. - 31b7b5919f)
2009. aug. 8. 21:08
Anyukámnak is van, már gyerekorábban volt, ballagáson jött elő neki elösszőr, így haza kellett mennie a saját ballagásáról, úgy kísérték haza. Húgomnak is előfordult már egyszer eddig. Nálam ez volt a harmadik. Remélem és mindig remélni is fogom, hogy nem lesz több, vagy majd ha terhes leszek nem jön elő.
5. MMea (válaszként erre: 2. - 9ac093e955)
2009. aug. 8. 21:06
Hát azt én sem tudom. Azt mondták, hogy látják már jobban vagyok és csak a fejem fáj. Nagyon gyorsan lezajlott azt hiszem, máskor fél napot is szenvedem vele, meg hányinger is volt, de az most szerencsére nem.
2009. aug. 8. 20:45
Szia! Kamaszkorom óta, 24 éve van migrénem, évekig vizsgáltak vele, de nem tudnak segíteni. A roham váratlanul jön, elzsibbad a bal arcom, émelygek és nem látok a bal szememre és nagyon fáj a fejem. Ilyenkor fájdalomcsillapító és hányinger elleni gyógyszer segít, egy jó alvással egybekötve, sötét szobában. Csak sajnos ez utóbbira nem mindig van lehetőség, mivel a migrénrohamom nem olyan tapintatos, hogy csak hétvégén jelentkezzen.
3. 31b7b5919f (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. aug. 8. 19:55

Szia!

Nekem már 6 éves korom óta van ilyen.Havonta többször is előjön.Ugyanazokkal a tünetekkel mint neked.Még 16 évesen kivizsgáltak és megállapították hogy migrén és mivel anyukámnak és mind két nővéremnek van ezért örökletes.Sose fogm ki nőni.Most 25 éves vagyok és semmit sem múltak a tünetek.3. babámat várom és mind három terhesség elején naponta többször is elő jött.Úgyhogy valszínű a hormonok is kiválthatják.

2009. aug. 8. 19:55
Nem értem, hogy miért nem tartottak bent ezekkel a tünetekkel kivizsgáláson????
1. MMea
2009. aug. 8. 19:49
Én ezt tegnap munka végeztével éltem át, már 10 éve nem volt, akkor is csak 2x. Előbb nem is migrénre gondoltam, mert a jobb szememmel nem láttam tisztán, sokáig nem is volt más tünet így elmetünk a szemészetre, ott meg miközben vizsgáltak elkezdett zsibbadni a jobb kezem is, fájt a fejem és nem mindig tudtam értelmesen beszélni, sőt megérteni sem amit mondtak, értelmetlennek tünt. De tudatomnál voltam és zavart, kellemetlen volt a doki és a párom előtt is, hogy nem tudom kifejezni magam. Később jobb lett, megállapították, hogy a szememnek semmi baja, de a többivel nem foglalkoztak, így elmetünk a Neurológiai Klinikára, ahol 2,5 órát ültünk és vártunk, akkor már csak a fejem fájt. Kissebb vizsgálatokat csináltak, de ct-re nem küldtek, majd menjek vissza hétfőn, most úgy sem vagyok rosszul. Barátnőm mondta, hogy ilyen neki is volt és mondták neki, ha legközelebb ilyen lesz, rögtön menjen be, mert akkor kell a vizsgálatokat elvégezni frissen. Neki az orvos mondta, hogy ez egy agyérgörcs, amit valami kivált. Remélem nem fog többet előjönni, tényleg már rég nem volt. Volt, van valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook