Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Titok- a vonzás törvénye - Sikertörténetek fórum

A Titok- a vonzás törvénye - Sikertörténetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2012. júl. 20. 16:28
Majd jól megjárják... :D
1470. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1469. - 2c23c1599f)
2012. júl. 19. 15:29
Szerintem sokakat nem is érdekli,hogy mit okoznak a rosszindulattal,és más negatív dolgokkal.
2012. júl. 19. 12:23
Na ja, mások hibáztatása, az irigykedés és mások bántása az könnyebb, mint a saját élet rendbetétele, javítása... Szerintem sokan nem tudják, hogy mit okoznak a rosszindulattal... Könnyedén átlépnek rajta, aztán jön a tagadás.
1468. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1467. - 2c23c1599f)
2012. júl. 18. 19:59

Szerintem azért nem részletezi,mert ezt mindenki tudja:csak rombolás lesz belőle,meg rossz érzések.

Igen,valóban szinte minden ember gyarló,és a legtöbben kényelmesek is vagyunk: várjuk a jót tettek nélkül.Aztán ha nem jön,akkor van,aki dühöng vagy másokat hibáztat,vayg elszomorodik,de nem tesz semmit,van,aki pedig elkezd gondolkozni,h ő mit tehetne még,h jobb legyen.

nem fog mindenki pozitívan gondolkodni,sőt valőszínűleh inkább kecvesebben,mint többen,mert: 1.az fárasztó.nagyon nagy rendezkedéseket kell végrehajtani fejben hozzá,hogy átalakítsda gondolataid többségét pozitívra,és hogy meg is tudj maradni ebben a szemléletben,bármenkkora bajok is vesznek körül.

2.sok ember szeret szenvedni,kényelmesebb neki a mártírszerep,ha nem kell semmit csinálni,és mások sajnálják,és sajnálatből segítenek neki,illetve nem bíznak rá felelősséget,mert ő úgysem képes rá,és lehet lébecolnia kényelmesen akár egész életen át.

2012. júl. 18. 13:16
Én azért valamit hiányolok a könyvből: a negatív gondolatok pusztító és romboló erejét. Csak a teremtésről beszél igazán. Persze ír arról is, hogy kétely stb. De én most az irigységről, féltékenységről stb beszélek. Azt nem részletezi, hogy milyen hatással járnak. Csak azt, hogy zárd ki az agyadból. Hát... sok sikert. Minden ember gyarló, kár fényezni magunkat. Az emberek szeretik várni a csodát tettek nélkül... De ha logikusan szétnézel a világban most bizony eléggé cudar a helyzet. Ha mindenki pozitívan gondolkodna és nem a pénz motiválna mindent, ez egy földi paradicsom lenne. Hiába a könyv sikere és a millió olvasók, a világ nem változik. Miért?
1466. ae8f040a2b (válaszként erre: 1465. - Comes)
2012. júl. 9. 22:07

szia..)


ja..jó..de azt csak nektek írtam.)sikerülni fog..és majd beszámolok.DDD


de érdekes ...a kétséget mennyire nehéz elengedni,tényként kezelni a dolgokat...azt mondani,hogy ez van és kész...semmi körítés mellé.

1465. comes (válaszként erre: 1464. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 9. 19:21

Szia!

Javaslom,hogy a "meglátjuk ,hogy sikerül e " részt hagyd ki :-) !

Egyébként ha nagyon akarod sikerűl.

Bizony működik a dolog :-)

2012. júl. 9. 18:11

én most vonzok valakit az életembe..meglátjuk sikerül e..

de úgy vonzom,hogy csakis akkor kell..ha Ő is akarja.)

1463. Norman
2012. jún. 16. 23:11
Sok mindre rájöttem a vonzással kapcsolatban!! Úgy kel felfogni mintha valamit filmet rendeznénk bés a gondolatainkkal irányítsuk azt, hogy mi is történjen a film következő jeleneteiben!!! Én így tudom a legjobban felfogni és megvalósítani azt, h a ondolataim valósággál váljanak!!:)
1462. Kittus4 (válaszként erre: 1456. - Norman)
2012. jún. 14. 21:37

Én saját tapasztalataimból kiindulva tudok erre a kérdésre választ adni. Nálam a tipikus eset szokott bekövetkezni, mikor megvan amit szerettem volna, utána egyszerűen nem foglalkozom a vonzással, nem motivál semmi, nincsenek újabb célok, nem teszek erőfeszítéseket, nem gondolok még többre, mint ami van. Persze örülök, boldog vagyok, de nem lobognak előttem az újabb célok. Szerintem talán ez lehet az oka, részemről legalábbis.

Elhiszem és tudom is, hogy ezt a vonzásnak köszönhetem mégsem tudom fenntartani az állapotot. Nekem eddig 2 időszakom volt az elmúlt egy évben mikor sikeresen működött minden, ahogy bejöttek a dolgaim, megvolt a jó, úgy abba is hagytam a vonzást. Most lassan 2 hónapja stagnálok...

1461. secret! (válaszként erre: 1460. - Norman)
2012. jún. 14. 18:32
Ez a része, már nem igazán ebbe a topicba tartozik. Ha segíteni akarsz magadnak, gondolkodj máshogy, változtasd meg a gondolataid irányát és fogalmazd át. Ha te változol, a világ is változni fog. Elég ha te változol.
1460. Norman
2012. jún. 14. 15:07
Többek köözött az hogy ha végre megkapjuk amire vágyunk akkor ne görcsöljünk rá a dolgokra!!! A másik, hogy el kellett engednem a kezét, hogy kapjon pofont az élettől!! sajnos nem mindig tudjuk megvédeni azokat akik fontosak számunkra, mert nekik is tanulniuk kell!! Biztos vagyok abba is, hogy hosszabb távon neki lesz sokkal de sokkal xarabb!!(elnézést, hogy így írom) Ha tudnám , hogy gondolom rám akkor megvárnám , h ő lépjen hisz ő hagyott ott engem pofátlanul!!!:S
1459. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1458. - Norman)
2012. jún. 14. 06:34

Ehh..sajnálom. Mi a tanulság neked ebből?

Mi azt nem tudhatjuk,hogy szokott-e rád gondolni:S Ha szokott volna,mit tennél most?

1458. Norman
2012. jún. 13. 18:39
Azthiszem én is így rontottam el!!! Csak ez most nagyon tanulságos lecke volt a számomra!!! mert nagyon rég éreztem ilyet egy lány iránt és még hiányzik néha!!:(:( Szerelmes lettem ahogy akartam és ő is az volt vagy lehet h még most is az csak elnyomja magába!!! Ő ilyen tipus!!! Szerintetek, szokott rám gondolni?
1457. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1456. - Norman)
2012. jún. 12. 16:49

Nagyon jó kérdés!

Igen,azzal pl el lehet rontani,ha nem hiszed el vagy nem tudod elfogadni,hogy veled ez megtörténik,hogy megkaptad ezt vagy azt.

(én pl asszem azzal rontottam el néha dolgokat ezen kívül,hogy megvolt bennem a fixa idea,hogy mit hogy lehet elérni,mi az igazságos,és amit nem ilyennek találtam,azt nem tudtam elfogadni)

1456. Norman
2012. jún. 12. 15:33
értem én ezeket a dolgokat!!:) arra szeretném tudni a választ, hogy ha megtörténik a csoda és bevonzom a boldogságot az életembe, hogy lehet elrontani? görcsöséggel? azzal , h nem akarom elhinni h ez velem történik? stb... köszi a válaszatok!!
1455. Én-Önmagam (válaszként erre: 1453. - Secret!)
2012. jún. 7. 15:36
Ühüm... értem... :-)
1454. secret! (válaszként erre: 1445. - Norman)
2012. jún. 6. 21:51
A válasz, hogy mennyi idő kell hozzá, vagyis a mikor nem a mi dolgunk. Te csak érezd át, hogy milyen boldog vagy a kapcsolatban, hogyan éled meg minden nap, és a változás megtörténik. Lehet, hogy hamarabb, mint gondolnád. Ha látod a lehetőséget, élj vele, lehet, hogy azért találkoztál vele, mert ő az.
1453. secret! (válaszként erre: 1450. - Én-Önmagam)
2012. jún. 6. 21:49
Mindenkinek adott a lehetőség, hogy elmélyedjen önmagában, mivel csak akkor működik, ha már tisztában vagyok vele, hogy milyen is vagyok. Hiszek e vagy nem hiszek, ez azonban nem ilyen egyszerű. Miért fáj az másnak, ha valaki sikeres, persze ez itthon értendő, általános "jó" magyar szokás. Irigyek azok vannak, amikor megkérdezik, hogy hogyan csinálom és elmondom, akkor meg csak mosolyognak, hogy milyen hülxe vagyok. Én meg mosolyogva válaszolok, hogy nekem így jó, köszönöm szépen. Mással nem foglalkozom, az energiavámpírokkal pl. akik próbálnak befogni, de elhajtom őket hamar. Mindig megtalálnak, próbálkoznak...
1452. Norman
2012. jún. 6. 17:28
Kedbes tindigo!!!Pontosan tudom h mire akartál kilyukadni a kommentedbe!!Pontosan tudom, hogy az ego helyet a belső énre kell figyelnem!!! és h más javára is fordítsam azt amit én megteremtek!!!De tudom, hogy pl ha egy ideális társat vonzok magam mellé akkor az neki csak jó lesz mert te nem tudhatod milyen vagyok egy párkapcsolatban, de hiddel olyan tipusu pasi vagyok aki oda adó és tudd igazán szeretni!!!:) Ha sok pénzem lenne akkor abból adnák másnak is (alapítványok stb):) Soha nem voltam önző tipus!!! a listáról pedig annyit, hogy tényleg tényszerü dolgokat írtam le oda!!!:) és ha időközben hiba lenne akkor majd korigálok rajta!!:)
1451. Én-Önmagam (válaszként erre: 1449. - Secret!)
2012. jún. 6. 16:32

Szia secret!


Csak gondolj bele, hogy milyen típusú energia nyilvánul meg akkor, ha a személyes egó általi vágyaknak ad utat az ember... .-)

1450. Én-Önmagam (válaszként erre: 1449. - Secret!)
2012. jún. 6. 16:30

Persze, hiszen a Titok c. könyv a mai, modern embereknek íródott, akik nem sokat foglalkoznak szellemi dolgokkal...


Olyan embereknek készült, akik szeretnék életüket az individuum szintjén megélni... amivel persze semmi probléma nincs.


Mint említettem, ezek az univerzális energiák működnek, így innentől kezdve mindenkire rá van bízva, hogy miként éli meg életét és melyik utat választja... :-)

1449. secret! (válaszként erre: 1447. - Én-Önmagam)
2012. jún. 5. 08:57
Érdekes megközelítés. Én azt tudom, hogy miért élnék nehezen, amikor könnyen is lehet. És köszönöm a Titoknak mindezt.
2012. jún. 5. 07:29
hm..szóval a Titok fekete mágia..hát ez is egy megközelítése a dolognak.
2012. jún. 4. 21:30

Sziasztok!


Egy levél, amit unokaöcsémnek írtam a TITOK c. könyről... talán valaki elgondolkozik rajta... :-)



..."Itt a legelején szeretném leszögezni, hogy senkit sem szeretnék megbántani, bírálni és nem szeretnék senkit a saját véleményemmel, látásmódommal befolyásolni. Mindenkinek a saját „útja” saját tapasztalása, saját érzelmei a legfontosabbak…


A véleményem az úgynevezett tradicionális metafizika alapjaira, az advaita-vēdānta tanításaira, és a szolipszisztikus létszemléletre alapul, mert számomra ezen tanítások adják meg kristály tisztán a választ arra, hogy miért „van” az univerzum, a fizikai világ és benne miért vagyunk, létezünk mi, emberek…


Megpróbálom tényleg dióhéjban összefoglalni!


A TITOK szerintem egy ugyanolyan könyv mint bármely, a mai korban divatos menedzser képző, vezető képző, személyiség-fejlesztő, sikerhajhász írás, amit talán egy dolog különböztet meg ezektől az pedig nem más mint, hogy létező univerzális energiákat alkalmaz egy olyan cél eléréséhez, amely mélyen és elég alacsony szellemi szinten tárja fel az emberi élet célját és lehetőségeit.


Az emberi élet célja a mai modern világban, a mai modern ember számára nem más mint az, hogy érjük el a személyiségünk (egónk) által kitalált „életcélt”, amely ebben a formában csak is kizárólag „egós” cél lehet.

Ennek a célnak semmi köze semmilyen szellemi (spirituális) törekvésekhez. Ezek a célok csak az egó által kitalált vágyakat, érzelmek által vezérelt lehetőségeket tudja maga elé kitűzni, mint célt.


A cél – számomra – nem az életem fizikai síkon (anyagi jólét, ne legyek beteg, jó élet körülményeim legyenek) való jobbá tétele, hanem az, hogy felismerjem magamban eredetemet (honnan jöttem, ki is vagyok valójában) és ha ezt felismertem, akkor megleljem eredettelenségemet, ami jelenti a halál utáni „lét” lehetőségét is, mert a lét nem csak ezen dimenzióban működik…


Na, visszatérve a könyvhöz…

A TITOK valóban létező és működő energiákról beszél, amelyek univerzális energiák, mert minden energia az univerzumban a létesülésben a létesülési örvényben (szanszkrit kifejezés: samsāraban) létesül és létezik.

Egy dolgot kell a könyv elolvasása után feltenni magában annak, aki komolyan gondolkozik arról, hogy az útja során ebben az elágazásban melyik utat választja, az pedig a következő.


Választom az életem során továbbra is azt, hogy ragaszkodom a fizikai síkhoz és az egóm által vezérelve hagyom magam irányíttatni – rángatni – a különböző vágyak, érzések, bánat, öröm és egyéb heteron (külső) erők által, vagy választom a Lét, az abszolút eloldódottság, a béke, a szeretet, a bánat nélküliség, stb. lehetőségét, amely tiszta szellemi (spirituális) út és amelyben felismerem, hogy Én Vagyok a Világ teremtője egy Isten feletti Istenség… (persze nem az egómról, individuumomról beszélek ebben az esetben, mint X.Y.)


Hiába beszél a könyv univerzális energiákról ez – véleményem szerint – nem más mint mágia használata, de nem a fehér mágiáé, hanem a sötétebb és lefelé húzó, taszító fekete mágia alkalmazása…


Abban az esetben beszélhetnénk a könyv kapcsán szellemi fejlődésről, ha ezen energiákat nem saját magam életének jobbá tételére fordítanánk, de a könyv semmi másról nem szól, mint éppen arról az egóról, amitől a tradicionális tanítások éppen, hogy csak szeretnének eloldódni…


Egyébként az élet jobbá tétele (ez lehet saját élet is) csak is kizárólag úgy érhető el, ha saját magamban teszek a helyére minden dolgot, minden érzést, minden érzéket, vágyat, és ezután –de csak ezután – mondhatom azt, hogy egyéb, tőlem különálló (heteron) erők nem hatnak rám, nem befolyásolhatnak és ezután rájöhetek arra is szépen, hogy ezek a tőlem különálló erők is (heteron) az én (auton) erőim és itt teljesül ki az advaita-vēdānta tanítása, hogy minden EGY.


A könyv beszél még a cselekvésről.

A cselekvés szanszkrit szóval karma, egy köteléket alakít ki a létben az emberben és az ember körül, amit karma-bandának hívnak, ez a cselekedeteim kötelékké (megkötözöttséggé) alakulása.

Ha az univerzumban bármit is cselekszem, az abban a pillanatban karmává válik… Ha egy követ dobsz egy pocsolyába, akkor hullámok alakulnak ki, de a pocsolya faláról visszavetődve, visszatérnek, de ellenkező hatással… Hát körülbelül így működik ez az univerzális energia, amiről a könyvben szó van.

Lehet működtetni, de előbb vagy utóbb a hullám visszatér, de ellenkező hatással, ha nem most, akkor egy másik dimenzióban, vagy egy másik létesülésben, életben…


A könyv beszél még arról, hogy az univerzum olyan, mint egy katalógus…

Hát ezzel inkább nem foglalkoznék bővebben, mert most nem szeretnék csúnyákat írni… ebbe még az sem gondolt bele mélyebben, aki leírta…

Magasabb szellemi (spirituális) szinten lévő ember ilyet nem ír, de még csak nem is merül fel elméjében… ennek az embernek szinte semmiről nincs tudomása arról, hogy miről is ír valójában…


Na, tényleg „röviden” :-) ennyi…


Ez a könyv egy sikerhajhász könyv, semmi köze a nagyobb szellemi (spirituális) mondanivalóhoz és princípiumokhoz (alapvetőségekhez) de hozzá kell tenni, hogy az az energia vagy energiák, amiről ír, működnek, működik, csak el kell azon gondolkozni, hogy ezt szeretném e vagy sem. Aki ezt szeretné magáénak tudni, arról az a véleményem, hogy tegye meg, próbálja meg…


Lehet, hogy néhol talán túl egyszerű és talán túl durva volt, de remélem, hogy valamit azért megértettél belőle…


Ha felmerül még kérdésed nyugodtan írd le…


Nagy szeretettel: X.Y.

1446. 04d410066e (válaszként erre: 1445. - Norman)
2012. jún. 4. 12:12
Szerintem nem tudsz hibamentes listát írni. Hagyd azt a listát, mert mindig lesz, amit kihagysz, és így mindig újra és újra csalódni fogsz. Kívánj olyat, akivel boldog vagy, és a lehető legjobban összepasszoltok. Ha hatalmas listákat írsz, akkor tele leszel elvárásokkal, elvárás-halommal meg minden párkapcsolat meghal egy idő után. Ha eleresztesz minden kényszert, hogy Neked kell, meg legyen, megy ilyen legyen, meg olyan legyen, akkor gyakorlatilag azonnal. Ha el tudod engedni a listádat, és van annyi bizalmad, hogy az univerzum sokkal jobban tudja, mi számodra a legjobb, elmegy az összes elvárásod, akkor pikk-pakk jön. Na meg az elvárásod, hogy mikor kell, hogy jöjjön, mert ha időt állítasz fel, hogy ekkora kell, akkor nagyon rá lehet görcsölni. Mikor én eljutottam erre a pontra, egy héten belül megismerkedtem a párommal. Egyébként nekem kineziológus segített ebben, egyedül nem biztos, hogy ment volna.
1445. Norman
2012. jún. 4. 10:12
Kedves tindigo!!! Már én is rájöttem h a az ún. "lista" hibás volt most a második esetben főleg!!!:(:) egy-két lehetséges tényezőt nem vettem figyelembe!!!PL: én elhiszem, h nagyon szeretet a csaj mint ahogy kértem is, de france se gondolta volna, h van vki akinek a dumájának bedöl és hagyja magát átverni...!!:S Ez a mostani akiért otthagyott biztos, h csak kihasználja....!!!!no mind1!! Ez az ő dolga!! Én visszont írtam újabb kiívánság listát és ezeket a hibákat kiküszöböltem!!:) Aztán ha megkaptam amire vágyok tovább fejlesztem kapcsoatunkat majd!!!:) Apropó szerintetek mennyi idő kell ahoz, h egy társat bevonzunk?:) Köszi válaszotok!!
1444. 04d410066e (válaszként erre: 1438. - Bionet58)
2012. jún. 1. 19:05
Na, pont ugyanazt írtam valakinek tegnap. :D Jó lenne, ha végre észbe kapnának, és panaszkodás helyett csinálnának valamit...
1443. 04d410066e (válaszként erre: 1441. - Norman)
2012. jún. 1. 19:04
Norman, nekem egy jött be, mert én is hasonlóan jártam mint Te. Kitaláltam, hogy olyat rendelek, aki minden szempontból a lehető legtökéletesebben passzol hozzám, és akivel boldogok vagyunk. Punk-tum. Aztán olyan pasit kaptam, amilyet elképzelni sem tudtam volna. :D Másfél éve vagyunk együtt. A listákkal az a gond, hogy az ember mindig kifelejt valami fontosat, vagy néha hülyeséget akar. :) A fenti két szempont tökéletesen kielégítő eredményt hoz. ;)
1442. Én-Önmagam (válaszként erre: 1438. - Bionet58)
2012. máj. 23. 16:24

Látod, ezt szépen megragadtad... maximálisan csak egyet tudok Veled érteni... :-)


És ha már az ember halad az ön-felismerés útján és elér egy szintet a felismerésben, akkor már a fel tudja ismerni azt, hogy a siker hajhászása, akarása már nem is lesz annyira fontos számára... :-)

...Mert felismeri az Élet és a Lét összefüggéseit, rátalál olyan válaszokra, amelyek mellett a siker, karrier, pénz és egyébb "őrültségek", egy teljesen bagatell, semmit nem jelentő "semmik" nem lesznek...

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook