Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyiből jött ki egy gyermeknek az iskolára való felkészítés?(beiskolázás) fórum

Mennyiből jött ki egy gyermeknek az iskolára való felkészítés?(beiskolázás) (beszélgetős fórum)


1 2
55. lisabeth (válaszként erre: 54. - Encifinci)
2011. szept. 7. 10:07

Nálunk a Vivus magának rendezi a dolgokat pesten,bár tollat,hibajavítót,írólapot,néhány csomagoló papírt vettem neki.A Timcsinek eddig füzeteket vettünk 3000ft-ért,meg vett egy 2980ft-os tolltartót magának.A suliban be kellett fizetnie 100 ft-ot.Eddig nem kellett sok.De tegnap azzal jött haza hogy 6000ft kell a német szótárra.Szóval még most jön majd a java.még jó,hogy azt mondtam hogy ebben a hónapban csak maradjon a régi sulis dolog ami használható.

Hiába az ingyen tankönyv,ha a tanárnak más is kell.

2011. aug. 30. 09:28

Sziasztok!

A könyv 2.osztáyban nálunk 10.330Ft volt,kaja 8700 eőre kell fizetni it,aztán a többi füzet,felsszerelések beadandó zsepi meg miden extra amit kérnek kb 16.000 ezer.

Táska,tolltartó meg jó a tavalyi szerencsére.De ez így sem kevés sztem és akkor jön majd első hét hogy még ez meg az is kéne,gondolom.

2011. aug. 30. 09:23
sziasztok!Mi már nem görcsölünk ennyire az évkezdésen.Nem csak azért mert nem igazán van miből,hanem mert feleslegesen nem verem magam kiadásokba.A Rajzfelszereléseket ami kell bele,meg a Technika csomagot mindig akkorra vettük meg mire az első órát írták az órarendbe.Így szeptember első,volt mikor második hetére kellett csak.Füzeteket első nap mikor hazajöttek a suliból,mert akkor tudtam mihez mennyi kell.Aztán év közben vettünk kettőt hármat,tartalék is maradt,kezdéshez.Kivétel idén,mert a szakközép már más.A könyveket az iskolától kapják a lányok.
52. katus3 (válaszként erre: 50. - Jooeva)
2011. aug. 22. 21:22

Sziasztok! Megvannak a könyvek, semmi extra nincs köztük, gondolok itt nyelv könyre vagy hasonlóra,viszont olvasás könyvből van 3 fajta. nem is értem,hogy minek. Már most szóltak hogy egy valami hiányzik, azt még külön meg kell majd venni. Ma szólt az osztályfőnök,hogy Betti rajzszakos lesz,ezt mondjuk nem bánom,már az oviban megnyert egy rajzversenyt,és ügyesen is ír...


Mostanra vettem vékony kicsit trapézos nadrágokat, kényelmesek, pólóval simán jók. Melegítőt is szereti, főleg mert Hannah van rajta, és kap farmert is. Harisnyával sincs gond.


A cuccokra én is ragasztok picike matricát vagy az ovis jelével,vagy a monogramjával.


Ja és a lényeget nem is írtam,a sulinál ki van írva,hol érdemes megvenni a könyvborítót,én balga el is mentem,mondanom sem kell, 99 forint volt egy átlátszó borító.

51. b99048cdfc (válaszként erre: 50. - Jooeva)
2011. aug. 22. 17:01
Az én kisfiam is cikinek találta a harisnyát elsőben. nem is szerette felvenni. Ha nem volt tornaóra azért előkerült. A kislányommal is így csinálom most,ha tornaóra lesz akkor nem veszünk harisnyát. Inkább valami vastagabbat. Akkor nem kell kínlódnia a felvevéssel.Én szeretem őket farmerban engedni. A mackó már nem annyira divatos a gyerekek körében,csak ha márkás,esetleg. Azt meg ki bírja??
50. jooeva (válaszként erre: 48. - Katus3)
2011. aug. 22. 14:03

Valóban jól jártunk a különböző támogatásokkal.

Azért ilyen eltérőek a tankönyvárak, mert minden iskola más, nyelvkönyvek, hittan, egyéb különórák.....stb.

Majd nekünk is be kell vinni mindent az első héten és majd abból gazdálkodnak.

Én leginkább az "lehagytam, ellopták" témától félek....Oviban sosem tünt el semmink, bízom benne, hogy suliban is ez lesz a tendencia.

Azért mindenbe beleírom a monogramját!


Csak az egyenruha 15rongy???! hú.....


Ti miben fogjátok járatni a gyerekeket?

Farmer vagy melegítő?

Aztán ott a téli öltözködés. Rétegesen vagy 1 vastagot, amit a suliban lecserél vékonyra?

Harisnya már ciki lenne egy fiúnak....

49. b99048cdfc (válaszként erre: 48. - Katus3)
2011. aug. 21. 18:50
Nálunk is 6000ft akönyva fizetősöknek. Szerintem ezt is iskolája válogatja,mennyire humánusak a szülőkkel,és mennyire rázza a rongyot a suli. Mert pl nálunk figyelik a szülők tárcáját,és sok könyvet nem kell megvenni a fizetősnek sem. Próbálják könyvtárból pótolni pl az ének könyvet ami teljesen elég egy padban egy is a gyerekeknek. Abból is meg tudják tanulni a hopp juliskát:O)))
48. katus3 (válaszként erre: 47. - Jooeva)
2011. aug. 21. 14:56

De jó legalább Ti megúsztátok olcsón.:-) A listáról már én is megvettem mindent,már csak a babzsák van,de azt nagymamám megcsinálja... Csak nekünk ilyen drága a könyv???


Tesóm is "jó" suliba megy, neki 37000 Ft a könyv,egyenruha 15000.

47. jooeva
2011. aug. 21. 14:50

Mi is egy A4 lapnyi listát kaptunk (ált. ikola, első osztály).

Tankönyvek 7900Ft-ba kerültek, táskát 8000-ért vettem (budmil), írószerekre 15ezret költöttünk.

De jól jártam, mert a melóhelyem támogatott 23400Ft-tal, ami pont futotta a tankönyvet, írószereket.

Ruházkodás már húzósabb, de az akkor is kellene, ha nem menne suliba.

Önkormányzat pedig adott 10ezres utalványt, azon cipőt veszünk.

46. katus3 (válaszként erre: 45. - Martin3)
2011. aug. 21. 14:48

Sziasztok!


Szerencsétek van,hogy csak ennyi a tankönyv. Tv-ben is volt,hogy az elsősök könyve 6500 körül van,örültem is neki, erre ki van írva a sulinál,hogy 12780 Ft az elsős tankönyv csomag. Nekünk most volt névnap,arra kapta lányom is a táskát,az volt 7800 Ft akciósan, és a tolltartót is. Emellett kaptunk 3 hete egy listát, másfél oldal A4-es papíron,amit be kell szerezni. Ennek még örülök is,mert a másik osztályban még azt sem tudják mi kell,mert semmit sem kaptak...

2011. aug. 21. 14:16

a kislányom most megy elsőbe(ált), és a könyvek 6800.-, de szerintem a többit tök olcsón meg lehet úszni...csak körül kell járni a témát...névnapja júniusban volt, megkapta rá az iskolatáskát 8000-erért(de lehetett volna 20ezres is, és 2500-ért is hibátlan használtat lehet kapni az aukciós oldalakon...), a füzetek és egyéb kiegészítőkből is lehet venni x 100forintért és pár forintért is, ez csakis a pénztárcán múlik...neki pl a hello kitty a kedvence, de olyan borítós füzetet nem kaptam, hát vettem sima füzetet 25-ért(kb) és 50ft-ért jó sok hello kitty matricát..most a borítóját "kitapétázhatta" a matricáival...de pl láttam már olyat(ami szerintem nagyon ötletes és tényleg olcsó, sőt gyerekkel készíthető!), hogy pár levél befestve színesre és levélnyomdázva megcsinálni a borítót..(pl rajzfüzetre)

szóval sosem értettem, aki sírt, hogy milyen drága...igen lehet venni 50ezerért is meg 5ezerért is max...csak a magyar soha nem addig nyújtózkódik, amíg a takarója ér...

2011. aug. 21. 12:52

Sziasztok!

A fiam most megy 7.osztályba.

Könyv:24000

Füzetek,bekötők,festékék,ceruzák és minden egyéb 9000 volt.Neki maradt meg tavalyról is sokminden,pl. körzőt,temperát,vonalzókat...nem kellett vennem.

Szóval eddig 33000,még egy tornacipő kell.

Nem is értem hogy bírja ezt az akinél két gyerek van:(

2011. aug. 21. 11:34
Minimum 15 ezer forint. Ebből a raászorulók 12 ezret megkaphatnak támogatásként. Most mondták a rádióban...
2011. aug. 21. 11:21
A kisiskolások szüleinek azt tanácsolom, hogy minden darabra rá kell írni a gyerek nevét egyenként(!), különben két hét múlva már a 12-es színesből a fele elveszik. Egyáltalán nem vigyáznak rá, ha leesik a padról már nincs gazdája. Nekem megmutatta a tanító néni, hogy egy cipősdoboznyi gazdátlan ceruzát, színest szedett össze egy fél év alatt (ebből ad azoknak, akiknek pillanatnyilag nincs meg a ceruzájuk :)) )
41. martini64 (válaszként erre: 28. - B99048cdfc)
2011. aug. 21. 11:13

Általános iskolák esetében is többfajta felfogás van. Van, ahol tényleg eszméletlen hosszú a lista, és az első napon már kérik az egész bazárt, függetlenül attól, hogy majd márciusban fogják először használni. Ilyen volt a nagylányom meg a nagyfiam iskolája.

A kisfiam iskolája viszont tényleg csak füzeteket és minimális készletet kért, viszont minden hétvégén levelet kaptunk a Tanító Nénitől, hogy jövő hétre gyurmát, aztán kreppapírt, műszaki rajzlapot, parafadugót, máskor vattát, szines fonalat, rongyot, léggömbhámozót :)... szóval futkoshattam hétvégén a cuccokért.

Így szeptemberben talán az olcsóbb megoldást gondoljuk jónak, később viszont meg lehet bolondulni a folytonos kívánságlistától. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek fele be se vitte a kért dolgokat, mert "elfelejtették", így tanítani pedig elég nehéz.

40. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 39. - B99048cdfc)
2011. aug. 21. 11:12
persze. az egyik legjobb ráadásul.
39. b99048cdfc (válaszként erre: 37. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 21. 11:11
Majd megnézem azt is:O) Nem tudtam hogy az is ilyen márkás:O)
38. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - Kitrákotty)
2011. aug. 21. 11:10
Jó,. de nem az iskola miatt veszed, hanem mert kell :)
37. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 33. - B99048cdfc)
2011. aug. 21. 11:10
A koh-i-nor tök ugyan az amúgy :) nálunk az 80 ft. :) mondom, még rajzhoz is jó bármelyik, nincsenek benne darabok, nem karcol, tökéletes. Faberem is van, de semmi különbség :)
36. 0c7cb4959f (válaszként erre: 25. - Alfoldi13)
2011. aug. 21. 11:09
Én is ilyet kaptam, beszereztem mindent, + a táska+ tornacucc. ( nincs benne, az ünneplős fekete nadrág, ing, és a könyvklet még nem fizettem, az még pluszba fog jönni hozzá.) úgy került kb. 60 ezer ft-ba.
35. mosolyka1111 (válaszként erre: 27. - Kitrákotty)
2011. aug. 21. 11:08
Elitgimi, ez tény. (Sajnos nem írtam el az összeget.)
34. kitrákotty (válaszként erre: 30. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 21. 11:08

én sem vettem a drágákat semmiből, ceruza, radír úgyis fogyóeszköz, tuti elhagy párat majd :-P :-)


cipő-ruha: na ebből tényleg kellett több is, mert mindent kinőtt, és ezekből inkább a minőségit veszem, gondolva arra is, hogy a tesónak is jó lehet még egyszer :-)

33. b99048cdfc (válaszként erre: 30. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 21. 11:08
Mi 215 ért veszünk Faber Castellt. 3 darab elég belőle egész évre:O) Szerintem azért a grafitot meg kell fizetni. Nem vagyok gazdag,de azt használják a legtöbbet:O)
32. martini64 (válaszként erre: 27. - Kitrákotty)
2011. aug. 21. 11:07

Nem igazán írhatta el az összeget...

Az én fiam szakközépben lesz elsős, tkp. ugyanazok a könyvek, mint a gimiben, 27 ezer forint, amiben még nincsenek benne a nyelvkönyvek (szakközépben egy nyelv van, gimiben kettő!!!), és az informatika. A mai nyelvkönyvek és munkafüzetek hanganyaggal pedig elég drágák.

Ha belevesszük az összes feladatgyűjteményt, függvénytáblát, atlaszt meg minden vacakot, bizony kijöhet efféle durva összeg.

31. b99048cdfc (válaszként erre: 29. - Kitrákotty)
2011. aug. 21. 11:06
Mi is a legegyszerűbb rajzgyűjtőt vettük. Esetleg kreatívan azt is fel lehet díszíteni. Egy kis ragasztással ,csillámporral:O) A fiamnak annó megvettem a drága gumis mappákat,és felét vissza sem kaptuk mert a tanárok beszedték,és abban tárolták a dolgozatokat. :((
2011. aug. 21. 11:06

Én ezt sosem értettem..

Nekem a középső gyerekem ötödikes lesz, a nagy nyolcadikos. Sztem max 5 ezerből kijövök simán!

Füzetek, meg borító rájuk, tollak, és kész is. A nagy még kért új tolltartót.

ruha amúgy is kell, tehát azt nem számolom, meg a könyvek nekünk ingyen vannak, de ahogy hallom, nem vészes az sem.

Nem kell túlzásokba esni, és akkor nem kerül sokba. Van ceruza 300-ért is, és van tök ugyan olyan minőség 80-ért! Tudom, mert én ráadásul még rajzolok is, ahhoz meg kell a minőség, és tökéletes a 80ft-os. Persze, a 300-as sokkal szebb. De minek?

29. kitrákotty (válaszként erre: 28. - B99048cdfc)
2011. aug. 21. 11:04

igen, igazad van.

nem kell mindenből a csillivilli mintás dolgokat megvenni, mi pl. füzetekből és mappákból a legegyszerűbbet (legolcsóbbakat) választottuk, kap rá magaválasztotta füzetcímkét, az mintás, kész :-)))


és az apránként vásárlás szintén :-))


sőt a tolltartót az itthoni ceruzákból töltöttem meg, hisz oviba is kellett színes, meg itthonra is mindig veszek, filcet is meg ceruzát is, radírt is, na és ha 2 cm-mel már rövidebb egyik-másik szín? :-))

2011. aug. 21. 11:02
Én ezzel vitába szállok:O)) Mi nem kaptunk nagy listát. Szerencsére nálunk rájöttek már a tanárok,hogy sok minden felesleges. Pl nálunk már nem kell papírszámegyenes,meg betű kivágó,meg tartó. A legminimálisabb felszerelést kérték. Táskát kapott a kislányom kettőt is. Tornazsákot,tornaruhát is.Na jó mi ingyenesek vagyunk a könyvekkel. Tudom aki nem azért annak van kiadása. De a tesóm nem ingyenes,és ő is megoldotta szerintem könyvekkel együtt 20000ft-ból. És nem kell egyszerre megvenni semmit. Én már június óta veszem apránként. Sajnos Apukám meghalt,úgyhogy az is rengeteg kiadás volt. De az iskolához már addigra minden megvolt. Tudom sokan túlzásba esnek. Persze határ a csillagos ég,de szerintem meg lehet oldani normális keretek közt is:O)))
27. kitrákotty (válaszként erre: 26. - Mosolyka1111)
2011. aug. 21. 11:02

:-O

ez valami nagyonelitgimnázium, vagy elírtad az összeget??

2011. aug. 21. 11:00
Nekünk csak a tankönyvek ára lesz 47 ezer (gimnázium 9. osztály).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook