Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2007. márc. 20. 20:38

Én soha nem dohányoztam, a férjem se, ezért lehet. hogy azt mondjátok minek szólalok meg. Mégis úgy gondolom, hogy senki nem teheti meg a magzatával, hogy tudatosan mérgezi. A szomszédom végig dohányzott mind a 3 gyerekével, most szenvednek mert mindegyik asztmás, kis súllyal születtek.

Arról nem is beszélve, hogy a baba ugyanúgy nikotin függő lesz, mintha az anyuka kábitószerezett volna terhesség alatt. Születése után gondolom neki sem kellemes az elvonás.

137. Vica-35
2007. márc. 20. 19:27

Én sem veszekedni akartam-akarok. VAn már két nagy lányom. Velük rögtön letettem a cigit. Utánna jött 11 éve, benne: válás, 7 évig egyedül neveltem a lányokat. Összeegyeztetni a munkát az idővel és a pénzzel/ ez utobbi mindig kevés volt, konyhalányságom miatt/. Aztán kiderült, hogy terhes vagyok, új házasság, Down szürés, mivel 35 elmúltam.

Volt, hogy 3 napig nem gyújtottam rá, de nem tudtam elmenni nagy WC-re. 3 nap múva menni alig tudtam,ugy felvoltam fújodva. Az orvos mondta, hogy nagyobb baj lehet belőle, ha abbahagyom hirtele. Ez is ember függő.Egyébként az igaz, hogy sok lemondással jár a terhesség, de a saját egészséged, közérzeted és egész lényed nem mehet rá a terhességre.Nem mentegetni akarom magam, de ugye a baba is ugy érzi jól magát, mint a mamája.

Nem lehet a gyerekedet mindentől óvni és megvédeni, mert ez képtelenség.Az orvos azt mondta, napi 5-6 szál engedélyezett, ehelyet nekem az 1-2 szál elég, csupán a bélrendszerem rendbentartásához kell. És az is igaz, hogy ha már kevesebbet szivsz, akkor a szülés után lehet a tapasszal végleg leszokni, de a terhesség alatt semmit nem lehet használni./ Hashajtót sem!!/

136. gota (válaszként erre: 132. - Vica-35)
2007. márc. 20. 15:45
Bocsi, én előre leírtam, h nem veszekedni akarok. Nem támadtam Neked, így ugyanezt a kultúrált viselkedést elvárom Tőled is. Én is rendkívül stresszes életet éltem. A munkám miatt meg főleg, mert sok beosztottam van és nagyon nehéz úgy irányítani a dolgokat, h mindenkinek jó legyen. Ráadásul a saját anyámmal is minden áldott nap konfliktusaim vannak. DE! Büszkén állítom, h amióta tudom, h babát várok, azóta tudatosan nem stresszelek. És erre roppant büszke vagyok. Ahogy arra is, h azonnal abbahagytam a dohányzást, ahogy megtudtam, h babát várok. Ez van. És ahelyett, h ilyen stílusban veszekszel, szerintem próbáld végiggondolni, mit teszel a gyerekeddel.
135. Edis (válaszként erre: 132. - Vica-35)
2007. márc. 20. 15:30
Köszönöm, hogy idéztél a mondataimból. Nem tudom, hogy Te miért vagy felháborodva ennyire. Te sajnos tudatosan mérgezed a gyermekedet. Én lehet, hogy megeszem azt a gyümölcsöt véletlen ami vegyszeres, de Te nem véletlen dohányzol. De tudod mit? Csinálj azt amit akarsz! A Te gyereked nem az enyém!
134. Vica-35
2007. márc. 20. 15:29
Ja igen és gondolom semmi féle tisztító szert nem használtok otthon????
133. Vica-35
2007. márc. 20. 15:27
Ja igen és gondolom semmi féle tisztító szert nem használtok otthon????
132. Vica-35 (válaszként erre: 127. - Edis)
2007. márc. 20. 15:23

Sziasztok!

"Én még a terhességem előtt 2 hónappal letettem a cigit"

Én nem tudtam hogy terhes vagyok 6 hétig!!!!

És valószinüleg a körülmények / család, anyagi/ is hozzájárúl a streszhez.Könnyű valakit elitélni, ha a Te helyzeted más. De azért gondolom, Tik, akik válaszoltatok nekem, még az utcára sem mentek ki terhesség alatt és a babakocsitok is olyan magas lesz, hogy a kipufogógáz ne legyen egymagasságban a babával, vagy az már mindegy???? Hiszen ha megszületik, nincs lelkiismeret??

Primőrt sem vesztek ugy-e a babának és Ti sem esztek szép gyümölcsöt és zöldséget, mert az nitrittel van felfújatva és oxigén hiányt okoz a babánál???????

131. gota
2007. márc. 20. 14:34
Ige, ennyi erővel, miután megszületett, az arcába is pöféklhetnének. Vagy megetethetnék vele a mérgeket... Sosem adnék felmentést az ilyen emberek lelkiismeretének!
130. Edis (válaszként erre: 129. - Gota)
2007. márc. 20. 14:17

Ez így igaz, tényleg nikotinfügő lehet a gyerek. Erről van is egy történetem, de azt már leírtam régebben ebben a fórumban.

Még azt is szeretném megemlíteni, hogy az orvosokban is hiba az, hogy engedélyezik a cigit azzal az indokkal, hogy inkább a méreg, mint az idegeskedés, DE! ebbe baromi könnyű kapaszkodni és ezért nem is probálják letenni az emberek, mert, ha az orvos engedi akkor biztosan nem ártok annyit vele, mint az idegeskedéssel. Áh, nem is húzom föl magam ezen csak tényleg nem értem, ha valaki babát szeretne akkor miért mérgezi a saját gyermekét.

129. gota
2007. márc. 20. 14:04
Tényleg nem azért, h gerjesszem az indulatokat, de nem tudom megérteni, milyen ember az, aki ennyit nem tud megtenni a gyerekéért. Mert az 1 dolog, h évekig mérgeztem magam, de a gyereknek nem akarhat egy felelős szülő rosszat. Márpedig én is nagyon sokat dohányoztam a baba előtt. Aztán egyszerűen, mintha elvágták volna. Igaz, híztam is az elején viszonylag sokat, de ki a fenét érdekel, mikor legalább Picurnak nem kell szívnia a mérgeket? Különben, jó ha tudjátok, h 24 óra kell ahhoz, h 1 szál cigaretta után kitisztuljon a szervezetből az összes nikotin... Arról már nem is beszélve, h a gyerek is nikotin függő lesz...
128. gpetra (válaszként erre: 126. - Vica-35)
2007. márc. 20. 13:52

Szia!

Nem értek egyet azzal, hogy kisebb mennyiségről könnyebb leszokni. Ha valaki keveset szív, azt a keveset is elszívja valamiért, mégpedig azért, mert nem tudja/akarja letenni a cigarettát. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan nők, akik egész terhességük alatt nem dohányoznak, és a szoptatás után rögtön visszaszoknak.

És itt van még az a kérdés is, hogy miért szokna le a szülés után az, akinek egész terhessége alatt nem volt fontos, hogy letegye a cigarettát...

127. Edis
2007. márc. 20. 13:47
Ne haragudjon az aki dohányzik terhesség alatt, de én ezt komolyan nem tudom megérteni. Én is baromi nagy dohányos voltam 1-másfél doboz egy nap. Én még a terhességem előtt 2 hónappal letettem a cigit és egyáltalán nem volt megeröltető a cél érdekében. Viszont 1 éve nem gondoltam volna, hogy én aki ennyire ragaszkodtam a cigihez és egyszer sem tudtam lerakni 8 évig, ilyen könnyen sikerülhet.
126. Vica-35
2007. márc. 20. 13:43

Sziasztok!

Éva vagyok Egerből. 3. gyermekemet várom. Most vagyok 37 hetes. Az utolsó szülésem óta 11 év telt el, nagyon erős dohányos voltam /1,5-2doboz/.Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, próbáltam leszokni, de feszült is voltam és a Wc-zés is gondot okozott. Egy nőgyógyász azt javasolta, hogy csökkentsem le amennyire tudom / 5-6 szál még belefér/ és ha majd megszültem a kevesebb mennyiségről könnyebb lesz leszokni.

125. win (válaszként erre: 123. - Mágika75)
2007. márc. 20. 06:44
Szerintem mindegy hogy hívjuk, lemondásnak, vagy hogy megváltozott az életünk, a lényeg, hogy a gyerekkel ne éreztessünk semmit, és mi magunk se érezzük problémának.
124. sizsu
2007. márc. 19. 21:30

Mikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését azonnal teherbe estem. Volt egy pici hányingerem egy szerda reggel, még elszívtam a cigit a kávéhoz, biztos ami biztos vettem egy tesztet. Pozitív lett. Attól a pillanattól kezdve nem is kívántam a cigit, mert tudtam, hogy ártok vele a bébimnek.

A barátnőm láncdohányos volt, neki azt mondta a dokija, hogy a stressz, ami az elvonás miatt jelentkezik többet árt, mintha 2-3szálat elszív egy nap, ha már nagyon kívánja. 2-3szál!!! Nem két doboz, mint előtte.

123. Mágika75 (válaszként erre: 119. - Win)
2007. márc. 19. 16:37

Szia!


Azt írtad: "nem éli meg lemondásnak"... Erről van szó!!! Tehát NEM LEMONDÁS.

Csak megváltozik az egész élet! De az adok-kapok: valami elmúlik és jön helyette valami más (ráadásul sokkal jobb) :-))

122. gota (válaszként erre: 120. - 575e11e2d1)
2007. márc. 19. 15:39

Igen, igaz, h előtte illő letenni. De mi pl. nem gondoltuk, h ennyire hamar (gyakorlatilag az első próbálkozásra) sikerül "összehoznunk" Picurt. Viszont azonnal, ahogy megtudtam, letettem a cigit. A doki azt mondta (mert nagyon-nagyon aggódtam az addig elszívott cigi miatt), h kb. 4 hetes korig, amíg a baba megtapad a méhfalon, gyakorlatilag nem okoz akkora veszélyt, mint az utána következő időszakban.

Tulajdonképpen szerintem természetes, ha egy nő ilyenkor abbahagyja a dohányzást. Nekem is sokan mondták, h milyen büszkék, h abba tudtam hagyni. Valahogy teljesen magától értetődött... Egyszerűen nem bírnék azzal a tudattal élni, h mérgezem a gyerekemet...

121. panka2 (válaszként erre: 120. - 575e11e2d1)
2007. márc. 19. 13:40
Aha..mind a háromnak..ugye?Kész csoda hogy nem így lett Hála a jo istennek!!! Köszönöm az infot egyébként DDDDD Látom a téma még mindig nem Off DDDDDD Hajrá babások!!!!Mert ugye a topik címe dohányzás terhesség alatt" De Én NEM VAGYOK TERHES!Tehát nem feltétlenül hozzám kellene intézni lelkes szavakat és nem arrol csevegni mi lett volna ha""""...de NEM LETT SEMMI..SEMMI A VILÁGON HÁLA ISTENNEK!!!! DDDDDDDDDDDDd
120. 575e11e2d1 (válaszként erre: 106. - Panka2)
2007. márc. 19. 12:22

Pedig simán lehetett volna baja...

A nikotin átjut a placenta gáton, és károsíthatja a magzatot.

Ráadásul a nikotin a tüdő mellett a vékonybélből is felszívódik (lúgos ph) így nem tud egy darabig kiürülni (vékonybél -> vér -> máj -> epével visszajut a gyomorba -> vékonybél, és újra a vérbe kerül). Ezért az édes kevés, ha valaki a terhesség kiderülésekor lerakja a cigit. Legalább 3 hónappal a fogantatás előtt "illő" letenni, akkor ki tud ürülni a szervezetből.

119. win (válaszként erre: 118. - Mágika75)
2007. márc. 19. 11:15

Rosszul értettél: az ember igenis lemond dolgokról a gyermeke miatt, de azt SZÍVESEN teszi. Ez a lényeg, hogy nem éli meg csalódásként, lemosdásként, a szó negatív értelmében.

Én is lemondtam sok mindenről, amikor terhes lettem, pláne mióta megvan a fiam, de nem érzem problémának, mert szívből jött, valami fontosabbat, szebbet kaptam helyette.

118. Mágika75 (válaszként erre: 117. - Win)
2007. márc. 19. 08:39

Sziasztok!


Igaz!

Bár szerintem a gyermek miatt nem lemondunk dolgokról... Egyszerűen megváltozik az életünk: sokminden, ami eddig hozzátartozott, már nem lesz fontos, és sok minden, ami eddig nem volt fontos most már az életünk része lesz.


Aki úgy éli meg a terhességet/gyermek vállalást, hogy lemondás... Nos, az valószínűleg még nem elég érett ahhoz, hogy gyermeke legyen. Szerintem.

117. win (válaszként erre: 116. - Be52089f0e)
2007. márc. 19. 06:08

Tökéletesen igazad van! Égnek állt a hajam, mikor a kórházban azt néztem nap mint nap, hogy mindenórás "anyukák" kimennek, és sorra szívják a cigiket, miközben vidáman beszélgetnek. :(

Szerintem az anyaság, a felelősség, és a gyerekért meghozott sok-sok áldozat már itt elkezdődik. És ez nem baj!

2007. márc. 18. 22:13
Szerintem az lenne a minimum, ha a nők amikor kiderül, hogy babát várnák azonnal leteszik a cigit. Bár a legjobb az lenne, ha 1 évvel azelőtt hogy tervezik a terhességet leszoknak a dohányzásról. De ez a férfiakra is ugyanúgy igaz!
115. mimo
2007. márc. 18. 21:39
Én is sokáig cigiztem, 8 évig, és amikor terhes lettem, azonnal letettem.Szerintem akarat kérdése minden!!!!És az hogy babája lesz az embernek, a világ legszebb csodája, nem kockáztatnék ilyennel))))))))))))
114. emily
2007. márc. 18. 21:22
Asszem megyek inkább aludni! Ma valahogy megtalálom az összes fórumot, ahol veszekedés van...
2007. márc. 18. 21:19
Isten veled!
112. panka2 (válaszként erre: 111. - C8abec8c04)
2007. márc. 18. 21:12
De mennyire okos vagy..Istenem..még jo hogy van egy ilyen forum is igaz?Nem tudom miért jo akadékoskodni..és a kákán is csomot keresni..de te biztos tudod!Mindenki elmondta a véleményét,öszintén és kész!Mkinek más és más,nem tudom miért kell ezt tuldramatizálni na de itt senki senkit nem ismer,és álltalában mindig az kiabál akinek a háza és..és az csinál pankráciot" na de én ebbe innentől nem vagyok partner a 120as iq-mal :DDDDDD Ami ugye nem számít mert egy állat vagyok aki 2-5szál cigit elszívott az egy doboz helyett DDDD Na Isten veletek)
2007. márc. 18. 21:05

ha valaki AKAR gyereket, akkor miért nem AKAR leszokni?


..azt gondolom, a gyereket sem akarta, csak jött, mint a cigi...

110. emily (válaszként erre: 109. - Win)
2007. márc. 18. 20:55
Szerintem legalább ilyen elkeserítő egy, a pici gyerekét ölében tartó és közben dohányzó nő... :(
109. win (válaszként erre: 107. - Emily)
2007. márc. 18. 20:08
Miket meg nem tudok?!:))) Gratulálok a kitartásodhoz! Szerintem nincs udorítóbb, mint egy dohányzó nagy pocakos nő! Pfujjj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook