Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újrakezdés, komoly elhatározással fórum

Újrakezdés, komoly elhatározással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
86. molntak (válaszként erre: 85. - EriAnyó)
2006. jan. 16. 08:58

Helló Drága!

1100-1200 kcal hetente?????

Nem naponta? Egy hétre az éhhalál.

2006. jan. 16. 08:56

Sziasztok!

Én egy kicsit hűtlenkedem, mert mától áttértem a GI menüre, ami a HáziPatika oldalán megy most. Olyan kenyér/zsemle utáni vágy tört rám, hogy nem bírtam tovább. Ez a menü heti 1100-1200 kalóriát tartalmaz és nem viszi túlzásba a szénhidrátot. Ha a hét végére felfelé játszik a mérleg, akkor visszatérek az Atkinshez. (Most 79,5 kilót mutatott,sajnos annyit, mint egy hete, de a centik szépen mentek le.A derékbőségem két hét alatt 3 centivel lett kisebb.) Mellette erőt veszek magamon és tornázom is.

2006. jan. 15. 20:38
Sziasztok! Először is mindenkinek sok sikert a fogyihoz!Úgy örülök hogy rátok találtam!!Egy-két emberrel beszélgettem már a lowcarb oldalon:))Nusy név alatt, de ezt most nem akarta bevenni így Rékatára változtattam:))Most lesz két hete hogy újrakezdtem immár sokadszorra.3 évvel ezelőtt 32 kg-tól szabadultam meg hat hónap alatt Atkinssal,de sajna most majdnem ugyanonnan indulok mint akkor:((94,1 kg-al mérlegeltem,de csak szerdán fogom mérni magam.Szerencsére egy barátnőm csatlakozott hozzám és ketten eggyütt tornázunk mindennap.KIcsit hosszura sikerült:))Ha nem bánjátok csatlakozom hozzátok, itt legalább van élet nem úgy mint a másik oldalon:)Sziasztok Anna
83. Brill
2006. jan. 14. 09:13

Sziasztok!


Tök jó, hogy el tudom kezdeni úgy a reggelt, hogy megnézem itt, hogy mi újság veletek, és máris biztosabb vagyok a dolgomban, meg hogy menni fog ma is.

Ráadásul ma vendégségbe megyek. huh. Botrányosan nehéz lesz.Még csak egy teljes napon vagyok túl, de máris könnyebbnek érzem magam:)

Bár a reggeli tejeskávémról nem tudok lemondani, és tudom, hogy egy deci tejben is mennyi a ch, inkább úgy számolom a napomat, hogy az is benne legyen. Mert tejszínnel meg nem tudom meginni. NA meg annak idején, amikor olyan sokat fogytam ezzel, akkor is tejeskávét ittam.

NA mennem is kell, csak gondoltam mindenkinek bűnőzésmentes jónapokat akartam kívánni.

Szisztok: Brill

82. Courage (válaszként erre: 76. - Veronitas)
2006. jan. 14. 01:56

Szia!

Örültem a biztatásodnak és remélem tudod, hogy én is biztatlak, csak szólj:)Másnak is szól az ajánlat!!!:))))

Éppen most készülök rendelni egy kis csirkét, mert éhen halok és még nagyon sokat kell ma tanulnom. Na megyek, mert nem lesz belőlem igy semmi.

Brill: együtt érzek Veled, tudom milyen nehéz hidd el. Én is szenvedek ettől, de olyan jól érzem most magam, hogy vannak akik biztatnak!

Lehet ám kapni céklát is egyébként,én azt imádom:)

Kitartás mindenkinek!És köszönöm, hogy nem hagyjátok, hogy feladjam!

Jóéjt mindenkinek: C.

81. b859fbf4de (válaszként erre: 80. - Brill)
2006. jan. 13. 18:13

Most jutott eszembe, hogy szendvicset is tudsz készíteni, szerintem még az udvaron is megeheted. A mikrós sajtchipsz az alapja. Olyan lesz a lapka sajt, mint egy szelet kenyér. Erre szoktam párizsit és salátalevelet tenni. Utána összeborítom mint a szendvicset és becsomagolom.

Ügyes vagy, hogy elkezdted! Drukkolok Neked (is)! Á.

80. Brill
2006. jan. 13. 12:59

Sziasztok!


Aranyosak vagytok, hogy így bíztattok. Ma elkezdtem. Tegnap, mikor írtam ide, utána megsütöttem négy csirkecombot, azzal az elhatározással, hogy ma elkezdem, és legyen mit ennem, ami finom. Tényleg azt ettem káposztasalátával. Pennyben lehet kapni olyan káposztasalátát, amit édesítőszerrel csinálnak, és isteni finom, olyan, mint az igazi, amit pedig cukroznak. Vettem is belőle egy vödörrel. Azzal ettem a csirkét, és észre sem vettem, hogy nincs köret.

Sajna nálunk a suliban konkrétan nincsen tízórai szünet, mert mi fél 9- kor megyünk reggelizni (amit jó esetben fejezünk csak be 9- ig) és utána már csak csipegetés van. Meg minden szünetben járunk ki az udvarra, tehát necces lenne, ha nem mennék ki velük, vagy ott kezdenék el enni. Na mindegy, ma is szakítottam rá, 3/4 10- kor bizony leültem dobozból csirkecombot enni. Jól is esett. Elkezdek ma már tornázni is, és azt hiszem kocogni is elmegyek, amit ugyan szeretek, csak nem tudok sokat. Aztán előbb utóbb csak elindul.

Jó lenne, ha lenne valaki valóban a környezetemben, aki elkezdi velem, de az a helyzet, hogy a családom nem annyira támogatja ezt a fajta atkins-ezést, ők inkább egészséges életmód- pártiak (mindenből keveset) és nem értik meg, hogy hiába, attól nem fogyok egy dekát sem. Kipróbáltam. Elviselik ugyan, és lelkiekben mellettem vannak, mert szeretnek de folyton morognak, hogy ez nem normális. (hát nekem már egyszer bevált)Szóval megígértem magamnak, hogy most aztán kibírom.

Remélem tudom veletek tartani a tempót.

Köszi szépen a bíztatást, ez azért sokat segített.

Üdv: Brill

79. b859fbf4de (válaszként erre: 77. - Brill)
2006. jan. 13. 10:52

Szia Brill!

Nálunk van a suliban külön tízórai szünet, akkor mindenki a padjában ül és eszik. Ilyenkor az elsős tanár is előveszi a reggelijét. Kell, hogy lássák a gyerekek, hogy ennek van most az ideje. Mi egy alternatív iskola vagyunk, de ha emlékezetem nem csal régen nálunk is így volt a suliban.

Virsli, főttojás, tojásrántotta, sajt nem elrontható ételek. Én mostanság, hogy nem értem rá főzni, vettem grill csirkét, egészet, vagy combot, mellett (Auchan, Cora, Tesco) itt mndíg kapható.

A rakott dolgok is egyszerűek, csak egymásra pakolod és megsütöd. Ebből lehet vinni dobozban. A legtöbb hidegen is finom. Én már megszoktam, mert nics lehetőségem délben megmelegíteni.

Inni pedig hurcolom termoszban a teát, mert a suliban nincs idő megfőzni + ásványvíz.

A gyerekek megszokták ezeket a dolgaimat, már nem is kérdezik, hogy miért eszek dobozból, mik azok a kis csomagolt sajtdarabkák, meg ilyesmi.

Ráadásul azt vettem észre, hogy a tej, liszt, cukor érzékeny gyerekek nem tartják cikinek elővenni a másmilyen tízóraijukat.

Nagy elhatározás kell, az biztos, de ha egyszer már sikerült,most miér ne?

Boccs a hosszas eszmefuttatásért. Á.

78. ancsy (válaszként erre: 77. - Brill)
2006. jan. 13. 09:02

Szia Brill!

Ne keseredj el! Csak nagyon erős elhatározás kérdése a dolog. Itt a fórumon is találsz rengeteg receptet, amiből válogathatsz. Meg fogod látni, pár hét múlva már Te találsz ki újakat. Jó lenne, ha a környezetedben találnál valakit, aki csatlakozna hozzád. Ösztönöznétek egymást, receptet cserélhetnétek, együtt tornázhatnátok, közös vacsikat tarthatnátok. Lehet, hogy itt a fórumon is van valaki, aki közel lakik hozzád, és szívesen csatlakozna.

Nekem ez főleg a mozgás miatt lenne fontos, mert egyedül könnyen feladom, ill. el sem kezdem. De ha ott a másik, máris nem olyan unalmas, és csinálom tovább, mert nem akarok alul maradni.

Persze itt a fórumon is ösztönözzük egymást. Tűzz ki egy dátumot, és kezdd el újra a kúrát. Gondolj arra, milyen jó érzés volt, mikor legutóbb sikerült!

Sok szerencsét!

77. Brill
2006. jan. 12. 19:48

Szia Hoxa!


Igazságszerint már "ismerjük egymást másfél éve, mert a lowcarb oldalon már találkoztunk és dumáltunk is, nem tudom emlékszel-e. Bár az okokat nem pontosan tudom, hogy miért szálltál ki onnan, de sejtem.

Nekem azonban egyre súlyosabb a gondom a súlyommal, és ezért szeretném a segítségedet kérni. Egyszer már fogytam 12 kilót az atkinssel, boldog voltam és tök elégedett, de visszaszedtem legalább a dupláját másfél év alatt. Nagyon szeretnék tőle megszabadulni, de egyenlőre nem tudok nekiállni. Tudom, hogy csak elhatározás kérdése, de valahogy nem megy. Talán csak egy lökés kéne. A baj szerintem az, hogy egyig annyi dolgom van általában, hogy még inni sincs sokszor időm, nem hogy enni. És sajna ez nem úgy megy, hogy "persze, erre szakítani kell"- tanítónéni vagyok, elsős gyerekeim vannak, és nekem a szünet sem szünet. Mire kajához jutnék, annyira éhes vagyok, hogy gyakorlatilag zabálok. És kontroll sincs bennem olyankor, csak bűntudat.

A másik meg hogy nem valami jól főzök- illetve nem vagyok a konyhában valami kreatív, így van hogy nekiállok valaminek és tök rossz lesz.

Jó, tudom, hogy a leírtak alapján egy kész csőd vagyok, néha én is ezt érzem.

Dehát mit tennétek a helyemben?

:(

Azért neked még egyszer gratulálok. Mindenhez.

Brill

76. veronitas (válaszként erre: 68. - Courage)
2006. jan. 11. 18:46

Szia!


Ma van a 3. atkinses napom, belevágtam, igaz, csak harmadszorra sikerült, mindig "közbejött" valami (vacsorameghívás, pizzaevés, karácsony, szilveszter, szülinap, névnap), de január kilencedikére virradóra azt mondtam, nem! Ez így nem mehet tovább.

Merthogy én az utóbbi időben egész egyszerűen: zabáltam. Egy nap nem háromszor vagy ötször ettem, hanem szinte egyfolytában (szerintem főleg szerelmi bánat miatt, elkeseredésemben), és ráadásul nagy mennyiségeket és hizlalókat, válogatás nélkül mindent.

Szépen vissza is másztak rám a kilók.:-(

De most nagyon elszánt vagyok, és bár még csak a harmadik napon vagyok túl, máris jobban érzem magam, pedig még csak szerintem víz ment le.


Szóval én kitartok, tarts ki te is, kezdd el, én majd "segítek". Meg itt mindenki!

75. veronitas (válaszként erre: 73. - Beamini)
2006. jan. 11. 18:02

Szia.

Én ha nem Atkinsezem, akkor is nagyon sok folyadákot iszom egész nap, szóval ez nem probléma nálam, viszont nagyon sok ismerősöm, családtagom panaszkodik, hogy tudja, hogy kéne, de nem tud többet inni napi egy liternél.

Szerintem jó megoldás lehet, ha elosztod, és mondjuk bizonyos időközönként iszogatsz.

És nem egyszerre sokat, hanem csak úgy elvétve, sokszor kevesebbet.

74. zse pi (válaszként erre: 73. - Beamini)
2006. jan. 11. 11:44
Nem, a diétán nem változtattam semmit. Én is ilyeneket ettem az első szakaszban. Próbáld meg felvinni a napi adagodat 2l-re, biztos elmúlik majd a vesefájásod.
2006. jan. 11. 11:33

Szia Zsepi! Nagyon köszi!!! Akkor muszáj lesz nekem is többet innom, nálam most a napi 1,5l megy le, de több nem nagyon :-(

A diétán is változtattál valamit? Valamit a husfogyasztáson és a mennyiségeken? Én föleg tojást, sonkát, tonhalat, csibehusit, sajtokat, paprikat, ubit, neha paradicsomot eszek.

72. zse pi (válaszként erre: 71. - Beamini)
2006. jan. 11. 11:17

Igen beamini, nekem is volt ilyen érzésem, főleg az első két hónapban. Nekem is fájt a vesém, aztán rájöttem, hogy azért, mert keveset iszom. Nem volt elég 1,5l ásványvíz naponta. Többet kívánt a vesém. Volt, hogy 3l folyadékot ittam meg 1 nap. Aztán pár nap alatt rendbejöttem.

Szóval igyál többet. Ha unod a vizet, ajánlom agyümölcsteáket, zöld teát(jó vízhajtó), és lehet kapni édesítőszeres Frizzy szörpöt. Fő a változatosság... :)

2006. jan. 11. 11:01

Volt valakinek veseproblémája az Atkins diéta alatt???? NEm egész 1 hete tartom ismét a diétát (első fázis) és enyhén fáj a derekam, a vesém körül :-(. Először azt hittem idegbecsipődésröl van szo, de a tünetek nem voltak tipikusak. Egy kicsit megijedtem, mi van ha a vesém jelez?!


Már régebben is Atkinseztem, de ilyen gondaim nem voltak, igaz az első szakaszon még sosem mentem át. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

70. zse pi (válaszként erre: 69. - Courage)
2006. jan. 11. 10:29

Szia!

Köszi. Akkor büszke leszek magamra:))) És majd meglátod, ha neked is beindul a fogyás, akkor egyből jobban fogod érezni magad:) (már az első kilónál)

Ja, igen a mozgás fontos dolog, lehet, hogy most azért stagnálok, mert az ünnepek alatt hagyagoltam.Én itthon szobabiciklizem. Kb heti 3 alkalommal fél órát. Tudom nem sok, de nem valami jók az izületeim, ezért többet, és másfajta ugrálós mozgást nem merek.

69. Courage (válaszként erre: 65. - Zse pi)
2006. jan. 11. 09:46

Szia!

Én nem akarok senkit sem megijeszteni de pl. én a centrumtól kiütéseket kaptam, az jó nem?:) Persze lehet csak én vagyok ilyen kis hiperérzékeny:) Multivitamin kezdtem el szedni meg c vitamint. Nem nagyon hiszek az ilyen fogyis bogyókban, de majd most infraszaunázni szeretnék elmenni.

Valamit jársz mozogni?

Szerintem nagyon ügyes vagy és legyél büszke arra a 7 kgre!

remélem én is hamarosan büszke lehetek magamra...:)

68. Courage (válaszként erre: 58. - Veronitas)
2006. jan. 11. 09:43

Szia Veronitas!

Bocsi, hogy csak most írok. Örülök, hogy Te is "új" vagy itt:) Nekem is sok erőt ad ez az egész és hogy nem érzem egyedül magam a problémámmal. Tegnap kezdtem el olvasni a Cukor blues c. könyvet, mit ne mondjak....nagyon durva! Fogyizni még nem kezdtem el, de azért pár napja már kerülöm a gázos chkat. Te gondolkoztál fogyin?

Sajnálom, hogy ismerős Neked is ez a nagy ő-s csalódós story...de C'est la vie!

Írj:)

Kitartás Mindenkinek!

2006. jan. 10. 14:33

Sziasztok!


Tegnap voltam edzeni, és félve, de ráálltam a mérlegre. Lement 1 kg. Egy hete kezdtem, de a hétvégén bűnöztem (képviselőfánk). Tegnaptól megint jó kislány vagyok. Viszont ma délután nagyon émelyegtem, és nem volt erőm, na meg iszonyatosan fáj a fejem.

Miért most? A bűnözés miatt?

66. ancsy
2006. jan. 10. 13:52
Tegnap este beindultak a biológiai folyamatok. Kb. 10-szer voltam vécén. Ez biztosan eltart majd egy ideig, de legalább lesz súlycsökkenés. Ma ebédkor sajnos lecsúszott egy mákos süti is a saláta után. A nagymamám sütötte és nem bírtam ellenállni. Olyan jó volt, hogy úgy döntöttem, kifejlesztem majd az atkinses változatát. Ha sikerül, megírom a receptet. ma este sült husit és savanyúkáposztát fogok enni, és megyünk korizni is, ami egy kicsit megmozgat majd. Kitartást mindenkinek!
65. zse pi (válaszként erre: 55. - Courage)
2006. jan. 10. 10:25

Szia.

Igen, én is Atkinsezem. Tavaly szeptemberben kezdtem, és most vagyok 6-7kg minuszban!!! A felkiálltó jel azért, mert lehet, hogy valaki nem tartja ezt hűdenagy fogyásnak, de az én kitűzött -10kg-hoz nagyon is jó. :)pl: a combom kerülete 7cm-t csökkent! Igaz, már több, mint1hónapja stagnálok, vagyis ingadozom +,- 0,5kg-mal, de nem adom fel, csinálom folyamatosan, egyszer majdcsak beindul...

A vitaminnal kapcsolatban: Én 500mg C-vitamint eszem naponta(felezve), van multivitaminos pezsgőtablettám az is mindennapos, és, ha egy kicsit elkezd görcsölni a lábam, akkor MagneB6-ot szedek. Szerintem ennyi vitamin elég is, úgyis ami szénhidrátot magadba viszel, az zöldség lesz, vagy tejtermék, amikben Calcium van.

A Supradynt nem ajánlanám, mert iszonyat nagy éhséget csinál...

64. kisgé (válaszként erre: 62. - Veronitas)
2006. jan. 9. 21:50

:)


Ha kitartó vagy, fél év múlva vígan eléred!:))))

63. veronitas (válaszként erre: 62. - Veronitas)
2006. jan. 9. 21:05
hehe... 178=78! :-)
62. veronitas (válaszként erre: 61. - Kisgé)
2006. jan. 9. 21:05

Szia!


Ó, igazán kedves vagy, köszönöm. Olyan jó, hogy ezeket írod.

Nos, én 160 cm vagyok, de 178 kiló, és valamikor egyszer régen valaki meghatározta nekem, hogy az ideális az bizony 53 kiló. Voltam már annyi, 18 évesen. Most 28 vagyok. Nagyjából ennyi.

És nagyon számítok rátok kitartásösztönzőileg.

61. kisgé (válaszként erre: 59. - Veronitas)
2006. jan. 9. 20:46

Veronitas!


Hány kilótól akarsz megszabadulni? Itt jó helyen vagy,ez egy összeszokott közösség és szeretünk segíteni szavakkal is egymáson.:)))

Sok sikert!

60. EriAnyó (válaszként erre: 57. - B859fbf4de)
2006. jan. 9. 19:58

Nem akarok versenyezni, de tegnap meglepve tapasztaltam, hogy múlt kedd óta, azaz 6 nap alatt 1,5 likó minuszom van. Persze, ez nemlesz mindig ilyen gyors fogyás, de most olyan jó volt látni a mérlegen a 79,5 kilót!

Centizni csütörtökön fogok.

59. veronitas (válaszként erre: 57. - B859fbf4de)
2006. jan. 9. 19:13

Szia. Gratula! És egyébként ez tényleg segít. Máris több kedvem lett:-)))

Csak így tovább.

58. veronitas (válaszként erre: 49. - Courage)
2006. jan. 9. 19:12

Szia.

Üdv. itt, én is "friss hús" vagyok, és nagyon tetszik, amiket itt olvasok, és be kell valljam, talán már semmi más, csak ez a honlap és a "tartozékai" tartják bennem a lelket, vagyis hát a hitet a fogyáshoz. Mostanában nem nagyon volt akaraterőm a fogyókúrához.

Szóval csak azt akarom mondani, kitartást kívánok neked is.

Én szívesen támogatlak téged, mert lehet, hogy önző dolog, de ezzel egyúttal magamat is segítem. Írj nyugodtan.

A nagy szerelem-probléma pedig túlontúl ismerős sajnos... :-(

De: optimizmus!!!! :-))

2006. jan. 9. 18:15

Hogy több kedvetek legyen!

1 hete kezdtem, és 1,2 kg le ment.

Nagyon örülök.

Hajrá mindenki, kitartás. Jó, hogy vagytok és remélem egy hét múlva újabb jó hírekkel szolgálhatok.

Holnap centizek is. Á.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook