Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
318. b2076ec79b (válaszként erre: 316. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 12:03
Ja és neked van gyereked? Ha igen cigiztél míg terhes voltál?
317. b2076ec79b (válaszként erre: 316. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 12:02

Nem ezt mondom. Van egy barátnőm, akinek a dokija mondta, hogy inkább szívjon el napi 3 szál cigit azzal kevesebbet árt a baának, mint amennyit idegeskedett. (abban az időszakban elég nehéz volt a párkapcsolata) És láss csodát van egy 6 éves édi egészséges kislánya :D

Én csak azt mondom, hogy azért szerintem nem ez a követendő példa és én nem szeretem látni amikor óriás pocakkal sétál az utcán a kismama és lóg a cigi a szájából...

316. Sziszka28 (válaszként erre: 314. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 11:55
Itt úgy tűnik, mindenkinek csak fekete és csak fehér létezik... Egyet kell terhesség alatt is megjegyezni: a mértékletesség a lényeg. mindent lehet csinálni, csak mértékkel. Ha vki két szálat szív egy nap, nyilvánvaló ,hogy nem árt a gyerekének, annyi szmogot is belélegez. Meg ha megeszik egy tábla csokit, attól sem lesz cukorbeteg:)))Nagyon görcsösek vagytok:) Előfordul, hogy egy megrögzött egészségesen élőnek sajnos vmi bajjal születik a babája. Ez az amit nem lehet szabályozni, hiába a sok okos tanács...
315. b2076ec79b (válaszként erre: 313. - Gabi0630)
2007. okt. 16. 11:49
Látod ezt mondom én is, de úgy látszik velem van a baj.. Nekem is van az ismeretségi körömben olyan aki cigizett a terhesség alatt és még most is a szoptatás alatt. Nyáron mondta neki a doki, hogy mostmár tényleg le kéne hogy tegye, mert talán azért nem eszik annyit a gyerek mert már nem ízlik neki a nikotinos anyatej, de még akkor sem volt hajlandó. Nem hiszem el, hogy akkora áldozat letenni a cigit. legalább arra az időszakra. Mint már mondtam utána lesz még rengeteg év amit végig lehet dohányozni.. Nekem számít ennyit a gyerekem!!
314. b2076ec79b (válaszként erre: 312. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 11:46

Aki hoby cigis annak a gyereke is pont ugyanannyival indul mint aki szenvedélybeteg. Ugyanis a dohányzás okozta károk tisztulása kb. 15 évet vesz igénybe. Orvosi szempontból ennyi idő elteltével mondják azt, hogy a volt dohányosnak ugyanolyan esélyei vannak mint aki soha nem dohányzott.

És nem azt mondom, hogy hermetikusan le kell zárni egy kismamát!! Az utcán is rengeteg szmog, cigifüst stb van a levegőben amit nem lehet elkerülni. De ha van lehetőségem akkor nem fogom direktbe fújni a füstöt egy fejlődő tüdőbe!!

Persze nyilván ártottam azzal, hogy a terhesség előtt cigiztem (min. fél évvel előtte le kellett volna tenni) de még mindig kevesebbet, mintha nap mint nap ugyanúgy szívnám mint előtte. (Igaz én max 10 szálat szívtam egy nap)

2007. okt. 16. 11:43

Sziasztok!


Én is cigiztem, de jött a baba, és le tudtam tenni. Nem volt könnyű, de a picim nem kérte hogy legyen, én akartam, tahát egyértelmű, hogy megérdemel annyit, hogy ne induljon esetleg hátránnyal. Sőt, a férjem is leszokott a gyerekünk kedvéért, és eszembe se jutott, hogy amíg szoptatok rágyújtsak.

De az ismeretségi körben van egy csaj, végigcigizte a terhességet, szoptatás alatt is szívta, és kapaszkodjatok meg: A NIKOTINOS TEJET ELADTA! És aki megvette, tudta, de számára többet ért így is az anyatej, mint a tápszer. Ja, és a legerősebb cigit szívja. Normális az ilyen. És még nagyra van magával, hogy a 8 hós gyereke még tejet kap!!!

2007. okt. 16. 11:33
Szerintem meg az a gond,hogy ha vki nem szív több cigit, amikor megtudja, hogy terhes, nem segít már, mert a véráramban benne van a káros anyag, és ez pont hét hónap múlva tisztul ki. Mondjuk aki "hobbi-cigis", és nem szenvedélybeteg, egy vagy két szálat szív el egy nap, annak nem indul semmijen hátránnyal a gyereke. Szerintem az, aki előtte sok cigit szívott,és hirtelen teszi le, az sokkal rosszabb...Egyébként a gének többet számítanak! Ha vki ennyire félti a gyereket, költözzön oxigénsátorba.:))
2007. okt. 15. 10:54

Szerintem undorító amikor egy kismama a nagy pocakjával szívja a cigit :( Én is dohányoztam mindkét terhességem előtt, de arra a 1,5-2 évre le tudtam tenni. Van még bőven időm a cigizésre, fontosabb a gyerekem egészsége. Bár nekem is van két ismerősöm is akik végig cigizték a terhességet, az egyikük még mindig szoptat és közben dohányzik :(( De nem ítélkezem, mindenki maga tudja mennyir ér a gyereke egészsége.

Plusz azt gondolom ,hogy ha valakinek egészséges gyermeke születik az nem feltétlenül jelenti azt hogy nem okozott károkat a cigi. Lehet hogy majd csak 2-3 évesen kell a gyerekkel rohangálni, mikor kijön rajta az asztma..stb. Csak a dohányzó anyukának ilyenkor már eszébe sem jut, hogy talán a terhessége alatt okozta ezt a gyermekének :((

310. Bcicus (válaszként erre: 307. - Jemma)
2007. szept. 22. 23:47
Mert sajnos 95%ig biztos hogy meddő vagyok.
309. Bcicus (válaszként erre: 308. - Pirosalma)
2007. szept. 22. 23:46

Nem nem vicc.

Én nem mondtam , hoyg terjesszük, én sem ajánlom senkinek sem, hogy terhsen dohányzzon, de nem vetem meg azt aki elszív pár szál cigi mikor kisbabát vár.

308. Pirosalma (válaszként erre: 306. - Bcicus)
2007. szept. 22. 20:50

Szia!


Ez most vicc? A dokik ezt mondták? Mondjuk, régebben sok dologról nem tudtunk. Egyébként sem lesz túlméretes, legfeljebb fejlődési rendellenessége lesz...:-(


Szerintem nem kellene dohányozni terhesen, és talán jobb lenne, ha inkább ezt terjesztenénk!;-)

307. jemma (válaszként erre: 306. - Bcicus)
2007. szept. 22. 20:46
miért vagy ilyen biztos abban, hogy nem lesz bébid?
306. Bcicus
2007. szept. 19. 12:29

ZA én anyukám végig cigizte mind két terhességét, és nem lett egyikünknek sem semmi baja. Annó a dokik azt mondták, hogy bizonyos mértékig jó is lehet, emrt nem lesz túlméretes a baba.

Hát nem tudom.

Én nem ítélem el azt aki cigizik terhesen, persze nem mindegy mennyit. Sokkal veszélyesebb ha pici baba mellett teszi, mert megégethei.

Nekem nem lesz babám, de nem tudom, hogyha lehetne gyerekem, akkor letudnám e tenni a cigit, valószínüleg igen, de nem vagyok biztos benne, de ezt már nem fogom megtudni.

305. d677403e61 (válaszként erre: 303. - AirMan)
2007. szept. 6. 13:28

Nagyon fura dolog az, hogy az ember mennyire meg tud változni különböző dolgok miatt. Nekem két okom is volt arra, hogy a cigit letegyem 1. a párom nem dohányzik és nem szerette ha rágyújtok. 2. még azt az alkalmankénti pár szálat is letettem mikor kiderült, hogy terhes vagyok.

A változáshoz visszatérve, exbagósként nagyon útálom ha valaki eldobja a csikket az utcán, holott legtöbb helyen már szinte minden sarkon van kuka, útálom, hogy a bagósok nincsenek tekintettel másokra, volt, hogy az arcomba fújta a füstöt pedig már látszódik hogy babátvárok. Lehet, hogy most lesznek olyanok akik tahónak minősítenek, de én igenis rászólok az olyan kismamákra akik dohányoznak, az olyan anyukákra akik szinte kiszúrják a gyerek szemét az orrtörlésnél az égő bagóval. Ezek nagyon felháborító dolgok. Lehetnek azok az érvek, hogy az ő élete, az ő gyereke, csak hogy annak a pici magzatnak és kisgyereknek sajnos nincs választási lehetősége, pedig neki is a saját teste.

2007. szept. 6. 13:22
Szerintem,azok az anyák akik dohányoznak,nem szeretik és féltik a babájukat és csak magukkal törödnek!Nagyon haragszom,ha látok ilyen példát,az utcán vagy a környezetemben.Amúgy is visszataszító egy hatalmas pocakú kismama logó cigivel a szájában.Én is dohányoztam rendesen a terhességem előtt de mikor megtudtam,hogy babát várok,egyik pillanatról a másikra tettem le!Nem is jutott eszembe még gondolatban sem ,mert arra gondoltam,hogy egy egészséges,szövődményektől mentes terhesség után,egy egészséges kisfiúnak szeretnék életet adni.Így is történt!
303. AirMan
2007. szept. 6. 13:20

Annyira egyértelmű a dohányzás mellőzése a terhesség alatt, hogy azt nem is értem, hogy intelligens emberben a gondolat egyáltalán hogy merül fel, hogy folytassa eme káros szenvedélyét.


Egyébként önmagában a dohányzás is egy undorító, önző szokás, nem beszélve a maradványiról, arról a sokmillió csikkről, ami az utcákat borítja.


Miért természetes, hogy azt csak úgy el lehet dobni - még égve is, had füstölögjön - és majd jön valaki, aki felszedi? Egyszerűen felháborító!!!

2007. szept. 6. 13:09
Már gyermekvállalás előtt sem szabadna dohányozni, sem a nőnek, sem a férfinak, sem aktívan, sem passzívan! A méreg ugyanis beleeszi magát az ember minden sejtjébe, az ivarsejtekben is ott van!
2007. szept. 6. 09:13
Számomra nagyon is felháborító dolog, ha egy terhes nő nem vigyáz a baba és a saját egészségére. Van egy ismerősöm akinek egyfolytában sír a szája, hogy beteg a gyerek és nem tudja mitől. Mondtam neki, hogy talán nem kellett volna napi 2doboz cigi elszívni és isten tudja hány liter piát meginni terhesen. Én is dohányos voltam, mikor megismertem a párom, az ő kedvéért lecsökkentettem a napi 1.1/2 doboz cigit csak pár szálra akkor amikor nagyon megkívántam. Mikor terhes lettem teljesen letettem és nem hiszem, hogy utánna rágyújtanék majd.Mem hiányzik és mindennél fontosabb, a bébi. Szerintem igenis rengeteg betegség okozója a dohányzás már magzati kórban is.Az alkoholizmusró meg nem is beszélve.
2007. szept. 5. 21:51
HA csak a terhesség alatt nem dohányzik a kismama, lószartsem ért az egész. Passzív dohányzás miatt is betegednek, és halnak meg emberek. Sőt! A kutyára is káros...
299. Demetra
2007. szept. 5. 21:43
És ha a nő még nem tudja vagy nem biztos benne, hogy terhes, ezért nem is hagyja abba a dohányzást? Pedig az első trimeszter a legkritikusabb szakasz a baba fejlődése szempontjából...
298. gabo001 (válaszként erre: 297. - Egypt)
2007. júl. 25. 20:50
Egyetértek! Aki nem tud lemondani a bagóról a baba miatt, annak még nem való gyerek!!!
297. egypt (válaszként erre: 296. - 754c7e07c3)
2007. júl. 25. 11:30
Sajnos nagyon sokan nem érettek még az anyaságra, mikor teherbe esnek. Nagyon felelőtlenek, nem szabadna még szülőnek lenniük.
296. 754c7e07c3 (válaszként erre: 295. - Egypt)
2007. júl. 25. 11:28
Sosem értettem én sem. A baba a legfontosabb, nem? Valamit, valakiért!
295. egypt (válaszként erre: 293. - 754c7e07c3)
2007. júl. 25. 11:24
Az is fura, hogy valaki azon idegeskedik, hogy nem gyújthat rá, erre hivatkozva rágyújt, de érdekes módon azon nem idegeskedik, hogy a babának baja lesz? Én mióta terhes vagyok, folyamatosan a baba miatt aggódom, és mindent megteszek, amit tudok, hogy egészséges legyen. Valaki meg még tudatosan mérgezi.
294. egypt (válaszként erre: 292. - Kiki32)
2007. júl. 25. 11:22
Első lépésnek nem rossz.:)
2007. júl. 25. 11:15
Nincs attól rondább látvány, mint amikor egy terhes kismama dohányzik. Rettenetesen felelőtlennek tartom, hiába mondjátok, hogy jobb egy szál cigi, mint ha idegbeteg lennék. Abba még egyetlen gyerek sem nyomorodott bele, hogy valaki idegesebb, míg a cigivel akár ez is előfordulhat. A hugom cigizett. Nem tudtunk vele mit csinálni, pedig állandóan mondtuk neki, hogy milyen káros. Megszületett a baba, és látszólag minden rendben volt. Aztán 2 év múlva kezdett kiderülni, hogy a tüdeje nem teljesen egészséges, asztmás lett, minden miatt fuldoklik, a szíve is gyengébb, mindez azért, mert a drága hugom nem bírta letenni a cigit. Megérte? Inkább idegeskedj, de ne károsítsd a babádat. Tegyük hozzá, dohányos voltam, 7 évig szívtam, de a terhességem előtt 1 évvel egyik napról a másikra letettem, mert babát akartam. Meg lehet csinálni, ha igazán akarod.
292. kiki32
2007. júl. 25. 09:59
Na, tegnap hatottatok rám és képzeljétek: tegnap délután 2 óta nem gyújtottam rá!! :D
291. egypt (válaszként erre: 288. - Csilla80)
2007. júl. 25. 09:48

Gratulálok az akaraterődhöz, és sok sikert a babához!:))


Ha az ember saját maga miatt is le tud szokni, nem értem, hogy a baba miért nem elég nyomós ok egyeseknek, hogy azonnal abbahagyják. A nagynéném is erős dohányos volt, de amint terhes lett, egyszerűen nem gyújtott többet rá. Nem szívott se öt szálat, se egyet. 3 gyereke van, most már nagyok, de nem is szokott vissza a cigire.

2007. júl. 24. 22:27
Aki ezt teszi,készüljön fel arra,h esetleg koraszülött,és/vagy magatartászavaros gyermeke szültik!Az oxigénhiányról nem is beszélve!
2007. júl. 24. 22:25

Egy ismerősöm most nyáron megy férjhez, 7 éve ismerik egymást a sráccal (20 éves a lány). Kedves, aranyos, tanult... nem lehet semmi rosszat mondani ellene. DE! Közben terhes lett (az esküvőn már nagy pocakos lesz) és a cigarettát nem tette le. A szülők nem mondanak semmit, pedig velük élnek ameddig nem épül fel a házuk. Dohányzik a lány és egyre csak nő a baba a pocijában.

(ja az ki ne maradjon, hogy a hálószobában mindketten dohányoznak)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook