Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
258. Szofka (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. jún. 5. 21:29

Most kattintottam en is ra az adatlapodra, tenyleg nagyon edes kisfiad van, gyonyoru kisbaba.

Azert remelem,hogy szules utan sem szivsz tobb cigit,mar csak a magad erdekeben is...!

257. gpetra (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. jún. 5. 18:44

Gratulálok a kisfiadhoz, gyönyörű! Kívánom, hogy legyen mindig ilyen egészséges, mint amilyen most!


Ennek ellenére mégis azt mondom, még akkor is, ha ismétlem magam, hogy aki babát vár, az ne dohányozzon! próbáljon meg felelősségteljesen gondolkodni a benne lakó kis élet kedvéért és egészségéért.

256. Szofka (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. jún. 5. 18:39
Sajna, en csak magamat tudom ismetelni,es nem tudlak megerteni!
2007. jún. 5. 17:32
csá! Szerintem aki gyereket akar az ne dohánnyozzon, vagy utána viselje a következményeit.
254. Vica-35
2007. jún. 5. 09:02

Sziasztok!

Bár márciusban megigértem, hogy nem jövök többé ide, de a kiváncsiság csak ide húzott:)))

Látom, sokan még mindig pocakosak vagytok és még mindig ismétlitek magatokat:)))Aki nem emlékezne rám annak leírom: én vagyok az aki reggelente elszívott egy szál cigit, hogy a székletem rendbe legyen.

Jelentem: 04.13-án megszületett kisfiam Péter. Időre / sőt 1 napot túlhordtam /, 3550g és 54 cm. Egészséges nincs nikotin elvonási tünetei, sőt 2 hete átalussza az éjszakát nyugalomban.Nem biztos, hogy mindenkire rákell húzni az egyen szöveget, ami szerint baja lesz a babának!

253. Szofka
2007. máj. 26. 17:56
En elitelek minden kismamat aki cigizik, akkor is,ha csak neha gyujt ra! En ugy gondolom,hogyha valaki kisbabat akar, akkor a baba kell,hogy az elso legyen, nem a rossz szokas! Nem ertem,hogy hogy tud valaki tudatosan artani a sajat gyerekenek! Csak azert mert ez is,meg az is szivta a cigit terhesseg alatt es egeszseges gyereket szult, az meg nem jelenti azt,hogy a kesobbiekben sem lesz a gyemekuknek emiatt problemajuk. Szerintem egy igazi anyanak van ereje ahhoz,hogy a gyermeke es sajat egeszseget valassza a cigi helyett!!!
2007. máj. 24. 15:21
csunya dolog az biztos elitélendö:)
251. sysyke (válaszként erre: 245. - 37f6b82830)
2007. ápr. 27. 08:12
szia nekem is volt pár napig a rákszürés után de ez elöfordulhat mivel a nyálkahártya vérbő.A babaának attól függetlenül semmi baja.
250. win (válaszként erre: 249. - Gota)
2007. ápr. 14. 11:37
Yes!:))))))
249. gota
2007. ápr. 14. 09:40
:) Oksa, akkor ezt megdumcsiztuk! :))
248. win (válaszként erre: 247. - Gota)
2007. ápr. 14. 09:34
Nem haragszom!:))) Nem vagyok olyan könnyen megharagvó típus!:))) Csak szeretem, ha úgy értik, amit mondok, ahogy én is gondolom.
247. gota (válaszként erre: 244. - Win)
2007. ápr. 14. 07:59

Igen, engem is azért érint nagyon érzékenyen ez a téma, mert mi is egy csomó elütött, kidobott, megkínzott állatot befogadtunk már.

:))) Örülök, h így gondoltad, ezek szerint félreértettem, ne haragudj. Csak annyi szerencsétlen sorsú állattal találkozik az ember nap mint nap, hogy erre a témára rendkívül érzékeny vagyok.

246. Triszo (válaszként erre: 241. - Almakompót)
2007. ápr. 14. 07:42

Szia!

Először is nagyon sajnálom a Veletek történteket!Kívánom Nektek, hogyha az élet már elvette Tőletek a legdrágább kincseket, a lehető leggyorsabban tegye ezt jóvá. Bár tudom, hogy ez nagyon nehéz. Valamint kívánok Neketek minden szépet és jót! Amit pedig írtál avval teljesen egyetértek.

2007. ápr. 13. 18:29

Lányok!


Ma volt egy kis vérzésem, nem igazán tudom, hogy mit gondoljak: tegnapelőtt voltam vizsgálaton az említett dokinál, aki rákszűrést is végzett rajtam (lecsippentett ugyebár egy kis szövetdarabot). Akkor az asszisztense azt mondta, hogy lehet pár csepp vérzés majd, ettől nem kell megijedni. Sejtésem szerint tegnap éjjel (tehát nem közvetlenül a vizsgálatot követő éjjel, hanem másnap) történhetett, mert amikor a pizsimen észrevettem de., már be volt száradva. Nem görcsöltem és nem jelentkezett további vérzés (a hüvelyemben megszokott folyás van). A dokit felhívtam, azt mondta, ez lehetett. De ennyivel a vizsgálat után??? Van hasonló tapasztalat? Nagyon be vagyok szarva.

244. win (válaszként erre: 240. - Gota)
2007. ápr. 13. 11:52

Sztem a kézmosás nem elegendő, hiszen az állat felmászik mindenhova (szék, ágy, stb.), amit utána megérintesz. A szülés után pedig a baba ott marad védtelenül a fejletlen immunredszerével. Ez pont olyan, mint a bárányhimlő: ha átesetél rajta, akkor terhesen nem kapod el és nem kell félned, hogy a babánál szövődményeket okoz, de majdan a gyereked ettől még áteshet a bárányhimlőn! ő csak addig védett, míg a mama immunizált szervezte a védőbástya.


A meacsekot nem kihajítani javasoltam, hanem eltávolítani, nagy különbség! Én is nagyon szeretem az állatokat, Anyunak 35 kutyája van,.és egy időben rengeteg macskánk volt. Jelen esetben arra gondoltam, hogy pl. elajándékozni egy megbízható barátnak, családtagnak, ismerősnek.


Mi pl. 2éve ,megmentettünk 2 ici-pici kiscicát, és szomszéd orvos-házaspár a kislányuknak befogadta őket. Nem megoldhatatlan a probléma!

243. almakompót (válaszként erre: 242. - Gota)
2007. ápr. 13. 10:28

Köszönöm Gota!

Egyébként minden kismamának (függetlenül attól, hogy dohányzik vagy nem ) nagyon drukkolok, hogy egészséges babája szülessen!!

242. gota (válaszként erre: 241. - Almakompót)
2007. ápr. 13. 10:13
Fogadd részvétemet. Ez nagyon szomorú.
2007. ápr. 13. 10:07

Sziasztok!

Az utcánkban lakik egy nő, aki végig a terhessége alatt cigizett. Napi fél dobozt minimum elszívott. A 25. héten szülte meg a lányát 750 grammal. Azóta jól van a pici, anyuka természetesen most is bagózik!

Nekem mindíg facsarodik egyet a szívem amikor cigivela szájában látom, hogy tolja a babakocsit a házunk előtt.

Én a 22. héten szültem meg az ikerbabáimat, sajnos mindketten meghaltak, bár élve születtek. Soha nem szívtam el egy szál cigit sem, és a párom sem dohányzik. Azt ettem-ittam a terhesség alatt, ami a nagykönyvben meg van írva, vitaminokat szedtem, sokat pihentem. Mégis így jártam.

Mai napig nem tudnak magyarázatot adni az orvosok a történtekre (5 hete történt).

Szóval én akárki akármit mond nagyon elítélem azokat a nőket, akik a saját gyarló igényeiket a babájuk érdekei elé állítják (kezdve a hajfestéstől, a műkörmözésen át a kólaivásig és a cigizésig, hogy az alkoholfogyasztásról ne is beszéljek)

Fogjátok már föl, hogy most nem rólatok van szó, hanem egy picurka életről a hasatokban, aki annyiszor "hápog levegő után kapkodva" ahányszor rágyújtotok egy szál cigire!

Bocs ha valakit megbántottam!

240. gota (válaszként erre: 237. - 37f6b82830)
2007. ápr. 13. 10:05

Nem értek egyet azzal, h a cicót ki kéne hajítani! Ne haragudjatok, de ez lelketlenség! Mivel Zazikának van macskája, valszeg már átesett a fertőzésen. Nem azért, de az ilyen dolgok miatt vannak tele az utcák kóbor állatokkal...

Egyébként is, anno, mikor mi kicsik voltunk, nekünk is volt cicánk. Egyszerűen a szüleim megtanítottak arra, h igenis minden alkalommal mossunk kezet, ha a macskához érünk. És gyakorlatilag szerintem ennyi a trükkje...

Persze, nem azt mondom, h nem kell vigyázni. Nyilván a baba a legfontosabb.

Egyébként szívesen látunk a Pocakosos és Pocaklakók topicban is. :)

239. win (válaszként erre: 238. - 37f6b82830)
2007. ápr. 13. 09:53

Ettől még lehet szar orvos!


Amúgy a macskát én eltávolítanám a helyedben, akármennyire is szeretitek és hiányozni fog, és a bébi mellé meg pláne nem hoznám vissza!

De szerintem ha legközelebb mész, akkor vázold a helyzetet a dokinak!


A para valamennyire múlni fog a későbbiekben, minél több jó vizsgálati eredményen leszel túl -nálam legalább is így volt. De végig aggódtam, olyan dolgok miatt, amit nem szűrhetnek ki, meg amiatt, mert eleinte, míg nem tudtam, hogy terhes vagyok, én is dohányoztam!!! Úgyhogy már csak ezért is dícséretes, hogy abbahagytad! És tarts ki! A kiabálás jó, senkinek sem ártasz vele!:)))

A hormonváltozás eléggé felborítja a lelkivilágot, attól is lehetsz "sárkányos"::)))

2007. ápr. 13. 08:52
Amúgy a doki szülész-nőgyógyász főorvos, én a magánrendelésére járok, ahol még a budi is "aranyból" van...Hát, nem tudom.
2007. ápr. 13. 08:47

Köszönöm a válaszokat!


Én már arra is gondoltam, hogy láthatott a doki vmi rendelleneset és nem szólt és ezért nem is javasolt semmi kiegészítő dolgot, mert már amúgy is reménytelen a terhességem. Jaj, a terhesség előrehaladtával azért ugye elmúlik ez pesszimista szemlélet, meg a rettegés a rossztól? Érdekse módszerre találtam: tegnap rettenetesen kívántam a cigit, volt nikotinos rágóm is, de ahelyett, hogy benyomtam volna egyet, fogtam egy párnát és telitorokkal beleüvöltöttem. UTána lefekvésig olyan voltam, mint a kisangyal...

Nekem fontos lenne a toxoplazma vizsgálat mihamarabb, mert van cicánk, fedőneve Mócsing.

Nagyon szeretjük őt, de ha nem vagyok védett a fertőzéssel szemben, akkor repülnie kell szegénykémnek. Legfeljebb visszajön hozzánk a szülés után. Természetesen a párom tisztítja az almát és én nem nagyon engedem magamhoz, ha mégis, alapos kézmosás utána. No nyers hús, megmosom a zöccségeket, gyümölcsöket, nem eszem penészes sajtot. Kell még valamire vigyáznom? Adjatok tanácsot!

2007. ápr. 13. 08:44
3 hónapos terhes voltam kb. mire teljesen le tudtam tenni. Szerencsére egészséges kisfiam született. Ma meg már egyáltalán nem szívom,2 éve.
235. win (válaszként erre: 231. - 37f6b82830)
2007. ápr. 13. 08:19

Folsavat nem kell kérned, adnak recept nélkül a gyógyszertárban. Mellesleg azt javasolják a mai álláspont szerint, hogy a tervezett terhesség előtt már 3 hónappal ajánlatos szedni. Erről meg a dokid nem tudhat. Én is úgy mentem oda hozzá, hogy akkor meddig érdemes szednem, mert én már MAGAMTÓL SZEDEM.

Magzatvédő vitamin egyáltalán nem kötelező, de ha akarod, azt is bármikor vehetsz a gyógyszertárban, talán még drogériában is -ehhez sem kell a doki. Én nem szedtem, a fiam 3970 gr-mal, 58 cm-rel született. Az egészséges táplálkozásra érdemes inkább odafigyelni: sok zöldség, gyümölcs, minőségi fehérje (csirkemell, pulykamell, halak), kevés szénhidrát.

Toxoplazma-vizsgálatot akkor rendelnek el, ha fennáll a gyanúja, hogy toxoplazmával fertőződhetett a kismama. A legtöbben, akik találkoztak gyermekkorukban háziállattal (macska főleg), áteshettek rajta akkor tünetmenetsen, és most már védettséget élveznek, ergo nem fogják elkapni, és a baba sem.


Ha egyébként minden rendben van, mindenki mást is a 12. betöltött hét után rendelnek vissza. Akkor lehet ugyanis átfogóbb vizsgálatot csinálni, addigra lesz akkor a magzat.

234. gota (válaszként erre: 230. - 37f6b82830)
2007. ápr. 12. 16:48

Zazika, gratula, h le tudtad tenni. Szerintem ne használj rágót, nem tesz az sem jót... Egyszerűen gondolj csak arra, h miért/kiért nem akarsz rágyújtani... Elvégre az a kis babszem a pocakodban biztosan hálás lesz érte. :)))

Én is letettem, de azóta sem kellett sosem. Egyszerűen nem vinne rá a lélek! A srákány természet nem feltétlenül a dohányzás abbahagyásától van, lehet a hormonoktól is!

233. knelli (válaszként erre: 231. - 37f6b82830)
2007. ápr. 12. 16:35
ja orvost meg addig válts amíg bírsz ne a pénzedért foglalkozzon veled hanem azért mert ez a dolga én is adok a dokimnak de nem mindwen alkalommal és nem 10000-ret ráadásul ezért a hozzáálásért,nem tudom hova valósi vagy meg milyen körülmények közt éltek de akkor mit vár majd a szülésnél vagy ha nem úgy tudsz adni neki akkor nem lát el?Nagyon az elején vagy még fontos,hogy bízz az ovosodban,és a leírtak szerint ez nem így van es csak egy jó tanács
232. knelli (válaszként erre: 230. - 37f6b82830)
2007. ápr. 12. 16:26
szerintem még most válts orvost,mert az a nikotin árt a babádnak én is cigiztem és 6hetesen leraktam minden nélkül jó volt olyan ,hogy elszívtam 20 hetesen egy cigit de akkor meg olyan lelkiismeret furdalásom volt,hogy többet nem kellett !van olyan ,hogy meg kívánom de nem kell,ehez csak akarat erő kell,a tünetek előbb-utóbb múlni fognak a későbbiekben pedig kerüld az olyan helyzeteket ahol kisértésbe eshetsz!én láttam olyat,hogy az anyuka cigizett és a 2-3 napos babának elvonási tünetei voltak!figyelj én azt vallom ,hogy magadat úgy károsítod ahogy akarod de a picidnek add meg a lehetőséget,hogy jól érezze magát
2007. ápr. 12. 16:04
Ez olyan doki, halljátok, 10rugó egy vizsgálat, de a folsav, meg a magzatvédő vitamin nekem jut eszembe. Toxoplazmózissak kapcs. vérvizsgálatot mikor szoktak elrendelni a dokik? Ők szólnak vagy nekem kell kérni beutálót? Mert ez nem mondott semmit, csak azt, hogy jöjjek vissza a 12. héten (egy újabb 10-essel a zsebemben). Hagyjam ott?
2007. ápr. 12. 16:00

Szijjasztok Lányok!


Terhességem 6. hetébe léptem. Amint megláttam az első két csíkos tesztet, letettem a cigit. Azóta egy szálat sem szívtam el, nem is menne. Az első napok a delíriumos boldogságban úgy teltek, mintha soha nem is dohányoztam volna. De nemrég az elvonási tünetek nálam is jelentkeztek: ingerültség, fejfájás, sárkánytermészet.

Az orvosom azt javasolta, ha nagyon rosszul vagyok, rágjak el egy fél darab nikotinos (leszoktató) rágógumit, azzal nem árthatok, minthogy a nikotin önmagában nem káros a magzatra, "csak" az háromszázvalamennyi mérgező anyag, mely égéskor keletkezik és füstként szívom be...Szerintetek? Hihető? Van alapja? Vagy megint csak egy hülye orvos?

2007. ápr. 2. 11:57
Egyébként nem itélem el aki dohányzik a terhesség alatt,mindenki maga dönti el.Sógornőm nem gyújtott rá míg babát várt,aztán szép lassan visszaszokott.Ennek ellenére egy dohányzó kismama,vagy cigivel a szájában babakocsiba hajló anya látványa elszomorít.Tapasztalatom,hogy sokan le tudják tenni a cigit babavárás alatt,igaz a többség aztán rágyujt ujra,de igy még mindíg kisebb baj szerintem.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook