Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » POLLENSZŰRŐ MASZKOT hol lehet kapni? Egy-két gyógyszertárban kerestem -még nem is hallottak róla. Használtatok már ilyet? fórum

POLLENSZŰRŐ MASZKOT hol lehet kapni? Egy-két gyógyszertárban kerestem -még nem is hallottak róla. Használtatok már ilyet? (tudásbázis kérdés)


11. miniszter (válaszként erre: 10. - Kanga6183)
2011. dec. 15. 19:01

Nagyon rég jártam erre, csak most olvastalak, de azóta se veszített a dolog az aktualitásából, úgyhogy nagyon szuper tanácsot adtál, feltétlenül utána fogok járni a dolognak!


Köszi!

10. Kanga6183 (válaszként erre: 1. - Miniszter)
2010. aug. 13. 11:04

Kedves kérdező!


Olvastam a hozzászólásaidat. Az egyszerű háztartási maszkoknak semmi köze a pollen szűréséhez, mert a pollen sub-micron méretű szennyeződés.


Pollen ellen jó az allergofilter (az gyógyszertári dolog), illetve, ha maszkot akarsz, akkor a bicikliseknek van olyan, ami pollenszűrőt is tartalmaz. Ilyen például a Respro sportsta maszk. Ha arra keresel, hogy biciklis maszk találhatsz néhány webáruházat is és részletes leírásokat. Ha tapasztalatokra vagy kíváncsi, akkor keres fel néhány biciklis fórumot!


Jó keresgetést!

2009. szept. 2. 21:14
A férjem un. allergofiltert használ.Ez olyan, külsőre mint egy henger alakúra vágott szivacs.Ezt kell az orrába dugni.Használat közben elég bizarul néz ki az orra, de jó. Csak hát folyamatosan nem tudja viselni.
2009. szept. 2. 18:45
Szerintem az a maszk nem jó a pollen ellen.Ellenben van egy kenőcs amit az orrba belülre kell kenni és állítólag felfogja megfogja a pollenszemcséket.
7. micike01 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. aug. 30. 23:13

szia, Sylvia81, én megtaláltam net-en, bár már lehet te is:

[link]

kapni egy helyen, az is fent van.

üdv.

6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Era06)
2009. aug. 12. 12:28

Az orvosi maszk tudtommal ferőzések, tehát vírusok és bacik ellen vannak. És ha nem tévedek, a pollen kisebb, mint egy vírus. De javítsatok ki, ha nem így van!

Egyébként utánajártam kicsit, tényleg van külön porszűrő maszk, van az orvosi a fertőzés ellen és van pollenmaszk is. Meg még van másféle is. :)

2009. aug. 8. 13:17
Munkavédelmi eszköz. Porszűrő maszk, az a merev izé.
2009. aug. 8. 12:16

Az orvosi maszk nem jó?

Aki szervátültetésen átesik is csak ilyet kap

2009. aug. 8. 10:55
Nekünk van itthon az a merev izé, megkérdezem fatert, hogy hol vette, de asszem egy afféle mindenes gazdaboltban, ahol festékeket is lehet venni.
2009. aug. 8. 10:44

Te "szegény", jó sokan írtak... :(

A pollenmaszk nem az, amit Jacko is hordott az után régebben? Az a fehér, viszonylag merev izé. Mert olyat lehet, hogy kapsz háztartási- és festékboltban, meg ilyesmi helyeken...

De ha nem ugyanaz, akkor én se tudom. :(

2009. aug. 7. 06:12
POLLENSZŰRŐ MASZKOT hol lehet kapni? Egy-két gyógyszertárban kerestem -még nem is hallottak róla. Használtatok már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook