Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lányomnak 2 napja ellopták a telefonját, van módja, hogy lenyomozzuk hol lehet? fórum

A lányomnak 2 napja ellopták a telefonját, van módja, hogy lenyomozzuk hol lehet? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. nov. 7. 15:58
sajnos felejtős már darabokban van
2009. szept. 1. 11:44

Még mindig semmi, de már nem is reménykedem.

Azt hiszem veszek neki egy újat. Hisz elkezdődött az iskolaszezon, és én ideges vagyok, ha nem tudom elérni:(

34. kobagabi (válaszként erre: 33. - 99279bb06f)
2009. aug. 20. 12:56
Köszi! Csakhát reménykedtem, hátha meglesz:(
33. 99279bb06f (válaszként erre: 32. - Kobagabi)
2009. aug. 18. 23:15
A válaszadás 30 nap, ha nyomoznak, akkor az plusz idő. Abban az esetben kapsz hamarabb választ, ha közben megtalálták, vagy lebukott a banda.
2009. aug. 18. 17:17
Hát eddig még semmi hír a rendőrségtől:(
31. 99279bb06f (válaszként erre: 29. - Kobagabi)
2009. aug. 11. 22:38
Biztos el fogják őket kapni, csak idő kérdése. Jól tettétek, hogy bementetek jegyzőkönyvet felvetetni.
2009. aug. 11. 22:13
remény:)
2009. aug. 11. 22:12

Na voltunk benn a rendőrségen, van egy helyi rendőr aki segít. Így feljelentést tettünk.

Gondolhatjátok, hogy mi sem jószántunkból adtuk oda azt a pénzt. A férjemet elvitték. Egyedül volt 5 c... fickóval, ti nem adtátok volna oda félelmetekben? Inkább a testi épség, mint a pénz.

Meghát mostanában elég zűr van körülöttünk, oda se tudtunk rendesen figyelni, örültünk, hogy visszakapjuk a telót. A renény elvette az eszünket..

Tényleg tanulópénz.

28. emagdi (válaszként erre: 25. - Kobagabi)
2009. aug. 10. 07:53

legalább azért jelentsd be a rendőrségen, hogy ha esetleg bármilyen ügybe "keveredik" a telefonod (és a sim kártyád), te tudd igazolni, hogy nem nálad volt, mert tőled ellopták.

(ha nem tiltatod le a hálózatról, akkor nem fognak az imei szám átírásával vacakolni)


másrészt ez egy tanulópénz volt, hogy ilyen emberekkel ne köss üzletet, főleg előleget ne adj nekik.(ezt nem is értem miért csináltad).

mindenesetre sajnálom ami történt, és remélem legközelebb már nem jártok így.

27. adel07 (válaszként erre: 24. - Kobagabi)
2009. aug. 10. 06:53

Sajnálom nagyon,hogy így jártatok:-((

Nagyon nehéz ilyenkor a helyzet,ha nem teszel ellenük semmit nehogy megpróbáljanak újra lehúzni,ha rendőrségre mész nehogy még nektek legyen belőle bajotok.

26. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Kobagabi)
2009. aug. 9. 23:58

BASSZUS!!!!! :(((((((((


Ezek piti csalók, sajnos kevés pénz forog kockán, hogy foglalkozzanak vele a rendőrségen. Bár ha másokat is átvertek, akkor lehet. Egy jegyzőkönyv erejéig azért be kellene menni. Nem baj, ha kapsz egy hónap múlva egy levelet, hogy ismeretlen a tettes, és megszüntették a nyomozást. Lényeg, hogy ott legyen egy papír arra, ha máskor valakit átvernek...össze tudja a rendőrség kötni a két ügyet (vagy többet). És akkor már nem ússzák meg.

2009. aug. 9. 23:02
Csakhát tapasztalat, hogy a rendőrség se tesz semmit:( Mikor a teló eltűnését akartam bejelenteni, majdnem azt mondták felesleges, úgysem lesz meg:( Aztán nem is jelentettem be:(
2009. aug. 9. 22:59

Na csajok! Jó naív voltam!! Pedig már annyiszor ráfáztam a jóhiszeműségemre, hogy elhiszek mindenkinek mindent, mert magamból indulok ki:(

A srác nem jött. 8-ra kellett volna, de nem! Így azt hiszem ihatunk már rá hidegvizet:(

A férjem adta oda a pénzt, mert a férjemet elvitték, és úgy volt, hogy a telóért mennek. De kirakták egy helyen, majd a pénzt elkérték tőle, hogy elviszik a telóért. Kisvártatva visszajöttek érte, és hazahozták. Majd azt mondták odaadták a telóért a pénzt a fiúnak (akinél áll. a teló van) az apjának, mert a fiú bement busszal egy közeli városba, és az esti busszal jön haza. Akkor a pénz fejében átadja a telót. Dehát nem jöttek:(

Most mit tegyek. Mertha bejelentem a rendőrségnek, akkor a családom is veszélybe kerül:( Ha meg nem, nehogy a végén még be is törjenek hozzánk, hisz tudják hol lakunk:(

Gáz ez nagyon...

23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Kobagabi)
2009. aug. 9. 14:28
ajjajj, jo bátor vagy:) kiváncsi vok mi lesz
22. 99279bb06f (válaszként erre: 20. - Kobagabi)
2009. aug. 9. 14:25

Megváltoznak a régi osztálytársak. Felnőnek, és az ital, a játékszenvedély kiforgatja eredeti énjéből. Senki sem született csalónak, az idővel, a körülmények miatt alakul ki.


Hívnám a rendőrséget, míg meg lehet találni nála a pénzedet.

21. adel07 (válaszként erre: 20. - Kobagabi)
2009. aug. 9. 14:18

Húha!

Bátor vagy,hogy oda adtad a pénzt előre.

Drukkolok,hogy visszakapjátok a telcsit.Sok sikert!!!!

2009. aug. 9. 14:13

Na csajok! Tegnap a másodállásom végett taliztam egy c.... ismimmel. Gyerekkoromból ismerem, suliból. Elmondtam a lányom telefonját ellopták. Ö megigérte segít elökeríteni.

Na ma el is jött, és megtalálta a telefont, de akinél van, az már fizetett érte 6.000.-Ft-ot valakinek. De nagyon befolyásos c... család itt nálunk, így rendörséget nem mertem hívni rájuk. Viszont ez a srác azt mondta eladja nekünk a telót 10.000.-ft-ért. Hát mondtam rendben, mert kb. 30.000.-ft-os telefon, memóriakártyával mindennel:( A pénzt odaadtuk, a telefont este 8-kor hozzák. Remélem nem ihatunk a pénzre is hideg vizet:(

19. Ides (válaszként erre: 17. - Vekvik)
2009. aug. 8. 19:06
nah mindegy:-) én Pannonál vagyok,lehet díjmentes kártyacserét kérni ha leadod a másikat és több mint 2 éves a SIM,vagy hibás.Csak úgy nem csinálhatok díjmenteset,pláne ha le van tiltva a kártya.
18. emagdi (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 8. 16:21

nyilván.

mivel imei szám alapján tudják azonosítani a telefont a hálózatban, ha átírják az imei számot, akkor ezentúl az már "másik telefon".


a rendőrség meg nem fog párezres telefon ügyekben nyomozgatni, erre nincs kapacitásuk. (mondjuk érthető is).


a legtöbb amit tenni lehet ilyen esetben, hogy legközelebb jobban vigyázunk a telefonunkra.

17. vekvik (válaszként erre: 13. - Ides)
2009. aug. 8. 14:15
A Pannonnál a Westendbe
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Cafemano)
2009. aug. 8. 12:47
Nekem a rendőrségen mondták, ha kiüttetik a telefont, nincs esély a megtalálására.
2009. aug. 8. 12:45

Bemérni csak akkor tudják (csak a rendőrség, magánszemély nem), ha hívást kezdeményeznek róla, ha csak be van kapcsolva, akkor nem.

De ha tényleg lopásról van szó, lesz annyi esze az illetőnek, hogy pár hétig kikapcsolja.

14. cafemano (válaszként erre: 11. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 8. 12:45

Én nem tudom a folyamatot, de kellett már bíróságra mennem lopott telefon miatt.

Egyszer a T-mobiltól kaptam 2 ajándék telefonkártyát a vásárolt telefonok mellé. Mivel nem volt rá szükségem, így odaadtam az öcsémnek, aki eladta egy iskolatársának. Valahol-valamikor ez a kártya belekerült egy lopott telóba, amit a rendőrség lenyomozott, és mivel a kártya az én nevemen volt, így jutottak el hozzám. Tehát hiába használja másik kártyával, akkor is lenyomozható a telefon. Azóta tudom, hogy még egy telefonkártyát is át kell íratni a szolgáltatónál, ha kiadom a kezemből.

13. Ides (válaszként erre: 9. - Vekvik)
2009. aug. 8. 12:42
és ezt hol mondták neked?mert ha le van tiltva akkor vissza lehet aktiváltatni ha megvan a kártya.Ha nincs a helyszinen a kártya akkor már csak pótlásról lehet szó ,mert a SIM-eket le kell adni....akkor már 4000+ÁFA
12. Roni24 (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2009. aug. 8. 12:41

Esetleg próbálkozzatok a rendőrségen! Elvileg ha használják a telefont, be lehet mérni merre lehet!


Ha sejtitek ki lophatta el, trükközhettek is!


Mikor még dolgoztam, egy kolléganőmnek ellopták a telefonját! Tudtuk ki tette, de sehogy nem tudtuk rábizonyítani! Kolléganő volt, de hiába szóltunk neki, tagadott mindent, még akkor is, mikor a rendőrséggel fenyegetőztünk! Mint később kiderült, valaki másnak adta át a telefont, egy kollégának!

Egyik nap úgy határoztunk, hogy kissé ráijesztünk a kolleginára! Magunk között beszélgettünk a témáról, de úgy, hogy azért az illető (aki ellopta) is odakagylózzon. A beszélgetésünk lényege arról szólt, hogy én megkérdeztem a kolléganőmet, van-e már valami hír a telefonjáról! Ő erre azt válaszolta, igen, a rendőrség nyomoz, bemérték a telefont, állítólag már tudják is, hogy a város melyik részén lehet a telefon, néhány óra és teljesen be tudják mérni! Ez reggel történt, a ludas kolleginának esélye sem volt, hogy elszökjön a "bemért" helyszínről! A beszélgetésünk olyan jól sikerült, hogy délutánra a kollegina valami átlátszó, nevetséges magyarázattal elővarázsolta a telefont! :)))

2009. aug. 8. 12:40

Kollégiumban dolgoztam, ahol mindennapos volt a telefonelhagyás, lopás. Számtalanszor kijött a rendőrség, már mi felírtuk a gyerekek telefonjának imei számát, típusát, az akku sorszámát. Nem olcsó telefonokról volt szó.

A lényeg: egyetlen egy telefon nem került elő (4 év alatt), ez kb. 150 db-ot jelent.

Az egyik rendőr elmondta, hogy csak a bejelentő megnyugtatására írják fel az adatokat, de egyszerűen nem tudnak foglalkozni ilyen ügyekkel, és semmi esély rá, hogy megtalálják.

Bemérni nem tudják, mert aki ellopja, első dolga, hogy kikapcsolja, majd 1 hónap múlva kiütteti, más kártyával használja, még az elő- és hátlapot is lecserélik.

10. Ides
2009. aug. 8. 12:38
igen de a telefont pl csak akkor tudják letiltani ha saját néven van a készülék,ha nem akkor adás-vételi kell róla és p-nál csak a saját kártyával használt telókat tudják letiltani,és kell hozzá a rendőrségi jegyzőkönyv is,vagy ha elveszettnek minősül akkor a szerződés vagy a gar.jegy kell hozzá
2009. aug. 8. 12:37

Ez így van Ides!

De a Pannon egyszer visszaadja ingyen a telszámot, ha le van tiltva, csak ezt nem reklámozzák. Nekem is ez volt és mondta a fickó a boltba.

8. Ides
2009. aug. 8. 12:35

ez így van, bemérni csak rendrőrségi feljelentés alaján tudják és el kell vinni magaddal az IMEI számot is ami vagy a garanciajegyen vagy a szerződésen vagy a dobozon van feltüntetve és ezt követi a rendőrség

SIM-et pedig tudsz pótoltatni jó borsos áron,p-nál 5000 FT,de az egyenleg is megmarad

7. emagdi (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2009. aug. 8. 12:31

természetesen "be lehet mérni", de neked mint magánszemélynek nem fognak ilyen adatokat kiadni.


rendőrség, feljelentés, telefon imei számának letiltatása (bár ha használtan vetted, akkor nem tudom van-e róla rendes számlád).

ennyi a max. amit meg tudsz tenni.

a telefont valószínűleg nem fogod visszakapni (rendőrség nem fog nyomozgatni, ha nem történt egyéb bűnügy), de ha letiltatod a telefont, akkor legalább kicsit megnehezíted az "új tulajdonosoknak" a telefon további használatát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook