Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismertek olyan valakit, aki dohányzott, ivott a terhessége alatt? Következményekről tudtok valamit? fórum

Ismertek olyan valakit, aki dohányzott, ivott a terhessége alatt? Következményekről tudtok valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 65. - E1641dee25)
2010. nov. 6. 09:06
igazából ami nekem kell,az a káros szenvedélyek hatása a magzatra és a terhesség kimenetelére:) de azért kíváncsi vagyok másra is:)
66. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 65. - E1641dee25)
2010. nov. 6. 09:05
megeshet...:) köszönöm:)
2010. nov. 6. 08:50
Párom édesanyja sajnos dohányzott és ivott is. Párom egészségesen született, később, iskolás korában viszont tanulási nehézségei voltak. Nem tudom, van-e összefüggés...
2010. nov. 6. 08:42
valóban... anyósom is mondta,h neki anno az orvos mondta h napi 2-3 szál nem gond, de ez a maximum... de csak mert nagy cigis volt előtte... de sajnos van aki tömimagába a cigit és a piát... ott a lepényen és a gyereken is látszik..és sajna ebbe az adott nők(nem tudom őket anyának nevezni) nem gondolnak bele... saját élvezetükre gondolnak 9 hónapig...a gyerek életlehetőségeire nem... hát gratulálok... én mikor kicsim pocakban volt, hetente 1x,ha mentünk a nagyihoz,ittam 1 deci vörösbort...de akkor is lelkiismeret furdalásom volt,holott a vörösbor vérképző... és ekkora mennyiségben nem is igazán árt az alkohol a babának.. 39.hét végére gyönyörű kislányom született 3200 grammal... de továbbra sem támogatom az anyák alkoholizálását,dohányzását... néha 1 deci vörösbor belefér,(fura mód szülésznőm is javasolta,mert az alkohol görcsoldó,ellazít,infúzióban is adják a vetélés,koraszülések ellen)de akkor is fontos a mérték!!!!
2010. nov. 6. 08:37
köszönöm az eddigi hozzászólásokat! 1 biztos... ha én látok 1 pocakos nőt,senki ne lepődjön meg ha kiveszem a kezéből a cigit:D az én vagyok...de minimum szólok érte...
2010. nov. 6. 08:27
ezt a témát szeretném még folytatni.. a szakdogám miatt:) aki tud segítsen! köszönöm!
2010. okt. 8. 16:14

Sajnos én is dohányoztam, igaz nem sokat. Heti 2-3 szál cigit elszivtam pedig nem is voltam előtte sem nagydohányos. Kivántam a cigit néha. Pedig én is utálom, ha egy kismama dohányzik. A cigizésem főleg a terhességem elején volt jellemző, az utolsó pár hónapban már nem gyújtottam rá. Összegezve a terhességem alatt az első 5 hónapban elszivtam kb. 2 doboz cigit. A fiam 21 éves:) 3800 gr-al született, makk egészséges. A tanulással pusztán annyi gondja van, hogy lusta:), nem asztmás, nincs semmi extra baja. De allergiás sok dologra, de ez genetika, én is az vagyok. Nem sovány, nem kövér, nem csúnya, nem fogyatésok, szépek a fogai, a körmei, a haja. Jó a fizikuma, a memóriája átlagon felüli, az IQ-ja szintén. Jó a sportokban. Jó magas 192 cm, tehát a testfelépitésében sem okozott gondot.

De roppant lusta!

Na ezzel most nem buzditok senkit a dohányzásra, de ha valakinek valami baja, lehet másra is gondolni. Az alkohol, a drog biztos véleményem szerint sokkal rosszabb, bár ha az ember az alkoholt ésszel fogyassza, akkor az sem hiszem,Volt egy ismerősöm, akin

2010. okt. 8. 15:35

Párom anyja dohányzott,és ivott is a terhesség alatt,párom 7 hónapra koraszülöttként 1,5 kg-mal született!SZERENCSÉRE semmi más baja NEM lett!!!

(amúgy én,nem csak emiatt,de rohadtul elítélem azokat akik terhesség alatt káros szenvedélyüket ugyanugy folytatják,mintha semmi nem lenne a hasukban!Sajnos elég sokszor látok ilyet az utcán,és meg tudnám folytani őket!!!!)

2010. febr. 7. 20:43
Nem kívánom, hogy bárki lásson alkoholszindrómás újszülöttet. Szívfacsaró látvány,korához képest kicsi,nyöszörög, nem sír és reszket,remeg egész testében.A dohányos édesanya méhlepénye kész katasztrófa, meszes és nem táplálja kielégítően a magzatot. Iszonyatosan mérgezi az az édesanya a gyermekét, a fejlődő magzatát aki iszik és dohányzik.Nem érdemli meg a gyermekét. Csak szegény gyermek nem tud a helyzet ellen tiltakozni,csak szenved és nem kapja meg azt amit a fejlődésben lévő kicsi teste igényelne. Gondoljátok meg leendő anyukák!!!
2010. febr. 7. 13:30
Nekem erről az a véleményem, hogy akár egészségesen született az ilyen kismama babája, akár nem, én semmi képen nem kockáztatnám meg.
57. ani001
2009. nov. 11. 13:30

Sziasztok!


Anyámék utcájában lakott egy nő(már nem él:()Ő a terhessége alatt anno rendszeresen ivott és dohányzott, mint később kiderült az alkohol okozta náluk a bajt:( Kisfia született kis súllyal és koraszülötten. A kisfiú halláskárosult, gyengén látó. Szellemi szintje alacsony. Speciális iskolába jár. Ma már 22 éves. Talán az autizmusa is van, de abban nem vagyok biztos.

2009. nov. 11. 12:31

Hát szia Vikusom! :) Most találtam rá erre a fórumra. Érdekes témát választottál szakdogához.

Én régebben "party-cigis" voltam. Csak társaságban, csak hétvégén. Nem is hiányzott hét közben. A melóhelyemen amúgy sem díjazták volna a vendégek, hogy a cigi szagú kezemmel masszírozzam őket.

Nyaralásra vettem cigit, hisz ott meló nem volt, jó társaság és bulik viszont igen. Később derült ki, hogy ott fogant meg a babánk, de mikor hazajöttünk letettük a cigit. Robim rendszeresen dohányzott, de mikor hazaértünk Ő is letette, leginkább spórolás miatt.

Nem hiszem, hogy ártottam ezzel, és mióta tudom eszembe sem jutna cigizni. Amúgy sem hiányzik.

Viszont ismerek olyat, akinek a dokija azt tanácsolta, hogy ha nagyon nem bírja, akkor inkább gyújtson rá. Kevesebbet árt vele, mint az idegeskedéssel amit a cigi hiánya okoz. Bő 3 héttel korábban született a babája 2600 grammal, de nem biztos, hogy csak a cigit kell okolni. Ehhez Te jobban értesz.

2009. szept. 11. 11:39
de ugy halottam pl terhesség alatt lehet vörösbort inni napi 1 decit meg barnasört-persze mértékkel
2009. szept. 11. 11:39

sziasztok

én csak dohányyoztam-sajnos nem tudtam letenni és az orvos azt tanácsolta hogy ha nagyon ideges vagyok a cigi után akkor ne tegyem le mert az ideg is árt a babányak

Köv.:gyorsabban kapnak el felsőléguti betegségeget

53. OlíviaAnna (válaszként erre: 40. - 0b3a2e43a1)
2009. szept. 10. 21:49

Ceizeltől olvastam egy cikket, amiben a genetikai rendellenességeket, azok öröklődését tárgyalja és említette, hogy van olyan rendellenesség, ami egyértelműen nem jönne ki ha az anya nem dohányozna. Azaz csak bizonyos feltételek együttállása mellett alakulnak ki és ezek közt a feltételek közt az egyik az anya dohányzása.


+ még egy netes írás: A pitvari sövény defektus kapcsolatban van az anya dohányzásával - mondja dr. Sadia Malik, az arkansas-i egyetem kutatója.


Good luck a szakdolidhoz!

52. Ely10
2009. aug. 17. 14:38
Hallottam,hogy egy várandós anyukáról,aki még nagy pocakkal is többször rendesen "be volt állítva".Sérült gyengécske lett az újszülöttje.
51. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 50. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 12. 15:22
passz:) de nem hiszem:)
50. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 49. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 11. 16:54

Én napi 3 kávét ittam az első gyereknél,a másiknál csak egyet.a nagynak nincs is nagy alvásigénye:)Míg a kisebbik 5 és fél évesen a mai napig alszik délben.A nagy meg már két évesen sem aludt délben.

Lehet hogy összefügg?(tudom hogy hülye kérdés:))

49. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 48. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 11. 16:49

1 pohár vörösbor igen,hiszen vérképző:) nekem is azt mondták igyek nyugodtan..:) és ez a nagykönyvben is meg van írva... napi 1 pohár vörösbor.. igaz én nem minden nap ittam,hanem hetente 1x 2x összesen egy pohárral..

ade a sört annyira nem ajánlom,mert az az erjedés miatt szénsavas is.. a szénsav pedig nem tezs jót,mert savasítja a vért..és az nem vesz fel elég oxigént..

de a bor maradhat.. és napi mx 2 fekete kávé... ennyi megengedett:)

2009. aug. 11. 16:38
Én régen, mikor terhes voltam ittam néha egy pohár sört, vagy egy pohár vörösbort.Azt mondták ez akár jótékonyan is hathat.Nem tudom hogy igaz-e.Mit gondoltok?Jótékony lehet egy pohár bor vagy sör elfogyasztása terhesen?
2009. aug. 11. 15:30

Köszi:)

de jöhet még:)

46. spinneli (válaszként erre: 7. - Zelzele)
2009. aug. 9. 12:41

ezt én is hallottam, annyiról van szó, hogy a magzat már nikotin függő, így az elvonási tünetek sokkal nagyobb kárt okoznak nála, ezért nagyon erős dohányosoknál nem letenni kell először, hanem csökkenteni az adagot.

szerintem nem hülyeség.

45. 00346cf747 (válaszként erre: 44. - Whitehill)
2009. aug. 9. 12:33

Gyerekem pár hónapos korától majdnem 15 évesig kruppos volt, rendszeresen rohangáltunk fulladás miatt ügyeletre.

Apja dohányzott, kb. a krupp kezdetekor elhagyta.

44. whitehill (válaszként erre: 14. - Szilvóca)
2009. aug. 9. 12:31

A krupp az vírustól van.

[link]

2009. aug. 9. 11:52
Sziasztok én ismerek agy nöt,anyum korosztálya,még anyummal volt egyszerre terhes a nö,és ivott és sokat cigizett,a kislánya koraszülött lett,és most 25 évesen is akkora mint egy 10 éves,sovány ,sokszor volt beteges,elájult sokszor,most ö is terhes és az orvosok nem sok esályt látnak hogy egyáltalán ki tudja hordani a babát.
42. zebracsikó (válaszként erre: 40. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 9. 11:42

Nem hinném, hogy bárki azt gondolta, az itt összeszedett hevenyészett válaszokból fogod megírni a munkádat!

Itt jöhet pár jó ötlet, sosem árt együtt gondolkodni!

41. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 9. 11:41

Persze, nehogy félreérs!

Hogyne lehetne a Hoxán kérdezni! Nyilván ebből úgysem tudod megírni a szakdolid (egyébként a téma nekem is tetszik). A kérdőív összeállításában meg úgyis a témavezetőddel kell konzultálnod.

2009. aug. 9. 11:39
Csajok..ez csak ideiglenes felmérés!!! ne, ezt írom be a szakdolimba,nyugi,rendesen fogok tájékozódni... de nem az a legjobb ha minél több helyen érdeklődik asz ember,és minél több infót szed össze??? sztem de..:) itt úgyis annyian mesélnek a nőgyógyászati-szülészeti poblémáikról,hogy sztem egy ilyen kérdés simán belefér....
39. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2009. aug. 9. 11:37

a 11. hozzászólásomban láthatod a választ... de nem kell előkeresned,elmondom újra: szülésznő hallgató..

túl vagyok 2 anatómia féléven,2 élettan-kórtan féléven, 2 szülészet, 2 nőgyógyászat féléven,2 szakápolástanon... és még sok minden máson... nem kell aggódni...tájékozott vagyok szülészet-nőgyógyászati témákon belül,anatómiailag is!!!!

és tudom jól,hogy kérdőívet is ki kell majd töltetnem illetékesekkel... de kérdezni azért szabad??? :)

38. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Cepheus)
2009. aug. 9. 11:05
a kérdőív összeállításához viszont elengedhetetlen némi anatómiai-fejlőéstani-kórtani tudás. (lehet, hogy felületesen olvastam a hsz-okat, de azt hiszem, nem derült ki, a kérdés feltevője milyen szakra jár)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook