Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szolgáltatás kifizetésekor (fodrász, kozmetika, körmös) kell-e, szoktál-e, illik-e borravalót adni? Kb. mennyit? fórum

Szolgáltatás kifizetésekor (fodrász, kozmetika, körmös) kell-e, szoktál-e, illik-e borravalót adni? Kb. mennyit? (beszélgetős fórum)


21. o.andi
2010. márc. 30. 17:11
attól függ...de mindig adok 3-400 ft:)
20. Henci2
2010. márc. 30. 17:10
Én csak a fodrásznál és kozmetikusnál szoktam adni, 200 Ft körül. De egyébként tényleg nem muszáj, de ez valahogy ez rögződött.
2009. szept. 6. 11:43
én adok mindig, pár 100 ft-ot a fodrásznál, kozmetikusnál, de pl, már a hamburgeresnek nem, ad a franc, ki győzi ezt. csak azt sajnálom, hogy én olyan hivatást választottam, ahol a fene se ad borravalót :S
18. mmacus
2009. aug. 20. 16:51

Ugyanahhoz a fodrászhoz és kozmetikushoz járok évek óta, s mivel elégedett vagyok velük, mindig adok borravalót. Kb. 10%-ot, vagy ahogy kerek összegre kijön.

De pl. szervízben, vagy ha itthonra szerelő jön, annyit adok, amennyit kér, semmi plusz.

17. Neenaa
2009. aug. 20. 16:46
Attól függ, hogy milyen, és hogy dolgozik. Ha legalább látszódik rajta az igyekezet (még ha nem is sikerül olyan jól), akkor szoktam adni kb. 300-500Ft-ot. De ha összecsapja a munkát, akkor nem kap semmit.
16. wanda2 (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. aug. 6. 14:05
Bocsi, nem tettem hozzá, hogy nálunk ez a szokás a családban, ezért írtam, hogy illik. Ez csak az én véleményem volt, mi szoktunk adni de örülök, hogy nem ezen múlik a szolgáltató lelkesedése.Nekem pl nagyon problémás a bőröm és egyetlen kozmetikus profi abban, hogy jól kezelje így én ezt a pénz örömmel adom neki, nem azért mert társas nyomás késztet erre. A fodrászom is ott van a szeren, ezért őt is megtisztelem a borravalóval. Viszont ha én is minden héten járnék kozmiba szedetni és festetni, akkor nemigen adnék 1000 ft mellé borcsit és nem lenne lelkiismim.
2009. aug. 6. 10:11
Én is szoktam adni párszáz forintot. De most már rászoktam, hogy mindig megkérdezem, kié a borravaló. Jártam olyan fodrászatban, ahol a pénzt a tulaj kezelte, de azon kívül, meg hogy rikácsolt, nem csinált semmit. Idegesítő volt, egy forintot se adtam. Ja, ráadásul pofákat vágott. Ettől függetlenül a fodrászcsaj jól dolgozott, úgyhogy oda mentem vissza, és legközelebb zsebbe adtam a borravalót a fodrászlánynak. És pont kifogtam a tulaj jó napját is: olyan helyen rikácsolt ,ahol nem hallottam... :)
2009. aug. 6. 10:00
Igen, kb 10 %-ot. Azért, mert így láttam az anyukámtól.
2009. aug. 6. 09:34
Nem tudom miért érzitek ugy, hogy borravalót kell adnotok. A tisztességes szolgáltató az elégedet vendégnek jobban örül. Mert visszatérő vendég lehet. Általa még több vendég veheti igénybe a szolgáltatást.
2009. aug. 6. 09:22
én is szoktam adni kb 200-300 Ft-ot.
11. Suesue
2009. aug. 6. 08:36
Általában 200-at szoktam pluszba odaadni.
10. Marjann (válaszként erre: 9. - Dinus82)
2009. aug. 6. 08:24
Jól csináltad:) Ezeknél az un bizalmi szolgáltatásoknál ez a legjobb marketing fogás.
2009. aug. 6. 08:13

A 10% úgy gondolom éttermekben megszokott.

Marjann, nem foglak megcáfolni, mert ezzel egyet értek. :) A piachoz csak annyit tennék hozzá, hogy ott inkább alkudnak az emberek, minthogy egy 50-essel többet adjanak a néninek.

Én 7 éve vezetem a saját vállalkozásomat és igyekeztem úgy kialakítani az árakat, hogy mindenki elégedett legyen. A vendég is és én is. Nincs is rá szükségem, hogy úton útfélem hirdessem magam, mert az elégedett vendég viszi a jóhírt. Én így tudtam vendégkört kialakítani.

8. Marjann (válaszként erre: 7. - Wanda2)
2009. aug. 6. 07:47

Ezzel nem értek egyet!

Mi az, hogy illik? Egy fodrász vagy kozmetikus úgy számolja ki a saját árait, hogy megérje neki azon dolgozni.

Dinus cáfolj meg ha rosszul gondolom, de egy efféle szolgáltatásnál a szolgáltatónak az az érdeke, hogy minnél többen járjanak hozzá, mert akkor több pénzt vihet haza. A piacon sem adsz a néninek borravalót, pedig ő is sokat dolgozott azon a borsón. Lehet adni borravalót (én sem kérném vissza az aprót egy fodrásztól), de nehogy már nekem legyen lelkiismeret furdalásom, ha nem adok.

2009. aug. 6. 07:39
10%-ot illik adni, én akkor mindig odaadom, ha a szolgáltatás megfelelő.Ergo, csak akkor megyek fodrászhoz, ha van rá plusz 300-400 forintom.
6. Marjann (válaszként erre: 5. - Dinus82)
2009. aug. 6. 07:39

Bocsánat, akkor rosszul gondoltam:)


Én egyébként úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk 1400ftot kérne valamiért, akkor természetesen odaadnám az 1500at. De valahogy furán nézne ki, ha 1000ftot kérne és elkezdenék még aprópénzt keresgélni hozzá.

Szerintem azzal, hogy elégedett vagyok vele (maximálisan amúgy) eléri azt, hogy visszajárjak hozzá rendszeresen. Szerintem ez többet ér, mintha valaki otthagy 100ft borravalót és nem megy többet vissza. Meg ugye ha elégedett vagy egy szolgáltatóval, akkor egyre több mindent fogsz nála venni. Én pl csak festetni kezdtem el oda járni, meg persze tisztításra, ha aktuális, de már az arckrémet is ott veszem (régen ilyen eszembe sem jutott volna), meg ha lenne rá pénzem biztos kipróbálnék még ezt-azt. No meg ha elégedett vagy valakivel azt ajánlod másoknak is...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyilván jó dolog 1-2 száz forint borravaló, de az elégedettségnek van még egy csomó "jövedelmezőbb" folyománya is.

2009. aug. 6. 07:32

Én kozmetikusként van akitől kapok, van akitől nem. Már ismerem annyira a vendégeimet, hogy tudjam, ki az akinek meg se próbáljam odaadni a visszajárót. Mindig úgy gondoltam, hogy annyit adjanak, amennyit mondok, de azért jól esik, ha akár egy 100-ast kapok pluszba.

Diákoktól sosem fogadom el, mert úgy gondolom, hogy majd ráérnek akkor eldönteni a borravaló kérdést, ha a ssját munkájukkal megkeresett pénzt költik el nálam. Amíg a szülőktől kapják, addig ilyennel szerintem ne foglalkozzanak.

Szerintem az alapján döntsd el, hogy meg vagy e elégedve a munkájával. Csak azért ne adj, mert úgy érzed, muszáj.

A fix havi kiadással kicsit vitatkoznék, de nem mindenki lát be a "kulisszák mögé", azért gondolkodnak így.

2009. aug. 6. 07:03

Én szoktam, de pl. most utoljára nem adtam, mert nagyon drágállotam, ugyanis 1-2cm-t vágott a hajamból, és elkért 3500 ft-ot aztán úgy gondoltam akkor ott a borra való, többet oda sem megyek.

Amúgy a kozmetikusnak 500ft-ot szoktam adni.

2009. aug. 6. 06:40
rászoktam arra,hogyha nem ad számlát akkor nem adok.
2009. aug. 6. 06:39
Kozmetikusnál nem szoktam. Egyrészt, mert általában kereken egy ezrest kér (szemöltök, szempilla), másrészt szerintem bele van számolva. Legalábbis fix havi kiadásuk van (bérlet+ha magánvállalkozó).
2009. aug. 6. 06:37
Szolgáltatás kifizetésekor(fodrász, kozmetika, körmös)kell-e, szoktál-e, illik-e borravalót adni?Kb.mennyit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook