Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások!Olcsóbb, de jó macskaalmot keresek!Tudtok segíteni? fórum

Cicások!Olcsóbb, de jó macskaalmot keresek!Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. okt. 10. 09:12

Szia! Bocsánat, de én nem olvastam vissza mindent.

Én a Frehsnapf fit+fan Bioclean csomosodó almot használom. A 20 kilós úgy 2300 körül van. De lehet hogy már csalk 10 kilós van, az se túl drága, és nagyon jó. Semmi szaga nincsen, és nagyon jól csomósodik, nagyon gazdaságos.

2014. okt. 6. 15:23
Ne nevettessetek a Biolux-szal. Kb 20 éve használtuk azt édesanyámmal az első macskánk almoztatásához. Büdös volt, gyorsan fogyott, kikaparta és a relative alacsony árból végül ugyan annyi lett, mint a drágább, de jobb minőségű alom vásárlásakor.Ma már macskatenyésztéssel foglalkozom, nagyon sok cica van mindig a ház körül, felnőttből akár 5-6 darab is, ezért állíthatom, hogy az eddigi legszagtalanabb és leghosszabb ideig tartó alom a Biokat's Bianco. A csomagolása halványkék, szürke cica van rajta és 50 nap van ráírva. Az első alkalommal 2 cicánként kell egy zacskóval számítani a 10 kilósból. (Az almozást is két cicánként érdemes külön alomtálcában vagy egy nagyon nagyban megoldani. Amennyiben 2 cicára mérjük ki, akkor egy magasabb, nagyobb, felnőtt alomtálcába beleszórjuk nagyjából a felét a 10 kilósnak és minden nap minimum egyszer eltávolítjuk belőle a kakát-pisit lyukas lapáttal. Annyit pedig rá kell tölteni ,amennyit kivettünk. Így az alom kb. 2 cicának egy hónapig elég LENNE,DE! Ha megveszed az új csomaggal és töltögeted tovább akkor 2,5 hónapig is elég kicsivel több, mint egy 10 kilós, mivel az újból csak tölteni kell. Hülyeség ,hogy ki kell cserélni az almot naponta, meg hetente,meg egyéb butaságok. Más az ,ha a macska beteg, de higgyétek el nekem, ha kiskoruk óta rá vannak szoktatva ,hogy közös az alom, akkor sem abból nem lesz gond, hogy több cica jár egy alomra, sem az, hogy esetlegesen esti kiszedésig van benne termés.A Biokat's Bianco jó illatú, semlegesíti a szagokat, nagyon jól csomósodik és tényleg sokáig elég. Kb. 3 ezer körül van a 10 kilós és majdnem minden állatos boltban kapható. Neten van olyan online bolt, ahol ingyen házhozszállítják, pl. mall.
39. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Antaki)
2010. okt. 6. 16:07
Hát ez nagyon vicces! XD
2009. dec. 27. 15:03
Nem kaptam a BioCats-ot, de volt szép fehér-kék golyós alom (nevét nem tudom), amit alulra tettem, a tetejére pedig Budget-et. Nagyon bevált. A tetején összecsomósodik, azt ki tudom dobni, és ha fogyóban van, akkor nem folyik a bili aljára, hanem felfogja a sok kis golyó, és nem lesz szag.
37. emagdi (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2009. dec. 27. 10:09

még talán ami számíthat: lyukacsos kiszedő lapátunk van, tehát a tiszta alomszemcsék visszapotyognak, és csak a labdacsot szedem így ki, tiszta almot nem.

ha nem lenne lyukacsos a lapát, lehet hogy sok tiszta alom is kidobódna.

36. emagdi (válaszként erre: 31. - Manitu21)
2009. dec. 27. 09:36

szia! (bocs, hogy csak most válaszolok, de nem olvastam korábban).

nem tudom hogy csinálom, vagy hogy csinálják a macskák, egyszerűen ennyi fogy:)

adott a két macska, van két almos ládájuk, mindkettő ezzel a premier excellence (vagy mi a neve) alommal. naponta kétszer kiszedem a gombócokat, meg a barna termést. (kb 3-4-et pisilnek naponta, fejenként)

kb hetente kell utántöltenem a ládákat, és egy alom simán tovább tart, mint egy hónap.

35. Anika70 (válaszként erre: 34. - 99279bb06f)
2009. dec. 27. 07:01

Én is láttam már biocats-ot, de nekem az nagyon drága, 2 cicához pláne........

Ha egyre gondolunk, nálunk több mint ezer forint egy 5 kg-os

34. 99279bb06f (válaszként erre: 32. - Anika70)
2009. nov. 23. 21:32

Jár erre néha valaki! Most épp én. :)

A biolux nekem sem vált be, viszont a biocats igen. Vagy a fit-fun is jó.

2009. nov. 23. 19:27
No látom ide nem jár senki....kár....
32. Anika70 (válaszként erre: 27. - 16d1dd6891)
2009. nov. 17. 19:10

Szia! Most fedeztem fel, hogy itt cicás gazdik is beszélgetnek:-) A biolux alommal kapcsolatban szeretném töled kérdezni, hogy neked nincs tele az egész lakás vele?Mert én párszor vettem,ha éppen nem kaptam KACOR almot, de az valami szörnyü volt...

Nekem 2 cicám van, de még az asztalon is macskaalmot találtam.....Ráadásul nem csomósodik, mint a KACOR. Persze nálunk egy árban van mindkettö, ugyhogy inkább a kacor-t használom.

Abból szépen el lehet távolítani a cicaürüléket.

De ez a biolux valahogy nem jött be.

31. manitu21 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. nov. 14. 11:56
Szia emagdi! Én is ezt használom, de nekem gyorsabban fogy. Hogy csinálod hogy két macsekra több mint egy hónapig elég?
30. 42af71f255 (válaszként erre: 29. - Töhöske)
2009. aug. 16. 21:50
Mi is olyat vettünk most,és nagyon jó!!!!!!
2009. aug. 9. 10:53
Mi csak a Fressnapfba járunk vásárolni van kutyánk is cicánk is. Fit-fun biocleant használunk a cicának 7,5 kg-os és 999 ft. Szokták akciózni akkor 750ft körül szokott lenni,figyelni kell a Fressnapf honlapját vagy szórólapjait.
28. antaki (válaszként erre: 27. - 16d1dd6891)
2009. aug. 9. 10:48

Amiket mi mondunk, az hidd el, hogy két hétig biztos, hogy eltartana!

Nekem is 5-7 cicám volt (sajnos belehaltak a súlyos betegségükbe 3-4 évesen, csak kettő van most).

2009. aug. 9. 10:44

most úgy emlékszem, elég mesze van tőlünk a legközelebbi ilyen bolt is, úgyhogy maradok a bioluxnál. azzal nincs semmi gond.

egyébként sajnos 5 macska=2 nap alatt 10 kg alom...esetleg 2,5 nap. drágább, mint a kajájuk.

26. antaki (válaszként erre: 23. - 16d1dd6891)
2009. aug. 9. 10:39
Nem nézted? Nem szállítják ki esetleg? Még akkor is megéri, ha 500 Ft-tal több lesz.
2009. aug. 9. 09:48
sima állateledel-boltokban, legalábbis nálunk mindegyikben árulják.
2009. aug. 7. 21:44

Köszi szépen mindenkinek!!!!

Kafkabogar!

Azt a Bioluxot hol lehet kapni?

Még nem hallottam róla..

Most voltunk Fressn.-ban,vettünk almot fit+fun 7,5kg-osat 999ft-ért,remélem jó lesz!!!

23. 16d1dd6891 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. aug. 7. 16:33
sajnos nincs.
22. emagdi (válaszként erre: 21. - 16d1dd6891)
2009. aug. 7. 16:32

hát szerintem 5 macskára is jobb (és gazdaságosabb) az általam alább említett alom:))

5 macskára gondolom 2db 12kg-os kellhet havonta.


persze ha nincs felétek fressnapf, akkor mindegy, mert ezt csak ott kapni.

2009. aug. 7. 16:29

és ha 5 macsek van?

van jobb a Biolux-nál?

20. emagdi
2009. aug. 7. 16:11
Fressnapf - Premiere excellent macskaalom. 12kg 3000 forint, de a két macskára több mint egy hónapig elég. (szóval nagyon takarékos). babapúder illatú, és nagyon jól csomósodik, ezért könnyű tisztítani.
19. 16d1dd6891 (válaszként erre: 18. - Antaki)
2009. aug. 7. 14:20
felénk nincs egy se://
18. antaki (válaszként erre: 15. - 16d1dd6891)
2009. aug. 7. 14:12

Ez az állatok boltja. Szuper, mert a kedvenceket is be lehet vinni, és ott válogathatnak kedvükre a szárazak közt. :)

Van már jó pár az országban.

[link]

17. 16d1dd6891 (válaszként erre: 16. - Antaki)
2009. aug. 7. 14:11
ez tetszik:)
16. antaki (válaszként erre: 14. - 16d1dd6891)
2009. aug. 7. 14:09

Off!

Volt egy macskaalom, az volt a neve, hogy "Benti". Már nagyon rég nem láttam, biztos nem gyártják már. Pedig hatalmas hirdetési szöveg volt az alján:


"Kinti budi nem az álmom,

BENTI az, amire vágyom!"

15. 16d1dd6891 (válaszként erre: 13. - Antaki)
2009. aug. 7. 14:09

"A Fr. ssnapfban szoktam vásárolni"

hol?!

ez micsoda?

2009. aug. 7. 14:06

hát igen, más a helyzet akkor, ha kinti macskák vannak, akik időnként bejönnek.

nekünk benti macskáink (is) vannak, ezért fonots az alom. és az egyetlen, ami bejött, az a Biolux volt.

13. antaki
2009. aug. 7. 14:05

A macskaalmot az alomtartóba legalább 5-8 cm magasságban kell tölteni (egy cica esetén) és hetente ki kell dobni az egész maradékot. Akkor flóraszepttel, vagy hypóval - esetleg vízkőoldóval - ki kell takarítani az alomtartót. Persze ezekekkel a szerekkel óvatosan kell bánni, mert általában műanyag az alomtartó, és ezek oldják. A tisztítás után nagyon alaposan ki kell vízzel öblíteni, hogy ne érezze a cica a tisztítószer szagát, mert akkor nem megy bele.

Amikor kimostam, akkor ki szoktam konyhai papírtörlővel szárazra törölni, hogy tölthessem fel a tiszta alommal, mert már ott topognak, hogy nekik nagyon sürgős, és azonnal birtokba is veszik. :)

Az alom mennyisége annyival lesz kevesebb a hét végére, ahányszor kiszeded a napi dolgokat. Ha nagyon vékony már az alom a tartóban, vagy esetleg a cica orvosi kezelés alatt áll, akkor jobb kevesebb almot tenni, és a cica minden wc-zése után ki kell dobni, addig, míg meg nem gyógyul a cica. Nem kerül többe, mintha egy fertőzéses cica esetleg az almon keresztül újrafertőződik.

Amint a cica elvégezte a dolgát a wc-n, azonnal ki kell dobni, hogy ne legyen senkinek semmilyen fertőzése. Egy cicus naponta 4-szer megy pisilni és egyszer kakilni. (de néhány másodperc, míg kiszeded kislapáttal az almot, azt ki lehet bírni - mi is lehúzzuk magunk után a wc-t!)


A Fr.ssnapfban szoktam vásárolni, és ott ki lehet próbálni, hogy a sima vizet hogy köti meg az alom. Nekem az vált be, amelyik nagyon aprószemű, és kemény csomóba áll össze (6 cica mellé). Igaz, hogy 1.200,- Ft körül van 10 kg, de mégis olcsóbb.

Vettem már fehér nagyszeműt, de majdnem mentőt kellett hívni, mert úgy szétfolyt a pisi az alján, hogy minden alkalom után majdnem az egész tálcával ki kellett dobnom.


Több cica esetén természetesen minden eddig elmondottak arányosan változnak.

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - 16d1dd6891)
2009. aug. 7. 13:56
A tengeri malacok alá vettem én is egyszer illatosított (levendulás) almot. Úgy pattogtak a ketrecben, mint a gumilabda. Teljesen meg voltak kergülve. Pár órájukba telt, de kitakarították az almot a ketrecből. Az is nagy szívás volt...mármint a takarítás!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook