Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldöksérv csecsemőkorban fórum

Köldöksérv csecsemőkorban (beszélgetős fórum)


9. 63ba92c804 (válaszként erre: 8. - 18ba5935e0)
2009. okt. 10. 13:58
köszönöm,én is nektek,hogy a műtétnél minden rendben legyen
8. 18ba5935e0 (válaszként erre: 7. - 63ba92c804)
2009. okt. 9. 22:53
Sajnos nekik valóban nem segített, de talán másnak igen. Drukkolok!
7. 63ba92c804 (válaszként erre: 6. - 18ba5935e0)
2009. okt. 9. 14:00
Köszi a válasz.Akkor ezek szerint nem volt elég a pelenka szorítása sem,ha műteni kell a lányaidat.Olvastam valaki ajánlott hasötőt is.De olyat hol lehet beszerezni?Hallott valaki róla?
6. 18ba5935e0 (válaszként erre: 5. - 63ba92c804)
2009. okt. 6. 00:12

Szerintem nem késő.


A mi gyerekorvosunk csak 5 éves kor körül foglalkozik majd ezzel, akkor lesz a műtét.

A lányaim esetben sajnos már ez nem elkerülhető. :-(


Ha 15 hónapos a babád, akkor esetleg még lehetne valamit kezdeni vele házilag. Valamelyik hsz-ben már leírtam, hogy a lányaimnál azt csinálták, hogy a pelenkát elől egy kicsit magasabban tették fel és szorosabban, így a pelenka felső pereme valamennyire visszanyomta a kidudorodó köldököt.

2009. okt. 5. 14:52

Az én lányom 15 hónapos.A gyermekorvosunk szerint 2 éves koráig semmit sem kell tenni.Akkor szóljak megint és ha kell megmutatjuk sebésznek.Nem a köldöke föleött van dudor hanem a köldöke fordul ki.Ez elég lesz? nem késő?

Ő már a 3. gyermekem a másik kettővel nem volt semmi baj.

2009. aug. 8. 18:30

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeket!Mindenképpen utánaérdeklődök!

Nem nagy a sérv, kb ujjbegynyi.

2009. aug. 8. 15:48
Szia ! Az én nagy lányomnak volt köldöksérve és lekötöttük neki szorosan köldöklekötövel. Kérdez utána hogy néz ki, az idősebbek tudják. Nekem is a nagynéném varrt egy ilyet. Most 4 éves de nem kellett megműteni visszahúzodott. amúgy mekkora az átmérője??
2009. aug. 6. 22:57

Szia!


Az én lányaimnak szintén köldöksérvük van, de ők már 3,5 évesek, úgyhogy műtétre lesz szükség 1-1,5 év múlva sajnos.


Mi örökbefogadtuk a lányainkat több, mint 1 évvel ezelőtt, ezért nem nagyon tudunk a megismerkedésünk elötti életükről, így arról se nagyon, hogy próbálták-e valamivel orvosolni ezt a problémát.

Amit tudunk, az, hogy amíg még pelenkások voltak, akkor picit szorosabban tették fel rájuk a pelenkát és úgy, hogy elől egész magasan állt, így egyfajta nyomást fejtett ki a köldöksérvre.


Persze nem tudhatom, hogy tényleg így történt-e, illetve, hogy rendesen csinálták-e ezt a módszert, de tény, hogy változás nem történt, a sérv egyik lányomnál sem húzódott vissza.


Ettől függetlenül talán másnál beválhat, kérdezd meg erről az ötletről a gyerekorvost!


Remélem, tudtam segíteni és jobbulást a manódnak!!! :-)

2009. aug. 6. 17:37
Sziasztok! Fél éves picibabámnak köldöksérve van, tudtok bármiféle praktikát, hogy a műtétig ne jussunk el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook