Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyógynövényes és/vagy homeopátiás szereket ismertek fülfájásra, fülzúgásra? fórum

Milyen gyógynövényes és/vagy homeopátiás szereket ismertek fülfájásra, fülzúgásra? (tudásbázis kérdés)


22. Cetrin
2016. ápr. 21. 16:39
Én a fülzúgásomra fokhagymát lereszeltem azt átszűrtem és abból csepegtettem a fülembe mivel már nagyon zúgott a fülem mivel 21 éve keringési problémám van, és az óta van fülzúgásom, amire nincs gyógymód ezek után azt tapasztaltam, hogy csökkent az erős fülzúgásom érdemes ezt a módszert kipróbálni ártani nem árt.
2014. márc. 16. 14:49
A kövirózsáról már olyat is hallottam,hogy nem jó,de a svédkeserűs-vatta a fülben hatásos szokott lenni.
20. gycsv (válaszként erre: 19. - 9b6887cfde)
2014. márc. 15. 15:47
Köszönöm kipróbálom így :-)
19. 9b6887cfde (válaszként erre: 18. - Gycsv)
2014. márc. 15. 14:22
Gézre,vagy vattára cseppenteni és úgy a fülbe,egyébként a füldugulást nem mulasztja el.
18. gycsv
2014. márc. 15. 13:56

Aki használt már kövirózsa cseppet attól kérdezném. Használt füldugulásnál?

Nekem az a bajom vele, hogy marja csípi a fülemet mikor belecsepegtetem.

Egyébként meg nem nagyon akar tőle kidugulni.

2009. jún. 7. 07:24
Sziasztok! Kéthete fáj a nyakam./izom,ér /nemtudom.izomlazítot is szedek,s bekenem mentholos géllel.Nem múlik!!! Mit tegyek? :(
2008. ápr. 18. 00:26
többszöri középfül gyulladás és egy halom gyógyszer. kiprobáltam a kövirózsát, de nekünk nem segített, pedig bíztam benne. Lehet hogy az volt a gond, hogy télen használtuk és háztól kaptuk, nem kerti volt. aztán mondták a svédkeserűt. Olajozott fülbe kell helyezni olyan vattát, amit elötte svédkeserűbe mártottuk és alaposan kinyomtuk. (tilos bedugni a hallójáratba, csak elérakjuk.) Orron át távozik a trutyi! ez jó homlok és arcüreg gyulladás esetén is.
15. HViki
2008. márc. 5. 22:31
A kövirózsát még nem használtam, de a fülgyertya, a lámpa, és a só is hatásos. Én, mondjuk direkt a fülemet szoktam lámpázni, de így nagyon hatásos az tuti. A melegített sót meg már gyerekkoromban is sokszor kaptam, mert elég fülfájós voltam.
2008. márc. 4. 12:04
Fülfájásra a kövirózsát tudom ajánlani!!!
13. stukki
2008. márc. 4. 11:48
A kövirózsa cseppet ajánlanám Én is!! Én ugyanis nagyon fülfájós vagyok, és anno havonta akár 1 hétig tartó fülfájdalmaim voltak!! Míg 1 ismerősöm ajánlotta és naponta csepegtettem bele, ahogy éreztem (2-3x)!! A fülfájás elmúlt...és kb. 1 évig semmi bajom nem volt! Azóta is csak 1-2 max 3napig fáj, ha nagy néha huzatot kap a fülem, ami kb. félévente HA van...!!:)
2008. febr. 27. 12:13
kövirózsa. egy szirmot letörni, vattára csepegtetni és bedugni vele a fület. vagy én mondjuk úgy szoktam, hogy közvetlen a fülbe cseppentek. másnapra semmi bajom.
2007. nov. 29. 16:33

fülgyertya

Lehet felnőtt és gyerek méretben is kapni.

2007. nov. 29. 15:00

Idézek:

"A diagnózis megállapításához és az állapot követése szakorvosi feladat. Párhuzamosan alkalmazható szükség szerinta homeopátiás és a hagyományos szerek.

Fülfájás és fülgyulladás csökkentésére:

-Belladonna 9CH:napi 4-6*5golyócska, lüktető fájdalmak, magas láz, verejtékezés.

-Aconitum napellus 9-15CH:2 óránként 2*5golyócska, lehülést követő megfázásnál, főleg éjjfél körük fellépő fülfájdalomra. Magas láz alakulhat ki.

-Capsicum annuum 5CH:óránként 5golyócska, Az Aconittal váltakozva, a fül és a fül mögötti terület fájdalmára.

-Ferrum phosphoricum 9CH: napi2*5golyócska, középfülgyulladás, nem túl magas láz, a beteg sáppadt, levert.

-Chamomilla vulgaris 15CH:napi 2*5golyócska, a beteg fül oldali arcfél piros és meleg. a másik fehér, a fájdalmakat rosszul tolerálja. Fognövekedéskor fellépö fülfájásnál is jó."

Tudok még bemásolni: Mucosus Otitis halláscsökkenéssel, és a gennyes fülfolyás kezelésére.

2007. nov. 29. 13:37

A fülzúgást a nyaki erek meszesedése is okozhatja.

Állítólag a bioptron lámpa használata a tarkó tájra vetítve oldja a meszesedést.Mi most fogjuk kezdeni a kezelést,ha használ beszámolok róla.

2007. aug. 19. 16:27
A fülzúgást más szervi bajok is okozhatják.(magas vérnyomás pl)A fülfájásra- gyulladásra természetes és nagyon jó a kövirózsa tényleg.
2007. febr. 1. 14:27
Én sót szoktam felmelegíteni, azt egy könyha ruhába csavarni, és arra hajtom a fájós fülemet. Régi gyógyír ez, még a dédimtől láttam, és bevált!!!
2007. febr. 1. 14:13
fülgyertya
2007. febr. 1. 14:08

A kövirózsa is nagyon jó, de én a reszelt vörös hagyma levét (1-2 csepp a fülbe!!!)ajánlom inkább.

(A reszelt hagymát géz közé tesszük, és így cseppentünk.)Sajnos a lányom kicsi korában nagyon fülfájós volt.

2007. febr. 1. 13:36
3. mandala77 (válaszként erre: 2. - Reki1)
2007. febr. 1. 13:30
Köszi a tippet! Igen, állítólag van valami Gerani nevezetű havasi kövirózsa csepp, és az jó a fülproblémákra, de még nem próbáltam.
2007. febr. 1. 13:16
kövirózsa leveléből néhány cseppet kipréselni, vattára és a fülbe tennu
2007. febr. 1. 13:06
Milyen gyógynövényes és/vagy homeopátiás szereket ismertek fülfájásra, fülzúgásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook